|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jedilniki v vrtcah, šolah
8.3.2011 21:26:05   
kamilija
Kaj menite o tem, da imajo otroci 4x na teden na šolskem jedilniku meso, vsak dan pa več vrst živalskih beljakovin?
Opazila sem tudi, da imajo večkrat pire in drugo balast..zdaj me pa resnično zanima ali nam je vsem vseeno kaj naši otroci jejo??
Ne bi bila bolj primerna kakšna ajdova kaša, žganci, špinača, polenta?
Ne vem no, ampak če malo pogledamo po raziskavah o škodljivosti živalskih beljakovin me kar stisne pri srcu, da bo moral moj otrok tako nezdravo jesti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
8.3.2011 22:02:41   
josephine27
za ajdovo kašo in žgance ne vem ampak polenta in špinača so kar pogosto na jedilniku v našem vrtcu.

_____________________________



(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
8.3.2011 22:10:04   
benika
Kaj pa je narobe s pirejem? 

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
8.3.2011 22:17:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
9.3.2011 0:08:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 7:47:07   
2.2.
pri nas jedilnik obesijo na četrtek ali petek....tako da nimam kaj komentirat za nazaj, dobijo se mi zdi kar veliko raznovrstnih menijev, samo kaj ko naša ne je vse v zvezi sirov-namazov, paštet, salam, hrenovk.....in potem je do kosila na koščku kruha...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 7:53:50   
benika
Krof na jedilniku tako malega otroka po mojem mnenju nima kaj iskati, pa če je 100x pust. Ostalo je precej mlečno-mesnih brozg, svežega sadja in zelenjave pa bore malo. Človek kar malo žalosten postane ...


Enoletnik in dvoletnik lahko je krof brez problema. Mlečni zajtrk za tako male otroke je običajen v vseh jasličnih oddelkih. Te mesne brozge, kakor jim ti praviš, so marsikje narejene z bolj kvalitetnih sestavin, kot pa doma. Zelenjava je na menuji vsak dan, sadje pa tudi (največkrat 2x), samo jedilnik moraš orenk prebrat!!!

In sram te je lahko, da tako obtožuješ, saj blage veze nimaš, koliko je dela, kalkuliranja, preračunavanja, truda vloženega v pripravo jedilnikov. Če ti kaj ni všeč imej otroka doma in mu kuhaj po svoje.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 8:03:17   
mate0ja
Glede na odgovore nekaterih lahko komentiram le to, da je najbolje, da imate otroke doma zavite v vatko in položene v vitrino.
V vrtcu so jedilniki uravnoteženi, raznoliki, skrbno pripravljeni. Otroci se morajo navaditi na vso hrano. Meni je pa super, da imajo na jedilniku tudi stvari, ki jih sicer doma ne kuhamo.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 8:08:24   
3jeMi
o, come on... ene imate pa res cajt, ni kaj... najbolje, da jih date v vrtec, ves čas stojite poleg in kontrolirate kaj dajo v usta... aja, pa ne jih pozabit pod kiklco stlačt user posted image

tako kot je napisala benika... ogromno truda je vloženo v sestavo jedilnika... otroci pa, kakor jim paše, če jim ni všeč, NE JEDO!!!... nihče jih ne sili!!!

pri nas imajo pester jedilnik, vse, od pudinga do hruške... pa pri enih hruška gre dol in puding ne, pri drugem pa pač kontra...

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 8:19:58   
Teni_
Jaz moram rečt, da se mi včasih kar sline cedijo, ko berem kaj bodo jedli. user posted image

Moraš vedet, da verjetno(vsaj tako je pri nas), med zajtrkom in kosilom ponavadi jedo sadje za malico.

Tu je npr. naš jedilnik: http://www.vrtec-ruse.si/

Šola ima podobno: http://www.glazer.si/index.php/component/content/article/38/73

Tavečja je tudi rekla, da dobijo vsak dan obvezno še tudi sadje, pa ima samo malico v šoli.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 8:19:59   
pasmaJersey
IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

Mene je ravno prej skoraj kap, ko sem gledala (ko bomo enkrat z našim otrokom šli v vrtec), kakšna je kaj prehrana. Sem pogledala le jedilnik za otroke od 1. do 2. leta (http://www.v-hcandersen.lj.edus.si/Zdravje%20Prehrana/mzdrp.htm), pa vem, da ga v ta vrtec sigurno ne spustim.

