|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
6.9.2005 23:06:10   
mami2mili
Lep pozdrav vsem skupaj.

Do enega leta je bilo idealno: v mikser sem zmetala sezonsko sadje, pa malo rozin, kakšno suho slivo in marelico, pa kak polnozrnat keks. Zmiksala in potem je vsa kašica odromala v želodček moje pupike.

potem pa totalen preobrat! Sadje se ji je uprlo. Danes, ko ima že dve leti in 3 mrsece, mi včasih rata, da poje pomečkano babano, pa še to moram naredit tako mimogrede, medtem ko je zapposlena z igro ali poslušanjem. Ma lepo vas prosim - kam to pelje?! In zadnjič sem se zdela sama sebi grda, ko sem jo sprovocirala in jo izsilila, da da v usta košček (zares zelo sladke in sočne) nektarine (tako, da sem ji rekla, da ji povem nadaljevanje zgodbice, če ta košček poje). In ga je dala v usta, ampak se nakremžila potem pa v da se mi je srce trgalo. Sem sklenila, da jo več ne bom silila, ampak vseeno bi zelo zelo rada vidla, da je sadje!!!! Ima kdo kakšen koristen nasvet??

Neposredna povezava do sporočila: 1
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
6.9.2005 23:25:26   
piščanc
moja izkušnja: ne sili sadja, ki ga ne mara. Najboljše je jabolko narezano na tanke krhlje, seveda brez olupa. Grozdje brez pešk, lubenica, jagode, ki jih sama nabira...

naša je imela tudi take preobrate, enkart tako drugič drugače. Najbolj pali, da jaz jem kakšno stvar, lepo narezano in ji sploh ne ponudim, potem pa sama vzame. to je vse, seved pa je bil tudi čas, ko je jedla samo sadje, ki je v jogurtih, pa če sem jaz še tako mlaskala zraven. ampak saj kmalu spremeni mnenje.

(odgovor članu mami2mili)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
6.9.2005 23:29:24   
dix
Naš ga še zdaj ne je pa bo kmalu 3 leta. podturimo mu sadje kvečjemu z Hippovimi kašicami, drugače ne!

(odgovor članu mami2mili)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
6.9.2005 23:53:16   
polona2
Hana pa ne mara solate, ima kdo kakšno idejo, kako jo pripraviti do tega, da bo jedla solato? Mogoče poznate kakšen trik?

(odgovor članu mami2mili)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
7.9.2005 7:23:53   
Anonimen
sadje in zelenjavo lahko zakamuflirate v kakšen zos - recimo jabolka v čežano al pa jih spečete skupaj s krompirjem v pečici al pa skupaj z mesom da se naužijejo soka od mesa, isto suhe slive, hruške. banane lahko popečete, kompoti so tudi slastni..tut v tekočini ostane nekaj vitaminov, če ga ne kuhate predolgo. banane lahko zmiksate v bučkin zos, bučkin zos lahko nardite skupaj z jabolki. lahko si kupite sokovnik in ožemate sadje v sokove.

če ne marajo zelenjave je ponavad dost sam da se skrije oblika zelenave oz da ni vidna recimo jo daste na pico tko da je čist zmiksana in zmešana s pelati v polivko, isto na makarone in ostale omake.

upam da sem kaj pomagala

lp, lara

(odgovor članu mami2mili)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
7.9.2005 7:28:16   
CUKRČEK
Joj, pri nas je pa glih kontra. Kar naprej bi sadje jedla. Bognedaj da med kosilom zagleda kako sadje...ker pol tolk časa teži, da ga dobi. Edino banan ne je. Je pa res, da mora bit sadje celo oz. c kosih....če je spasirano al pa sam aml spackano ga ne mara.

(odgovor članu mami2mili)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
7.9.2005 7:33:13   
vesna fž
tut pri nas ne jemo sadja sem že več for probala pa ni učinka-v vrtcu ga pa baje ful je,mi vedno rečejo vaš filip ima pa rad sadje a ne? jst pa nč ne vem o tem doma ga ne je,prav tako ne ostalih stvari sam zizko bi.

(odgovor članu mami2mili)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
7.9.2005 18:25:49   
Annny
Polona2, ali mislis solato s kisom in oljem?
Eto, jaz sem bila kot otrok ista- to mi je slo prav na bruhanje..se danes se take solate niti pritaknem ne.
Moja babi je ugotovila, da zelo rada jem samo oprano svezo solato b rez dodatkov...ko jo je prala, mi je dala kak koscek, da sem ga grickala in od takrat jem samo tako solato. Poskusi.
Jaz Naji dam tudi npr. polovico surove paprikie, ki jo cisto zgrize in posesa, enako je skumarami, paradiznikom..enostavno ji dam v roke, nic ne silim in ona vse popapca.
Veliko srece s solato

(odgovor članu mami2mili)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
7.9.2005 18:29:16   
Annny
Glede sadja!!
Tudi pri nas ga je naenkrat zacela zavracati- in kaj sem ugotovila?
Da enostavno ne mara vec zmiksane kasice in da hoce jesti koscke.
Koscke je pa vse zmazala, no...zdaj se je v njeni glavi zgodil en premik in spet normalno papa tudi kaso..kdo bi vedel..
Poskusi- mogoce enostavno ne mara teksture zmiksanega sadja.
Lp

