|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 10:50:03   
Zanica
Nisam glih vedela kako naj naslovim to temo. Sama prihajam iz katoliškega okolja, nisam pa neki zagrižen katolik, ne grem v cerkev, ne molim se Bogu, rada pa mam Božič, Veliko noč..... Ker mi je to vedno pomenilo da se cela familija okupi, in da dobim kakšno darilo, in se lepo imamo. Mož pa prihaja iz islamskega okolja, se pravi musliman, pa tudi oni niso ne vem kakšni verniki, mož tudi ne ve gdaj majo Bajram. Jaz pa vem! No nisem začela to temo zaradi vere.
Mož in jaz živiva normalno življenje, tudi razlika med kulturami ni toliko izrazita, ker sva oba videla dovolj sveta da se zavedaš da je pomembna tolerancija in kompromisi za dobro sožitje. TAko sva se odločila da otroka(e) bova vzgajala v čim bolj neutralnem duhu. To je bilo mišljeno preden se je najina punčica rodila. Šele zdaj se zavedava (jaz valjda več kot on) da je to skoraj nemogoče. Ko greva na obisk pri njegovih bodisi v Slo ali v BiH, ne moreš se izogniti islamski ikonografiji, povsod slike Mekke, vsi majo okoli vratu obeske (mesec+zvezda), pa tudi besednjak je poln arabskih besed, kar je po moje čisto normalno, tako ljudi živijo in to je pravzaprav njihovo življenje. KO pa prideva pri mojih, vsaka tretja beseda je "Isusek!", čeprav pri mojih ni nobenih slik od Isusa, ali Marije na stenah....pa vedno po obisku mi teži da o tem, kako bo najina hči ko bo spregovorila, bo po obisku začela govorit o Isusu in podobno...Ampak to je pri mojih veliko manj izraženo kot pri njegovih.

Zdaj.... uh koliko pišem, ampak da pridem do PUNCHLINE-A.

Mož ne bi da bi šli za Božič ali pa Veliko noč k mojim na obisk, a Bajram seveda nima nič proti da gremo.... Ne vem, mal je težko težit vsakič ko bi jaz šla na Božič, ali pa zdaj za Veliko noč (njegove besede NI ŠANSE), a za bajram se mene sploh nič ne vpraša, čeprav mu povem kako je nepošten itn.... Moji so vsi še vedno na Hrvaškem in je le 2 uri vožnje....

Jaz mu hočem dopovedat da ni mogoče otroka tako NEVTRALNO vzgajat, če bo vedno v stiku z kakšno vero ko gremo do familije, ali pa tudi na TV-ju in pozneje v vrtcu, šoli.... Doma lahko, ali zunaj pa ne. Ne vemmmmmmm......
Kako ste to ve rešile?

Hvala kaj ste to prebrale
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:02:42   
taja27
jst iscer nimam teh težav, se mi zdi pa edino pošteno do otroka in hkrati do vaju obeh, da otrok doživit tako veliko noč in božič, kot bajram ... le tako mu dasta tisto svobodo do izbire in hkrati možnost, da spozna korenine babic in dedkov.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:05:50   
mojamura
to je pa res tema, oz. problem, ki ga bosta znala rešit le vi2. povej mu da čeprav nisi neki veliki vernik, maš pa rada božič in v. noč že zaradi tega, da se cela družina zbere in da se malo srečate družite. probaj mu razložit, da tu nekega čudnega ozadja. glede (ne)verskega vzgajanja vajine hčerke, pa kot prav razumem bi ti rada da je vajina punčka rimokatolik, vendar bi bilo, po moje, boljše, da pustita otroku da zraste in se potem sama odloči v koga bo verovala, če sploh.

_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:06:45   
Anonimen
Jz ti bom pa tako rekla...
Težko je, če sta partnerja različnih veroizpovedi. Še težje pa je, če je moški zaveden musliman.