Krof na jedilniku tako malega otroka po mojem mnenju nima kaj iskati, pa če je 100x pust. Ostalo je precej mlečno-mesnih brozg, svežega sadja in zelenjave pa bore malo. Človek kar malo žalosten postane ...

Mi je čisto jasno, da imamo zelo različne prehranjevalne navade, a bi pričakovala, da bodo vsaj jedilniki v izobraževalnih ustanovah bolj spodbudni oziroma v pravo smer. Da bodo morda komu pokazali, kaj se da morda bolje, drugače, ne pa da ti zapacajo in razsujejo tam, kjer je trud in (vsaj naj bi bila) kakovost.user posted image

Jah, bomo že nekaj zimprovizirali, kakor se bo dalo ...user posted image




Ne vem kaj ti bereš, jaz sem na jedilniku zasledila tole...  user posted image bo treba prebrat stvari do konca.

Za dopoldansko malico imajo otroci na razpolago sveže sezonsko sadje in zelenjavo. Sadje: jabolko, pomaranče, rdeče pomaranče, klemenvile, mandore, mineole, hruške,naši, ananas,  melona,  kivi, banane. Zelenjava: BIO kislo zelje, kisla repa, BIO korenček, cvetača, brokoli, paprika.


_____________________________

Pasma Jersey. Poznate pasmo Jersey? Ne poznate pasme Jersey.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 8:21:28   
Teni_
IZVIRNO SPOROČILO: pasmaJersey

IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

Mene je ravno prej skoraj kap, ko sem gledala (ko bomo enkrat z našim otrokom šli v vrtec), kakšna je kaj prehrana. Sem pogledala le jedilnik za otroke od 1. do 2. leta (http://www.v-hcandersen.lj.edus.si/Zdravje%20Prehrana/mzdrp.htm), pa vem, da ga v ta vrtec sigurno ne spustim.

Krof na jedilniku tako malega otroka po mojem mnenju nima kaj iskati, pa če je 100x pust. Ostalo je precej mlečno-mesnih brozg, svežega sadja in zelenjave pa bore malo. Človek kar malo žalosten postane ...

Mi je čisto jasno, da imamo zelo različne prehranjevalne navade, a bi pričakovala, da bodo vsaj jedilniki v izobraževalnih ustanovah bolj spodbudni oziroma v pravo smer. Da bodo morda komu pokazali, kaj se da morda bolje, drugače, ne pa da ti zapacajo in razsujejo tam, kjer je trud in (vsaj naj bi bila) kakovost.user posted image

Jah, bomo že nekaj zimprovizirali, kakor se bo dalo ...user posted image




Ne vem kaj ti bereš, jaz sem na jedilniku zasledila tole...  user posted image bo treba prebrat stvari do konca.

Za dopoldansko malico imajo otroci na razpolago sveže sezonsko sadje in zelenjavo. Sadje: jabolko, pomaranče, rdeče pomaranče, klemenvile, mandore, mineole, hruške,naši, ananas,  melona,  kivi, banane. Zelenjava: BIO kislo zelje, kisla repa, BIO korenček, cvetača, brokoli, paprika.



E, točno to. Pa mislim ,da imajo povsod tako. Pri nas jim narežejo različno sadje na kose in potem sami vzamejo kaj in koliko bodo pojedli.

(odgovor članu pasmaJersey)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 8:38:01   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Krof na jedilniku tako malega otroka po mojem mnenju nima kaj iskati, pa če je 100x pust. Ostalo je precej mlečno-mesnih brozg, svežega sadja in zelenjave pa bore malo. Človek kar malo žalosten postane ...


Enoletnik in dvoletnik lahko je krof brez problema. Mlečni zajtrk za tako male otroke je običajen v vseh jasličnih oddelkih. Te mesne brozge, kakor jim ti praviš, so marsikje narejene z bolj kvalitetnih sestavin, kot pa doma. Zelenjava je na menuji vsak dan, sadje pa tudi (največkrat 2x), samo jedilnik moraš orenk prebrat!!!

In sram te je lahko, da tako obtožuješ, saj blage veze nimaš, koliko je dela, kalkuliranja, preračunavanja, truda vloženega v pripravo jedilnikov. Če ti kaj ni všeč imej otroka doma in mu kuhaj po svoje.



user posted image user posted image user posted image Lahko samo podpišem.

