|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj kuhati?
24.8.2010 20:37:45   
liagal
Doma imam 7m staro punčko pa me zanima kaj vse vi ponudite za jest svojim otročkom? Koliko obrokov imate? Prosim za kakšne ideje? Ali še vedno do konca spasirate kašice?
Hvala lp Teja

< Sporočilo je popravil liagal -- 24.8.2010 20:39:15 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj kuhati?
24.8.2010 22:06:14   
MAŠKA
Začeli smo s krompirjem in bučkami. Nato sem dodajala še korenček, brokoli, cvetačo... potem še riž, polento, piščanca, mlado govedino. V bistvu še zdaj te sestavine kombiniram med seboj.

Za dopoldanski obrok ji ponavadi dam sadje pomešano z jogurtom ali skuto ali pa z žitno kašico.

Pasirala nisem še nikoli, hrano  le z vilico pretlačim.

_____________________________



Življenje je minljiva, hitra karavana! Ustavi žival, ki jo jezdiš, in poskusi biti srečen.
(Rubaijat, Omar Hajam, 12. stol.)

(odgovor članu liagal)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj kuhati?
25.8.2010 8:57:45   
gaya24
pire krompir + čežana(skuhana jabolka z malo cimeta in spasirana)
pire krompir+ špinača, dušene bučke,
zel.juha (korenček, krompir, brokoli,.... zmiksano)
js sem mu dala tud že kurjo juhico z gresovimi cmoki
miljon juha...

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj kuhati?
26.8.2010 16:17:09   
Paštetka
oprosti ampak 7-mesečni otrok lahko že je skoraj vse. Torej, kar vi kuhate za kosilo.

Kašne pasirane kašice neki. Z vilico malo pretlačiš in je.

Edino svinjsko meso, jagode, maline, citruse, gobe, konzervirano hrano, paštete ipd. naj ne bi do 1 leta jedel.

Gaya, tvoj jedilnik je bolj primeren za 5 mesečnega otroka.



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj kuhati?
27.8.2010 12:27:38   
biga
Paštetka, jaz se pa ne strinjam s tabo. Smo namreč tudi mamice, ki z uvajanjem goste hrane počakamo do 6. meseca (zaradi alergij ali drugih razlogov, nenazadnje je materino mleko najboljše za otroka do 6. meseca), torej dojenček pri 7. še ne more jesti tako kot praviš. Po moje ima gaya24 kar prav, jaz sem svojemu sinu tudi dajala tako hrano pri tej starosti. Enako bom pri hčerki, ko bom začela uvajati GH, zdaj še nisem, je pa stara 5,5 mesecev. Vsak po svoje, menim pa, da ni treba hiteti.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj kuhati?
27.8.2010 12:30:55   
Petraa
Se tudi strinjam. paštetka ni res.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj kuhati?
27.8.2010 15:12:51   
marjetica8
Naš je začel koščke jest šele okoli 11.m. Prej se mu je kr zatikalo in ni in ni mogel požret. Zato sem mu do 11m pasirala hrano. Takrat se mu je pa odprlo  (je dobil par zob) in je naenkrat začel jest normalno hrano... Naš zdej pri 15m je vse tako kot mi. Poznam pa eno punčko, ki je enako stara kot naš in še vedno ne je nepasirane hrane. Jst mislim, da ima vsak otrok svoj razvoj in vse pride samo ob svojem času - ni za silit, če še ni pripravljen na to...

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj kuhati?
28.8.2010 9:43:15   
frutolina
če pasiraš ali ne pasiraš je odvisno če ima zobke in koliko jih ima. naš je komaj pri 8m dobil prvi zobek. saj lahko probaš kaj samo pretlačit z vilico pa boš videla.
jaz se več ne spomnim točno kaj je takrat jedel. smo pa bili skoraj do 6 meseca samo na mleku. lahko mu skuhaš kompot (jabolke, slive, hruške...), narediš kako kašico (ko imaš tiste kosmiče, npr. riževe), žgance, jaz sem mislim da nekje takrat začela dodajat malo piščančjega mesa, zelenjavo kot so predhodnice napisale.
je pa fajn da kaj grize, tak da mu daj kak korenček recimo za grizt (malo večji oziroma debelejši). da si krepi čeljust.

kar se tiče pa svinjine  - je ne priporočajo do drugega oziroma celo do tretjega leta. gob pa ne do 7 leta .

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?