|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hranjenje na 3h
18.4.2008 8:02:35   
zolika
Pozdravljeni!

Naš fant je sedaj star natanko 7 tednov!user posted image Ima že 2720g in 49cm!user posted image Super...še vedno pa tudi ponoči jemo na 3h! Pa me zanima kdaj so vaši nedonošenčki nehali ponoči jest in se zbujat na 3h?


Hvala za odgovore in če imate kak nasvet kako ponoči podaljšat tele intervale med hranjenjem bom ZELO vesela pa moj mož seveda tudi! user posted image


lp

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 20.4.2008 8:40:45 >


_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HRANJENJE NA 3h
18.4.2008 8:43:59   
bibyzan
takole je: moja še sedaj ponoči je na 5 ur, pa bo drugi mesec stara eno leto, oz. 9 mesecev. Ko smo prišli iz EINT je pa sama počasi podaljšala na prvo rundo tam do 2-3 ponoči, s tem da je nazadnje jedla ob 20.00. Probala sem tudi z rižolinotom, da jo bolj nasiti, pa ni nič pomagalo. No, midve se sicer dojima, tak da sam pride k meni in se priklopi, pogosto se niti moj ne zbudi. Ne vem, o moje rabi čas. Je pa tud kilaža še majhna (no, velika, če je mel nizko porodnouser posted image ), tak da mu taki obroki kvečjemu koristijo. Če bi pri enem letu jedel na tri ure ponoč pol bi se pa blo verjetno za vprašat. Tako bom jst vsak čas naredla racijo, ampak kaj ko moja ma komi 6 kg pri enem letu (se slabo redi) in se mi tud zdi, da naj pač je, takrat ko hoče.
Pa čimmanj neprespanih noči.

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HRANJENJE NA 3h
18.4.2008 9:25:39   
sandra katarina
moja se je rodila 1100 g, in je jedla ponoči na 3-4 ure do petega meseca, pa še zdaj se kdaj prebudi vmes (7 mesecev je stara zdaj kronološko). SE pa tudi dojiva. Pri sedmih tednih ni bilo o tem še ne duha ne sluha - se pa še dobro spomnim, kako je to ... Saj bo minilo... 

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HRANJENJE NA 3h
18.4.2008 10:00:53   
zolika
Oj!

No mi2 se ne dojavia, ker jaz nimam mleka user posted image tako, da je na "umetni" !
Pije sedaj 60 ml! Čaja pa zlo malo - skoraj nič.

Sedaj ga pa še kolike matrajo - pa smo komplet!

Pije namreč železo in AD3 kaplice - pa še to bolj črviči ...user posted image

lp


_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica

(odgovor članu sandra katarina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HRANJENJE NA 3h
18.4.2008 10:14:38   
aprilska34
Zdravo,

Meni so v porodnišnici (in potem še patronažna) rekli, da moram otroka zbujat na 3 ure, dokler ne bo imela vsaj 3 kg.  Podnevi se teh treh ur nekako probamo držati, ponoči pa jo pustim. Ponoči spi  4- 4/12 ure in se potem zbudi lačna kot volk. Sicer bova zdaj na pregledu videli, koliko kg imava, mislim, da bo po malem 3 kg. Sva pa na umetni hrani, jaz si mleko še iztiskam, tako da ga imam za 2-3 obroke dnevno, ostalo je Aptamil. Mala spije povprečno 80ml (kakor kdaj, včasih samo 50ml, če pa spi 4 ure, pa je sposobna spiti tudi 100ml). Stara je 4 tedne.

_____________________________

Dom je tam, kjer se lahko vse pogovorimo,
pocrkljamo in zvečer
s pravljico zaspimo...

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HRANJENJE NA 3h
18.4.2008 10:42:58   
rebeca
Oj.

Moja user posted image  je stara 2,5 meseca in ponoči že spi tudi do 7 ur. Čez dan pa se hranimo na 3h.

L.p

(odgovor članu aprilska34)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HRANJENJE NA 3h
18.4.2008 10:51:04   
sonce78
Moj user posted image bo star 7 mesecev, sicer ni bil nedonošenček, se pa ponoči doji na 2 uri. Glede tega ni pravila, eni otroci spijo zelo kmalu celo noč, nekateri pa še pri enem letu ne.

Veliko dobrih informacij je na MON-u na forumu dojenje:

http://med.over.net/forum5/read.php?94,4543920

http://med.over.net/forum5/list.php?94



_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu rebeca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HRANJENJE NA 3h
18.4.2008 12:32:32   
Anay
sStrai sva 8 tednov. Se dojivi na 2-3 ure. Ponoči spi 6-8 ur skupaj potem pa jevi spet na 3 ure. Tudi našo pupiko črviči zato imava D3 kapljice namesto AD3.

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: HRANJENJE NA 3h
18.4.2008 12:38:47   
dm
Kadar sem v zadregi glede hranjenja/dojenja, grem na www.dojenje.net, napišem pismo in v enem dnevu dobim odgovor. 

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: HRANJENJE NA 3h
18.4.2008 14:57:14   
anajmad
Hranjenej na tri ure: tam do kronološkega 15 meseca(koirigirano 12 mesecev)
Ponoči je nehala jesti pred dvema mescoma(stara je dve leti in 4 mesece).

