|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Homo- in hetero- sexualni starši in njihovi o...
6.6.2008 8:56:17   
mojamura
Verjetno vam je že jasno, da je tema povezana z včerajšnjo oddajo Trenja, ki me je spodbudila k razmišljanju.

Se pravi na eni strani imamo heterosexualno zvezo, z recimo dvema otrokoma. V čem bi ta zveza naj bila boljša od homosexualne zveze , recimo tudi z 2 otrokoma.

moje mnenje je sledeče:
dokler je prisotna ljubezen med partnerjema, pa naj je to homo ali hetero zveza, pa neko spoštovanje, skupni cilji, se mi zdi vsako tako partnerstvo ok in ja, zakaj ne bi imeli poleg tega še otroke.

smo Slovenci že toliko odprtega duha, da bi to sprejeli? če bodo naši otroci hodili skupaj z otroci iz homo partnerstev v šolo, ali bomo znali otrokom na prav način razložiti za kaj se gre, da potem ne bi bili tisti otroci iz homo zvez žrtve posmeha in zafrkancij, za katere vemo, kako lahko ranijo otroško dušo.

pa, da se ne bo katera spotaknila ob to, kako lahko ima gay-evski par otroka....punce, kjer je volja je tudi pot (en bi bil najbrž otrokov oče) Smiselno se mi pa tudi zdi, da bi tistemu homosexualnemu partnerju, ki ni biološki stariš otroka, dodelili enake pravice, kot biološkemu.

jaz vem, da mene osebno take zveze ne motijo. čas je že, da razdremo tiste tradicionalne okvirje, v katere nas kalupira država in pokažemo vsaj malo tolerantnosti, razumevanja in spoštovanja tudi do drugače mislečih, drugače spolno usmerjenih, ljudi s posebnimi potrebami itd.

Kakšno pa je vaše mnenje glede tega?

(če tema sodi na drugi forum, jo mirne duše prestavite)

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:06:01   
Anonimen
Moje mnenje je da je to kakšen starš si odvisno od tega kakšen človek si in ne od tega kaj imaš med nogami. Vse tisto nakladanje včeraj je bilo katastrofa.
Je pa problem okolica. In ne, ni tolerantna. Niti približno.

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:06:51   
puncica
Moje mnenje je:
sama nimam nič proti porokam gejev nič proti temu, da se posvoji otrok, ki so ga starši zlorabljali in ni bil zaželjen, nič nimam proti temu da imajo otroke z osebami ki jih poznajo pa čeprav smo zato da dobijo seme, nisem pa zato, da bi se gejevske osebe oplojevalo umetno predvsem zato, ker vidim kako dolge čakalne vrste so in pol se naj pa ena povsem zdrava oseba, ki bi v vezi moški ženska brez problem zanosila in ker je pač gej in nima druge možnosti da zanosi pojavi tam in jemlje prostorin čas tistim, ki dejansko ne morejo zanosit. To pa ne bi nikol odobravala.

Mene osebno homoseksualne družine z otrokom ne bi motile, če bi to bile osebe, ki bi se obnašale in delovale normalno (kar ni povezano z usmerjenostjo), tako kot se za družine spodobi. Tudi svojim otrokom stike z otrokom homoseksualnega para ne bi preprečevala če bi bil to njun interes, da se družita. Svojim otrokom bom/bi razložila da je pač ta družina malo drugačna ampak se imajo radi tako kot mi, no razlaga bi bila letom primerna. Tako da sama nisem homofobična in bi to jemala kot nekaj normalnega.

Je pa res da pa je moj partner popolnoma proti temu da bi geji imel otroke tako posvojene kot svoje, nima pa nič proti porokam, tako da ne vem kako bi tole delovalo v praksi, da je men v bistvu vseeno, on je pa popolnoma proti. user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:12:13   
bskrle
ZAme je družina: oče, mati in otroci.
Nepopolne  družine zaradi ločitve ali smrti - prinesejo velike stiske otrokom.

