|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kahlica
22.6.2011 23:53:44   
MorjeMorje
...vem, da je o tem že veliko napisanega pa me vseeno zanima kako ste svoje otroke navajali na kahlico, kdaj in izkušnje s kakšno pametno knjigo na to temo?
Sem razmišljala, da bi na morju malo poskusili, če je naš fant že pripravljen-tam bo dosti lažje, kot doma. Hvala za vse nasvete user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kahlica
23.6.2011 8:05:08   
Najaa
Taprva ni marala kahlice, ko je bila pripravljena je šla kar na wc. Tadruga pa je tud ne mara kej preveč, gre tudi raje na wc. Ni treba kej ekstra navajat. Pač ga posedeš gor, naj jo ima vedno kje v bližini in boš vidla, če je pripravljen.

(odgovor članu MorjeMorje)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kahlica
23.6.2011 8:21:58   
polho3006
Naš je imel kahlico nekje od 7. meseca za igračo. Jo je vlačil sem in tja, jo imel za ˝vozilo˝ No ko je bil pa star malo manj kot 17 mes. je pa pokazal interes za drugačno uporabo in ko mu je uspelo ugotoviti kako se lahko polula je bil praktično suh. Je pa sedaj po enem mesecu suhosti začel prakticirati da drži čisto čisto do konca. In ko že začne tečti pove da ˝kaka˝tako da...
Ko bo otrok pripravljen na kahlico ti bo to pokazal.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kahlica
23.6.2011 8:29:00   
Doll
Dvomim,da bo otrok pokazal,ko bo bil pripravljen. MOj nobeden ni pokazal,pa smo osvojili kahlico pri 2 letih.Oz. ne kahlico ,ampak wc. Nobeden od njiju ni maral na kahlico.   Mi smo začeli z šaljivo knjigico ,ki smo si jo sposodili v knjižnici. Potem sem vprašala,če bi rad pleničko dal stran,da poskusiva če bo šlo,saj je že veeelik fant. No,pa smo dali stran. Prve par dni je bilo nekaj nezgod,ampak to ni nič takega. Se je pa zanalašč znal polulat ,ko je babi prišla na obisk. Prišel do nje,rekel babi glej in se je polulal user posted image   uboga naša babi .Pasč imajo neke svoje trenutke.

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kahlica
23.6.2011 12:31:09   
koala
Jaz nisem uporabila nobene knjige, ampak sem mu enostavno vzela plenico in ga posedlana wc z nastavkom,ker ko je videl kahlo je začel jokat, wc pa je sprejel. Prvi teden sem ga preoblačila tudi do pet krat na dan,potem pa se je še tu in tam zgodila kaka nesreča, predvsem čese je zaigral.
Jaz bi rekla poskusi, saj kaj hujšega kot veliko perila itak ne more bit.l

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kahlica
23.6.2011 12:32:48   
koala
Sem prej pozabila, mi smo prakticirali štempiljke za nagrado  ko mu je uspelo pravočasno prit na wc, sicer sem najprej načrtovala še da bi za določeno število štempiljk dobil kakšno drobno pozornost, samo je bilaže štempiljka sama dovolj dobra motivacija.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kahlica
24.6.2011 16:41:58   
MorjeMorje
pri nas je tako, da je bil en dan malo nagec na vrtu, ko je bilo zelo vroče in ko se je polulal je opazil, ko se je pokakal pa sploh ne user posted image čepe se je igral in kar naenkrat je nastal kupček user posted image tako, da se mi zdi, da mu še ni čisto jasno zakaj se gre...
saj še ni star niti 2 leti (novembra bo), ampak bi bilo fajn, če bi poleti malo začeli delat v tej smeri, ker potem bo pa spet mrzlo in toliko oblek za slečt preden se bo usedel na kahlico.
super tole s štampiljkami user posted image

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kahlica
27.6.2011 9:42:21   
dreamhorse
jaz ji čez dan, ko sma doma oblečem gatice, pa jo vsake toliko spomnim, da je treba na kahlico... Ji pa kdaj tudi vgre, sploh pri kakanju... se pač zgodi... jo pa opozorim, da mora povedat. Bo že ko bo...
Kot je rekla predhodnica... Veliko perila... to je vse kar je lahko.