Jz se z islamom ne bi ravno "igrala", ker to marsikaj potegne za seboj. Ok ne rečem da vedno, velikokrat pa ja.

Pa imam prijatelja, ki je musliman, se z njim zelo dobro razumem, ampak kar se tiče vere, pa sva si že oba prišla na jasno, da "ne diraj lava"user posted image

Nimam nasveta zate, žal.
Mogoče edino le, da vztrajaš pri Božiču in Veliki noči.

(odgovor članu taja27)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:09:19   
Anonimen
Lahko ti povem kako smo mi to rešili. Žena je katolik, jaz pravoslavec, čeprav oba nisva nobena vernika spoštujeva praznike, tako ene kot druge, ne doživljava jih kot verske praznike (čeprav to so) temveč bolj kot družinske. Mnenja sem, da so otroci zaradi tega lahko samo bolj bogati. Če bodo sami kanseje religiozni pa naj sami izbirajo svojo vero.

Še en dokaz več koliko je religija pri ljudeh napačno razumljena. Sprašujem se samo, kje je pri vseh teh kvazi vernikih, ki do druge vere nimajo niti malo spoštovanja, prisotna duhovnost.

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:09:28   
Zanica
hvala za odgovore. Ne, ne bi da bi najina hči bila rimokatolik.... tudi jaz, oziroma obadva si želiva da si sama izbere ko bo starejša... z ostalimi obiski (ko niso blagdani) pa nimava nekih težav.
Ne vem, rada bi da mi kakšna iz takega mešanega zakona kaj svetuje

(odgovor članu mojamura)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:09:28   
rogljicek
Jaz pa mislim, da ni nič narobe, če bo vajnina malčica seznanjena z obema verama, konec koncev gre za eno in isto zadevo- za verovanje in delanje dobrega (vsaj bilo naj bi tako) je pa res ne fer od tvojega moža, da bi družina praznovala/obiskovala le praznike ene vere.
Res, da je Božič in vedno bolj tudi Velika noč skomercializiran praznik, ki ga praznuje že vsak, ampak ne vejo pa, kaj ta praznik zares pomeni katolikom, zato vem, da je te velike praznike zares težko izpustit. Jaz imam zares lepe spomine na otroštvo ravno na te praznike, pa čeprav se nismo na veliko obdarovali, vendar takret je stanovanje napolnila ljubezen in neka posebna toplina in je res škoda, da bo tvoja hčerkica to izpustila.
jaz bi kljub nasprotovanjem tvojega moža poskušala vztrajati, sčasoma se bo omehčal user posted image , menda.
Midva sva tudi različnih ver, vendar nobenemu od naju to ne pomeni veliko, zato ostajava nevtralna, tudi pri hčerkici. Ampak, ko pa zraste, ji imam pa namen predstaviti različne vere, tudi katoliško, muslimansko, budistično,...

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:16:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: taja27

jst iscer nimam teh težav, se mi zdi pa edino pošteno do otroka in hkrati do vaju obeh, da otrok doživit tako veliko noč in božič, kot bajram ... le tako mu dasta tisto svobodo do izbire in hkrati možnost, da spozna korenine babic in dedkov.


Tako.

(odgovor članu taja27)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:20:55   
Zanica
IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark

Lahko ti povem kako smo mi to rešili. Žena je katolik, jaz pravoslavec, čeprav oba nisva nobena vernika spoštujeva praznike, tako ene kot druge, ne doživljava jih kot verske praznike (čeprav to so) temveč bolj kot družinske. Mnenja sem, da so otroci zaradi tega lahko samo bolj bogati. Če bodo sami kanseje religiozni pa naj sami izbirajo svojo vero.