Da bi dovoljevali še nove take zveze(istospolne) in jih spodbujali -ljudje, kje imate pamet.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:15:19   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

ZAme je družina: oče, mati in otroci.
Nepopolne  družine zaradi ločitve ali smrti - prinesejo velike stiske otrokom.

Da bi dovoljevali še nove take zveze(istospolne) in jih spodbujali -ljudje, kje imate pamet.



daj malo argumentiraj. spoštujem tvoje mnenje, vendar tisti del stavka, ''kje imamo pamet'' malo utemelji.



_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:17:19   
Anonimen
ZAme je družina: oče, mati in otroci.
Nepopolne družine zaradi ločitve ali smrti - prinesejo velike stiske otrokom.


Aha.....če sta pa mama in oče prisotna, pa otroci nimajo stiskuser posted image
Hm....zanimivo.

Glede na to kakšne zgodbe tukaj gor beremo, kako veliko moških še povoha ne svojih otrok, so žene za vse same,......je to res najboljš možna familja ja. Žena ki špila mučenico in len, zapi, al pa obseden z igricami dedc. Sam glavno da so v bajti dedc pa žena pa otroci.

Kaj pa tisti ki nimamo otrok? Tisti nismo družina? Tisti ki mogoče nikoli ne bomo imeli svojih otrok, ne bomo nikoli družina? Ker ni naravno to da nimamo otrok? Ni naravna umetna oploditev? Kako se je že izrazil en učeri.....da to je nacizem, umetna oploditev namreč.

Sprašuješ kje imamo pamet? Kje imaš pa ti srce?

(odgovor članu bskrle)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:20:46   
Anonimen
Mojamura, se podpišem.

V naravi je že doooolgo vse malo mešano, samo da se o tem nikoli ni govorilo.

Sicer pa je Manca KOšir pred kratkim nekje napisala zgodbo enega fantka iz Francije se mi zdi. NJena lezbična znanka živi s svojo partnerko in skupnim sinkom. In je Manca tega fantka vprašala, če ga kaj zafrkavajo v šoli. Pa je fantek nazaj rekel, da so ga enkrat hecali, da nima očeta. Pa jim je nazaj rekel, da ima pa zato dve mami, povsem mirno in navdušeno. Tako da, zafrkancije in podobno bolj odražajo stanje duha tistega, ki zafrkava (ali njegovih staršev), kot tistega, kateremu je to zafrkavanje namenjeno.

Ampak naše okolje je glede vsega, kar odstopa od povprečja zelo zaprto, tako da še dooolgo homoseksualnih družin ne bo psrejemalo, žal. Če se marsikje zatakne že zaradi življenja na koruzi user posted image user posted image .
Ker v Sloeniji mora biti vse povprečno. Bog ne daj kakšnega odstopanja, je takoj čudno, nenormalno, bla, bla, bla.


(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:21:54   
mojamura
karin24, se pridružujem tvojemu razmišljanju. pa za v razmislek bskrle - če imaž že otroke, kaj boš rekla, če pride tvoj sin/hčerka nek dan domov, pa ti pove, da je zaljubljen/a v osebo istega spola?

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:24:30   
smigli
Problem je v omejenih ljudeh, ne malo drugačnih partnerskih skupnosti. Mislim da se dober starš odraža v drugih rečeh, kot pa je to s kom si deli posteljne radosti.
Problemi se pojavijo v družbi, ko se primitivci vtikajo v reči, ki se jih ne tičejo in se spravljajo na drugače misleče.
Toliko otrok je na svetu, ki so brez družine in prepričana sem, da bi jim bilo mnogo lepše v družini, kjer sta starša istospolna, z urejenim odnosom, se spoštujeta in imata rada.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:26:17   
Olivija
Naša Ana ima prijateljico, ki ima dve mami. Punčka je ful lušna in meni je ta oblika družine zdaj že nekaj zelo običajnega in upam, da jih bo vedno več in jim bo pot do tja tudi s strani države olajšana.

