|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšno čokolado kupujete?
14.3.2011 18:35:29   
Kisha
Pozdravljeni!

Pripravljam projekt, v katerem poskušam ugotoviti kakšno čokolado kupujete svojim otrokom ter kaj imajo otroci najraje (predvsem v starosti med 5 in 10 let). Ker sama s tem zaenkrat nimam še izkušenj, se obračam na vas:)

Zanima me, kaj vam je najbolj pomembno, ko se odločite za nakup čokolade? Vam je to okus, oblika, znamka, cena, mogoče dodatek, ki ga otrok dobi pri nakupu čokolade (slikice, igrače....), polnilo, čim manj Ejev?

Že vnaprej hvala za pomoč! 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
14.3.2011 21:04:35   
emica2008
Ponavadi kupimo Kinder čokoladice ali pa Kinder pingu

(odgovor članu Kisha)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
14.3.2011 21:11:20   
K_a_t_i
Če dobro pomislim, se sploh ne spomnim, da bi za tamalga kupila kakšno drugo čokolado kot Kinder. Najraje tisto z rižem (da vendarle ni sama čokolada), včasih tisto z mlekom in občasno kakšno kinder jajce. Kot "družinsko čokolado" kupujem izključno Milko, torej tudi to včasih dobi tamal. Na palačinke mažemo Nutello. Napolitanke kupujem Locker.

Ja, definitivno kupim čokolado, ki je okusna (okusi so pa različni - tako hvaljena Lindt recimo je meni osebno zanič) in tisto, za ketero mislim, da je dokaj kvalitetna. Da bi imela katera od teh noter E-je, še sploh nisem pogledala (pa mislim, da nima). Sem pa mnenja, da je čokolada najboljša sladkarija, ki jo lahko ponudim otroku. In dejansko to tudi je skoraj edina stvar, ki jo kupim (na seznam pridejo še bobi palčke, sladoled in Frutabela z jogurtom).

Aja - tamal je star 4 leta.


< Sporočilo je popravil K_a_t_i -- 14.3.2011 21:12:30 >


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Kisha)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
14.3.2011 21:23:21   
Anonimen
Kupim ji kinder cokoladice ali pa kak kinder jajcek sem in tja. Drugega pa ne. Zakaj? Pojma nimam. Enkrat jih je dobila za darilo in so ji bile vsec, meni je pa tut ok ko je vsaka mini cokoladica posebej pakirana pa mehka in jo tamala komot poje pa se odprta cokolada se mi ne povaljuje po pultu potem.

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
14.3.2011 23:03:59   
mateyka
Zanima me, kaj vam je najbolj pomembno, ko se odločite za nakup čokolade? Vam je to okus, oblika, znamka, cena, mogoče dodatek, ki ga otrok dobi pri nakupu čokolade (slikice, igrače....), polnilo, čim manj Ejev?


okus - eh, to ni moja domena; tamala pove a je dobro user posted image
oblika - razen primerne velikosti, niti ne (dostikrat so mali paketki zelo priročni - beri Otiko zgoraj)
znamka - gremo na to kar si izbere
cena - ful gromozanskih razlik pa spet ni imo..
mogoče dodatek, ki ga otrok dobi pri nakupu čokolade (slikice, igrače....)  - ko smo imeli fazo zbirat živalce živaskega carstva v njihovih jajčkih - JA! user posted image
polnilo - v bistvu res. raje kupim npr. kinder čokolado z mlečnim polnilom ali rižem, kot da se mi napoka čiste čokolade (ker potem včasih ne more kakat)
čim manj Ejev - eh, to pa niti nisem velik gledala user posted image user posted image bom zdaj mal več brala deklaracije, da ne bom tok zlo bad mama user posted image

(odgovor članu Kisha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
15.3.2011 8:34:10   
dreamhorse
Jaz tudi moji kupim kinder čokolado, ali kinder jajčko, včasih životinsko carstvo, zdaj pa ima doma tiste male škatlice smartisov, ki so tako luštno pakirani... Škatlica je takšna, da polovička zadostuje za "en obrok"
To troje menjujemo, ker se sčasoma preobje ene in išče drugo. Pa ne da bi jo jedla v groznih količinah.

Kati - Napolitanke Loacker misliš, verjetno. Ne maram napolitank, ampak tele so božanske. Poskusi Tortino, boš videla, kaj je dober okus napolitanke in čokolade. Ne bo ti žal.
Firma mojega očeta je bila včasih uvoznik za te napolitanke... pojedla sem jih cele kovčke, kjer so bile pakirane. Je pa kvaliteti tudi primerna cena.  

