|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hranjenje po sondi
28.1.2008 21:18:45   
biba 78
Sem mamica 10 mesečne (korigirano 6 mesečne) nedonošenke Aline, ki ima Bronhopulmonalno displazijo in je še vedno odvisna od kisika, kar niti ne predstavlja neke ovire. Večje težave nam povzroča hranjenje po sondi. Zato lepo prosim mamice, ki imate kakšne podobne izkušnje s hranjenjem po sondi, da mi napišete vaše izkušnje in sicer, kako naj Alino čimprej navadim jest po žlici, ker je vstavljanje sonde vedno večja težava zanjo in zame. Sem že čisto obupana, Alina se zelo upira vstavljanju sonde, jaz pa že od sile jokam zraven. Poskusli sva že z žličko, ampak še ne pokaže ravno nekega zanimanja. Res bi bila vesela, da se mi katera mamica javi, s katero bi lahko delila izkušnje. Počutim se že čisto nemočna, obupano skratka popolnoma sem že na tleh.

Lp


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hranjenje po sondi
28.1.2008 22:05:09   
ona
Jaz ti v bistvu dosti ne bom pomagala pri tvojemu problemčku,zato se opravičujem ker sem se vtaknila sem!
Sem hotla samo povedat,da sem šla malo pogledat,če imaš album in našla v njemu eno čudovito bitjece,vašo hčerkico,ki je res prava borka...so mi kar solze šle,ko sem jo gledala in držim pesti za vas,da se bo hčerkica normalno in lepo razvijala,saj je bila tako nebogljena in drobcena!
Res vse lepe želje celi tvoji družinici,še posebej pa mali Alini,ki mi bo še dolgo ostala v spominu,saj je res pravi cukrček user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hranjenje po sondi
29.1.2008 9:05:11   
mala maja
kaj pa če bi prvo poizkusili s flaško, da dobi vsaj sesalni refleks, ker kokr sem zastopila nima ne sesalnega refleksa in ne refleksa za požiranje.

Se pa strinjam s predhodnicouser posted image user posted image Same pohvale za malo borko. Alina je res pravi cortek user posted image  in prvava borkauser posted image . Držim pesti, da se bo tudi hranjenje po žlički čimrej uspelo.

Drugače pa ne vem mislim, da je imela emamair probleme z enim od fantkov, ki je imel tudi sondo in ni imel potlej refleksa, če se ne motim. Mogoče ima ona kašen dober nasvet.user posted image

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hranjenje po sondi
29.1.2008 11:20:45   
emaa
nimam nasveta mala maja, mi smo imeli kateter za parenteralno prehrano, samo David je zraven dobival po flaši. Ne vem mogoče res poskusi s flašo, saj je zdaj že precej bolj močna ali so pljuča še vedno tak problem pri hranjenju.  Kar ji boš dala, mora biti nekaj, kar ima zelo rada. Kaj pa zdravniki pravijo?
Ker meni je David rabil 2,5 meseca, da je pojedel cel obrok po žlici, sem morala po flaši dodajat. Pa ji poskusi dat kak čokolino po flaši, če mleka noče. 

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hranjenje po sondi
29.1.2008 22:47:34   
biba 78
Ona je v bolnici pri starosti 4 mesece (kronološko) že pila po steklenički, potem pa so se začele težave s srčkom in je niso več hranili na tak način, ker so se bali, da bi se srček preveč obremenil in bi lahko prišlo do zastoja. Zato so potem nadaljevali samo s sondo. Ko sem pa bila sprejeta v bolnico, sem se vsaki dan trudila in jo silila s stekleničko, pa ni šlo. Ne sprejme več cuclja in ne dude. Ker so v bolnici vidli njeno reakcijo, so mi svetovali, da naj je raje ne silim, ker ji lahko s tem, da se ji zaleti in pride mleko v pljučka, samo škodim. Tako so mi tudi svetovali, da naj preskočima stekleničko in se poskusima čimprej naučit papat po žlički. Ampak še ne pokaže nekega interesa. Zato se mi para srce, ker ne vem, kako dolgo še jo bom mogla mučit s to sondo. Jaz upam, da se je čimprej rešima, ker je to že prava katastrofa. Včasih bi potrebovala tri pare rok, da bi jo nahranila. Ja, pozna se, da je že velika in že točno ve, kaj ji sledi, ko vidi, da si nataknem rokavico na roke in primem sondo. Potem pa sledi živčna vojna.