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: HRANJENJE NA 3h
18.4.2008 17:37:51   
labrilabri
Moja pa je bila 27 tedenska in že v porodnišnici, še preden smo šle na oddelek, so ji začeli opuščati nočni obrok, jedla je ob 20-ih in potem od dveh do treh naslednjič.  Naslednje obroke pa na tri ure. Tako sem nadaljevala potem še na oddelku in doma. Se je pa ta nočni interval podajševal počasi proti jutru. Sedaj pri korigiranih sedmih mesecih spi od osmih zvečer do šestih zjutraj, in to že nekaj mesecev. Sem spraševala pediatra, pa v razvojni če je lahko toliko časa brez hrane, pa so rekli, da v primeru če se redi dobro, naj je ne budim. Iz bolnice smo šli s slabimi dvemi kg, sedaj pa jih ima 7,5. Je pa zaradi pomanjkanja mlečne proizvodnje na adaptiranem mlekuuser posted image .

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: HRANJENJE NA 3h
18.4.2008 20:19:42   
gt
49cm! Super...še vedno pa tudi ponoči jemo na 3h! Pa me zanima kdaj so vaši nedonošenčki nehali ponoči jest in se zbujat na 3h?


Naši fantje imajo danes 7 mesecev (korigirano 4) in smo še vedno na 3 ure. Včasih tudi na 2.
Edino prvi obrok varira med 3-4 ure. Nekak nimam upanja da bomo v kratkem podaljšal te zadeve.

:)

lp, Gregor

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: HRANJENJE NA 3h
20.4.2008 9:58:40   
Lana in Lučka
Mene pa bi zanimalo koliko ml jim daste za jesti,naši punci imata 3100 in 3000 g.stari pa sta 5 tednov.
kolikšna količina bi bila pravšnja zanju.hranimo jih s premantilom,trenutno dobita okoli 80 ml na 3-4 ure
hvala na odgovoru

(odgovor članu gt)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: HRANJENJE NA 3h
20.4.2008 10:48:37   
karmyka
Naše dve punce so stare 5 mesecev korigirano 3 mesece hranimo se z aptamilom imun. ponoči spijo od 8h pa do 6h brez zbujanja tako so začele spati pri korigiranih 2 mesecih obrok imamo pa trenutno od 150ml do 200ml.

(odgovor članu Lana in Lučka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: HRANJENJE NA 3h
21.4.2008 22:55:53   
zolika
Lep pozdrav!

Naš Vid je očitno zelo lačen - kajti sedaj smo ponči jedli že na 2,5h! Po 70ml - pa smo danes bili na pregledu in sem se pogovarjala z eno mamico, ki ima tudi nedonošenčka (dvojčka) in sem rekla, da je sedaj na 2,5h - pa je rekla če sem mu probala že pojačat obrok - malce močnejši? Pa sem rekla da ne...sicer pa - a to pomeni da dan malce več "Praška" in vode še vedno 60-70ml? Aja, Vid je star mesec in pol!

Sedaj smo mu naredili - 80ml - in 2,5 merice BEBA hrane pre start! Pa bomo videli...še spi!

Sicer pa je imel danes UZ glavice in je pediatrinja videla, da ima eno majhno žilico počeno user posted image rekla, da ni nič dramatičnega to - in da je na mestu kjer je več žilic in da pri nedonošenčih gre za noramlen pojav ( pri enih)
Pa naju je malo strahuser posted image
Pri pregldeu očesnega ozadnja pa je bilo vse BP - čez 14dni spet kontrola - do 6mesecev!

Sem se razpisala še o zadevah, ki ne spadajo pod to temo...pardon!


_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica

(odgovor članu karmyka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: HRANJENJE NA 3h
22.4.2008 7:43:24   
zolika
Dobro jutro - poročam kak je bilo ponoči!

Torej zvečlerk ob 21:30 je dobil 80ml in 2 merici in pol in je spal do 1:30 - potem je jedel ob 4:30 in sedaj ob 7:15 - vedno po 70ml in 2merici in pol!

nekaj dosti ne delovala vse skupaj! user posted image

Kaj čemo pač hoče jest in ne spat!user posted image

lp


_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: HRANJENJE NA 3h
4.5.2008 18:24:40   
dory
Hranjenje na tri ure smo prakticirali do nekje leta in pol...ponoči pa je nehal jest pri okoli dveh letih...

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: HRANJENJE NA 3h
5.5.2008 14:23:27   
mogant
Dory, kaj do leta in pol ste jedli tudi ponoči na tri ure, oziroma kolikokrat na noč ste jedli pri dveh letih preden je nehal?
Zgleda, da bo pri nas tudi podobnouser posted image

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: HRANJENJE NA 3h
6.5.2008 22:42:57   
zolika
dober večer!

Berem da ste se do elta in pol hranli na 3h tudi ponoči? To pa je obdobje - kaj? user posted image

Sicer pa me zanima kako ste tiste, ki ste spravle otroke do tega da ponoči ne jedo to naredile?


Hvala za odgovor!

lp




_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica

(odgovor članu mogant)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: HRANJENJE NA 3h
8.5.2008 8:14:05   
cvetka13
moj fantej gre za noc spat okoli 19h, potem spi 3-4 ure, se doji, in tako priblizno naprej do jutra-. so izjeme, da spi 5 ur skupaj, vcasih pa tudi dezuram vso noc in je mali  zbujen vsaki 2 uri.

DAnes sem srecka, saj s eje zbusil le ob 10h in 2.30-nato ob 7h !---sem se naspala, pa se zobki nasma ne dajo gmaha- star 7,5m (korrgirano 6m)

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?