(odgovor članu MorjeMorje)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kahlica
28.6.2011 10:00:39   
Belen
mi smo tudi začeli z odvajanjem, imata 2 leti in 1 teden. Imam dvojčici. Nekaj me zanima glede "nagrajevanja" kaj se vam zdi prav ali ne, oz.kako to izvest. Če npr.ena lula na wc al v kahlo, jo bi nagradila npr.s štamiljko... pol druga bi tudi želela, čeprav ni lulala.... kaj naredit v tem primeru? se izognit "nagradicam" ali poslušat jok-tipo ena je dobila, druga ne?! user posted image

vaše mnenje oz.kako bi vi to naredile? user posted image

p.s.sej ne vem, če sm sploh razumljivo napisala user posted image user posted image

_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kahlica
29.6.2011 10:08:05   
manna
Mi smo pa, milo rečeno, rahlo zafrknili. Nevem sicer kdaj in kako, ampak zdaj je situacija prav absurdna. Stara je točno dve leti. V vrtcu je popolnoma suha cel dan, tudi spi brez pleničke. Sprejela je pač, da je v vrtcu tak režim da ko je treba na kahlico, je pač treba. Nekaj se je menda upirala (tako pravijo) ampak zdaj je sprejela. Ko pride domov pa se zadeva konča. Noče na kahlico, noče na wc. Če jo začneš "silit" glasno protestira, se upira in joka. Tako da - ko pride domov, ji pač moram dat plenico, drugač bi jo do večera ziher ene trikrat preoblekla. Seveda pa točno ve kaj počne, ker kadar lula in kaka, se skrije v svoji sobi in potem ponosno in nasmejano pride povedat da se je polulala/pokakala in da naj jo previjem. Pa vsakokrat jo prijazno vprašam če bo šla na kahlico, pa reče da ne. In reče, da bo šla jutri.
Vzgojiteljica v vrtcu pravi da nas ima za norca in naj jo prisilimo da gre na kahlico. Meni pa se siljenje upira. Tko da čakam da bo sama naredila kakšen korak naprej...

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kahlica
3.7.2011 13:01:32   
Čebel@
moja user posted image je bila februarja stara 2 leti.....kahlica je bila kako leto v sobi kot igrača....januarja so jih pa v vrtcu začeli posedat na kahlico(da se spoznajo z njo)...dolgo časa je le sedela gor...in ko ji je uspela lužica,smo naši kahlici sneli ročaje(da ni bila več igrača) in jo dali v kopalnico....večkrat sem jo spraševala,če gre lulat...včasih ja včasih ne...in še vedno je tako...se kar sama od sebe spomni,da bi imela spodnje hlačke in takrat pridno hodi...včasih pa sploh ni take volje in hoče imeti pleničko....in jo ne silim.....sem pa pred kratki kupila otroško knjigico Čas je za kahlico(zgodbica o medvedku,ki gre lulat na kahlico) in vsakič ko prebereva knjigico,morava sneti pleničko in dat sp. hlačkeuser posted image


(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kahlica
3.7.2011 13:03:53   
Čebel@

IZVIRNO SPOROČILO: Belen

mi smo tudi začeli z odvajanjem, imata 2 leti in 1 teden. Imam dvojčici. Nekaj me zanima glede "nagrajevanja" kaj se vam zdi prav ali ne, oz.kako to izvest. Če npr.ena lula na wc al v kahlo, jo bi nagradila npr.s štamiljko... pol druga bi tudi želela, čeprav ni lulala.... kaj naredit v tem primeru? se izognit "nagradicam" ali poslušat jok-tipo ena je dobila, druga ne?! user posted image

vaše mnenje oz.kako bi vi to naredile? user posted image

p.s.sej ne vem, če sm sploh razumljivo napisala user posted image user posted image

mi smo za prvih nekaj lužic blazno ploskali in dali nagrado(kinder jajček) in je bila super motivacija....je rekla za nagrado,tudi ko ni bilo nič in takrat jo ni dobila.....meni je ta metoda všeč in če se jo boš posluževala,potem daj nagrado le tisti,ki je lulala....sej bo po moje kmalu tadruga tudi...ampak če sta komaj 2 leti stri,imate še časuser posted image

