|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KAJ JE BOLJE??
10.10.2004 14:45:50   
tinadvojčica
Pozdravljene!
Imam eno vprašanje pa ne vem na koga naj se obrnem!
S fantom živiva skupaj in se imava fino.Apak on je še vedno prijavljen na domačem naslovu jaz pa na svojem.Pričakujeva dvojčka pa naju zanima:ali je bolje za naju da se on prijavi na mojem naslovu in živiva v zunajzakonski zvezi ali je bolje da sem mati samohranilka?Naj povem da imam jaz minimalno plačo on pa kar visoko.
Aja pa še to;v roku dveh let se misliva poročiti!

Bila bi hvaležna za pomoč!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   KAJ JE BOLJE??
10.10.2004 15:02:06   
Urška*
Ojla!

Jaz osebno mislim, da je boljse da ostane tako kot je - uradno da si samohranilka.

Ne vem, mogoce ti bo katera znala boljse svetovati.

LP:)

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   KAJ JE BOLJE??
10.10.2004 15:08:19   
Blink1
Tudi jaz ti priporočam, da ostaneš samohranilka...(če te to seveda ne moti...mene ne, se imamo enako radi)Stroški so že tako dovolj visoki za enega otroka...za dva pa :hudicek:

Tako boš vsaj nekaj dobila od države, če pa vaju "preživlja" fant, pa nič (glede na plačo). Tudi midva imava tako urejeno, drugo leto, ko (in če) dobim službo pa se bova poročila.

Lp
Nina

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   KAJ JE BOLJE??
10.10.2004 15:34:23   
SISI25
Jaz tudi mislim da je bolje če si samohranilka. Tako situacijo imamo tudi mi in bomo tako tudi zaenkrat ostali.

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   KAJ JE BOLJE??
10.10.2004 16:32:33   
Maš
Jaz sem res samohranilka pa raje ne bi bila...

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   KAJ JE BOLJE??
10.10.2004 17:22:02   
cekrček
A mi lahko katera od vas ki je samohranilka pove kakšne so prednosti in kdaj je potrebno začeti urejati papirje? Midva s fantom namreč živiva skupaj s tem da je on prijavljen na svojem naslovu.Jaz se bom prijavila kot samohranilka pa me zanima kaj vse, kdaj in kam moram predložiti kakšne papirje.

Hvala in lep deževen dan...

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   KAJ JE BOLJE??
10.10.2004 23:30:07   
aiwa
Jaz sem samohranilka, lepše rečeno sva s hčero enostarševska družina, pa nimava nobenih prednosti. :zmeden::zmeden:Bi prav rada vidla, če je kje kakšna prednost.
lp

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   KAJ JE BOLJE??
11.10.2004 10:50:27   
TARA in MAJ
če se boš oveljavljala kot samohranilka potem se moraš z fantom dogovorit za preživnino vendar če ima dobro plačo morata potem na socijalni povedat da sta sporazumno dala znesek vendar napišeta seveda najmanjšega če hočeš potem imeti korist od tega upam da si me razumela se ti pa seveda splača. lp:kuza:

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   KAJ JE BOLJE??
11.10.2004 10:53:05   
TARA in MAJ
aiwa če imaš dobro plačo in presega njihova merila potem nimaš na žalost nobenih prednosti:rozica:

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   KAJ JE BOLJE??
11.10.2004 12:20:46   
Blink1
Halo

V bistvu se vam ni treba "prijavljat" kot samohranilka. Če zaprosiš za socialno pomoč, napišeš da živiš sama, oziroma da socialno pomoč potrebuješ zase in za otroka. Tako se očetova plača ne šteje v tvoje dohodke.

Pa pri otroškem dodatku ne pišeš plače otrokovega očeta, ampak samo svojo.

Preživnino je treba po novem urejat v vsakem primeru če par ni poročen (tudi če sta skupaj prijavljena. Na CSD podpišeta dogovor o preživnini (min. 15.000) potem to oddaš na sodišču za zunajpravne (?) postopke, da postane dogovor pravnomočen. Moraš pa še na razgovor na sodišče.

Socialna pomoč ti pripada če si nezaposlena ali prejemaš starševski dodatek. Za mamo in 1 otroka znaša 72.000 (od tega se potem odšteje preživnina in starševski dodatek) tako da dobiš okoli 18.000.

Upam,da kaj pomaga.

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   KAJ JE BOLJE??
11.10.2004 14:54:59   
cekrček
Tara 9-mene pa zanima kok visoko imaš lahko plačo da ne presega meril CSD?

Kako pa dobiš starševski dodatek? Jaz sem zaposlena , fant pa študent, živiva sicer skupaj ampak je on prijavljen na svojem naslovu, tako da bom jaz ubistvu mati samohranilka.

Lep pozdravček, cekrček

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   KAJ JE BOLJE??
11.10.2004 17:35:49   
SISI25
"Starševski dodatek je denarna pomoč staršem, kadar po rojstvu otroka niso upravičeni do starševskega nadomestila po Zakonu o starševskem varstvu in družinskih razmerjih. (brezposelne osebe, študentski ali dijaški status.....)".

Ker pa si zaposlena ne dobiš starševski dodatek - to je tako kot neke vrste porodniška za mamice, ki so brezposelne in študentke.

Lahko pa ti zaprosiš za otroški dodatek, ki pripada vsakemu, ki ima plačo do 99% povprečne plače. Koliko boš pa dobila je odvisno od višine tvoje plače.

(odgovor članu tinadvojčica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?