|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ima kdo kakšen nasvet ali podobno situacijo?
12.10.2013 12:26:11   
pefika90
Pozdravljeni,

imam en problem (ali več problemov skupaj...nevem).
Ko sem bila stara 18 let (zdaj jih imam 23) sem pvič imela vnetje mehurja. Pozdravila sem se z ursi čajem brez problema. Vsako poletje sem nato imela spet vnetja.
V zadnjih dveh letih pa so ta vnetja pogosta tudi vmes leta (kadarkoli), približno 4 do 5 vnetij na leto. Ker mi razni čajčki in pripravki niso pomagali sem šla k osebni zdravnici in mi predpisala antibiotike (veliko sem jih menjala-skoraj vsakič mi je predpisala kakšnega drugega).
Antibiotiki so mi pomagali, vendar nisem bila zadovoljna, ker je bilo vsakič čez 2 meseca spet vnetje (enkrat vmes sem se uspela pozdraviti brez antibiotikov).
Zadnje leto pa opažam, da po vsakem spolnem odnosu dobim vnetje mehurja (uporabljava kondom in kontracepcijske tabletke jemljem že 5 let). Začne me vse skupaj srbet in pečt pri uriniranju. Pol leta nazaj pa sem pomislila na to, da nimam morda jaz glivičnega vnetja. Mazala sem se s Canestenom in je pomagalo.

Zdej je pa taka situacija: Pred tremi tedni sem spet začutila da spodaj nekaj ni vredu in sem se mazala s Canestenom (je pomagalo, a ne za daljši čas), nato sem imela vaginalne tablete Canesten (so pomagale, a ne za daljši čas). Potem me je začelo pečt pri uriniranju in srbelo me je nonstop. Pa sem pila ursi čaj. Pomaga za pol dneva, potem pa je spet po starem. Zdej pijem Urifar in pomaga, vendar ne za daljši čas. Popijem pa na dan od 2 do 3 litrov tekočine.

Menim, da sem imela najprej glivice (kot stranski učinek antibiotikov), nato pa še vnetje mehurja. Menim, da sem glivice odpravila (izogibam se sladkorju na veliko, skušam razkisati telo tudi s sodo bikarbono). Ne želim spet biti na antibiotikih in imeti posledično glivic.

Obračam se na vas. Ima kdo kakšen nasvet, podobnen problem, izkušnjo?

Hvala in lp,

Maja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ima kdo kakšen nasvet ali podobno situacijo?
12.10.2013 12:34:03   
hubi
Meni ob glivičnih vnetjih pomaga Gynodaktrin. To so vaginalne tablete, ki jih dobiš pri ginekologu. Pa namakanje v hrastovem lubju. Nosi bombažno perilo, nobenih vložkov, če se da (ali pa kupi kakšne natur), pa ne oprijetih oblačil. Canesten je en blažev žegn.

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ima kdo kakšen nasvet ali podobno situacijo?
12.10.2013 13:02:34   
zlatolasek
Mogoče se bo slišalo čudno, ampak če imaš vnetje po spolnem odnosu, je lahko problem ravno v tem.... Sama sem imela tudi take težave, potem pa sem po nasvetu zdravnice začela prakticirati to, da se pred SO oba z možem stuširava, po SO pa obvezno lulat it in jst se potem še umijem s kakšnim milom za intimne predele. Od takrat teh težav nimam več (razen to, da spontanosti skoraj da ni več :/ ) Nisem pa res nikoli imela težave z glivičnim vnetjem. Vem da priporočajo tudi, da če se zdravi eden, je smiselno, da se zdravita oba hkrati, da se infekcija ne prenaša iz enega na drugega. Upam, da kmalu najdeš rešitev, ki ti bo pomagala na dolgi rok! Srečno!
,