(odgovor članu Belen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kahlica
3.7.2011 14:54:28   
Anonimen
Joj tale kahljica oz. wc ... user posted image
Naša je stara dobri 2 leti in pol in se dere ko žival, če samo omenim kahljico ali wc ... še previjati se noče ko je pokakana. Drugače imamo že od leta in pol v večerno rutino vključeno tudi lulanje na wc-ju pred tuširanjem in takrat gre bp. skoraj vedno se polula. Ostale dele dneva pa vik in krik ... ji slečem pleničko in je zdaj poleti nagica ali pa v gatkah in mi vedno obljubi, da bo povedala, če jo bo lulat/kakat ... ampak itak mi nikoli ne pove ... potem jo skos gledam če bo kaj nakazovala na to, da jo tišči, in če mi rata prepoznat znake jo vprašam, če greva na wc, pa je vik in krik, da ona ni pokakana, da nebo lulala ... čez 2 minuti pa lužica ali kupček ... jaz res ne vem kako taktiko naj še uberem: če jo hočem podkupit z bombončki, noče ... če ji rečem, da je sedaj še velika punca in da velike punce lulajo v wc, mi pribije nazaj, da ona je še dojenček ... itd. itn. kak predlog? Naj jo pustim še nekaj česa v plenicah ali kaj?

(odgovor članu Čebel@)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kahlica
3.7.2011 15:29:30   
hektorina
"Jaz" sem imela srečo... Sedaj je sin star 2,5 leti in ko sem se pred tremi meseci odločila, da ga bom "privajala" na življenje brez pleničke, sem mu jo slekla, spokala v hlačke in se je polulal v ....hlačkeuser posted image . Jok in stok, da on ne more hodit, ker je moker! Ga preoblečem, mu povem, da sedaj nima več pleničke in da je kao velik fant, bla, bla, bla...in od takrat je velik fantuser posted image . Sprva sem ga 1000x na dan vprašala, če gre lulat, "zalivala" sva vse mogoče kraje, rože, polže...ampak sedaj je pa čist siguren in pove, ko ga tišči. Kakal pa je v kahlico že dost prej, ker ga je seveda zelo motilo, če je imel pleničko pokakano.

Tak, da verjamem v to, da ko je otrok pripravljen...pač pove, nakaže...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kahlica
20.7.2011 22:34:47   
nia5
Nič nisem komplicirala, le razložila sem ji kaj je kahlica, jo malo spodbujala in ko je šla, smo vsi glasno ploskali in se veselili, tako da ji je blo prav fino. Parkrat smo bli mokri in to je blo to, brez kakih nagrad... Je bilo pa poleti, takoj po drugem letu (čez dan), ponoči pa se je zbujala in jokala, tako da smo prestavili na to poletje. Letos pa iz enega dneva na drugega čisto suha še ponoči, brez forsiranja. Ko je otrok pripravljen in zrel sploh ni problema.

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu hektorina)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kahlica
21.7.2011 7:13:27   
drejčy
Jaz uvajam na kahlico dober teden, ker je sedaj doma na počitnicah.Kahlico imamo sred dnevne, kjer se največ zadržujemo in ko mu je lulat, se lepo vsede.Me pa skrbi to, da doma to tako lepo funkcionira, ker je večinoma nagec dokler se ne popula.Problem nastane ko mu dam hlačke gor.Takrat pa ne pove, da ga je lulat oz. se vsede s hlačkami vred.Tudi ko je oblečen ne pove.

Kakšen nasvet oz. mnenje ?


(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kahlica
21.7.2011 8:17:56   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: drejčy
Kakšen nasvet oz. mnenje ?


tudi to bo minilo.

