|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
19.2.2006 14:53:56   
Anonimen
Mene pa zanima, kako imate sestavljen jedilnik pri 4-5 m strih otrocih - seveda tiste ki ste že začele dodajati.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
19.2.2006 20:02:42   
Eja_1
Naša pupka ima 4 mesece in 1 teden, jedilnik pa je sledeč:
7:00 - mleko (cca 200-220ml)
10:00 - sadna kašica (npr. hruška ali jabolko z malo banane) + ponudim mleko (ponavadi popije cca 70-130ml)
13:00 - zelenjavna ali riževa kašica (npr. korenček, krompirček, bučke z malo banane, krompirček z 2-4 grahkoma) + ponudim mleko (ponavadi popije cca 70-130ml)
15:00 - čaj (popije cca 60-110ml)
17:00 - sadna kašica (npr. hruška ali jabolko z malo banane) + ponudim mleko (ponavadi popije cca 70-130ml) -> ponavadi naredim drugo sadno kašico kot dopoldne
20:00 - mleko (cca 200-220ml)
S spanjem nimamo problemov. Ponavadi spi od 21. ure nekje do 6:30 včasih tudi do 7:30 in potem se obroki malce premaknejo. Je pa na 3 oz. 3,5 ure.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
19.2.2006 20:32:30   
Seven*
Eja_1, kdaj si pa ti zacela uvajat, da ti pri tej starosti ze to vse je. Mi bomo stari 6 mesecev, pa smo zaenkrat na jabolku (1x na dan). Meni osebno se to zdi prevec za taksen majhen zelodcek in tako nezrelo crevo.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
20.2.2006 9:33:47   
bambi
O mater Eja1, me je skoraj kap..... Moja pupa je stara 4,5 mesecev, polno dojena, včeraj je prvič poskusila malo kašice, ampak poje pa dosti manj.... Mleka npr. popije od 150-180 ml, kašice je včeraj pojedla 2 žlički (ji nisem upala več dati) in ji bom sedaj dodajala vsak dan eno žličko več. Bom pa ji potem dajala do kakšnih 8 mesecev samo 1 obrok sadne kašice ali zelenjave na dan, ostalo pa ziza..... Meni se tudi zdi, da tvoja pupa dosti poje, ampak očitno ji paše toliko, ker moja niti pod razno noče več jesti, ko je sita..... je pa seveda odvisno tudi koliko kg ima otrok....

_____________________________

Imam tri sončke, mojega angelčka Leo in dve princeski, Gajo in Heidi.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
20.2.2006 11:51:24   
soncnica4
Jaz sem začela počasi dodajati pri dopolnjenem 4. mesecu, ker sem izgubila mleko in tudi prej sem pri obrokih že dodajala aptamil. Pa tudi mleko je začel zavračati in hkrati z dodajanjem goste hrane sem prešla še na aptamil 2.
Zdaj je fant star  štiri mesece in pol in ima naslednje obroke:
ob 9.00 riževa ali kakšna druga mlečna kašica približno 100 ml (žlička)
ob 11.00 mleko 100 ml
ob 13.00 sadje (jabolko, korenček, breskev, banana) vendar v kombinaciji le po dva sadeža in sproti uvajam nove okuse približno 100 ml (žlička)
ob 16.00 mleko približno 100 ml
ob 19.00 mleko približno 130 ml
ob 23.00 do 00.00 mleko z dvema mericama mlečne kašice približno 150 ml
ob 5.00 do 6.00 mleko približno 130 ml
Včasih mu popoldan ponudim tudi kakšen sok in ga pije po žlički. Seveda, pa pije tudi čez dan občasno še čaj in ga spije okrog 50 do 100 ml.
LP

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
20.2.2006 12:01:19   
Eja_1
Jaz sem ji začela dodajati gosto hrano pri 3,5 mesecih. Dojila sem jo do 3. meseca in že od rojstva naprej sem ji morala precej dodajat, ker je že pri 2. tednu pojedla 90-120ml (6x na dan). Potem nisem imela več mleka, pa še zbolela sem in jemala antibiotike, tako da sem z dojenjem morala prenehat.

