|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj imate na strehi?
22.7.2009 20:14:36   
2 Sraki
Pozdrav!

Po 35 letih uporabe azbestnih salonitk je čas za novo streho (pa še kakšno sobico bomo lahko pridobili na podstrešju. Vsak krovec pa svetuje svoje.

Kakšno kritino imate na strehi?
Koliko časa?
Ali ste zadovoljni?
Po koliko letih boste menjali za novo?
Za kaj bi se odločili, če bi menjali jutri in zakaj ravno to?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj imate na strehi?
22.7.2009 20:38:05   
buči
Trimo Trebnje - pleh. Če bi menjala jaz, bi dala kaj drugega, ampak je moj fotr bil glavni. Ko dežuje ful ropota, je panika, če bi prišlo do sunka vetra, ker lahko enostavno olupi hišo. Pred točo je zanesljiva streha ... Odvsino od kje ste, kakšen naklon imate, itd.

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj imate na strehi?
22.7.2009 20:49:30   
sonce21
gerard user posted image user posted image user posted image user posted image , smo imeli lani točo, stolklo salonitke, po temeljitem preiskovanju in povpraševanju smo se odločili za to vrsto kritine.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj imate na strehi?
22.7.2009 20:59:03   
Felicita
mislim da mamo mi bramac, betonske... zaenkrat bp, že 10 let gor preživijo vsaj 2 toči vsako leto (prva letošnja je terjala cca pol streh v naši ulici), sneg, veter...
če boš imela mansardo ti svetujem ful dobro izolacijo... mi jo sicer mamo pa je poleti vseen ene 30 stopinj notr... menda bi blo s pločevinasto streho še slabše.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu sonce21)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj imate na strehi?
22.7.2009 21:02:49   
abi
Tondach, imamo jo cca 4 leta, po priporočilu krovca in večih mojstrov ki so v tem "fohu".
Kakovostna, varna pred vetrom, ravno prav težka in z leti glazura ne obledi kot  pri nekaterih. Pa še 33 letno garancijo ima.  

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu sonce21)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj imate na strehi?
22.7.2009 21:24:55   
tajtaja
Tudi Tondach-črn!

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj imate na strehi?
22.7.2009 23:07:04   
ČebelicaMaja
IZVIRNO SPOROČILO: sonce21

gerard user posted image user posted image user posted image user posted image , smo imeli lani točo, stolklo salonitke, po temeljitem preiskovanju in povpraševanju smo se odločili za to vrsto kritine.


pri moji mami v Kranjski Gori je šlo letos res veliko streh rakom žvižgat (je bilo res veliko snega) tiste hiše, ki so imele Gerard streho, so pa čisto vse preživele in celo ostale cele. Sedaj tam vse novogradnje več ali manj opremljajo s to vrsto kritine.

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu sonce21)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj imate na strehi?
23.7.2009 7:09:33   
Anonimen
Starši imajo Gerard - so ful zadovoljni. Na strehi je šele cca. 4 leta, ampak zaenkrat je vse ok!!

Midva imava Bramac - je prav tako 33 letna garancija kot pri Tondachu (čeprav jaz vseeno mislim, da je to bol nateg, ker baje da bolj težko kaj povrnejouser posted image ), na strehi je cca. 1,5 leta - zaenkrat vse ok, barva še vedno lepa,.. Skratka, nama ni žal, da sva se odločila za Bramac, čeprav sva najprej želela Tondach (bramac je bil skoraj za polovico cenejši)

(odgovor članu ČebelicaMaja)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj imate na strehi?
23.7.2009 7:16:20   
mika
Tondach....smo sami 'iz foha' v familiji in pleh odpade...bi bila pravzaprav družinska sramota, da bi dali kaj takega goruser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj imate na strehi?
23.7.2009 8:00:15   
Tanchy
Kakšno kritino imate na strehi?
Decra, pločevina posuta s peskom
Koliko časa?
Dokaj novo, 4 leta
Ali ste zadovoljni?
Zelo - imamo podstrešno stanovanje in se tudi dež ne sliši, je pa tudi izolacija zelo pomembnaq pri tem - sploh ne potrebujemo klime user posted image
Po koliko letih boste menjali za novo?
Verjetno po 30 ali več, oz. ko bo potreba, mogoče pa jo bo kdo drug....
Za kaj bi se odločili, če bi menjali jutri in zakaj ravno to?
Ponovno Decra ali Gerard, sta si zelo podobna, le cenovno se razlikujta - vsaj pri nas se je, saj imamo še eno hišo (novo) na katero smo dali kritino Gerard. Je pa bolje imeti posuto s peskom, pa ne vem več točno zakaj user posted image
 
Moj oči je pred menjavo stare strehe in potem pri novi hiši skoraj doktoriral iz tega - dela pa na ZAG tako, da se je pozanimal o kakovosti streh tudi v službi, saj večino tudi tam testirajo user posted image .
Vem, pa, da zagotovo nikoli, nikoli nebi dajali na streho klasičnega cegla.




_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj imate na strehi?
23.7.2009 8:02:36   
Tanchy
Sem pa mnenja, da se pri taki zadevi kot je streha ne sme šparat...boljš, da česa drugega ni v hiši, kot pa slaba strega na hiši.

_____________________________

Najlepše je živeti za svoje otroke!


(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj imate na strehi?
23.7.2009 8:05:27   
bumerang
Zanimivo. Jaz pa nikoli nikoli nikoli ne bi dala na streho karkoli drugega kot klasičnega opečnega cegla.
A kdaj ga bom menjala? Jaz nikoli, ker ne bo potrebe.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj imate na strehi?
23.7.2009 14:51:37   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Tanchy

Sem pa mnenja, da se pri taki zadevi kot je streha ne sme šparat...boljš, da česa drugega ni v hiši, kot pa slaba strega na hiši.


Jaz sem pa mnenja, da se pri strehi tudi ne splača ne vem kako razmetavat z denarjem.......če so stare salonitke zdržale 30 ali 40 let, po moje lahko tudi nove kritine zdržijo, pa čeprav niso najbolj drage......

Mi bomo menjavali naslednje leto.....zato zdaj še ne gledamo kaj bi, vendar sva si z možem enotna, da celega premoženja pa ne mislimo v streho dajati...

Letos so strehe modni hit, verjetno tudi zaradi tega, ker naj bi se azbestne salonitke zamenjale......pa potem je bila lani dvakrat toča, letos enkrat....in je cela manija menjavanja steh in cele štorije okoli tega kaj je boljše in kaj ne......

(odgovor članu Tanchy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj imate na strehi?
24.7.2009 13:40:13   
zmajaz
Ma vsaka kritina ima svoje prednosti in svoje slabosti. Mi smo se odločili za tegolo, predvsem zato, ker imamo precej mali naklon strehe in ker smo potrebovali eno malo lažjo kritino. Smo pa vzeli ta dražjo in poskrbeli za dobro izolacijo - 2x deskano, na prve deske dahpapa, na druge izoteks + tegola, tako da je prišla skupno gledano sreha precej draga. Zaenkrat smo zadovoljni, kako dolgo bo zdržalo, bomo pa videli, ampak mislim, da ne bi smelo biti problemov. Sosedi jo imajo že kar precej let, pa je še vedno kot nova. Pri opeki me moti predvsem to, da, ko je nova, je ful lepa, potem pa ratuje iz leta v leto grša.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj imate na strehi?
26.7.2009 8:25:44   
tamiflu
Mi mamo navadni strešni cigel.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?