(odgovor članu drejčy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kahlica
21.7.2011 8:21:38   
mateyka
naša ni marala ničesar (niti omembe) dokler ni sama hotla bit brez plenic. potem je pa v enem dnevu bilo - klik, in smo bili brez. sicer smo se pogajali (je bila motivirana) - če hoče v vrtec (to je ful hotla), bo pač treba bit brez plenice, ker so njene starosti že brez in plenic tam ni. torej bo morala bit brez. in hop, je bla brez user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kahlica
21.7.2011 8:49:39   
Jada82
Naša bo stara leto in pol in sem za foro kupila kahlico in poskusila. No, polulala se je 6krat, od tega nikoli v kahlico user posted image  Jo pa ima zdaj za igračo user posted image  Prav veselo jo nosi okoli in se gor vseda - oblečena. Pa pravi ka ka. Hm ... No ja, vsaj boji se je ne. Uvajanje bomo prestavili na naslednje poletje, očitno še ni dovolj zrela za to, ne mislim pa nič silit.
Je pa zadnjič pod tušem šele dojela, da dejansko lula ... tako da .... je še prezgodaj.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kahlica
21.7.2011 9:29:03   
Nika v službi
Naša kahlice ni nikoli marala, smo nekajkrat poskušali, pa ni šlo in sem zadevo opustila. Potem pa smo bili v toplicah, malo pred poletjem, ko je bilo toplo in je že lahko naokrog skakala v kopalkah, hlačkah, majici, takrat je bila stara dobre 2 leti in pol. Ker smo bili na dopustu, smo bili vsi neobremenjeni, lahko smo se posvečali drug drugemu in smo poskusili brez. Nekajkrat sva opravili kar nad kanalom ali za drevesom ali na predlogo pleničke, ker nama ni uspelo priti do WC-ja, ampak se je vsak dan stanje izboljševalo in ko smo prišli domov, je bila suha (v 1 tednu). Ker se je sama odločila, da gre plenica stran tudi ponoči, smo imeli potem še kakšen teden, dva, malce več pranja in vstajanja ponoči, ampak dejansko lahko rečem, da je bila suha v dobrih 2 tednih podnevi in ponoči. Brez posebne telovadbe, nagrajevanja, ploskanja, knjigic. Smo sicer kupili knjigico o zajčku in kahlici, ampak je bila aktualna kasneje in ne takrat, ko se je odvajala.user posted image

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kahlica
21.7.2011 11:10:52   
PapuaNG
Mi zdaj počasi probamo odvajati. Rad ima tako kahlico kot wc-kahlico mogoče nekoliko bolj, ker na wc težje zleze (noče pa da ga dam jst goruser posted image ). Zjutraj včasih, če mu takoj slečem plenico, ko se zbudi, reče 'tuat' in teče v kopalnico držeč se za lučka user posted image Tudi na morju (kak mesec nazaj), ko je bil več ali manj nagec, je pridno uporabljal kahlo al pa travo, ampak če je oblečen, pa ne pove, da bi lulal. Zdej gremo za dva tedna na morje, tako da bomo skušali še bolj spodbujat, pa ko bo, bo. Se ne obremenjujem. Je pa star dobri dve leti. 

(odgovor članu Nika v službi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kahlica
21.7.2011 12:53:36   
Belen
no naj povem še mojo izkušnjo z odvajanjem po slabem mesecu dni.
moje pupe so že 3T cca.brez pleničk, razen za spanje ponoči, nam gre super, mogoče na 4-5 dni kateri 1 x zbeži user posted image  sm prav vesela.....kr na začeku je kazalo slabo, sm skor obupala in jih preoblačila po 10x na dan user posted image ...
ja eni pravijo,da moreš čakat,ko ti sami powejo in ko so pripravljeni  user posted image  če bi bilo tako (saj pri nas) bi imele še wedno dudo in plenico....  user posted image user posted image sm prav wesela in ponosna na moji pupiki user posted image user posted image