Se strinjam s teboj, tako so tud moji babica pa pokojni dedek (babica katolik, dedek pravoslavec) in slavili smo tudi pravoslavni božič, krsno slavo, pravoslavni uskrs....Babica je vedno delala tudi koljivo, katerega nisam maralauser posted image .
Ne bi rekla da mož nima spoštovanja do tuje vere... morda ste me malo narobe razumeli... Morda je tud mejčkan ljubosumen, ker ko mi imamo Božič, se VSI skupaj molimo (to je res samo za take dogodke), se občuti skupnost naše familije, tega pa pri njigovih ni. Tudi za Bajram, kakor gdo pride, pravzaprav, izgleda kot vsaki drugi normalni dan, mogoče je edino več sladkarij, kolačev... nobene molitve, ničuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:21:49   
Colt
Pravi musliman ali pravi katolik, ne bi imel nikoli problemov s tem da se otroku pokaže že ostale vere oz se ga pošteno izobrazi na vseh področjih kar se tega tiče. Zato ta njegov ''ni šans'' ne morem razumeti drugače kot prikrito represijo.

_____________________________

...and once you have tasted flight, you will walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you long to return. -- Leonardo de Vinci
AMEN!



(odgovor članu rogljicek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:33:23   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica
da ni mogoče otroka tako NEVTRALNO vzgajat, če bo vedno v stiku z kakšno vero

Otroka sploh ni mogoče nevtralno vzagajt. Vzgaja se v določeni veri, pa naj bo to vera v določenega Boga ali pa vera v neobstoj boga. Nevtralnosti ni.

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Žena je katolik, jaz pravoslavec

V bistvu nista niti toliko različne vere, je tako? Oba verujeta, da je Jezus odrešenik.

IZVIRNO SPOROČILO: Colt
Pravi musliman ali pravi katolik, ne bi imel nikoli problemov s tem da se otroku pokaže že ostale vere

Pravi katolik predvsem ne bo imel nikoli problemov pravilno predstaviti otroku svojo vero. Ker za to gre. Za predstavitev tistega v kar veruješ in ne v kar verujejo drugi. To delajo tisti, ki itak ne verujejo v nič.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:38:51   
taja27
če sm jst prav razumela, ona dva sploh nista 'prava' (karkoli je že to) vernika ... vero jemljeta bolj, kot tradicijo ... in ja, tudi takšni smo, ki vero jemljemo, kot nekakšno tradicijo in ne kot globoko verovanje ... sploh pa ne, če se ne strinjaš s cerkvijo, kot ustanovo npr.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:46:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Zanica
da ni mogoče otroka tako NEVTRALNO vzgajat, če bo vedno v stiku z kakšno vero

Otroka sploh ni mogoče nevtralno vzagajt. Vzgaja se v določeni veri, pa naj bo to vera v določenega Boga ali pa vera v neobstoj boga. Nevtralnosti ni.

IZVIRNO SPOROČILO: Bakfark
Žena je katolik, jaz pravoslavec

V bistvu nista niti toliko različne vere, je tako? Oba verujeta, da je Jezus odrešenik.



V bistvu sva pripadnika vere in ne vernika. To, da so naju starši krstili, ko sva bila dojenčka, nima nobene zveze z najino izbiro. Živimo pač po naučenih kulturnih vzorcih, kar še ne pomeni, da verjamem v cerkvene dogme.
Glede nevtralnosti, agnostiki niso ateisti. Tako, da če ne verjameš v obstoj boga ni nujno, da ne verjameš v nič. Kar pomeni, ad obstaja tudi druga pot do odkrivanja resnice. Le ta pač ni absolutna. 

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 11:55:57   
Pajaca
Ja no jaz bi lepo popokala otroka v avto in se odpeljala domov za Božič in Veliko noč. Za Bajram pa naj on popoka otroka v avto in gre k svojim.

Ne vem kaj narest. Očitno pa le nista ne en ne drug taka nevernika. Oz njemu še vedno ni do tega, da bi njegov otrok sploh slišal karkoli o drugi veri, kljub temu da ni nek goreš pristaš svoje vere.

Pravjo svoje k svojem..... sam kaj k srcu ne morš ukazovat.

