|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšne imate izkušnje z podaljšanjem porodniš...
28.10.2008 14:37:37   
silvestra
Zanima me tiste, ki ste oddale vlogo za (dodatek)nego in varstvo. Zanima me predvsem tiste, ki ste podaljšale svojo porodniško, zaradi nedonošenčka, fizioterapije in zaostali razvoj (če lahko temu tako rečem). Upam da nebo kritike nisem našla pravo besedo.

So vam odobrili podaljšanje za 3 mesece? In kako je z tem dodoatkom, k pravjo na Csd da dobiš in moraš izpolniti en papir. A je možno da dobiš samo odobreno podaljšanje porodniške, brez dodatnega izplačila al je to pol kar avtomatsko. Dobiš zraven porodniške potem samo dodatno ta znesek, ali se porodniška potem kaj zmanjša.

Hvala za odgovore. Oddajajm prvič, ker za svojega prvega nedonošenkčka nisem, ki pa je bil gibalno oviran kot drugi otrok. Vendar iz razloga da je bilo potem nastop porodniške druge prekmalu se nisem odločla za to varijanto.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšne imate izkušnje z podaljšanjem poro...
28.10.2008 14:54:23   
oka
Ko sem jaz dobila podaljšano porodniško (podobni razlogi kot pri tebi) sem avtomatično dodatne tri mesece dobivala tudi denarno nakazilo. Nakazilo je ostalo enako kot prej. 

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšne imate izkušnje z podaljšanjem poro...
28.10.2008 18:54:21   
benika
In kako je z tem dodoatkom, k pravjo na Csd da dobiš in moraš izpolniti en papir. A je možno da dobiš samo odobreno podaljšanje porodniške, brez dodatnega izplačila al je to pol kar avtomatsko. Dobiš zraven porodniške potem samo dodatno ta znesek, ali se porodniška potem kaj zmanjša.


Jaz ti lahko pomagam pri tem.Poleg vloge za podaljšano porodniško lahko oddaš še vlogo za Nego otroka. To je dodatek, ki ga pridobijo otroci z lažjo ali težjo okvaro. Lahko prejemaš višji ali nižji dodatek, ki ti ga oddobrijo na podlagi izvidov. Mi prejemamo nižjega, otrok pa ima preklano ustnico ter nebo v ustih in 50% izgubo sluha.

Seveda je možno, da ti porodniško podaljšajo brez tega dodatka. V primeru podaljšanja boš prejemala še 3 mesece enako porodniško kot do sedaj.

Pa srečno.

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšne imate izkušnje z podaljšanjem poro...
29.10.2008 13:44:56   
silvestra
Hvala za informacijo. No meni se gre bolj za podaljšati porodniško, ne za denar, ki ga nekateri prejemate ker iz mojega vidika smo pri nas samo malo bolj omejeni v gibalnem razvoju, kakšnih večjih poškodb ali to kar si ti napisala "benika" pri nas ni.  Tako da bi si želela samo tisto prvo omenjeno zadevo.

Zanima me še to meni so rekli v vrtcu, da če dobiš podaljšano porodniško na osnovi nege in varstva, da potem otrok ostane doma do takrat in te čaka mesto v vrtcu? Ali je to res?

Benika samo to, prejemaš normalno porodniško še teh 3 mesece kot jo imam zdaj, v primeru odobritve dodatnega denarja pa to prištejem še k svoji porodniški.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšne imate izkušnje z podaljšanjem poro...
30.10.2008 8:01:54   
emaa
Silvestra podaljšanje porodniške in dodatek za nego nista povezana. Če ti podaljšajo porodniško, dobiš še za tisti čas porodniško, dodatek za nego pa pač za obdobje za katerega ti odobrijo. Če vlogi za podaljšanje dodaš tudi svoj dopis zakaj potrebuješ podaljšanje, tudi nič ne škodi. 

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšne imate izkušnje z podaljšanjem poro...
30.10.2008 21:45:31   
benika
Benika samo to, prejemaš normalno porodniško še teh 3 mesece kot jo imam zdaj, v primeru odobritve dodatnega denarja pa to prištejem še k svoji porodniški.


Jap.

(odgovor članu silvestra)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšne imate izkušnje z podaljšanjem poro...
3.11.2008 14:02:36   
tina1976
Zanima me še to meni so rekli v vrtcu, da če dobiš podaljšano porodniško na osnovi nege in varstva, da potem otrok ostane doma do takrat in te čaka mesto v vrtcu? Ali je to res?


ja, samo odločbo o podaljšanju jim dostaviš, določiš nov datum vpisa v vrtec in glede na ta datum spremeniš vlogo za znižano plačilo (če si dobila podaljšano porodniškonaknadno, po vpisu otroka v vrtec).

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?