Pa sem začela pri 3,5 mesecih ponujati kašice, 2 tedna je samo okušala. Morda pojedla vse skupaj kakšno majhno žličko. Sprva sem ji ponudila le en gosti obrok - jabolčno ali korenčkovo kašico, to ponovila 3 dni, da se je navadila na okus in zaradi morebitnih alergij. Po 2 tednih pa se ji je odprlo in sedaj smo na 3 gostih obrokih, vendar ji še vedno ponudim mleko in seved pri 2 mlečnih. Moram pa rečt, da včasih poje 3 žličke, včasih pa zmaže pol kuhanega jabolčka, odvisno od dne.

Je pa ne silim z gosto hrano, nima nikakršnih težav (prebava, alergije), ker bi sigurno odnehala in šla nazaj na mleko, če ji ne bi odgovarjalo. Je pa res, da umetnih kašic ne mara - niti tistih, ki se mešajo z mlekom niti onih, ki se pripravljajo z vodo (npr. od Kolinske jabolčno, bananino ipd.).

Pupka se normalno razvija, po teži (7,5 kg) in višini (cca 67cm), vendar je res, da je med bolj velikimi in že od rojstva prehiteva s svojim razvojem za dober mesec.

Začela pa sem tako zgodaj, ker naju je z možem pri 3,5 mesecih tako gledala, ko sva jedla, se slinila in dobesedno cmokala, da sem ji pač ponudila.

Nisem pa edina, poznam kar nekaj mladih mamic, ki so začele med 3. in 4. mesecem in so njihovi otročki pri 6-7 mesecih lepo papcali skoraj - komplet kosilo (npr. puranovo meso, krompirček, ena celo makarončke...).

V pomoč mi je bila knjiga Nega matere in otroka (E. Fenwick), kjer se začne z dodajanjem hrane pri 4. mesecih, jaz pa sem začela kakšna 2 tedna prej. Tudi v bodoče se bom držala te knjige, ker nam najbolj ustreza, tako naj bi pri 6. mesecih začeli z meskom (puranom) in ostalo zelenjavo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
20.2.2006 12:18:30   
ameli
Jaz sem začela hrano uvajati 1 teden pred Markovim dopolnjenim 4. mesecem. Mali je rojen jedec user posted image user posted image .
Začela sem z jabolkom (1-2 žlički) in potem vsak dan žlička do dve več. Po 5-ih dneh jabolčka sem mu ponudila korenček. Pojedel je 2 žlički korenčka, ostalo pa jabolko. Tako sem zopet 5 dni povečevala dozo korenčka. Nato sem mu dala še banano (5 dni) in sedaj smo že pri hruški.
Vsako jed uvajam 5 dni, ker me je strah, da ne bi bilo kakšne reakcije! Mlekca pa spije 4 obroke po cca. 180 ml. Sem prebrala, da otrok pri 4-5-ih mesecih potrebuje dnevno 600 ml mleka in tega se strogo držim.
Meni se zdi, da se ne splača prehitevati s hrano. Še celo življenje bodo jedi (še preveč!), tako da imava čas, da se navadi na okuse.

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
20.2.2006 14:13:31   
Eja_1
Jaz sem tud' prebrala, da naj bi dobili vsaj 600ml mleka dnevno in se tega tudi držim, zato pa ji ne dajem samo kašic, ampak ji vedno ponudim tudi mleko, tako da ga popije nekje med 650 in 800ml.

(odgovor članu ameli)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
20.2.2006 16:47:26   
tincci
Kako ste začele z jabolkom/korenčkom? Sveže stisnjen sok in nato kuhano in pretlačeno?

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
20.2.2006 17:07:41   
soncnica4
Tincci, jaz sem začela s Fructalovim jabolčnim sokom po žlički, ko je tri dni pil počasi sokec, vsaki dan znatno več sem na pari skuhala jabolko, jo spasirala in mu jo ponudila. Vsaki dan je je več pojedel in bil bolj navdušen. Enako sem začela še z banano, ki je seveda nisem prekuhala - le pretlačila. Korenček pa tudi skuham in ga spasiram. Danes sem mu poskusila dati še sveže naribano jabolko in z vilico pretlačeno banano, pa mu ni šlo najbolj dol. Zato sem mu tričetrt jabolka prekuhala in mu dodala Frutek sok breskev. Sama pripravljam jabolko, banano in korenček, glede pomanjkanja sadja v tem letnem času pa uvajam okus sadja kar s Fructalovimi sokci, ki jih malo dodam že obstoječi kašici. Vsaki teden uvedem nov okus.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
20.2.2006 20:27:28   
Eja_1
Jaz jabolko, korenček, hruško, bučke, krompirček, cevtačko skuham. Potem pa pretlačim oz. spasiram. Razrečim s sokom, ki nastane ob kuhanju. Večkrat k pasiranim jabolkam, hruškam, bučkam dodam malo surove banane. H krompirjevem pireju sem dodala tudi že 3-5 kuhanih grahkov, pa ni bilo nikakršnih težav. Ponudila pa sem ji tudi sok stisnjene pomaranče.

