|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
7.11.2005 21:03:51   
PANDORA
Imava 18 mesečno hčerko, ki je v vseh pogledih zelo pridna malčica.

Ampak zadnji teden se nama je začelo dogajati, da noče več zaspati okoli 20. ure, kot ponavadi. Enostavno ni zaspana. Ko jo položiva v posteljico se dere, stoji in meče igračke, odejo, skratka vse ven. Potem jo vzameva k sebi v dnevno sobo, kjer ponavadi razgraja do 22.30 ure in nato zaspi kar na kavču. Zjutraj pa je muka vstati ob 7. uri, da gre v vrtec.

Glede na to, da sva bila navajena zvečer postoriti še stvari, polikati, se malo pocartati, je to postalo kar moteče.

Sem razmišljala, da bi jo pustila dreti se, a sem že večkrat prebrala, da takšni otroci potem postanejo brezvoljni, saj vedo, da se na njihov jok ne bo nihče odzval. Tega pa res ne želim.

Kakšne pa so vaš izkušnje. Naj jo pustim dreti se? Bo sploh kaj pomagalo? Ali pa je to morda samo prehodna težava?

Mamice z izkušnjami, pomoč prosim!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
7.11.2005 21:10:16   
Anonimen
Po moje ni prehodna težava in ne, nične bo postala brezvoljna, če jo boš pustila dreti se. Daleč od tega. Preverjeno. Sploh pa to prvič slišim. Jaz bi na tvojem mestu definitivno tako naredila. Vsi moramo imeti en red, verjetno vam ga ne bo postavljal otrok.

(odgovor članu PANDORA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
7.11.2005 21:45:33   
Marogica
Se strinjam s Splišni in moram enako povedati iz izkušenj, da naša oba še zdaleč nista brezvoljna ter bi si tu pa tam želelaa, da bi bila kdaj 5 min brezvoljna.
Torej izbira je tvoja ali tvoja brezvoljnost zvečer ali pa spanje otroka.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
7.11.2005 21:54:04   
KODA
Pri nas so pa zvečer pred spanjem 3x žejni,2x lačni,4x jih lulat...Ne gremo se več teh igric.Zvečer so umiti,siti,pocrkljani,pa so me hoteli malo okrog prsta vrteti.Na začetku si še malo skeptičen,če je res kaj.Ampak hitro ti je jasno kam pes taco moli.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
7.11.2005 22:02:07   
piščanc
pri nas pomagajo točna navodila in seveda držanje le-teh

sestaviš rutino, mogoče prestaviš spanje za kakšne pol ure, večerja, potem je kopanje (ali samo umivanje zobkov), crkljanje oz. branje pravljice, poslušanje pravljice oz. radia... - ko je procedure konec se gre v posteljo in spat. seveda to ne vžge vedno, treba je tud zaropotati, pa jo pustiti malo da se 'dere', da vidi da je stvar resna, lahko samo par minut, toliko da pozabi na razgrajanje in potem spet v posteljo itd.

ne skrbi, še vsi smo šli tudi skozi to fazo, pa vsakič pogruntajo kaj novega user posted image

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu PANDORA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
8.11.2005 9:17:25   
rainbow
pri nas se tudi take zadeve pojavljajo, preveč pač ne popuščat;

kako pa spi čez dan? Jo fajn utrudite, je dejavna, se znori?

lp

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
8.11.2005 9:58:59   
Pajaca
Pri nas smo pa preprosto prestavili začetek spanja za eno uro. Prej smo se začel rihtat ob 7, pa sem jo ob 7.30 tlačla v postlo pa je blo dretje do 9 al pa še dlje. Zdaj pa jo začnem rihtat ob 8 pa ob 8.30 že lepo spi. Tko da smo na boljšem..... prej spi, pa še dnevnik lahko v miru pogledam.

Očitno ne rabi dosti spanja, ker zjutraj se sama zbudi ob ene 6.30..... tko čist lepo za it v vrtec.

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
8.11.2005 11:09:27   
viv_
Pri nas je isto kot pri Pajaci - pa meni tudi bolj paše da gre spat sedaj uro kasneje, sploh če smo kje "na terenu".

Malo pred 8 zvečer je večerja, nato kopanje in hop v posteljo. Prej ji povem še eno kratko pravljico. Potem pa samo ugasnem luč in grem ven iz sobe. Pogosto se tamala potem še pogovarja sama s seboj, ali pa samo leži v miru in tišini...

lp

(odgovor članu Pajaca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
8.11.2005 15:28:11   
niki5
Jaz sem pri mojem ugotovil (sicer kasneje),ko je postal točno tak kot si opisala, da se je v vrtcu naspal pri popoldanskem počitku in potem zvečer ni bil utrujen. Zjutraj je bila pa enaka težava, težko je vstal in bil posledično utrujen in potem popodan v vrtcu spet nadoknadil nazaj in smo bili v začaranem krogu. Kar nekaj mamic nas je bilo s takimi težavami..

(odgovor članu PANDORA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
8.11.2005 16:33:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu niki5)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
8.11.2005 22:42:50   
zoya_
Tud pri nas je zvečer vse živo... 10x pit, ker seveda taka žeja, da je za znort user posted image , pol lulat seveda, pa 300x se obrnit v postelji, da je ja kovtr ves zgužvan... potem pa malo zaropotaš, pa v trenutku zaspita... user posted image user posted image
Pač otrok poskuša, kaj lahko doseže.



_____________________________

L I V E S T R O N G

(odgovor članu PANDORA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
9.11.2005 9:28:23   
vesna.com
Mi smo na risalni list narisali ure in kaj se ob kakšni uri dela.Okvirno seveda.Pa vse lepo narisal in to pa je pomagal.Včasih še vedno seveda tisto lulanje, žeja in to,ampak dosti manj.

(odgovor članu zoya_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
9.11.2005 9:45:39   
Anonimen
no pri nas so pa taki izpadi prehodni...ravnokar smo prebrodili take 3 dni. en kup rogoviljenja, joka in stoka, pit ne, jest ne, v naročju bit ne, samo v dnevno pred tv pa igrat se. mal sem popušala, pa smo mal sedel v dnevni, pa pol kmal nazaj v sobo pa spet dretje, pol se zravn nje uležem v tavelko pojstlo pa kmal zaspi pa js zravn tut :) js enostavno nimam srca da bi jo putila se dret. ne vem..ni mi glih moj način vzgoje. v glavnem je po 3h dneh minilo in učer je spet lepo mrknla ko sem jo mal čez 7 dela v krevet.

(odgovor članu vesna.com)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj narediti, če hči zvečer noče zaspati!?
27.11.2005 11:42:11   
Moyca_
tudi naš ima včasih kake izpade- samo ne ga ne vzamem ven, ker se bi potem to začelo ponavljati. Mu dam v posteljo kak avto, če ne pomaga mu rečem da bom vzela dudo- to pomaga v 90%. Dam mu flaško. Aja zadnje čase pravi da se je pokakal,....user posted image user posted image user posted image  Seveda ga poduham in ničuser posted image user posted image user posted image
Drugače pa je kar priden

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?