|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 13:11:37   
CIPRESA
Niti nevem ali sem izbrala pravi forum, če ga nisem me pač moderatorji prestavite.

Nečakinja stara 1 leto je ob rojstvu imela šum na srčku in sicer tri luknjice. Ko je bila stara mesec dni so ji opravili operacijo na srčku in sicer tako da lahko zdrži do kakega leta ko bo potrebna glavna operacija. Sedaj pa je napočil čas ko bo potrebna ta druga operacija. Mamica te punčke Nine je izvedela da bo operacijo potrebno opraviti v Londonu, da je operacija izredno težka, ker ima punčka tri luknjice, časovno zelo dolga in je umrljivost otrok pri teh operacijah velika. Torej katastrofa glede na to kako so mamico v pediatrični kliniki pred meseci tolažili da ni to nič takega kar se nebi dalo poštimat. Zanima me če je katera med vami ki je imela podobne izkušnjo in kako je vse potekalo.

Druga stvar pa so finance. Zaenkrat je mamica še na porodniškem dopustu, ta pa se ji izteče ob koncu novembra, podaljšala bi lahko le z dopustom in sicer tja do 13. decembra. Z njo v London bo šel njen mož (moj brat), ki pa nemore uveljavljati nege ali spremstva, če ga bo uveljavljala ona. Torej bo primoran vzeti neplačan dopust + kriti vse stroške poti in nastanitve v Londonu. Toliko denarja nimata in že tako sta v slabem stanju zaradi same diagnoze in postopka, sedaj pa še denar. Rada bi jim pomagala, njima in moji mali nečakinji Nini da bosta oči in mami z njo skupaj. Ali obstaja kakršno koli združenje ali pravna pot da dobimo kaj od države ali združenja vsaj začasno - kot posojilo ali karkoli?

Res bi prosila vas ki ste bile že na tem ali pa tudi ostale če karkoli veste kako to poteka da mi malo opišete postopek. Operacija naj bi bila zelo zahtevna, zato bo Nina hospitalizirana najmanj 14 dni v Londonu, mamica punčke ne doji več , kar smo slišali da potem ji hospitalizacija z otrokom ne pripada in si mora sama plačati stroške nastanitve tako kot oče. Poleg tega imata tudi sinčka ki je star 3 leta in jih bo zelo pogrešal, ostal bo pri meni doma - kako naj ga pomirim, kaj naj mu rečem doma. Starša sta mu že povedala za pot a vseeno ko bo čas prišel bom sama z njim in nevem kako naj reagiram ko bo jokal, ko bo hotel svoja starša.

Sploh nevem če sem pripravljena na tole.


Malo mi pomagajte s svojimi idejami, LEPO PROSIM!!!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 13:14:08   
Anonimen
Torej bo primoran vzeti neplačan dopust + kriti vse stroške poti in nastanitve v Londonu.


Zakaj pa neplačan? A nima več letnega dopusta?

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 13:19:06   
CIPRESA
Ne nima Al bina, dopusta ima še 3 dni. Za kup preiskav in testov in vsega je pač porabljal dopust.

_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 13:26:21   
glen
Cipresa jaz  žal na tvoje vprašanje nepoznam nobenega odgovora.
Lahko pa ti samo povem,da poznam eno gospo, katera je imela zelo zelo rizično nosečnost(pa težko je zanosila)tako da ko se je neki med nosečnosto še bolj zapletlo, so jo odpeljali v London,kjer je imela same dobre izkušnje z zdravaniki in medic. osebjem.
Zdaj je srečna mamica.
Pa srečno mali sončici

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 13:29:37   
soncece24
Ojej, Cipresa, nič kaj fina situacija - spet en lep dokaz kak v ... je naše zdravstvo - če nimajo možnosti operacije izvesti v Sloveniji bi morali vsaj enemu od staršev omogočiti brezplačno pot+bivanje po moji logiki. Saj pa ja ne more 1 leto star otrok sam v london user posted image user posted image
Se pa spomnim da smo enkrat že zbirali za pomoč eni družini v podobni situaciji, tudi za eno operacijo v tujini, organizirala je pa rija, tak da ti ona sigurno lahko najbolje pove kak in kaj.