(odgovor članu mami2mili)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
7.9.2005 20:52:58   
mami2mili

O hvala za kup nasvetov, moram rečt da sem probala dat sadje v vseh možnih oblikah, pa ne zaleže... zadnjič sem delala sok v sokovniku, pa je potem pogledala tisti sumljiv kozarec in vprašala: "A je to taprav?" Pije namreč samo Fructalov jabolčni sok, ki mora bit zmešan z vodo. Že druga barva jo zmoti
Jaz zraven nje lahko se bašem in delam grimase, češ ooo, kako slastno je!!! Pa ne pali
Če pa poskušam z nasprotno trehniko (bo pa ati, glej, kako mu je dobro!!) - mu pa z veseljem še sama začne dajat koščke v usta

tako da..
ehhh

bo že. dobro, da mara fruchtzwerge (ki smo jih o njeno poimenovali ****cverge, da je staro mamo skoraj kap ) no pa res upam, da bo začela spet papat, pa dajte a je kaj boljšega kot sočne hruške direkt z drevesa ali temno rdeče hrustljave češnje ali jagode, pomislite, niti spasirane s sladkorjem ne mara!!!

lep večer vsem
mili

(odgovor članu mami2mili)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
7.9.2005 21:01:37   
Anonimen
Naš tudi nič ne je. Ne sadja, ne zelenjave, ne kruha, ne salame, ne krompirja ... skoraj nočesar. Včasih je jabolko, ampak samo, če je celo, in še to ponavadi v trgovin. Da ga samo malo obrišem in molim, da bo vse O.K. Včasih je jagode, vendar je treba ponavadi dati nanj sladkor. Ali pa en kivi na mesec. To je naš jedilnik oz. naši "triki". Mu pa zato dajem vitaminski sirup. Bolje išta nego ništa.

(odgovor članu mami2mili)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
7.9.2005 22:29:37   
BARBARA R.
Splišni je napisal/a:

Naš tudi nič ne je. Ne sadja, ne zelenjave, ne kruha, ne salame, ne krompirja ... skoraj nočesar. Včasih je jabolko, ampak samo, če je celo, in še to ponavadi v trgovin. Da ga samo malo obrišem in molim, da bo vse O.K. Včasih je jagode, vendar je treba ponavadi dati nanj sladkor. Ali pa en kivi na mesec. To je naš jedilnik oz. naši "triki". Mu pa zato dajem vitaminski sirup. Bolje išta nego ništa.


........ in kaj še ostane Spliši? Meso. Tudi pri nas v zadnjem času vidno najbolj "laufa". Sicer še vedno ni izbirčna, sem pa sedaj pri uvajanju v vrtec opazila, da ji tisto tam pa res ne paše............ Mamine kuhinje so pač vedno najboljše . Surove solate pa tudi pri nas ne gredo v slast. Ne bom se preveč s tem ubadala dokler mi ostalo je.


    

(odgovor članu mami2mili)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
7.9.2005 22:30:58   
Anonimen
Uf, ne, mesa pa sploh ne, razen "pohan".

(odgovor članu mami2mili)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
7.9.2005 23:51:24   
Annny
Ja, Splisni, kako pa to, da je sploh se med ta zivimi?
Ne, resno- kaj konkretno pa potem sploh je?

(odgovor članu mami2mili)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
14.9.2005 15:38:05   
Tina15
Pozdravljene.
Sama imam doma podobne težave z našo pupo.Lani je jedla vse možno od sadja, še najrajši lubenico. Letos, pri 2 letih in 2 mesecih pa nič razen jabolka in banane. Pa še to mora bit jabolko na koščke in brez lupine, banana pa kokr je.Če imam srečo, jo sama drži in poje. Če pa zmešam jabolko in banano skupaj, pa dodam še kakšno sadje, pa tud povoha ne. Po njeno je vse kislo. Mi jo pustimo, ker zelenjavo dokaj pridno je. Solate pa tudi pri nas nobene. Me malo skrbi, da ne dobi dovolj vitaminov.

(odgovor članu mami2mili)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
17.9.2005 21:33:56   
mami2mili
Kateri sirum - a tisti od čebelice Maje? Mi ji dajemo otroški Endovital, tisto ji paše, ker nasplošno ima rada med. Vsaj nekaj, huh.

(odgovor članu mami2mili)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   JAZ NE BOM SADJA JEDLA!
17.9.2005 21:48:40   
Anonimen
Seveda nisem videla vprašanja, se opravičujem.
Od česa živi Tibor? Od makaronovega mesa, od rižote in ocvrtega mesa. Potem je še kisle kumarice, zadnje čase včasih nutelo na kruhu in enkrat na štirinajst dni čokolino. Aja, pa vsake kvatre enkrat poje pol krofa ali pa pol rogljiča. Pije pa kakav zjutraj in zvečer.

(odgovor članu mami2mili)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




moška imena
milagro

Katero ime vam je najbolj všeč?

leon (20%)

klemen (18%)

primož (7%)

alajž (30%)

rok (25%)


Število vseh glasov: 603

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!