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ima kdo kakšen nasvet ali podobno situacijo?
12.10.2013 13:52:58   
Cassiopeia
Jaz mam podobne težave, ki so že kronične. Ker mi je zdravnica, vedno predpisovala antibiotike, sem se odločila, da še nekaj več sama ukrenem. Pijem urifar kak kaj začutim (čeprav je kr drag), 3x na dan pest brusnic posušenih, čaj za mehur in obvezno zjutraj spijem čimveč vode na enkrat. Pa ko me začne pečt si naredim paro iz preslice.
Sem pa spila urifar po vsakem SO in je kr pomagalo+ seveda takojšnje lulanje po končanem SO. Še vedno imam težave in včasih sploh mi ni več do seksa zaradi strahu po vnetju, ampak sem jih vsaj tako uredila, da ne rabim takoj vzet antibiotika. Prej se mi je vnetje razvilo v pol ure iz nič pa do te mere, da sploh hodit nisem mogla. Nikoli nisem šla na preiskavo sanford, ker sem morala prehitro vzet AB, za izvid pa je potrebno čakati en teden...to pa pri meni ni blo možno.
Če ima še katera kakšno idejo kako se rešit tega, bom zelo vesela.

(odgovor članu zlatolasek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ima kdo kakšen nasvet ali podobno situacijo?
12.10.2013 15:20:12   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: pefika90

Pozdravljeni,

imam en problem (ali več problemov skupaj...nevem).
Ko sem bila stara 18 let (zdaj jih imam 23) sem pvič imela vnetje mehurja. Pozdravila sem se z ursi čajem brez problema. Vsako poletje sem nato imela spet vnetja.
V zadnjih dveh letih pa so ta vnetja pogosta tudi vmes leta (kadarkoli), približno 4 do 5 vnetij na leto. Ker mi razni čajčki in pripravki niso pomagali sem šla k osebni zdravnici in mi predpisala antibiotike (veliko sem jih menjala-skoraj vsakič mi je predpisala kakšnega drugega).
Antibiotiki so mi pomagali, vendar nisem bila zadovoljna, ker je bilo vsakič čez 2 meseca spet vnetje (enkrat vmes sem se uspela pozdraviti brez antibiotikov).
Zadnje leto pa opažam, da po vsakem spolnem odnosu dobim vnetje mehurja (uporabljava kondom in kontracepcijske tabletke jemljem že 5 let). Začne me vse skupaj srbet in pečt pri uriniranju. Pol leta nazaj pa sem pomislila na to, da nimam morda jaz glivičnega vnetja. Mazala sem se s Canestenom in je pomagalo.

Zdej je pa taka situacija: Pred tremi tedni sem spet začutila da spodaj nekaj ni vredu in sem se mazala s Canestenom (je pomagalo, a ne za daljši čas), nato sem imela vaginalne tablete Canesten (so pomagale, a ne za daljši čas). Potem me je začelo pečt pri uriniranju in srbelo me je nonstop. Pa sem pila ursi čaj. Pomaga za pol dneva, potem pa je spet po starem. Zdej pijem Urifar in pomaga, vendar ne za daljši čas. Popijem pa na dan od 2 do 3 litrov tekočine.

Menim, da sem imela najprej glivice (kot stranski učinek antibiotikov), nato pa še vnetje mehurja. Menim, da sem glivice odpravila (izogibam se sladkorju na veliko, skušam razkisati telo tudi s sodo bikarbono). Ne želim spet biti na antibiotikih in imeti posledično glivic.

Obračam se na vas. Ima kdo kakšen nasvet, podobnen problem, izkušnjo?

Hvala in lp,

Maja


Sama opažam, da sem po treh porodih postala veliko bolj občutljiva "tam spodaj" kot sem bila prej. Kot šmrkljica se mi ni nikoli bilo potrebno preoblačiti na plaži v suhe kopalke, nič me ni ganilo če sem pri hlačah obešenih na bokih nehote kazala ven ledveni del, po stanovanju sem capljala bosa celo leto in me hladnost ploščic ni prav nič motila...Zadnje čase pa ni več tako. Kar precej bolj moram paziti nase in bazenov in term se moram izogibati kot user posted image križa. Tam še najraje staknem kakšno čudno zadevščino, ki se potegne v vnetje.
Tudi sama moram zadnje tri leta vsaj dvakrat na leto ponavadi k zdravnici le zaradi teh vnetij, ki so po zdravničinih besedah že nekako kronični. Če se pazim ( redno slačim mokre kopalke, pokrivam ledveni del, skrbim da so noge na toplem ), imam te težav manj. Kar pa je še najbolj pomembno pri meni- ne smem pozabiti piti. Osebno nisem nikoli žejna in če se ne bi posilila nekajkrat na dan, bi po moje živela brez vode. In zaradi tega trpijo ledvica ter vse ostalo. Tako da je zame višeg vsega, kar mi najbolj koristi to, da se čim bolj nalivamuser posted image S čajem, razredčenimi naravnimi sokovi , še najraje pa z vodo.