_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 13:31:09   
CIPRESA
Ker dela v državni firmi  je glede dopusta in vsega tega vse po pravilnikih in pogodbah.
- spremstvo vzame lahko le eden od staršev in glede na to da sedaj Slovenija nima svojega kirurga  so odvisni od tega kdaj bo prišel v Slovenijo da bodo sklicali konzilij in določili datum operacije. Če bo datum po 13.12. ko ona nemore več koristiti dopusta ali porodniške stroške krije eden od staršev v celoti. Drugače bi lahko on vzel spremstvo ona pa je krita z porodniško ali dopustom.
- ravnotako je z nego, lahko jo vzame le eden od staršev.
- izredni dopust lahko traja največ kolikor vem 3 ali 4 dni in še to za druge nepredvidljive dogodke.
 In ker nima več dopusta mu ne preostane nič drugega kot neplačan dopust.


Pa še to punce ki mi pišete na ZS, hvala lepa da ste se ponudile ampak tega posta nisem napisala da bi na tak način zbirala denar. V najslabšem primeru bom sama vzela kredit ker ga starša nemoreta saj odplačujeta že maksimalno vsoto. Želela sem le kakšen predlog ali morda namig kako bi lažje prišli čez. Ali če jim morda kaj zakonsko pripada kar ne vemo. Še enkrat pa vam hvala!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 13:32:40   
glen
Pa še neki.
Lepo da bos ta cajt skrbela za bratca(nečaka), pa ne pokaži bratu in svakinji da te skrbi kako boš to zmogla,ker imata že tako ogromno skrbi.
Sej boš zmogla.
Če pa boš takrat ko jih nebo v krizi,smo pa me tu da ti bomo pomagale.
Najlažje bo če ti ga že zdaj kdaj pa kdaj pustita (tudi da prespi)pri tebi da mu bo pol čimlažje.
Srečno

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 13:37:31   
CIPRESA
Joj včasih res preveč kažem da me skrbi, sploh nisem pomislila na tole glen. Drugače pa živimo skupaj, smo sosedje, tako da okolja ne bo spremenil. Tudi mene - svoje tetice je navajen saj smo skos skupaj. Ampak vseeno mislim da če ne prej zvečer zna biti malo krize.


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 13:42:42   
glen
Cipresa
To je zelo fajn da nebo menjal okolja,zvečer pa bi res mogoče znalo bit malo krizice ampak boš zmogla.
Pravljice,risanke,cartanje,.....
Kaj mu boste rekli ko staršev nebo je pa najbolje da se zmenite znjima.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 13:52:19   
soncece24
Kaj svakinji zdaj decembra poteče že podaljšana porodniška? Al še ni podaljšala? Sigurno se da kaj zmenit, če imaš tak bolanega otroka, saj tudi če bo prej operiran, kak bo pa šla v službo, saj mali verjetno ne bo mogel v vrtec. Nekaj mora obstajat, da je ona lahko še doma in da bo on lahko vzel spremstvo. Sigurno.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 13:54:24   
CIPRESA
Ja poteče ji podaljšana porodniška.

Ja, njej so na CSD rekli da lahko porodniško podaljšajo le za 90 dniuser posted image A je to res, da je to maksimum??
Ali bi mogoče lahko zaprosila za še eno podaljšanje??


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 13:56:18   
puncica
Mislim da je ena forumovka tud peljala otročka v London in se je zbiral denar, verjetno ti lahko ona pove kakšne izkušnje ima, bom poiskala. Za denar pa nimam pojma kako do njega, razen da se proba zbrat, mogoče pa na RR lahko pomagajo, dej temo na dobrodelnost al pa vsaj prašaj RRteam.

LP


Evo sem našla, pa še kup tem je na to debato na forumu Dobrodelnost in denar se je zbiral na RR mal prebrskaj
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=957293


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 14:01:22   
tikatoka
Kaj pa podaljšanje porodniške, če je z otrokom kaj narobe ji pripada, mene je tudi socialna delavka opozorila če ima otrok prirojeno napako dobiš neko pomoč ( najbrš ni nevem kaj, ampak glede na to da jim država ravno nekaj ne pomaga bi jaz vsak cent pobrala), Oče otroka bo pa mogoče lahko šel potem na bolniško. Mogoče bi se bilo fajn pozanimat v sindikatu ali pravni službi kaj lahko in kaj ne, ker včasih se ne pozanimamo dovolj, pove pa nam tudi ne nihče.

