|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
7.9.2005 16:53:59   
india
Marsikatera izmed nas se je srečala z osem in devetletko. Zanimajo me vaša mnenja, sploh sedaj,ko so ukinili eksterne izpite.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
7.9.2005 17:18:02   
abergle2
hja, kaj naj rečem. meni ta sistem, 9-letka, ni nič všeč. otrok pri slabih 6.ih letih niti slučajno ni zrel za te finte, četudi je inteligenten in ne vem, kaj še vse, ampak tudi vstop v šolo je za otroka nekakšen šok in pri teh letih ga res ni sposoben obvladati. potem ima pa to različne posledice pri nadaljnem šolanju. no, ne pri vseh otrocih, ampak če je teh otrok samo 10%, je škoda narejena.
pa tudi tisto, da se ne ocenjuje do 3. razreda. zgrešeno. kot da bi mi hodili v službo, namesto plače bi nam pa šef rekel - hvala, pridna si bila. pa nobenga keša, nič nagrade za delo. kako se potem otrok lahko nauči ovrednotiti, kar zna in da?
mnenje pač.
kaj pa ve pravite?

lp, nina

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
7.9.2005 17:32:29   
india
Ja, se popolnoma strinajm s teboj, saj če tako pogledam, je imela moja hči 5 let in 11 mesecev,ko je šla v šolo. Sicer so jih 3 leta ocenjevali opisno, a v bistvu smo imeli samo občutek, nič otipljivega kot dokaz o znanju ali neznanju.
Sedaj pa so v 4. r. postavljeni pred dejstvo, kar naenkrat ogromno sprememb: nova učiteljica, ocene, novi predmeti, vse popolnoma drugače kot je bilo do sedaj.
Da pa sploh ne omenjam eksternih izpitov na konsu 3.r., bili so zelo stresni, sicer bolj zame kot zanjo, a vseeno je tudi ona imela velik knedl, ko je vedela, da je na vrsti za nek preizkus.
Upam,da ne bodo samo poskusni zajčki,kot smo bili mi z usmerjenim izobraževanjem
MISKA0138602,7316782407

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
7.9.2005 17:43:53   
abergle2
usmerjeno izobr. je itak poglavje zase. ampak, kaj čmo. mislim, da je v tem malo politike. delovnih mesti za izobražene zmanjkuje in bolje je pridelati nekaj generacij butlov, kot imeti stroške s šolanjem ljudi, ki bodo pobegnili v tujino s trebuhom za kruhom. no, me itak ne bomo nič premaknile. saj veš, lulanje proti vetru.... glavno je, da kljub vsem sistemom verjamemo v naše tamale. jaz naprimer pred njimi nikoli ne kritiziram šole in sistema, vedno rečemi, to pa res ni nič takega zate. potem se pa vprašam, kdo je tisti, ki pripravi otroka, da se kot odrasla oseba uveljavi? šola ali mi? lahko izumijo nevemkakšen sistem, čez mame in ate ga ni. zato se ni vredno sekirat preveč. z otrokom je treba pač biti in ga vzpodbujati, pa gre. moja tavelka je šla zdaj v 1. letnik, že po nekaj dneh je rekla, mami, tole je pa čisto drugače, hodim v šolo in se počutim svobodno...potem se pa res zamislimo nad 9-letko...

na svetu si, da sam si sonce in da s sveta preganjaš sence...

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
7.9.2005 18:10:24   
nejcko


Mani se zdi naš celoten šolski sistem od OŠ do faksa bolj kot ne precej zgrešen.