Mi je pa ob branju tvojega posta padlo v oči, da imaš ponavadi težave po SO in da ti pomaga krema proti glivicam. Tudi glivično obolenje nožnice je lahko krivo, da se ti vsa ta zadeva razširi na mehur in naprej. Je pa pri tem bistveno to, da dokler si boš glivično obolenje zdravila le ti, je to zastonjski posel. Če imaš glivice že dlje časa jih ima zagotovo tudi tvoj spolni partner. In ko se ti pozdraviš in počajčkaš, te on ob vsakem odnosu ponovno okuži. Če je to to, se morata zdraviti oba, če ne boš v začaranem krogu in s stalnim vnetjem.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ima kdo kakšen nasvet ali podobno situacijo?
12.10.2013 15:39:31   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Cassiopeia
3x na dan pest brusnic posušenih


uživanje brusnic - suhih, kot sok ... naj bi bilo zelo dobro predvsem za preprečevanje infekcij


povezava do oddaje ''Food Hospital'', kjer je gostja imela več let huda kronična vnetja ter nasveti zdravnikov in dietetičarke glede spremembe prehrane, ki so ji izrazito pomagale omiliti težave

< Sporočilo je popravil petea -- 12.10.2013 15:46:11 >

(odgovor članu Cassiopeia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ima kdo kakšen nasvet ali podobno situacijo?
13.5.2014 9:32:05   
smrketa89
POzdravljena,
tudi sama sem imela neprestano vnetje mehurja in pekoče spolovilo. V vseh treh nosečnostih sem imela težave z vnetjem mehurja in ledvic. Jemala sem antibiotike, pila ursi čaj, nato se je izboljšalo. Čez čas spet ponovilo. Enkrat, ko že nisem več vedela kaj naj, sem poskusila naravni koncentriran sirup iz brusnic, kupila intimno milo in kremo istega švicarskega proizvajalca. Uporabljala sem en mesec in sčasoma težav ni bilo več. Če bi katera želela priti do tega sirupa, ji lahko pomagam in mi naj piše na email: bratecinsestrica@gmail.com.
Lepo bodite.user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ima kdo kakšen nasvet ali podobno situacijo?
13.5.2014 10:14:10   
ronja
Naj se gre zdravit še fant - oni so navadno samo prenašalci in če ti vsakič fašeš od njega vnetje, ne bo nič boljše, dokler bo on prenašalec. Pri glivicah, ki se ponavljajo, naj bi se tako vedno zdravila oba. Vprašaj ginekolginjo. Če imaš namreč spodaj porušeno bakterijsko floro (zaradi gljivic), lahko bakterije veliko lažje prodrejo v notranjost in tako dobiš vnetje mehurja. Vsekakor ni dobro, da imaš tako pogsta ta vnetja, ker lahko vplivajo kasneje na plodnost, zato le zateži pri zdravniku in ne se pustit kar tako odgnat. Pozdravita s eoba, pa ne boš več imela problemov.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu pefika90)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ima kdo kakšen nasvet ali podobno situacijo?
13.5.2014 12:00:49   
pefika90
Po dolgem času je debata spet aktivna. Morem vam povedat, da od novega leta nimam več problemov. Ubistvu je blo tako, da takrat, ko sem vam pisala, nisem šla po antibiotike. Izogibala sem se sladkorju, uglavnem sem skušala telo spravit na normalen ph. Vsake toliko me je še zasrbelo, ampak se ni razširilo. Tako da sedaj nimam nič problemov. Hvala vseeno za nasvete.

Lp,

Maja

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?