Kako pa kaj rešit to pa morata sama pogruntat.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 12:53:00   
Anonimen
Kako pa je drugače z obiski? Hodi k tvojim, ali mu je tudi to odveč.

Če mene vprašaš, si vidva lahko nekaj načelno dogovorita o nevtralni vzgoji, ampak imam občutek, da si vsaj on, če ne oba, glede tega nista povsem razčistila pojme. Vidim dve možnosti:
- ali je njemu res vseeno, kaj se bo na koncu hčerka odločila, pa ga skrbi, da bo pred njegovimi (bolj gorečimi sorodniki, če prav razumem) začela govorit o Jezusu in bi on izpadel kot slab očka in musliman
- dejansko si želi, da bi se hčerka odločila za muslimansko vero, pa ga skbri, da bi se pri tvojih navzela preveč katoliškega vpliva in bi se na koncu za to tudi odločila.
V vsakem primeru se morata o tem še veliko pogovarjat, ker stvar še daleč ni razčiščena. Npr. kaj pa bosta naredila, če pride pri 16. letih k vama in reče, da je od zdaj naprej budistka? Ali pa da se bo pridružila Amišem?

Jaz sicer mislim, da je povsem nepomembno za posameznikovo zorenje in notranje ravnovesje, ali je vernik, agnostik ali ateist. Važno, da v tistem, v kar verjame, najde svoje življenjsko vodilo, zadovoljstvo, srečo. Da se s tistim čuti eno. In da se zaveda, da imajo tudi vsi drugi pravico do svojega verovanja, uradnega ali neuradnega, da nas ravno razlike bogatijo. Ker znotraj že znanega se težko kaj naučiš, marsikaj novega o sebi in drugih pa lahko odkriješ pri povsem nasprotnem prepričanju, navadah, kulturah od svojih.
Do sedaj ni še nihče dokazal, da Bog je oz. da ga ni. Pa tudi če bi dokazi obstajali, bi si jih vsak glede na svoje izkušnje, prepričanja, želje, po svoje interpretiral.  

(odgovor članu Pajaca)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 13:10:39   
naja17
Jaz sicer še nimam otročka, bo pa moja situacija podobna... Zato se tudi javljam... Pri nama je obratno (on katolik, jaz muslimanka)... Ko sem se spustila v to vezo, sem se zavedala tega, da bo potreben kompromis, on malo manj (mislil je, da se bom kar spreobrnilauser posted image )...Tudi sedaj po 8 letih vem, da ko bo enkrat otroček, bo težko.
Zmeraj sem govorila, da pravi vernik spoštuje svojo in prav tako tujo vero.
Ne vem... o tem bi se dalo pisati še in še, ampak na kaj jaz pristanem:
- krsta in obrezovanja ne bo
- praznujemo Božič, Veliko noč, Bajram
- lahko tudi pravoslavne in ostale praznike, samo da bo mir pri bajti
- otroku razložiš v kaj veruješ ti in partner, pa tudi druga verstva
- ko odraste naj veruje v kar želi-samo naj ima eno vero
- in še bi se kaj našlo verjetno

V vajinem primeru... Vedno bo tako, da bo vsak svoje zagovarjal... Poskusita se pogovorit, sprejet okolje okoli sebe... Mislim, da če ne bosta tega poštimala, lahko pride do večjega krega.

No, kakor sem rekla... O tej temi bi se dalo še pisati...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 13:11:12   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

"TAko sva se odločila da otroka(e) bova vzgajala v čim bolj neutralnem duhu. To je bilo mišljeno preden se je najina punčica rodila. Šele zdaj se zavedava (jaz valjda več kot on) da je to skoraj nemogoče."

Ne bi rekla da mož nima spoštovanja do tuje vere... morda ste me malo narobe razumeli... Morda je tud mejčkan ljubosumen, ker ko mi imamo Božič, se VSI skupaj molimo (to je res samo za take dogodke), se občuti skupnost naše familije, tega pa pri njigovih ni. Tudi za Bajram, kakor gdo pride, pravzaprav, izgleda kot vsaki drugi normalni dan, mogoče je edino več sladkarij, kolačev... nobene molitve, ničuser posted image .


