|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je to res atopični dermatitis?
13.2.2012 10:28:52   
Modri dirkač
Pozdravljene,

ker imate izkušnje z alergijami bi vas povprašala glede AD.
Pri našem fantiču so se kmalu po porodu pojavile debele rumene obloge za obema ušesoma - zgledale so kot temenca. Takrat je naša pediatrinja rekla, da je to verjetno AD in nam kar dala kremo Adavant (ga nisem uporabila). Nekje  po šestem mesecu starosti pa sem začela opažati, da so dnevi, ko je koža za ušesi rdeča in bolj suha; to bi še razumela kot AD. Poleg tega pride kak dan, ko se začne praskati in se v nekaj minutah spraska do krvi! Ampak to se zgodi samo na eni strani, koža za ušesom na drug strani pa je lepa, rožnata. Meni to ni najbolj logično... če naj bi se zadeve izločale skozi kožo, ne vem zakaj bi enkrat na eni, drugič na drugi strani user posted image Drugje nima izpuščajev.
Kaj mislite?


< Sporočilo je popravil Modri dirkač -- 13.2.2012 10:29:26 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je to res atopični dermatitis?
13.2.2012 10:36:45   
Star_a
Mislim enako kot tvoja P. Po tvoje bi moralo na obeh straneh user posted image   SE motiš. To je isto kot bi jaz rekla zakaj se moj samopo eni ritnici spraska do krvi,druga ritnica pa je čisto ok.  priporočam oljno kopel in kreme,ki ti jih predpiše P

(odgovor članu Modri dirkač)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Je to res atopični dermatitis?
13.2.2012 12:13:06   
pomar*ANČA*
se bi tudi kar strinjala da je ad... tudi jaz zaenkrat še ne uporabljam krem, ki mi jih napiše zdravnica, ker mu zaekrat pomaga od a-derme krema, ter oljna kopel.

(odgovor članu Star_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je to res atopični dermatitis?
13.2.2012 12:56:21   
smejčica
Tudi jaz bi rekla, da je to AD. Moj fantek ga ima. Je tudi imel na začetku rumene obloge za ušesi, kaseje pa vsepovsod skoraj. Roke, nogice, ritka, obraz, ... včasih samo na eni rokici, včasih po celem telesu, potem spet drugje, ..in to kar ti opažaš pri svojem, je to to.
Mi smo najprej dobili advatan kremo, ki je precej agresivna in fenistil kapljice, da ga ni preveč srbelo. Kasneje smo šli dermatologu in alergologu in dobili elidel kremo in sirup proti srbenju, hb. Ker ima kar fajn in pol se spraska do krvi. Mu je že lepo zginilo, pa se spet pojavilo....mažemo ga vsak dan, najprej elidel in potem negovalno vležilno kremo čez, ker takšna koža potrebuje vlago. Sedaj pozimi se običajno AD kar poslabša zaradi ogrevanja, suhega zraka, več oblačil, ...
To zelo srbi, tako da ga le namaži. Čisto na tanko.

Lp

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je to res atopični dermatitis?
13.2.2012 13:17:05   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: Modri dirkač

Pozdravljene,

ker imate izkušnje z alergijami bi vas povprašala glede AD.
Pri našem fantiču so se kmalu po porodu pojavile debele rumene obloge za obema ušesoma - zgledale so kot temenca. Takrat je naša pediatrinja rekla, da je to verjetno AD in nam kar dala kremo Adavant (ga nisem uporabila). Nekje  po šestem mesecu starosti pa sem začela opažati, da so dnevi, ko je koža za ušesi rdeča in bolj suha; to bi še razumela kot AD. Poleg tega pride kak dan, ko se začne praskati in se v nekaj minutah spraska do krvi! Ampak to se zgodi samo na eni strani, koža za ušesom na drug strani pa je lepa, rožnata. Meni to ni najbolj logično... če naj bi se zadeve izločale skozi kožo, ne vem zakaj bi enkrat na eni, drugič na drugi strani user posted image Drugje nima izpuščajev.
Kaj mislite?



Daj, vprašaj za nasvet dermatologinjo. Ti bo točno povedala, kaj je in ti dala navodila, kako ravnati, kaj ga povzroča in kaj omili. Vprašanje ji lahko zastaviš tukaj, hitro odgovori: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/tamara-herakovic_31

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Modri dirkač)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Je to res atopični dermatitis?
13.2.2012 15:16:00   
Modri dirkač
Pozdravljene,

najlepša hvala za vaša mnenja user posted image

< Sporočilo je popravil Modri dirkač -- 13.2.2012 15:18:34 >

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Je to res atopični dermatitis?
30.3.2012 19:44:13   
Jelenche
Jaz pa mislim da to ni AD.
Z Advantanom ga ne maži, ker je to kortikosteroid. Vsaj dokler ti na dermi ne potrdijo da je AD. Koliko je pa otrok sedaj star? Imaš mogoče kakšno sliko kjer se vidi?