ne vem moj nasvet je kar sm zgoraj prebrala od par mamic je, da otroka ne puščat nageca.... kr ja je fajn, se polula kjerkoli, ne rabiš preoblačit itd....ampak pol,ko ga 1x oblešeč....avtomatsko lula w hlače,kr ne ve-ne loči da bo lulal v hlače podzavestno.... moj nasvet je....preoblačte ga magari 14 dni non stop- js k imam dvojčici X dva user posted image user posted image  je da probajte na tak način...če pa otrok tudi po 14 dneh ni pripravljen na "spremembo" pol ga ne silit...počakajte.... nam je uspelo user posted image user posted image

sm bila uztrajna in sedaj,ko mamo 2 leti in en mesec lahko rečem da sm prav vesela.....

če bi moža poslušala, bi imele še sedaj plenico, dudo in uspavane bi bile na rokah  user posted image user posted image user posted image user posted image

srečno wsem mamicam in predvsem veliko potrpljenja user posted image




_____________________________

*** Live life with no regrets, it's to short to wine for past, live for now, and don't look back! NEWER!!!! ***


(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kahlica
21.7.2011 13:15:39   
tosja
 
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

naša ni marala ničesar (niti omembe) dokler ni sama hotla bit brez plenic. potem je pa v enem dnevu bilo - klik, in smo bili brez.
[/quot
Tudi pri nas. Sem poskušala pri 2 letih,pa poletje...jok brate. Od takrat ni več povedal kdaj se je pokakal, kar je prej vedno- takoj, s polno plenico se je usedel....kar prej pod točko razno ni bilo šans....user posted image user posted image user posted image
Kaj sem naredilauser posted image en velik d....
Ko pa je kliknilo, pa je kliknilo user posted image user posted image user posted image pozno, a vseeno user posted image user posted image user posted image
Sva se z user posted image smejala, da do šole pa bo že user posted image user posted image user posted image
Ima srečo, da nima velike r.... in mu niso plenice tesne user posted image user posted image user posted image Bile user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kahlica
21.7.2011 13:16:48   
tosja
Ko je otrok zrel - uspe! user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kahlica
21.7.2011 14:11:26   
lenika83
Jaz sem jo začela dajati na kahlico pri kakšnih 10 mesecih, tako bolj za hec in da se navadi nanjo. Pa v bistvu ni bilo nikoli problema, ima kahlico rada. Ima pa že od vsega začetka zraven kahlice nastavljene knjigice ali igrače, da se zamoti in nekaj časa sedi, ker drugače ji je hitro dolgčas. V začetku smo prakticirali, da je šla na kahlico takoj zjutraj in zvečer pred tuširanjem. Potem sem jo pa hitro za tem začela opazovati kdaj se pripravlja na kakanje in sem jo hitro odnesla na kahlico kakat. Od januarja (stara je bila 14 mesecev) do danes je manj kot 10-krat kakala v pleničko, ostalo vse v kahlico. Nekaj časa sem jo morala ves čas opazovati, da sem jo odnesla, zdaj pa sama reče kakam in gre v kopalnico. Menda lahko skoraj rečem, da kakanje na kahlico smo osvojili. Ampak lulanja pa niti slučajno ne. Sem ravno prejšnji teden ugotovila, da je zdaj pokapirala (20 mesecev) kdaj lula in kdaj kaka. Sem jo pa tako za foro imela pred kakšnim tednom v hiši pol ure brez pleničke in kahlico zraven, pa mi je v pol ure lulala 5-krat, seveda samo enkrat v kahlico. Saj, kadar jo damo na kahlico večinoma lula, ampak še potem vseeno lula v pleničko. Težava je v tem, da popije ogromne količine tekočine in potem posledično ogromno lula. Res pa je, da še ne razmišljamo o tem, da bi vzeli pleničko, ker se mi še vseeno zdi zelo majhna in se povsod vsi čudijo, da že tako dosti gre na kahlico. Če se ne bo sama odločila, da noče več pleničke, jo nameravam začeti čisto zares odvajati šele prihodnjo pomlad, ko bo stara približno 2,5 let.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?