|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:15:49   
Anonimen
Včeraj smo bili na sprehodu. Ana je bila nekaj sitna in oba sva se morala maksimalno trudit, da nisva zgubila živcev pri njenem nerganju. Potem smo šli mimo enega psa, ki je bil kot ponavadi za zaprtimi vrati. Ana ga je, kot ponavadi, pozdravila, pobožala skozi rešetke, potem pa - namesto, da bi šli naprej - se je začela obešati na tista vrata, klicala psa, se gujsala na vratih, skratka, ni naju šmirglala pet posto. Mož jo je poklical, enkrat, dvakrat, malo bolj resno, Ana pa še kar ding dong na vratih, ki so grozila, da se bodo polomila.

Takrat je mož izgubil živce, stopil je do Ane, jo malo bolj na trdo prijel in odvlekel stran, rekoč: A boš porkaduš ubogala al ne boš?? Ana pa seveda, nevajena kakršnekoli fizične sile, v jok in k meni. In ker se mi je zasmilila, sem jo seveda stisnila v objem in jo potolažila, rekoč, nič hudega, ati je malo pretiraval.

Saj potem smo bili vsi trije hitro spet veseli, ampak mene zdaj razžira, če ga nisem prav fino pokronala. Namreč, mislim, da je imel ati načelno prav in da mulc včasih res rabi več mej, kot ji jih postavljam jaz. Po drugi strani pa vem, da se da Ani čisto vse dopovedati z razlago, in da bi tudi tokrat lahko (kot bi to naredila jaz) stopil do nje, ji razložil, da se bodo vrata polomila, bla bla bla, in jo lepo odpeljal s sabo. Vem, da bi šla. Pa spet po tretji strani, ali je prav, da je pritekla k meni ue ue ue, jaz pa sem ji dala potuho. Res ne vem.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:20:39   
Anonimen
Ne, nisi naredila prav. Prav je, da si jo objela in potolažila, to je prav, samo razložiti bi ji morala, da je imel ati prav, da mora iti proč od vrat, če se ji reče. Ker se vrata lahko pokvarijo in tako naprej. Pač razložiš, zakaj.  Samo moraš pa dati atiju prav. Pa četudi ga potem fino na skrivem pretepeš.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:22:20   
Anonimen
Za moje pojme narobe s tvoje strani. O.K., oče se je pač odločil in ji na trdo povedal, kar ji gre, če prej ni slišala. nič narobe. Včasih človeku prekipi in ne more razlagat v nedogled. Narobe je bilo od tebe to, da si jo tolažila s tem, da je oči pač malo "popizdil", bla, bla, bla...in tako čisto lepo spodkopala njegovo avtoriteto. Mogoče preveč na grobo povedano, ampak otrok si bo zapomnil in očija pač ne ubogal, tudi če bo vpil, ker bo mamica rekla, da je pač malo popizdil.  če eden reče eno, mora drugi stat za tem, pa četudi se z dejanjem ne strinja. Ampak se potem pogovorita na samem, da otrok ne sliši.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:22:23   
ZARA
Moje mnenje je da nisi ravnala prav, res ne...to kar si naredila je zbijanje avtoritete...
Mr. B ni naredil nič tako slabega, da bi jo morala tolažit...Ana te ima pa očitno v malem prstu...Jst Zaro tud včasih mal trdo primem za roke, če me kao ne sliši, ampak nimam slabe vesti zarad tega, res ne...


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:24:07   
Ajsha
Ja, Meta. razumem tvojo dilemo. Ampak sem mnenja, da moramo starši pred otrokom vedno delovati kot trden zid in imeti enaka načela. V tvojem konkretnem primeru, ne bi smela reči Ani, da je ati malo pretiraval, ampak bi ji morala povedati, da se za atijem strinjaš in da se ni pravilno obnašala ter jo seveda objeti in potolažiti. Vsekakor bo Ana imela po mojem mnenju manjše travme, če jo bo kdo izmed vaju kaznoval, kot pa če bo ugotovila, da je ati bad guy, mami pa good guy. Bodisi sta oba bad, ali pa oba good. Vsekakor je težko videti otročička, ki se joka in je užaljem, ampak to je po mojem mnenju naložba za prihodnost.

LP!