Mene zelo moti dejstvo, da njena "nebiološka" mama nima enakih pravic kot "biološka" mama - dejstvo je, da ta ženska skrbi za to punčko od njenega rojstva in prav vidi se, da so srečna družina. Tako da, dajmo že enkrat uredit tudi to področje.  

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:26:22   
mojamura
mogoče bi se pa moralo o tem več govoriti. vem, da je to zadeva, ki se ne bo spremenila čez noč, ampak...

a ne bi bilo smiselno, da bi se že v OŠ pogovarjali o tem, da bi se doma več o tem govorilo. če se spomnim samo svoje mame, kako se ji je zatikalo, ko sem jo vprašala, kaj je to kontracepcija, vem, da so v družbi teme, ki so oz. bi naj bile tabu.

Slika se malo popravlja, ampak vem, da lahko marsikaj sami naredimo že s tem, da da se o takšnih temah doma s svojimi otroci pogovarjamo.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:26:54   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

ZAme je družina: oče, mati in otroci.
Nepopolne  družine zaradi ločitve ali smrti - prinesejo velike stiske otrokom.

Da bi dovoljevali še nove take zveze(istospolne) in jih spodbujali -ljudje, kje imate pamet.



Mislim kako si lahko tako ozkogledna no, kot je rekla karin a pol enostarševske družine niso družine in tisti ki nimajo otrok niso družine, mislim tale razlaga mi je pa res mim in ne vem zakaj bi bili mi ki tako razmišljamo brez pameti user posted image

Glede zafrkavanja pa je moj imel isto mnenje da ga bi pol otroc zafrkaval, pa ne vem al otroke v "normalni" družini pa ne zafrkavajo al kako, otroc če se hočjo na koga spravit bodo sigurno nekaj našli, pa če a je to v hetero ali homoseksualni družini.



(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:28:46   
mojamura
se strinjam, da je treba urediti področje takega starševstva, vprašanje je samo kako. se mi zdi, da naša država ne bo to kar sama od sebe uredila.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
6.6.2008 9:31:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mojamura)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:33:56   
emaa
Meni je to logično, koliko pa je žensk in moških v hetero zvezi, ki je popolnoma neprimernih in nesposobnih za starše,  pa jih imajo. Jaz sem za to, da se lahko poročijo, imajo iste pravice kot mi, vsak je svoboden in lahko izbira partnerja in tudi družino ima lahko. Glede umetnih oploditev, zakaj pa ne bi čakali z nami, ker po tej logiki, bi morala ženska, ki je neplodna pustit svojega partnerja, da si najde žensko, ki ima lahko otroke in obratno, da se ne odžira mest tistim, kjer sta oba neplodna. Kakšna logika. 

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:38:19   
Olivija
po moje, da se bo pa tudi na tem področju kaj premaknila. Tudi ZZZDR se bo počasi spremenil. Počakaj, da kdo ugotovi, da so istospolne osebe močno volilno telo. user posted image

In prepričana sem, da je tudi naša družba sposobna spremeniti svoje vrednote in da bo čez 50 let (ali pa mogoče tudi že prej) to že nekaj povsem običajnega.



(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:39:10   
mojamura
Tudi meni se tisti postopek registracije homosexualne zveze ne zdi fer, do vseh, ki imajo radi isti spol. Lepo bi bilo, da bi se lahko tudi oni poročali, če že cerkveno ne, (ker to sem prepričana, da Cerkev, kot institucija je toga in tega ne bo nigdar dovolila) pa vsaj civilno.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:40:12   
mojamura
iz tvojih ust v božja, oz. zakonodajalčeva ušesa.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 9:46:53   
oka
IZVIRNO SPOROČILO: bskrle

ZAme je družina: oče, mati in otroci.
Nepopolne  družine zaradi ločitve ali smrti - prinesejo velike stiske otrokom.