(odgovor članu soncnica4)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
21.2.2006 11:45:45   
ameli
Eja, sorry, ampak ti pretiravaš! Pomaranča??!! Uvajati bi jo naj začeli po 6-9 mesecu! Kam se tebi tako mudi??? Te ni strah, da boš svojemu otroku naredila kakšno škodo?
Pa brez zamere.

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
21.2.2006 20:40:14   
tincci
Hehe, naslednji pa so čevapčiči in prebranac! Pri dopolnjenih 5 mesecih user posted image Pol pa še mal v Citypark po bacile, skratka naj se otrok vsega navadi user posted image

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
21.2.2006 20:44:55   
Eja_1
Saj nisem napisala, da ji ponudim celo pomarančo ali 100ml sokca po flaški. Halo, tolk pa spet nisem za luno.user posted image
Enostavno vzamem en reženček pomaranče in stisnem sokec, da ji dam po mali žlički okušat sokec. user posted image Sem prepričana, da ji nič ne škodi, če se posladka z eno žličko naravnega sokca. Kaj misliš, da so tisti kupljeni boljši.
Dajte, dajte... Sem se pogovarjala s starejšimi mamicami in pred cca 10 leti je obveljala teorija, da so dajali stisnjen sokec pomaranče že od 3. tedna naprej, kar se mi zdi pretiravanje.user posted image
Če pa daš otroku za pokušat žličko sokca, ali namočiš prstek v sokec, sem prepričana, da mu prav nič ne škoduje, če se malo oblizne z jezičkom.user posted image
Namen tega je, da otroček spoznava in se navaja na različne, nove okuse.user posted image

(odgovor članu ameli)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
21.2.2006 20:57:51   
Eja_1
Ve se kar norce delajte.user posted image

Kaj pa mislite, kako smo mi preživeli, ko smo bili dojenčki. Malo vprašajte svoje mame, kaj in kdaj so nam dajale jesti, pa z nami ni nič narobe. No, vsaj jaz nimam nikakršnih problemov z alergijami ipd.user posted image

Preberte si različne knjige, pa boste videle, da je več teorij glede uvajanja goste hrane. Pa si naj vsaka izbere tisto, ki se ji zdi najbolj primerna za njenega otroka. Ni pa potrebno obsojati in se zgražati nad odločitvami, izbiro drugih.user posted image

Jaz svoje pupke prav nič ne silim in ne navajam na vse mogoče. Ji ponudim in če je reakcija pozitivna brez negativnih posledic,user posted image ji ponudim zopet. Pa nimamo problemov s prebavo (zaprtje, driske, napenjanje, krči,...), z alergijami, s spanjem itd.user posted image Do sedaj nismo bili nič bolni niti prehlajeni. Hvala bogu! Redno, vsakodnevno hodimo na sprehode v naravo user posted image  in ne v nakupovalne centreuser posted image

Mislim pa se držati nekaterih prelomnic glede uvajanja sadja z veliko alergenimi snovmi, mesa,... ker se mi to zdi bolj kritično kot pa starost dojenčka ob začetku dodajanja goste hrane in količine le-te. user posted image

Moja pupka je že ob prihodu iz porodnišnice potrebovala dozo 60-100 ml mlekauser posted image , ker je drugače ves čas jokala in smo ji morali dudo v ustih tiščati, pa sem jo dojila in ji dodajala na 1 uro. Pa so se vsi zgražali in niso verjeli, da potrebuje tolikšno dozo. enostavno eni rabijo več in prej.

Saj same veste, da ni dojenčka, niti pri isti materi ni dveh, ki bi se časovno enako razvijala, imela enake potrebe...