Tudi pri nas imajo zelo pestre jedilnike, sadje in zelenjava sta vsak dan na jedilniku, sadje običajno 2x dnevno.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 8:53:31   
kristinaj
jaz sem s prehrano v našem vrtecu zelo zadovoljna, kuhajo bolje in več kot jaz doma :))), pireja mislim,da že dolgo niso imeli in sploh, kaj naj bi bilo narobe z njim???!!!!

menuje si lahko ogledaš pod vrtec nova gorica, prehrana... danes imajo v jaslih za zajtrk kakav, ržen kruh, bio skuta, kosilo ribji brodet, polenta, koromač v solati in šipkov čaj, pop malica keksi in pomarančni sok...


veš kaj.. ti doma mu kuhaj kar želiš "zdravo hrano" v vrtecu pa tisto malo kar pojejo mu ne bo škodilo .. še to: kdaj si svojemu pripravila ribe, lupinarje, ki so baje zeloo zdravi????

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 9:13:48   
nynna

IZVIRNO SPOROČILO: benika

Krof na jedilniku tako malega otroka po mojem mnenju nima kaj iskati, pa če je 100x pust. Ostalo je precej mlečno-mesnih brozg, svežega sadja in zelenjave pa bore malo. Človek kar malo žalosten postane ...


Enoletnik in dvoletnik lahko je krof brez problema. Mlečni zajtrk za tako male otroke je običajen v vseh jasličnih oddelkih. Te mesne brozge, kakor jim ti praviš, so marsikje narejene z bolj kvalitetnih sestavin, kot pa doma. Zelenjava je na menuji vsak dan, sadje pa tudi (največkrat 2x), samo jedilnik moraš orenk prebrat!!!

In sram te je lahko, da tako obtožuješ, saj blage veze nimaš, koliko je dela, kalkuliranja, preračunavanja, truda vloženega v pripravo jedilnikov. Če ti kaj ni všeč imej otroka doma in mu kuhaj po svoje.


Se absolutno podpišem. Najlažje je pa kritizirat. Malo pomislite tudi kako težko je včasih otroke zmotivirat da kaj pojejo, zato je tudi hrana v vrtcih prilagojena širši družbi, ki je bolj ko ne "klasično hrano", mednjo spada tudi krof , gres pa ena dobra obara ali mineštra.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 9:25:09   
koala
Gromska, kaj pa je narobe z jedilnikom? Meni se zdi čist vredu.
Saj če ne želiš da tvoj otrok je krof, pač posi vzgojiteljico da mu ga ne da. Simpl.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 9:27:31   
Anonimen
Pri nas imajo na sporedu meso, krofe, kakav, pire (kaj je narobe s pirejem, to tudi mene zanima?), a dobijo tudi ajdo, piro, lečo, ješprenj, ogromno zelenjave (zelenjavne juhe in solata pri vsakem oborku, pa še priloga), ogromno sadja (pri vseh obrokih) in čez jedilnike v našem vrtcu nimam čisto nobene pripombe. Prehrana je pestra, razolika in uravnotežena.

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 10:10:14   
ksenija12
S prehrano, ki je na jedilniku vrtec, se mi ne zdi nič narobe, je raznolika. In prepričana sem, da otroci na ta način v večini primerov jedo bolje, kot če bi jedli samo doma.
Ampak tisto, kar mene zelo zelo moti je, da je v nekaterih vrtcih dovoljeno, da otroci prinesejo razne bonbone, krofe, druge priboljške s seboj (seveda niso krivi otroci ampak starši, ki jim jih dajo) in jih potem vzgojiteljice razdelijo med ostale. Tega pa ne maram, ker tukaj pa ni več govora o uravnoteženi prehrani. Sem proti nošenju kakršnekoli hrane v vrtec (pa naj bo čokolada, krof ali sadje), ker menim, da imajo na jedilniku dovolj vsega.

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 10:23:39   
Nika v službi
Pri nas lahko "hrano" prinašajo samo ob praznovanjih RD-jev, pa še to mora biti kupljena z deklaracijo. Spodbujajo k temu, da je čim manj "junk food" in več sadja, rozin, oreščkov.... ampak žal je tako, da imajo otroci praviloma najraje kaj sladkega, slanega. In ker je RD njihov dan, je pač po moje tudi ok, če se naredi izjemo. Nisem za to, da bi ravno pri praznovanjih RD-jev komplicirali in ukinili sladko-slane prigrizke. 