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hranjenje po sondi
30.1.2008 11:04:11   
mlaka
Prvo  vam čestitam   vsi skupaj ste  pravi borci ,le tako naprej!!!
Hranjenje :  sama imam  otroka  s  posebnimi potrebami  tudi  rojen je s 31 tedni  ter skup težavami  v  bolnici  je preživel 4 mesece  in ves ta čas je bil  hranjen  po sondi ,ko sva  prišla domov  sem luknico  na dudi  povečala ,ker ni imel  sesalnega ref. sem  mu  enostavno  s  prstom  stiskala dudo da  je teklo mleko .Skratka  bil  je  zalivan.Hranjenje  je bilo  pri  nas mučenje   tudi  ko  sva prešla na žlico  je  bil  jok in stok  vsa  hrana je  bila  zmiksana   tekoča.Ker  se  je še  vedno  upiral  hranjenju  sem  ga položila v naročje in  počakala  da je  zaspal  in  mu  potem  dajala hrano  pomagala  sem si  z  dudo in čajem  nikoli  se mu  ni  zaletela  imela pa sva  določeno  koliko  gramov  naj  bi pojedel  čes  dan  .Je  pa  to  skregano  s  vsako logiko    glede  hranjenja  otroka  .Po  letu  in pol  tega mučenja  se mu je počasi  odprlo   in  sva šla na  grobo zmiksano   in nato   na  normalno  hrano.Danes   je  pravi  gurman .  Poskusi  morda  ti bo uspelo  . Sonda  ima   dobre  in slabe  lasnosti .
Dobre  da  otrok  poje , slabe okus  gre  mimo njega  .  Tudi  hrana   katera je  zmiksana   je  obupna   mi smo doma kuhali  minešterce  z mesom  -razni  okusi  toda  ko smo  to zmiksali   je  imelo vse enak okus.
   Upam da  sem  ti kaj  pomagala  ...

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hranjenje po sondi
30.1.2008 12:51:31   
Lusa
Biba-obema z atijem čestitam  za pogum ,da imasta punčko doma kljub takšnemu naporu.

Jaz ti verjetno kaj dosti ne morem pomagat ,pa vseeno bi ti povedala ,da je tudi naša Ajša imela sondo do 8meseca ,potem pa je kar naenkrat ,čudežno sprejela flašo ,jo takoj izpila in še tisti dan začela jest na žličko.Je pa res ,da smo se z žličko zelo namatrali.Upam ,da se vam tud tako iznenada zgodi.

Sem si tud pogledala slikice in pravo princesko imate.Čudovita je!

Drugače me pa tud zanima ,koliko kisika potrebujete?Saj ne vem mogoče sem te že kdaj to vprašala.Ker čudno mi je ,da so ti glede flaške tako rekli ,če pa sve tudi midve imele 24ur kisik in so se v lj zelo trudili ,da bi začela preko flaške jest.Pa je imela hudo srčno napako ,kisika pa je potrebovala res malo od četrtinke do tričetrtinke.