(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
21.2.2006 21:20:29   
Grascakinja
Če ne delaš po trenutnih priporočilih LLL  in podobnega (ki se vsakih par let zamenjajo), si potem za luno? Zakaj nam je tega treba?
Vprašanju je lepo sledil odgovor, potem pa kup nepotrebnega obsojanja. Dajte no.

In da odgovorim na vprašanje: moja je pri 4m bila samo na mleku, pri 5m pa smo začeli s prvim gostim obrokom (sadje dopoldan) in zvečer dodali malo riževe kašice.



< Sporočilo je popravil pupa25 -- 21.2.2006 21:24:08 >

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
21.2.2006 21:24:04   
tincci
Sori Eja, nisem hotla bit nesramna, ampak moral sem user posted image user posted image O okusih se res ne razpravlja. Saj vsak ve zase, kaj je dobro.

Meni je toliko hrane pač malo čudno, ker bo moja mala stara kmalu 4m pa je samo dojena, poleg mleka je do zdaj probala par žličk vode, par žličk čaja in eno žličko jabolčnega soka pred nekaj dnevi. In ko jo gledam, si ne predstavljam, da bi jedla že vso to gosto hrano. user posted image Pa vem, kaj je zahteven otrok. Rodila se je z 3.900g pred rokom, pri 3m je imela 7.700g, sedaj jih ima verjetno že krepko čez 8!  

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
21.2.2006 21:35:22   
Seven*
Citrusi so zelo alergeni. Tud prst pomocen je lahko prevec. Jaz bi pocakala.




_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
22.2.2006 8:54:56   
smrka
EJA ti pa filas svojo tamalo kot purana. Saj je komaj stir mesce stara!! No nevem. 

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
22.2.2006 16:12:42   
Eja_1
Poglej si moje fotke v albumuuser posted image pa boš vid'la, da moja pupkauser posted image ni nikakršen puranuser posted image

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
22.2.2006 16:37:50   
tincci
Ma sej je brez veze. Zdaj sem brala pri eni drugi temi, da boš pri 5m dala kravje mleko. Pa bog ji božegnaj! Če so to dajale včasih, še ne pomeni, da je blo najboljše možno! Ne vem, zakaj bi delali tako kot pred 50 leti če imamo na razpolago več informacij in boljše prehranske izdelke za dojenčka? Potem tudi bodi doma gospodinja tako kot pred 50 leti! Pa ta velke gate nosi, da te bo grelo! Mah... se mi ne da. 

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
22.2.2006 18:57:22   
Eja_1
Halo, me obsojate samo zato, ker nisem pristaš zadnjih trendov, ampak dajem otroku še kaj drugega kot umetno hrano. Pač mislim, da je naravno vseeno boljše kot umetno. Če vas pa ravno zanima, je v zadnji knjižni uspešnici Nega matere in otroka priporočeno, da naj bi z uvajanjem goste hrane začeli s 4. mesecem, jaz pa sem začela kakšen teden ali dva prej, pa sedaj prav nič ne prehitevam, ampak sem še vedno v obsegu priporočjivega.user posted image

Kaj pa tiste, ki pri 5 mesecih dajejo skutke od LJ mlekarn, so pa IN?! Pa si naj preberejo, katere umetne arome in barvila (E-ji) so noter. Pol se pa še hvalijo, da je to požegnala še pediatrinja.  Sicer pa so si tudi pediatri različni in imajo različna mnenja - eni pozdravljajo samo dojenje, drugi so za zgodnje dodajanje goste hrane, eni so za alpsko drugi ne...user posted image

Več hrane (izbire) kot pred 50 leti imamo res, ja, ampak je res vse kar oglašujejo, ponujajo in priporočajo, tako zelo zdravo.

Sicer pa mi je vseeno, kaj si mislite. Jaz svojemu otroku raje ponudim doma narejeno sadno ali zelenjavno kašico, pa sem vesela, če jo poje samo 1 žličko ali pa kar 5.user posted image

Če me kdo vpraša za nasvet in je podobnega mnenja kot jaz (zgodnje uvajanje goste hrane), pa mu rada povem svoje izkušnje. Odločitev pa je še vedno njegova, ali bo  kaj upošteval ali ne.