Aja pa še nekaj, najboljša teta si, že zato ker se trudiš.

(odgovor članu glen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 14:22:19   
soncece24
CIPRESA ne vem, če ji lahko še enkrat podaljšajo, ampak vem, da so nekatere mamice otrok s PP doma z njimi in dobivajo neko nadomestilo. Verjetno bi lahko to tvoja svakinja uveljavila vsaj za kakšno leto, dokler ne bo mali OK. Ne vem, predvidevam in logično se mi zdi, da mora v taki situaciji bit neka pot, saj mali v vrtec ne more, vsi pa nimajo babic, da bi jih čuvale.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu tikatoka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 14:25:22   
Strawberrie Cherrie
No, tko v glavi imam, da so hoteli v Londonu nenormalno dragi. Lahko bi mogoče se odločila za hostel? Verjamem, da ni tako na nivoju in da verjetno ni nobenega čisto v bližini bolnišnice, ampak po mojem sklepanju, bi tam samo spala in dneve preživljala v bolnišnici. Pa tudi hostli v Londonu niso ravno med slabšimi. So pa precej ceneje od kakšenga hotela.

Nekaj hostlov v Londonu

(odgovor članu soncece24)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 14:31:00   
Strawberrie Cherrie
Zdajle sem malo brskala in sem naletela na tole funadacijo - mogoče bo kaj v pomoč - http://www.najnaj.si/index.php?menu=fundacija

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 14:58:51   
nina166
Ja mami, ki ima otroka s PP pripada nadomestilo za izgubljeni osebni dohodek. Vendar pa sem sodijo otroci, ki so telesno in duševno prizadeti in ne morejo skrbeti sami zase. Moja mama je to imela, ker sestra ni sama dihala in je imela hude možganske poškodbe. Poznam pa eno mamico, katere sinček rabi kar nekaj zdravil na dan po sondi, veliko tekočine, ker drugače zelo hitro dehidrira, večkrat dnevno kapljice v oči...v glavnem skoz potrebuje ob sebi odraslo osebo, pa tega ni dobila, kar so utemeljili s tem, da nima poškodovanih možganov.

Cipresa predlagam ti, da gre tvoja sestra k zdravniku, ki ji naj da potrebno dokumentacijo in potem naj vloži vlogo za Nadomestilo za izgubljeni osebni dohodek, izgubit nima kaj. Mora pa se zavedat, da če ji odobrijo, da izgubi službo, saj je potem varstvo in nega otroka neke vrste služba.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 15:09:39   
nina166
Tule si malo preberi, če ti bo kaj momagalo.

http://www.bambino.si/?d=clanek&id=35&h=prispevki%20za%20socialno

http://www.csd-lj-siska.si/prejemki/dopustNegaVarstvo.asp







Koliko časa traja dopust za nego in varstvo otroka?

Dopust za nego in varstvo otroka traja praviloma 260 dni.

Dopust se lahko podaljša v naslednjih primerih, če:


user posted image
mati rodi dvojčke, se dopust podaljša za 90 dni;

user posted image
mati rodi več hkrati živorojenih otrok, se za vsakega nadaljnjega otroka podaljša dopust za 90 dni;

user posted image
mati rodi nedonošenčka, se dopust podaljša za toliko dni, kot je bila nosečnost krajša od 260 dni;

user posted image
ob rojstvu otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo, se dopust podaljša za dodatnih 90 dni (na podlagi mnenja zdravniške komisije Pediatrične klinike v Ljubljani); ta pravica se lahko uveljavlja do otrokovih 18 mesecev starosti;

user posted image

starša doma že varujeta najmanj dva otroka v starosti do 8 let, se dopust podaljša za 30 dni, za tri otroke za 60 dni ter za štiri ali več otrok za 90 dni.
 