Biba drži se ,vem ,da ti bo ta trud 1x ves poplačan!

lp

(odgovor članu mlaka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hranjenje po sondi
30.1.2008 21:52:55   
biba 78
Hvala vsem za odgovore in pohvale, glede naše princeske.
Kisika imava še vedno 1l, čez dan, ponoči pa 0.75l ali celo manj. Meni je to tudi čudno, da so nama odsvetovli hranjenje po steklenički, ker poznam par primerov, ko so otročki imeli težave s srčkom, pa so vseeno pili po steklenički. Zgleda, da je potem naša tamala zamudila tisto obdobje, ko bi se morala naučit sesat, zdaj ji kar sili na bruhanje, če ji dam dudico ali pa cucelj. Sem ugotovila, da ima zelo slab želodček, če že samo malo bolj zakašlja, začne bljuvat.
Je pa bila danes zelo pridna in pojedla 80ml sadne kašice in nisma rable vstavljat sonde. Jaz sem jokala zraven, ko sem vidla, kako pridno in z apetitom papa. Saj bo, počasi se boma vse naučile. Pač bom mogla bit zelo potrpežljiva in vstrajna pa bo. Sem pa danes nabavila keksolino, ker rižolino ji ne diši preveč. Bomo pač vse možne linote poskusli. Jih bom pač sama pojedla, če jih Alina ne bo.user posted image

Lp


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hranjenje po sondi
6.2.2008 10:52:52   
Lusa
biba-Alina user posted image user posted image user posted image sedaj pa tud jaz user posted image  s teboj ,ker vem kakšni so ti občutki.Ko je naša Ajša začela jest preko flaške in po žlički ,je telefon skoraj razneslo.Saj veš zakaj!

Vztrajna pa si in vedno lažje bo!

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hranjenje po sondi
9.2.2008 14:32:24   
biba 78
Ja res sem vztrajna. Zdaj se že navajama po steklenički vsaj malo čajeka popit. Toliko, da vsaj nekaj tekočine dobi vase. Kaj pa se kašic tiče, pa je prava navihanka. Če ni po njenem okusu, ne odpre ust. Najrajši ima banano, breskev in riž, potem pa tako težko kaka, da je kar joj. Zato jo hočem navadit na čimveč okusov, ampak ona je že točno ugotovila, kateri je najboljši. Zelenjave pa sploh noče. Da se o žitnih kašicah sploh ne pogovarjamo. Blak...user posted image

Jap, prava navihanka je ta naša pika poka. 

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hranjenje po sondi
25.3.2008 13:33:43   
tramontana
Živijo.Tudi mojo hčerko hranimo po sondi,z večjimi ali manjšimi presledki.Ima cistično fibrozo in slabo napreduje na teži.Storila sem že vse,da bi moja pikica jedla,vendar so uspehi zelo skopi.Pri pljučnih boleznih žal otroci potrebujejo več kalorij,pa imaj manj apetita.Na pediatriji so mi priporočili MCT olje in Polycal.S tem se nekako še zredi.Se splača vprašati zdravnika.Kot vidiš,pri tvojem problemu PAMETNEGA nasveta žal ni,saj je vsak otrok poglavje zase.Lahko ti svetujem le to:punca pogum in ne obupaj za nobeno ceno.Moja bitka traja že 7let,med tem sem izgubila že vse,razen upanja.Zdrži in obrestovalo se ti bo.1žlička je ena,in ne kot pravijo-ena ni nobena.......POGUM!!!!!!!

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hranjenje po sondi
26.3.2008 10:47:54   
biba 78
Pozdravček, moram pohvalit mojo pupo in sicer midve že slab mesec papama po žlički. Samo nočni obrok imama še po sondi, ostale pa vse po žlici. Uporabljam tudi MCT olje, ki ji ga še vedno dodam v mlečni obrok, tudi v zelenjavni, o ostalih dodatkih pa se boma z zdravnikom pogovorila aprila na pregledu. Tudi Alina malo slabše pridobiva na teži, vendar se tolažim s tem, da je to vredu za njeno srce in verjamem, da bo nekoč vse to nadoknadila. In res je tako kot praviš, samo obupat ne smemo.

Lp in vse dobro tvoji pikici.


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu tramontana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?