|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izvidi biokemijskih preiskav
26.9.2008 18:24:26   
honey
Bila sem na zdravniškem pregledu (službeno) in danes sem dobila izvide. Izstopajo mi vrednosti:

S-AST 0,92 (do 0,52)
S-ALT 1,29 (do 0,56)
S-gamaGT 1,13 (do 0,63)
S-HDL-Holesterol 1,0 (nad 1)
S-Trigliceridi 2,6 (do 2,0)
K-Trombociti 357 (140-340)

V oklepaju so ref. vrednosti.

Ali mi zna kdo razložiti te vrednosti?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izvidi biokemijskih preiskav
26.9.2008 18:44:01   
Felicita
referenčne so ponavadi mejne, vsaj kokr jest vem...
ostalo ti pa vem povedat samo: maš premal 'dobrega' holesterola (HDL), preveč maščob (trigliceridov) in preveč trombocitov (krvne celice, ki skrbijo za strjevanje krvi). s-ALT in s-ASP sta test jetrnih funkcij oz. določenih jetrnih encimov. Za tisto gama reč se mi pa ne sanja kaj nej bi blo.

Tuki ti pa potem linki povej kej več, če se ti da po wiki brskat.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izvidi biokemijskih preiskav
26.9.2008 18:45:14   
Anonimen
Prve tri so povezane z jetri.Za povišaje je lahko krivo kakšno zdravilo,okužba, alkohol, ali virus.
Tudi gama GT kaže na to.
Trigliceridi so povečani kar pomeni preveč maščobe v krvi.Ta dobrega holeserola(koristne maščobe)imaš premalo.Trombocidi so celice, ki pomagajo pri strjevanju krvi.
.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izvidi biokemijskih preiskav
26.9.2008 18:52:00   
honey
Hvala za hitre odgovore.

Kar se tiče izvidov jeter, mi ni jasno, zakaj so take vrednosti - od alkohola sem spila 2 dcl rdečega vina v soboto na poroki po moje po 1 letu user posted image  Tako da alko bi izključila. Drogiram se tudi ne, redno pa jemljem zdravila za ščitnico. Ali je možen vzrok tudi prevelika teža? Najbrž že user posted image

Kaj pa pomeni, da imam preveč trombocitov? Za zdravje, mislim. Saj bom šla k zdravniku, samo za prvo silo da malo izvem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izvidi biokemijskih preiskav
26.9.2008 18:55:24   
Anonimen
Trombociti pomagajo pri strjevanju krvi,zato se lahko pri povišanem številu le teh, kri prehitro strjuje.Teža pa z jetri nima veze(vsaj mislim, da ne), zdravila pa vplivajo, ja.

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izvidi biokemijskih preiskav
26.9.2008 18:57:48   
Felicita
ne, prevelika teža pomoje ne vpliva na jetra v smislu da bi dvgnila vrednost jetrnih encimov... možno da tut zdravila za ščitnico to povzročajo...
Preveč trombocitov povečuje možnost tromboze - nastanka krvnega strdka. čeprov tvoja vrednost je precej na meji, tko da mogoče še niti ni panike... te bo pa vrjetno zdravnik poslov na test strjevanja krvi. pa verjetno boš jetrni test tudi ponovila...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izvidi biokemijskih preiskav
26.9.2008 19:21:40   
honey
Hvala, sem pomirjena do ponedeljka.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izvidi biokemijskih preiskav
26.9.2008 21:24:42   
tinatona
Hej!

Tile trombociti so še čist ok (kakšni otroci imajo še full višje, pa pediatri nobene panike ne zganjajo). Sigurno boš pa mogla jetrne teste ponavljat.

LP

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izvidi biokemijskih preiskav
26.9.2008 21:56:11   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
Prve tri so povezane z jetri.Za povišaje je lahko krivo kakšno zdravilo,okužba, alkohol, ali virus.
Tudi gama GT kaže na to.
Trigliceridi so povečani kar pomeni preveč maščobe v krvi.Ta dobrega holeserola(koristne maščobe)imaš premalo.Trombocidi so celice, ki pomagajo pri strjevanju krvi.
.

Povišane vrednosti odebeljenega so čisto komot samo zaradi tega, ker si prejšnji dan jedla premastno, nezdravo hrano.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izvidi biokemijskih preiskav
28.9.2008 10:05:45   
šnucika
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
Prve tri so povezane z jetri.Za povišaje je lahko krivo kakšno zdravilo,okužba, alkohol, ali virus.
Tudi gama GT kaže na to.
Trigliceridi so povečani kar pomeni preveč maščobe v krvi.Ta dobrega holeserola(koristne maščobe)imaš premalo.Trombocidi so celice, ki pomagajo pri strjevanju krvi.
.

Povišane vrednosti odebeljenega so čisto komot samo zaradi tega, ker si prejšnji dan jedla premastno, nezdravo hrano.


Mojemu so tudi pred enim letom naredili paniko zaradi podobnih izvidov.
Pa ne pije,ne je mastnega....
Ponovni izvidi so bili O.K.,tako,da je res,da povečane vrednosti laho povzroči trenutno zaužita hrana.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izvidi biokemijskih preiskav
30.9.2008 16:33:13   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: šnucika
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady
Prve tri so povezane z jetri.Za povišaje je lahko krivo kakšno zdravilo,okužba, alkohol, ali virus.
Tudi gama GT kaže na to.
Trigliceridi so povečani kar pomeni preveč maščobe v krvi.Ta dobrega holeserola(koristne maščobe)imaš premalo.Trombocidi so celice, ki pomagajo pri strjevanju krvi.
.

Povišane vrednosti odebeljenega so čisto komot samo zaradi tega, ker si prejšnji dan jedla premastno, nezdravo hrano.

Mojemu so tudi pred enim letom naredili paniko zaradi podobnih izvidov.
Pa ne pije,ne je mastnega....
Ponovni izvidi so bili O.K.,tako,da je res,da povečane vrednosti laho povzroči trenutno zaužita hrana.

Evo, točno zato sem to napisala: enako je bilo pri mojem možu user posted image  Je pa zvečer pred pregledom pojedel dve mastni domači pečenici... user posted image

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izvidi biokemijskih preiskav
8.10.2008 12:53:42   
honey
Hvala vsem za odgovore. Sem bila včeraj pri svoji zdravnici in mi je rekla, da je po vsej verjetnosti to vse skupaj posledica premalo gibanja. Glede na to, da mastnega ne jem (kakšnih ocvirkov in masti videt ne smem user posted image ), alkohola ne pijem in ker imam "tadobri" holesterol zelo nizek, je rekla, da je po vsej verjetnosti to vzrok za slabe jetrne teste. Sicer se pa ne spomnim, kaj sem tisti večer prej jedla. Tako da imam zdaj 3 mesece dieto (nobene masti, gaziranih pijač, veliko zelenjave, sok korenčka in rdeče pese) in potem kontrolo. Pa seveda gibanje. No ja, očitno se bo potrebo na orbitrek spravit user posted image

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?