_____________________________

Love is in the air...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:25:07   
Mina1
Evo Meta, so ti že punce gor razložile. Se povsem strinjam z zgoraj napisanim, se ma tudi mi še vedno dostikrat vrtimo v začaranem krogu prav zaradi takšnih stvari pri našem 3l8m škratku, če me razumeš.user posted image


_____________________________

I don't care what they say, I just wanna live my life

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:26:01   
Anonimen
Sej sem vedla user posted image  Ampak vzamem za zelo upravičeno kritiko in se bom potrudila poboljšati.

(In to kritika od treh velikih RR avtoritet... uau... user posted image  )

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:26:28   
Aleksandrin
V bistvu si možu zbila avtoriteto, mali pokazala, da oči nima prav in naslednjič bo storila oz. pričakovala isto.
Potolažiti bi jo mogel oči, ko bi se pomirila- med njima je nastal konflikt.
LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:30:46   
PBJ
Mislim, da bi tudi ti morala pokazati, da ni prav ravnala in da si žalostna. Mogoče očka res ne bi smel uporabiti bolj "trde" besede, a čisto prav je naredil, da jo je potegnil stran, če besede niso zalegle. O tem se je bolje pogovoriti brez prisotnosti otroka.
Psi si lahko nevarni. Lahko, da bo potem stalno dajala roke čez ograjo, kjer bo videla kakšnega psa in jo bo kateri zagrabil. Ravno zadnjič sem šla z nečakom in njegovim dedkom po ulici in je fantek potisnil prste skozi ograjo, dedek pa ni bil pozoren. Zadnji hip sem ga potegnila stran, ker ga bi pes pograbil. Lastnica psa je rekla, da je pes res hud, čeprav je bil videti majhen in ljubek.

Saj vem, da je včasih kar težko, ko ne veš, kako bi najbolje odreagiral ...

lpuser posted image

_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:31:07   
Anonimen
Saj si itak vedela, da si ga usr..., drugače ne bi dvomila v to. A ni res? Se zgodi, glavno, da veš, da si naredil naobe in boš drugič, če bo še kdaj do česa pdoobnega prišlo, bolj pozorna in ravnala drugače.

(odgovor članu Aleksandrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:36:50   
Baldi
Ja kako se je pa tvoj B počutil user posted image ... A je kar stal ko lipov bog in vaju opazoval ? A njega nisi pol nič stislna...pogrešam konec v stilu pol smo se pa vsi objel, pa solze na oči, pa tak no!!!...V glavnem, en happy end manjka v zgodbici user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:45:37   
baguSka
Sej ga je napisala...da so bli kmalu spet vsi veseli in srečni...Ne??

Meta mislm da si itak že sama pogruntala da si ga usrala, boš vedla za naprej. ;)

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:48:32   
CatJa
 

No, so ti že druge povedale in se strinjam z njimi, ti pa tudi, a ne, če ne, najbrž ne bi spraševala.
Js zagovarjam predvsem to, da je otroku vedno treba govorit po resnici. Če je šlo bolj zato, da vaju ni takoj ubogala, ker sta hotla it pač naprej, ji pač povejta, da če jo 1x al pa 2x pokličeta, da ima, da uboga! Ne se zdej na "podirajoča" vrata zgovarjat (user posted image ). Tako, da ati ji je čist prav argumentiral. Tebi se je pač mal zasmilila in si ji dala potuho.
Sej ga vsi tako sračkamo, da ne boš mislila user posted image .

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 11:56:12   
Baldi
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka
Sej ga je napisala...da so bli kmalu spet vsi veseli in srečni...Ne??

Meni odgovor "kmalu" ne zadovojli ... za nekoga je to še isto minuto, za drugega pa čez par ur, ali naslednji dan. Mene samo zanima, kako je potem B odreagiral...a je kar zadržal v sebi (kot da se ni nič zgodilo), al je kaj ukrepal...user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 12:01:02   
Anonimen
Stal ko lipe in gledal, kako se znašajo nad njim user posted image

(odgovor članu Baldi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 12:02:06   
ZARA
Ah, Baldo nehej javkat...niso pač vsi konci srečni...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 12:02:13   
Anonimen
Ja, Baldrijan, umestne pripombe. Po pravici povedano, medtem, ko sem jaz objemala Ano, niti ne vem, kaj je delal. Vem, da je moral pobrati marele, ki sta meni padle iz rok, ko sem dvignila Ano. Ampak to najbrž ni bistvo. Vsekakor sva jo oba pocrkljala, tako da onadva sta čisto v redu razčistila, jaz pa sem potem celo pot do doma gruntala, da sem naredila napačo.