Meni se pa dozdeva, da je ta skupna molitev kamen spotike - ni nic kaj neutralna in pravzaprav je v nasprotju z vasim dogovorom o neutralnosti. Vsak od vaju se skusa "zascititi" pred : kaj bodo rekli ostali v druzini. Na vajinem mestu, ne bi hodila na obiske za verske praznike. Pojdite za 1. maj, za novo leto.... Mi to tako pocnemo in ni nobenih problemov.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 14:57:05   
gojska
Lahko ti povem kako smo mi to rešili. Žena je katolik, jaz pravoslavec, čeprav oba nisva nobena vernika spoštujeva praznike, tako ene kot druge, ne doživljava jih kot verske praznike (čeprav to so) temveč bolj kot družinske. Mnenja sem, da so otroci zaradi tega lahko samo bolj bogati. Če bodo sami kanseje religiozni pa naj sami izbirajo svojo vero.

Še en dokaz več koliko je religija pri ljudeh napačno razumljena. Sprašujem se samo, kje je pri vseh teh kvazi vernikih, ki do druge vere nimajo niti malo spoštovanja, prisotna duhovnost.


tu se podpišem, če boste vse vsaj malo združili se boste lahko imeli super. Spomni se kako je pa bilo ko smo bili vsi komunisti oz. vsaj ateisti. Pa smo glih tako pirhe barvali. Moraš pa tudi ti uveljavit svojo voljo, pa ne samo pri tem vprašanju. Nasplošno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 15:06:13   
taja27
Spomni se kako je pa bilo ko smo bili vsi komunisti oz. vsaj ateisti



ha ha ... jst nism bla ne eno, ne drugo ... user posted image

a si ti našo zgodovino mal po svoje interpretiraš?

(odgovor članu gojska)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 15:15:23   
gojska
Spomni se kako je pa bilo ko smo bili vsi komunisti oz. vsaj ateisti


ha ha ... jst nism bla ne eno, ne drugo ...

a si ti našo zgodovino mal po svoje interpretiraš?


gre se zato, da si se moral delat, da si eno ali drugo. Samo izkušnje okoli tega so odvisne od letnice rojstva

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 15:26:10   
Anonimen
Kako ste to ve rešile?


O teh stvareh in še marsi čem se je treba pogovoriti pred poroko in pred prihodom otroka... Sicer ne vem nič o tvojem možu in kje in kako živite, vem pa ogromno o Islamu, muslimanih in arabskem svetu, zato mi je pač popolnoma jasno da bo vsak musliman svoje otroke vzgajal v Islamu, saj gre vera v Isalamu po očetu ne po mami...

Saj pravim ne poznam tvojega primera..govorim na splošno...

(odgovor članu Zanica)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 15:38:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Kako pa je drugače z obiski? Hodi k tvojim, ali mu je tudi to odveč.

Če mene vprašaš, si vidva lahko nekaj načelno dogovorita o nevtralni vzgoji, ampak imam občutek, da si vsaj on, če ne oba, glede tega nista povsem razčistila pojme. Vidim dve možnosti:
- ali je njemu res vseeno, kaj se bo na koncu hčerka odločila, pa ga skrbi, da bo pred njegovimi (bolj gorečimi sorodniki, če prav razumem) začela govorit o Jezusu in bi on izpadel kot slab očka in musliman
 
Tudi muslimani verjamemo v Jezusa in ga globoko spoštujemo vendar kot Božjega poslanca in ne kot Boga ali božjega sina...


- dejansko si želi, da bi se hčerka odločila za muslimansko vero, pa ga skbri, da bi se pri tvojih navzela preveč katoliškega vpliva in bi se na koncu za to tudi odločila.