(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
7.9.2005 18:19:02   
Gina
- devetletka mi že zato ni všeč, ker traja 9 let, po tem času pa itak vsak normalen človek šolo že najmanj nima rad, kakšen pa zasovraži
- v devetletki so otroci preobremenjeni in imajo veliko preveč ur pouka, naučijo se pa ravno zato premalo, ker ne vedo česa naj bi se lotili, učijo se za jutri, nič ne ostane za vedno, ker se učijo preveč veliko reči, osnove so pa seveda potem slabe
- najbolj zgrešena stvar devetletke (no tudi prej 8-letke) so pa sploh kakšni eksterci, ki nikakor ne povečajo splošnega znanja otrok, ampak samo povečajo stres in ločijo otroke na tiste, ki se znajo piflat, na pamet zapomnit in na tiste, ki nimajo zicledra - to pa o njihovem splošnem znanju, ki jim bo ostalo za življenje, ne pove NIČ in je neprimeren način za razvrščanje otrok
- v devetletki so opisno ocenjevanje iz konkretnega, ki je veliko povedalo o otrokovem znanju, pretvorili v nekaj abstraktnega, ki nikomur nič ne pove o dejanskem znanju otroka. Tega niso krivi učitelji, ampak naši vladni uslužbenci, kiis o to na tak način naprej peljali. Ocene (številčne) se mi ne zdijo primerne za prvo triado, opisne bi pa bilo treba prilagoditi širšemu razumevanju ljudi, poenostaviti jezik in ga konkretizirati
- zdi se mi, da načeloma v prvih razredih otroci niso preobremenjeni, razen v tistih šolah, kjer delajo po starem sistemu naše 8-letke, kar pa se ponekod dogaja. Problem 9-letke postane večji, čim višje otrok gre (preobremenjenost - še tisti predmeti, ki so bili nam sprostitev, so njim stres, saj je vse za oceno od glasbe do športne....
- ne bom več razlagala, sem že prevečkrat - jaz sem proti šolskemu sistemu, kakršen je danes, bi ga spremenila v takega, da bi otrok v resnici dobil zelo dobro splošno izobrazbo z razumevanjem za vse življenje, pa ne s povečevanjem obsega snovi, ampak z aktivnim razumevanjem osnov vsega. zato se osnovna šola tudi imenuje osnovna, mar ne. zdaj pa teh osnov žal ni, in jih ob toliko snovi, tudi ne more biti

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
7.9.2005 18:29:00   
india
Gina, čisto se strinjam s teboj, vendar žal, pri tem me ne moremo spremeniti čisto nič.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
7.9.2005 18:33:08   
Gina
Ja, maš prav, miška! Jaz sem poskušala takrat, ko se je 9-letka začela pripravljat, ampak se že tedaj ni nič dalo. Saj si širša javnost ob vsem na tv povedanem, ob vsej gabrovi propagandi najbrž ne more predstavljat, da je naša država šla v 9-letko tako, da os se strokovnjaki najprej, še preden so vedeli, kaj naj bi otroke sploh učili v 9-letki, skoraj stepli in hudo skregali zato, koliko ur bo imel kakšen predmet.
Če ponovim, najprej so se stepli za število ur, potem pa ugotavljali, kaj bi v tistih urah učili. Podn.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
7.9.2005 18:43:35   
india
Ja, Gina, pa recimo, sedaj se sproti seznanjam vsako leto s čim novim.
Ta sistem ocenjevanja v osmem in devetem razredu - čisti idiotizem. Zdaj bo Anja dobivala točke namesto ocen.. In kaj mi bo potem pomenilo,če bo dobila recimo 5 točk? Se pravi je to nekje med 2 in 3?
Da morajo otroke obremenjevat še s takimi neumnostmi, ko je že itak vsega toliko. Pa recimo, sedmi razred ima mnogo več ur na urniku kot osmi. Dva do trikrat tedensko imajo pouk od 7.25 do 14.20. Če je to normalno, ne vem.
Kar se pa tiče samih končnih ekskurzij in šole v naravi, so pa osmim oz. devetim razredom ukinili možnost odhoda v tujino, pa vsi so se veselili Gardlanda, poleg tega so jim ukinili šolo v naravi v 8.r.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
7.9.2005 19:28:12   
špelin@
Gina, ko sem prebrala tvoje pisanje, lahko le zaključim: amen! Nimam kaj dodati, ker se popolnoma strinjam s tabo.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
8.9.2005 16:24:25   
ronja5
Tudi jaz se pridružujem zgornjim mnenjem.Amen.

Miška naš Nino tud stoka zaradi zaključnih ekskurzij, jutri grejo na Bled al Bohinj , pa saj se tolažijo s tem, da grejo kasneje na dvodnevni izlet v Nemčijo. Saj lani so tud šli na Dunaj.Kaka luknja se vedno najde!

LP!

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
8.9.2005 18:20:58   
Anonimen
Program prvega triletja mi je všeč in ga podpiram sedaj, ko ni več preverjanja znanja na koncu triletja. Ta se je ukinil tudi v 6.razredu in je sedaj le še na koncu devetletke.
Kot sem že napisala - prvo triletje je po mojem mnenju dobro zastavljeno. Sedaj učim v 5. razredu in o drugem triletju si mnenje šele oblikujem. Tako da bom raje nekaj časa modro tiho.