Da bi dovoljevali še nove take zveze(istospolne) in jih spodbujali -ljudje, kje imate pamet.



Te bom takole vprašala: v kateri družini bi raje živela: z istospolnimi starši, ki sicer res nista po tvojih "reglcih", nudita pa ti vso ljubezen, ki jo premoreta, skratka omogočita ti normalno otroštvo, ali pri družini, ki je po "reglcih", pa je eden od staršev večno odsoten, pijanec, nasilnež... vse tisto, kar lahko danes tudi na tem forumu preberemo?

In lepo te prosim, zakaj pa ne istospolne skupnosti? Komu škodijo, koga ogrožajo? Naš "moralo" mogoče?

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 10:06:48   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

iz tvojih ust v božja, oz. zakonodajalčeva ušesa.


sicer pa kaj se oglašam. Mi tudi živimo v "nepopolni družini" - brez poroke in glede na včerajšnje izjave bi že midva morala imeti težve (manj komunikacije, več varanja, ...) - sva se skoraj zamislila. user posted image

Najboljša izjava mi je bila pa včeraj od gospe iz SLS glede "hitrejšega" menjavanja partnerjev pri istospolnih osebah, sem čisto pozabila, da normalni ljudje ne menjavajo partnerje. user posted image

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 10:07:10   
Olivija
[

< Sporočilo je popravil Olivija -- 6.6.2008 10:08:16 >

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 10:07:51   
Olivija
sem se zmotila. user posted image   - zakaj ne moreš izbrisati svojega sporočila, mislim, če si avtor?

< Sporočilo je popravil Olivija -- 6.6.2008 10:09:00 >

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 10:16:08   
Felicity
Kot je včeraj rekel g.Blažič, če smo res vsi enaki pred zakonom, zakaj ne?
Menim da bi morali imeti enake pravice, kot je napisano v ustavi. Naj bo to še v praksi. Enake pravice za vse.
(Pri nas imajo več pravic kriminalci, posiljevalci, pedofili in podobni izmečki, kot nekdo, ki je istospolno usmerjen user posted image )

PA še nekaj, problemi so v vsaki zvezi, hetero in homo.

Smiselno se mi pa tudi zdi, da bi tistemu homosexualnemu partnerju, ki ni biološki stariš otroka, dodelili enake pravice, kot biološkemu.


To pa vsekakor.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 10:17:25   
Felicity
IZVIRNO SPOROČILO: Olivija

IZVIRNO SPOROČILO: mojamura

iz tvojih ust v božja, oz. zakonodajalčeva ušesa.


sicer pa kaj se oglašam. Mi tudi živimo v "nepopolni družini" - brez poroke in glede na včerajšnje izjave bi že midva morala imeti težve (manj komunikacije, več varanja, ...) - sva se skoraj zamislila. user posted image

Najboljša izjava mi je bila pa včeraj od gospe iz SLS glede "hitrejšega" menjavanja partnerjev pri istospolnih osebah, sem čisto pozabila, da normalni ljudje ne menjavajo partnerje. user posted image


A ni iz Nsi?
Sicer pa tudi tisti ki so poročeni nikoli ne varajo ali pa se ločujejo , ne, ne, seveda ne ....   user posted image adijo pamet ...

Koliko se jih že loči v Slo? Vsak 3 par?


< Sporočilo je popravil Felicity -- 6.6.2008 10:18:19 >

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Homo- in hetero- sexualni starši in njiho...
6.6.2008 10:18:56   
mojamura

IZVIRNO SPOROČILO: Olivija



Najboljša izjava mi je bila pa včeraj od gospe iz SLS glede "hitrejšega" menjavanja partnerjev pri istospolnih osebah, sem čisto pozabila, da normalni ljudje ne menjavajo partnerje. user posted image



tale izjava pa je bila čisto mimo, pa če si zamisli, da je to evropska poslankauser posted image user posted image

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?