Verjemi, če bi to želel potem bi tudi to naredil... On sploh ne ve kaj bi rad?! Samo nekaj kontrira ženi, ker iz povedanega je očitno ona veliko večji vernik od njega in ima očitno neke komplekse...




(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 15:41:52   
Anonimen
Jaz sicer še nimam otročka, bo pa moja situacija podobna... Zato se tudi javljam... Pri nama je obratno (on katolik, jaz muslimanka)...


Muslimanka se ne more oziroma če je res muslimanka se ne bo nikoli poročila ali šla v zvezo z katerokoli drugo vero razen muslimanom... Po sheriatu je to namreč strogo prepovedano. In če bi ti bila muslimanka bi sheriat spoštovala...

Pa brez zamere samo komentar pač...

(odgovor članu naja17)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 16:06:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica

Kako pa je drugače z obiski? Hodi k tvojim, ali mu je tudi to odveč.

Če mene vprašaš, si vidva lahko nekaj načelno dogovorita o nevtralni vzgoji, ampak imam občutek, da si vsaj on, če ne oba, glede tega nista povsem razčistila pojme. Vidim dve možnosti:
- ali je njemu res vseeno, kaj se bo na koncu hčerka odločila, pa ga skrbi, da bo pred njegovimi (bolj gorečimi sorodniki, če prav razumem) začela govorit o Jezusu in bi on izpadel kot slab očka in musliman
 
Tudi muslimani verjamemo v Jezusa in ga globoko spoštujemo vendar kot Božjega poslanca in ne kot Boga ali božjega sina...


- dejansko si želi, da bi se hčerka odločila za muslimansko vero, pa ga skbri, da bi se pri tvojih navzela preveč katoliškega vpliva in bi se na koncu za to tudi odločila.

Verjemi, če bi to želel potem bi tudi to naredil... On sploh ne ve kaj bi rad?! Samo nekaj kontrira ženi, ker iz povedanega je očitno ona veliko večji vernik od njega in ima očitno neke komplekse...




Vem, ****, da tudi muslimani verjamejo v Jezusa kot preroka. user posted image

En čas nazaj je bila tu gor podobna debata, le da je bil očka katolik, mama pa ateistka, vprašanje pa je bilo, ali otroka dati krstit ali ne. In ne vem, kaj sta se dogovorila, ampak ogromno je stvari v življenju, o katerih se lahko že na začetku zveze, pred samo poroko ali pred prihodom otroka določiš ena merila, načela, ki se jih nameravaš držati, ko pa prideš v konkretno situacijo, vidiš, da so bili vsi tisti pogovori brezveze, ker takrat nisi imel na voljo vseh informacij, izkušenj in predvem si nisi bil na jasnem glede globine svojih čustev in pomena, ki jih ima neka stvar za tebe.
Zato obstaja pregovor: Zarečenega kruha se največ poje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Islamski svet vs. Krščanski svet
11.3.2008 16:10:40   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Tudi muslimani verjamemo v Jezusa in ga globoko spoštujemo vendar kot Božjega poslanca in ne kot Boga ali božjega sina...

Tudi zgodovinarji verjamejo v Jezusa. Da je obstajal. Da je kaj pametnega rekel. Ampak to ni verovanje. To je verjeti in ne verovati.

Tudi kristjani verjamemo in globoko spoštujemo Mohameda, ampak... . Prav gotovo je nekoč živel. Samo to ni vera, to pač verjamemo.


IZVIRNO SPOROČILO: Zanica
nisam pa neki zagrižen katolik, ne grem v cerkev, ne molim se Bogu, .... Mož pa prihaja iz islamskega okolja, se pravi musliman, pa tudi oni niso ne vem kakšni verniki, mož tudi ne ve gdaj majo Bajram.

Predvsem je hecno, da iščejo pravo mero ene ali druge verske vzgoje tisti, ki itak vere nimajo. To mi je še najbolj mimo. Ker pri tistih, ki vero živijo kaj takšnega sploh ni vprašanje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?