LAhko pa rečem, da so moje izkušnje takšne, da imajo večje težave s vstopom v prvi razred starši in ne njihovi otroci.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
8.9.2005 19:31:44   
india
MISKA01 je napisal/a:

Ja, Gina, pa recimo, sedaj se sproti seznanjam vsako leto s čim novim.
Ta sistem ocenjevanja v osmem in devetem razredu - čisti idiotizem. Zdaj bo Anja dobivala točke namesto ocen.. In kaj mi bo potem pomenilo,če bo dobila recimo 5 točk? Se pravi je to nekje med 2 in 3?
Da morajo otroke obremenjevat še s takimi neumnostmi, ko je že itak vsega toliko. Pa recimo, sedmi razred ima mnogo več ur na urniku kot osmi. Dva do trikrat tedensko imajo pouk od 7.25 do 14.20. Če je to normalno, ne vem.
Kar se pa tiče samih končnih ekskurzij in šole v naravi, so pa osmim oz. devetim razredom ukinili možnost odhoda v tujino, pa vsi so se veselili Gardlanda, poleg tega so jim ukinili šolo v naravi v 8.r.



Kristina, mi morda lahko ti odgovoriš na vprašanje o dodatni razredni uri???
Nič mi ni jasno, danes sem govorila z ravnateljico, ki za to ve, a ne naredi nič....

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
9.9.2005 9:35:06   
karmy
moje mnenje:


glede teh nivojev..k sm bla jzt u prvem razredu so že mel te nivoje, sm da niso bli uradni... enkrat sm 2ko dobila in nism prlezla več k za dvojko čez vseh 8 let...

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
9.9.2005 9:38:52   
kofetek2010
mi smo s prvimi tremi leti zadovoljni - kako pa bo v naprej, pa bomo še videli

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
10.9.2005 9:55:41   
Anonimen
Glede izletov so določila, kako daleč (koliko km) grejo lahko učenci različnih starosti.
Vem, ko smo izbirali pomladno šolo za prvi razred, da je okrog 20km izven domačega kraja. Mi smo to upoštevali, veliko pa jih ne upošteva. Ne vem, kako potem to prikazujejo, če pride do kakšnih neprijetnosti

Miška, kaj te zanima o dodatni razredni uri? Če bom znala kaj povedat Ponavadi je tako, da najbolje poznaš tisti del, kjer delaš. Sploh če delaš na večji šoli, kjer so pedagoške konference ločene med predmetno in razredno stopnjo, saj enostavno ne moremo vsi v razred, pa tudi do večera ne bi zključili, če bi bili vsi skupaj.
Posledica pa je seveda, da RP ne spremlja, kaj se dogaja na PS in obratno.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
10.9.2005 10:50:45   
Gina
Kristina, v katerem pravilniku pa to piše, mislim to da ne smeš več kot 20km od doma s prvčki? To pa še nisem slišala, lepo prosim, če se spomniš, ker bi rada prebrala. Grem pa prec kukat v pravilnik o normativih, če je tam.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
10.9.2005 10:55:53   
Gina
32. člen

(spremstvo)

Normativ za spremstvo učencev na ekskurzijah, dnevih dejavnosti in drugih organiziranih oblikah vzgojno-izobraževalnega dela, ki se izvajajo izven šolskega prostora, je 15 učencev.

33. člen

(šola v naravi)

Šola mora za izvedbo šole v naravi zagotoviti enega strokovnega delavca na 15 učencev. Za izvajanje posameznih dejavnosti v okviru šole v naravi se uporabljajo merila za oblikovanje oddelkov in učnih skupin v skladu s tem pravilnikom.

34. člen

(plavanje in smučanje, kolesarski izpit)

Normativ za oblikovanje skupine pri plavanju je 8 učencev neplavalcev oziroma 12 učencev plavalcev.
    Normativ za oblikovanje skupine pri smučanju je 12 učencev oziroma 10 učencev smučarjev začetnikov.
    Normativ za oblikovanje skupine za učenje in preverjanje vožnje v prometu za kolesarski izpit je 5 učencev.





Samo tole sem našla, v tem pravilniku ni.