Če pravilno razumem tisto kar je napisano rdeče, potem bi laho tvoja sestra podaljšala dopust še za 3 mesece


Upam, da sem ti kaj pomagala.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 15:10:48   
nina166
Pa še tole:

Izjemoma sta lahko oba starša istočasno z otrokom/otroki doma v primerih daljšega dopusta zaradi dveh ali več hkrati živorojenih otrok, zaradi otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo in zaradi rojstva otroka v družini, v kateri starša že ob rojstvu otroka varujeta in vzgajata najmanj dva otroka do starosti 8 let. Skupno trajanje dopusta ne more biti daljše od pravice do podaljšanega dopusta.

_____________________________

Domen - 16.6.2006
Daša - 21.1.2009

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 18:12:13   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: nina166


ob rojstvu otroka, ki potrebuje posebno nego in varstvo, se dopust podaljša za dodatnih 90 dni (na podlagi mnenja zdravniške komisije Pediatrične klinike v Ljubljani); ta pravica se lahko uveljavlja do otrokovih 18 mesecev starosti;




Hvala nina, ampak teh 90 dni je že koristila, več  ji po zakonu nemorejo odobriti.

Bom pa malo več prebrala o nadomestilu o izgubljenem OD.  Hvala punce za pomočuser posted image



_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu nina166)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 18:34:30   
piščanc
boljša varianta bi bila, da gre mama s punčko v london, oče pa ostane pri fantku. saj ne rabijo pretiravati. aja, pa doji jo tudi še, samo bo operacija zgleda na otroka tako vplivala, da je nehala? saj te ne bo nihče kregal, če se znajdeš v takih primerih.

oče pa lahko tudi koristi bolniško za drugega otroka, pokliče pediatra in reče, da starejšemu teče iz nosa, da ima vročino in bo ostal na bolniški.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 19:57:54   
glen
Cipresa
Če jo čaka služba(redna)ji itak pripada za ta cajt bolniška saj upam da je tako,ker ko je naša Lin bila operirana žrelnico in jr bila v bolnici tri dni mi te tri dni ni pripadala bolniška,ker otrok ima varstvouser posted image ,pol ko pa je pršla iz bolnice in je bla še par dni doma pa ja.
Najbolje da pokliče pediatra pa ji bo takoj znal povedat če ji pripada bolniška če gre otrok v bolnico v tujino.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kakšen predlog prosim!!
19.10.2007 20:15:35   
Anonimen
Težka stvar.Že ko berem,mi je hudo.Če vam na RR lahko kakorkoli pomagamo,tud finančno,se le javi.Vem,da bo hudo.In res vam želim,da se izteče čimboljše.Pa malemu razločite,kaj se dogaja-bo že razumel,čeprav na svoj način.

Mislim na vas...in javi,kako bo potekala zgodba...

user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kakšen predlog prosim!!
20.10.2007 10:46:40   
CIPRESA
Včeraj smo še malo vprašali pa sta dobila odgovor da pripada povrnitev stroškov in bolniška le enemu od staršev. srugi plača vse sam če gre zraven. Po enistrani je to logično ampak želita jit oba skupaj. Svakinja pravi da  želi nekoga ob sebi ker je psihično in fizično precej zdelana.  Sama še ni nikamor potovala, nezna angleščine toliko da bi se znašla sploh pa ne teh strokovnih izrazov, ki jih uporabljajo zdravniki. Kaj pa vem po eni strani jo kar razumem, je kar velik zalogaj biti sam v tujini in trepetati za otrokovo življenje. Tudi mene bi bilo strah jit sama.

Mislim da bosta šla vseeno skupaj. Službo pa je nameravala menjati ob koncu porodniške, zato ji bo mogoče ustrezala tista varijanta ki ste jo predlagale o nadomestilu za izgubljen OD, ker verjetno bo tudi po tem ko bosta že doma, mala potrebovala vsakodnevno posebno nego. Bomo še to vprašali kako je s tem.

Hvala vam vsem za pomoč!!!


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kakšen predlog prosim!!
21.10.2007 19:48:27   
Anonimen
A da bi tukaj operirali pa ni varijante?Včeraj sem se pogovarjala z sestro na intenzivi in je razlagala,da je zdravnik iz londona prišel sem operirati enega fantka.

(odgovor članu CIPRESA)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?