Če pa že hočeš vedet, nisem ravno gospodinja in tudi doma ne mislim ostati... vsi, ki me poznajo, pravijo da sem precej razgledana in znam dobro presojati situacije, sicer pa se s svojo intuicijo in izobrazbo ne hvalim...

Bodite malo bolj tolerante do drugih, pa nas ne obsojajte, tako kot jaz ne obsojam in ne pišem tako nizkih, primitivnih in žaljivih odgovorov tistim, s katerimi se ne strinjam (npr. skutka).

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
22.2.2006 20:10:36   
tulip
Vsak svojega otroka najbolje pozna in se mi zdi res nepotrebno  žaljenje kar vsevprek, predvsem tistega kar ne poznamo in s čemer se ne strinjamo.
Res je, da je veda o prehrani v stalnem razvoju in se z izkušnjami izpopolnjuje, zato bi bilo neumno vse ugotovitve preslišat.
Res pa je tudi, da je vsak otrok specifičen in da npr. neka meja 6 mesecev za uvajanje hrane ne pomeni točno 6mes od dneva, ko se je otrok rodil. To so le načelne smernice, ki se jih priporoča držati!
Ne zdi pa se mi narobe, da mama otroku, ki kaže zanimanje za drugo hrano, te gleda pa kot ptiček in odpira usta ko ti ješ, ponudi še kaj drugega kot mleko, še posebej če otrok ni samo dojen.
Je veliko faktorjev, ki vplivajo na to, kako bomo poskrbela za svoje otroke, zato ne obsojajmo!Kaj pa naj mama, ki se strogo drži vseh pravil pri uvajanju hrane in otrok vseeno dobi alergijo? A naj se trpinči, da bi lahko še malo počakala, da "mogoče če ne bi to, ne bi bilo tako.."
Ne bit take.
Forumi so menda predvsem za to, da si z nasveti med seboj pomagamo in prepričana sem, da nobena mama ne želi škoditi svojemu sončku, ampak mu nudi kar zna in zmore po svojih najboljših močeh!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
22.2.2006 20:25:35   
soncek&luna
tudi jaz sem mojemu user posted image  ponudila kuhano jabolko se pred dopolnjenim 4 mesecem... prav pase mu in je vesel, ko papca cezano... zadnjic sem celo, ko sem jedla krof dala za obliznit marmelado user posted image  pa recte kar cte... pa tudi pomarancni sokec sveze iztisnjen sem mu dala za probat, samo par kapljic, pa korenckov sok je tudi ze probal.... sem bolj v fazi pokusanja in opazaovanja reakcij....ze 14 dni pa zvecer v mleko obvezno dobi dodane rizeve kosmice...

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu tulip)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Jedilnik 4 - 5 mesecev starega dojenčka
22.2.2006 20:35:47   
Anonimen
Ja tudi moj je pri 4 mesecih okusil že tudi kaj drugega kot samo mleko. Predvsem sem mu ponudila sadje (jabolko + banana + par kaplijic stisnjene pomaranče + piškotek brez glutena). Tega ni pojedel veliko je pa začel postopoma in sedaj nimamo nibenih problemov. Saj mu ne dam po nevem koliko ml tega sokca ampak par kapljic stisnjenih v to mešanico pa vsebuje le vitaminčke in mu sigurno nebo škodvalo.
Meni se le zdi da ene res pretiravate s tem saj otroka do nevemkerega meseca šparate in mu ne dajete možnosti da kako drugo stvar še okusi razen mleka potem pa pri 8 jamrate da noče jesti...halooo!!! Saj ni nobeden tok neumen da bi otroku pri 4 mesecih dal tavelko šalo za pohamskat 2-3 žlički pa ne škodita ampak gre le za pruvajanje okusom.
Ene res po nepotrebnem kritizirate druge pa naj bo to v zvezi z mlekom ali pa gosto hrano...na koncu pa zvem da navadne vode iz pipe pa taista oseba ne prekuhava. Ja pametno zelo...če komplicirate pri eni stvari pa dajte še pri drugi gledat na otrokov želodček.

Anonimna bom pa zato ker se nočem izpostavljat in imam takega kritiziranja že počasi dovolj!! Drugič nebo nobeden nič napisal ker se bo bal enih in istih ki samo čakajo da bodo spet katero zaštihale...bolano!!!!!

(odgovor članu tulip)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?