A niso mogoče to, kar si napisala, samo priporočila iz zavoda za šolstvo, ker tista niso merodajna, so samo priporočljiva in nikjer napisana. To je tako, kot ni nikjer uzakonjeno, da je razlika med cilji in standardi, pa da moraš oboje imet (ker je tudi po Slovarju slo. knjiž. jezika to eno in isto!!!!!!). No, če se ti da, daj prosim, poišči, ker me pa res firbec matra, mogoče je pa v tistem pravilniku še kaj, kar jaz ne vem, pa bi rada vedela.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
10.9.2005 12:24:01   
india
Kristina, Gina, glede dodatne razredne ure me zanima to: ali lahko razredničarka doda na urnik eno uro,kot dodatno razredno uro zato,da otroci ne bi imeli proste ure, ne glede na to, da ne čakajo vsi na astronomijo ( primer:
6.uro zaključijo pouk , 6. uro je dodatna razredna ura, 7. uro je izbirni predmet astronomija, ki pa ga obiskuje le 5 od 17 učencev tega razreda). Razredno uro pa imajo itak po urniku ta isti dan zjutraj.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
11.9.2005 13:10:47   
Gina
Miška, pogledala sem v pravilnik. V vseh devetih razredih devetletke, pripada na razred samo pol ure razredne ure na teden. Se pravi, da je več kot toliko ne smejo izvajat. Lahko jo imajo 1x na 14 dni celo uro, ali kaj podobnega, ne morejo pa samovoljno otroke prisilit, da so v šoli dlje, kot je z zakonom predpisano. Sproži to na roditeljskem, no vsaj jaz bi. Ti pa še pošiljam link z obveznimi urami, da se boš vedela na kaj "zgovarjat":

http://www.mszs.si/slo/solstvo/razvoj_solstva/viprogrami/os/ 9letna/predmetnik/predmetnik.asp

sorči, ne znam aktivnega naredit, če pa mi poveš kako, zelo po kmečko, bom pa morda znala. Sicer pa greš ma Ministrstvo za šolstvo, 9-letka, predmetnik, pa si tudi tam.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
11.9.2005 16:53:15   
Anonimen
Miška, glede razredne ure ti je že Gina povedala.

Gina, pred 3 leti, ko smo odhajali s prvošolčki v pomladno šolo v naravi se je toooooliko govorilo o tem, da predaleč ne smemo, da je določeno, koliko km izven kraja grejo lahko šestletniki. Kje in kako je bilo to določene zdajle na pamet ne vem, ker tudi nisem bila vodja projekta in me takrat to ni zanimalo. Bom pa vprašala kolegico takoj ta teden. Je pa možno, kot si omenjala, da je zavod za šolstvo takrat kaj "bluzil". Nič ti ne morem kaj konkretnega reč, samo da takrat je bilo glede tega cel halo in da se je ful tudi na roditeljskem sestanku stršem o tem govorilo.
Kot sem že rekla....bom vprašala kolegico.

Mimogrede...naši devetošolci tudi ne smejo v tujino na izlete....ker so delali sramoto generacije pred njimi.....in sedaj je "kazen".

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
11.9.2005 19:46:24   
india
Gina, hvala za odgovor. Res bom to sprožila na roditeljskem sestanku, ker se mi zdi nedopustno, da mora bit otrok zaradi take neumnosti eno uro dlje v šoli. Sicer ima Karin naslednjo uro res astronomijo,a v tem času bi lahko stopila v trgovino zraven šole po sendvič ali pa si malo oddahnila. Lani sva z Anjo tako prakticirali, da sem ji jaz pripeljala kakšen hamburger v tem času,ker je imela podoben primer, ali pa je šla v trgovino. Saj vendar ne more bit od 10h od malice pa do 15.30,ko pride doomov, lačna .

Za aktiven link pa ti dam na privat!
Hvala!

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
12.9.2005 16:13:45   
kofetek2010
razredna ura = oddelčna skupnost (ODS)

če je to eno in isto, moram učiteljico vprašat, kdaj zaključijo, kr sem ga danes čakala do 12:25, da jih je spustila iz razreda, saj res, varstvena je bila z njimi, torej je učiteljica že šla ob 12:02 in 30 sekund če imajo vsak teden te 1/2 ure (šolske ure) bom lepo prihajala po njega ob 12h

torej bi komot lahko sestavla mal bolj prijazen urnik, ne pa da imajo ob sredah do 13:15, pa še to SLO, MAT, TJA, NIT in 2 uri LVZ

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
12.9.2005 21:30:18   
india
No, pri nas je vsaj po urniku,ki so ga dobili na začetku tako, da ima cela šola istočasno razredno uro, to je vsako drugo sredo ob 7.25 zjutraj.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   KAKO SE VAM ZDI SISTEM DEVETLETKE
13.9.2005 21:46:43   
Gina
Kristina, jaz sem tudi v odločbah, kjer je predmetnik objavljen, na straneh Zavod to brala, mislim o obšolskih dejavnostih in niti tam nič ne piše, da bi bilo kaj takega svetovano. Pa od naših žensk tudi nobena nič o tem ne ve. Pa nam naš ravnatelj kar dosti takih reči predstavi.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko uspavanje traja tudi več kot eno uro
Kaj storiti, ko otrok zvečer, pa tudi čez dan, nikakor ne more zaspati in porabite tudi več kot uro, da otrok vendarle z...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?