Saj mogoče so tole malenkosti, ampak iz malega raste veliko in ker sicer nimamo z  njeno vzgojo večjih problemov, se toliko bolj trudimo za takele malenkosti. Hvala vsem za odgovore!

(odgovor članu Baldi)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 12:04:29   
Anonimen
PS. Sicer pa je Mr B tip, ki se s takimi stvarmi ne obremenjuje. Zanjga je bilo to bilo i prošlo. Če ga dones vprašam, se bo komaj še kaj spomnil. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 12:06:53   
baguSka
Dej ga zahec vpraši.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 12:08:02   
Baldi
No, zdaj je pa že boljše - zgodba z glavo in repom user posted image

Zara, kaj se spet usajaš user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 16:34:47   
Gina
Jaz se strinjam s Splišni, Zaro in Albino, pa vsemi ostalimi, ki ste enako povedale.

Pe še to ne razumem, zakaj se vendar sekiraš, če jo je stran odpeljal. Če bi imela kakšnega drugega otroka, ki ne bi imel tako mirnih "genov", bi mu lahko vsak dan 100x lepo rekla, pa še stran ga odvlekla, pa še kar bi rinil notri. Če bi mu potem rekla, da je oči delal "narobe", bi potem še z večjim veseljem isti hip norel naprej, se metal ob tla, cvilil na ves glas, tulil in zahteval svoje. To ni redek primer. Kar nekaj otrok je takih. Imajo svojo glavo, ne bojijo se, hočejo svoje. To so geni, meta, ne vzgoja, hi hi. Tako da si lahko vesela, ker je tvoja deklica tako mirne sorte, sicer bi te že totalno okrog obrnila, čeprav pri teh letih. Pa se ti ne bi zdelo grozno, če bi jo kdo stran odvlekel. Ampak če povem po pravici, se je meni enako zdelo kot tebi, ko sem imela prvega, mirnega otroka. A nisi zdaj huda name?user posted image  Mislim ko sem v narobni temi naredila repliko na vzgojo in gene.user posted image

(odgovor članu Baldi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
3.10.2005 16:38:07   
Primoza
Permisivna vzgoja daje enako slabe rezultate kot avtoritativna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
5.10.2005 9:17:14   
Anonimen
Ja, Gina, v hipu, ko sem napisala ta post, sem se zamislila nad svojo repliko pri genih in vzgoji. Saj še vedno trdim enako, strinjam pa se tudi s tabo, da je Ana zelo miren in dojemljiv otrok in da mi samo bog pomagej, če bo drugi kakšen vragec. Sem pa močno močno pod vplivom svoje mame, ki, odkar pomnim, govori, da se da otroku vse dopovedati brez fizične sile, in jaz sem ubrala njeno pot. Najbrž sem tudi malo zaslepljena z uspehom te metode, ker je Ana pravi medij za njeno izvajanje.

Primož, res je to. A misliš, da je moja vzgoja permisivna? Mislim, da sicer ponavadi oba znava ubrati srednjo pot. Ampak mogoče se imam preveč v čislih...

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
5.10.2005 19:52:58   
Gina
Hi, hi, Meta, kot bi se zgodovina ponavljala. Moja mami je isto govorila in moj prvi otrok je bil tudi tak. Pa jaz sem si tudi obljubila, da ne bom nikoli eksplodirala, pa še manj otroka po riti... Hmm, mogoče bo tvoj drugi enak kot prvi, ampak po zakonu povprečja je to možno samo v primeru, da sta vidva oba z možem ekstremno mirne sorte, pa še zelo vidljive sorte, pa še prilagodljive sorte, pa še bolj plahe sorte...sicer pa je možnost dveh takih zelo majhna. Ampak veš, tudi bolj živahni, svojeglavi otroci so en tak krasen dar. Ob njih veliko bolj rastemo, kot ob vodljivih otrocih. So zelo bistri in nas prisilijo razmišljat in osebnostno dozorevat, kar bi sicer počeli na kakem drugem področju. Skratka, vseeno je.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Je bilo to prav ali narobe?
5.10.2005 19:57:03   
Primoza
To da je permisiva enako napačne kot avtoritativa pomeni bolj to, da je najboljši individualističen pristop, kar pomeni da se pri vsakem otroku na novo učiš vzgoje. Osnova je po mojem le pravilo, da mora otrok čutiti neko stabilnost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?