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 10:29:55   
ksenija12
Nika v službi, jaz nisem omenjala rojstnih dni, ampak vsakodnevnih priboljškov. Za rojstni dan sem jaz ena tistih, ki zagovarja torto in mi je žal, da je ni. Ampak moti me, da otroci po vikendu pridejo od babice, dedka, pa jim straši dajo za v vrtec kakšno vrečo bonbonov, da jo razdelijo...In potem se mi mali vsak dan hvali, da lahko je bonbone v vrtcu (brez da bi bil rojstni dan, da ne bo nesporazuma)...

_____________________________

http://www.popolna-kmetica.blogspot.com/


(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 10:49:49   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

Nika v službi, jaz nisem omenjala rojstnih dni, ampak vsakodnevnih priboljškov. Za rojstni dan sem jaz ena tistih, ki zagovarja torto in mi je žal, da je ni. Ampak moti me, da otroci po vikendu pridejo od babice, dedka, pa jim straši dajo za v vrtec kakšno vrečo bonbonov, da jo razdelijo...In potem se mi mali vsak dan hvali, da lahko je bonbone v vrtcu (brez da bi bil rojstni dan, da ne bo nesporazuma)...


Sem razumela že tvoj osnovni post.user posted image Povedala sem pač zgolj, v kakšnih primerih pri nas nosijo hrano v vrtec. Vaše prakse pa tudi jaz ne podpiram. Tukaj gre res za problem staršev, ki ne znajo teh stvari omejiti.


_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 13:22:05   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: ksenija12

Nika v službi, jaz nisem omenjala rojstnih dni, ampak vsakodnevnih priboljškov. Za rojstni dan sem jaz ena tistih, ki zagovarja torto in mi je žal, da je ni. Ampak moti me, da otroci po vikendu pridejo od babice, dedka, pa jim straši dajo za v vrtec kakšno vrečo bonbonov, da jo razdelijo...In potem se mi mali vsak dan hvali, da lahko je bonbone v vrtcu (brez da bi bil rojstni dan, da ne bo nesporazuma)...


Tule ste krivi tako starši kot vzgojiteljice. Če bi vi že v štartu povedali, da se vam to ne zdi vredu, potem bi se takoj postavila neka pravila in tudi prinašanja hrane v vrtcu ne bi bilo. Pa tudi vzgojiteljice same bi to morale preprečiti. No, v našem vrtcu tega ni, izjema so RD, kjer pa se prinaša izključno hrana, ki je ustrezno deklarirana.

(odgovor članu ksenija12)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 20:04:49   
kamilija
Kolk ste pa ene napadalne...dejte mal literature v roke vzet pa mal prebrat kaj je to hranljiv obrok..ne gre se tukaj samo zato, da je otrok sit ampak tudi koliko telo dobi hranljivih snovi..Vseeno, če kar odgovorite, da vam je vseeno kaj vaš otrok poje, brez drugih komentarjev. Preberite si knjigo Kitajska študija, kjer je opisana najbolj dolgoletna raziskava o vplivu prehrane na zdravje, pa boste hitro razmislile kaj boste dale otroku na krožnik.
V pireju pa žal ni niti ene hranljive snovi..

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 20:17:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Ne bi bila bolj primerna kakšna ajdova kaša, žganci, špinača, polenta?


Pa saj to tudi jedo? Zasledila sem že vse, razen ajdove kaše. Pa recimo ričet pozimi. Ne vem, no, ampak meni se zdi hrana v vrtcih super. Plus to, da je vedno sveže pripravljena.

(odgovor članu kamilija)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Jedilniki v vrtcah, šolah
9.3.2011 21:31:32   
benika
IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Kolk ste pa ene napadalne...dejte mal literature v roke vzet pa mal prebrat kaj je to hranljiv obrok..ne gre se tukaj samo zato, da je otrok sit ampak tudi koliko telo dobi hranljivih snovi..Vseeno, če kar odgovorite, da vam je vseeno kaj vaš otrok poje, brez drugih komentarjev. Preberite si knjigo Kitajska študija, kjer je opisana najbolj dolgoletna raziskava o vplivu prehrane na zdravje, pa boste hitro razmislile kaj boste dale otroku na krožnik.
V pireju pa žal ni niti ene hranljive snovi..


A te lahko malce izzovem? Bi bila pripravljena napisati tedenski jedilnik, ki bi bil ustrezen po tvojih merilih? Pa ne zafrkavam, niti ne želim provocirat, samo resno me zanima, kako si ti predstavljaš uravnotežen in hranljiv obrok.

(odgovor članu kamilija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?