LP

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Modri dirkač)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Je to res atopični dermatitis?
30.3.2012 20:08:01   
Jelenche
v mojem albumu imaš pod naslovom težave, težave, težavice slike mojega prvorojenca ko je stanje AD- ja akutno. Čisto za primerjavo.

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je to res atopični dermatitis?
30.3.2012 20:17:06   
*miska.mcc*
o,fa****k, jelenche....  kar srh me je spreletaval.  naš srednji je bil isti. od prvega pa tja do tretjega, cetrtega leta. edino on se je znal že fajn spraskat. tako, da je cel pokrit s hrastami hodil.

kako je mali danes?
naš je 90 posto boljsi. sem pa tja se mu pojavi kak flek in ga takoj zatrem s kuteridom. edino to mu pomaga.

ima tudi astmo? 


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je to res atopični dermatitis?
30.3.2012 21:05:03   
Jelenche
kuterid? to ne poznam al misliš kortikosteroid kot advantan?

Sicer pa ja, boljši je. Sicer mi smo vedno imeli težave z obrazom, in tudi sedaj pri skoraj 5-tih letih jih imamo še vedno. Seveda občutno manjše. Okoli ustnic ima še vedno ad, ter malo po enem ličku, ter seveda vsi pregibi občasno. A niti pod razno ne tako hudo, ko je bil majhen. Dejansko nam ni nič pomagalo, pa smo mazali z vsemi živimi mazami. Pa nič. Dejansko otrok to mora prerasti. Pa gre bolje.. ko se spomnim vseh neprespanih noči, ko se je matral in tulil... ja, bilo je res hudo. Bom postavila še par slikic kakšen je sedaj.
Zaenkrat astme ni. Bomo videli ko ga spet testirajo junija. Je pa sicer alergik. Mleko je hvala bogu izvenelo, sedaj imamo še sojo, jajca, vse oreščke, lubenica (ki se mu je pojavila lansko leto). Ampak se borimo. Sedaj bom sprobala tudi tisti melem, o katerem je bilo toliko govora na forumu. Bom videla če bo kaj nucalo. user posted image

LP

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je to res atopični dermatitis?
31.3.2012 7:37:54   
**Tinkara78**
Pogledala slike. Taka je bila hčerka dokler nismo ugotovili, da ima v koži preveč razširjeno bakterijo stafilokok. Po brisu smo dobili pet tednov antibiotikov in potem je bilo ok. Je pa imela na pregibih že odprte rane (poleti). Zelo je pomagalo kopanje v morju. Je pa imela velike reakcije na vodo iz mestnega vodovoda.

Nam je najbolj pomagala belobaza z olivnim oljem glede vzdrževanja vlažnosti kože. Od kozmetike pa smo uporabljali izključno Eucerin.

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je to res atopični dermatitis?
31.3.2012 8:23:08   
*miska.mcc*
ja. kuterin je eden močnejših kortikosteroidov. ampak nasemu ni pomagalo nič.ne dieta, ne advantan, ne lokoidon, ne nevemkolko v lekarni namesanih krem ,,svašta olj....ma ne vem, ce nisem preiukusila 100 krem pa ene 50 sirupov...


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Je to res atopični dermatitis?
31.3.2012 20:30:04   
Lantej
Oj!

Tudi mi se že dobra tri leta borimo z AD. Nekaj časa je boljše, potrem pa spet slabše, boljše, slabše... Pri nas ni nobena krema naredila čudežev, pa smo jih poskusili ogromno... Pa bioresonanco, pa solne terapije...
Edino, kar pri nas res pomaga proti srbenju in spraskanju (poleg sirupa Zyrtec) so bombažne rokavičke. Vsak večer pred spanjem ga namažem po zapestjih (tam ima najhuje) s hladilnim mazilom, čez pa dam navadne bele bombažne rokavičke in tako prespi celo noč brez praskanja. Prej se je ponoči navadno spraskal do krviuser posted image .
Res sem se namučila, da sem rokavičke te velikosti sploh našla. Ker jih pri nas nimajo, sem jih naročila iz Anglije, ampak pri nas se je splačalouser posted image . Še v vrtcu jih ima za spat, res so zakonuser posted image .

Lp

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?