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
15.3.2011 9:25:18   
žab*ca
Naš pa obožuje čokoladne banance.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
15.3.2011 10:04:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kisha

Zanima me, kaj vam je najbolj pomembno, ko se odločite za nakup čokolade? Vam je to okus, oblika, znamka, cena, mogoče dodatek, ki ga otrok dobi pri nakupu čokolade (slikice, igrače....), polnilo, čim manj Ejev?


Otrokom sploh ne kupujem čokolad, ker jih dobijo dovolj od obiskov, najraje jesta milko ali jedilno čokolado. Več kot ima e-jev manj jih imata rada - mora biti konkreten okus po čokoladi user posted image . Edino tiste belgijske školjke kupimo starejši ene 3x letno. Bi pa vsakič, ko smo v trgovini, želeli kakšne bonbončke (raje kot čokolado), včasih dobita, včasih ne.

Sebi občasno kupim določen tip čokolad, ki jih imam rada, gre za ledeno Dorino ali Lindt (s pomarančo ali čilijem). Izogibam se na splošno hrani, ki vsebuje veliko e-jev.

(odgovor članu Kisha)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
15.3.2011 11:41:45   
ZARA
Danes sem v trgovini stala pred štenderjem čokolade in premišljevala o tej debati. Potem je pa nisem kupila. Temna mi je kar dobra. Bela tudi, samo potem to ni čokolada, ali...?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
15.3.2011 13:09:41   
liliana
Vam je to okus, oblika, znamka, cena, mogoče dodatek, ki ga otrok dobi pri nakupu čokolade (slikice, igrače....),
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Danes sem v trgovini stala pred štenderjem čokolade in premišljevala o tej debati. Potem je pa nisem kupila. Temna mi je kar dobra. Bela tudi, samo potem to ni čokolada, ali...?


Zakaj pa ne.....? A nisi znala razvozlati vzgiba, ki te vzpodbudi, da kupiš čokalado......user posted image

Jaz kupim tako, ki jo tudi sama rada jem, bolj sladka je, boljša je, zato mi je ljubši okus Milke kot Gorenjkeuser posted image ......ker je dete ne mara preveč, pa jo potem moram jaz pojesti....hrane namreč ne mečem vstran.......

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
15.3.2011 15:58:32   
kajajaka
Naše dete (skoraj 3 leta) čokolade ne mara, nobene.
Kupujemo pa vsak dan čokoladice Kraljestvo živali zaradi slikic, ki jih obožuje in zbira.
Čokolado potem uporabimo pri peki kakšnega peciva user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
15.3.2011 16:42:32   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Danes sem v trgovini stala pred štenderjem čokolade in premišljevala o tej debati. Potem je pa nisem kupila. Temna mi je kar dobra. Bela tudi, samo potem to ni čokolada, ali...?


Zakaj pa ne.....? A nisi znala razvozlati vzgiba, ki te vzpodbudi, da kupiš čokalado......user posted image


Hehe, ne vem zakaj... Kot en trol sem stala tam user posted image  potem sem pa po globokem premisleku šla na blagajno.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
15.3.2011 16:59:18   
Najaa
Hmmm, po trenutnem navdihu. user posted image Še najraje imam eno iz Lidla, okus kapučino. Otrokom pa ponavad kinder jajčko zarad igračke ali ŽC ali kinder tiste male čokoladke. Sploh ne berem deklaracije, ko je v pitanju čokolada. user posted image Edino smarties nikoli ne kupim, ker tist je pa res ena sama kemija.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
15.3.2011 20:03:20   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Kati - Napolitanke Loacker misliš, verjetno. Ne maram napolitank, ampak tele so božanske. Poskusi Tortino, boš videla, kaj je dober okus napolitanke in čokolade. Ne bo ti žal.

Te, ja user posted image . Sem poguglala Tortina - jp, se strinjam - BOŽANSKO. Ampak svinjsko drago user posted image . Tako da - samo za posebne priložnosti user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
15.3.2011 21:13:28   
posh
Najraje imam Lindt-ovo mlečno extra creamy čokolado. Pa gorenjko z celimi lešniki. Otrok pa dobi kar mama pač kupi. Milke pa ne kupujem, pa kinder tudi ne, so preveč sladke.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
16.3.2011 8:21:16   
Kisha
Kakšno vlogo pri nakupu pa igrajo risani oz. namišljeni junaki? Se otroci dostikrat ravno zaradi njih odločijo za neko čokolado?

V naših trgovinah lahko zasledimo ogromno tujih, priznanih blagovnih znamk, ki ponujajo sladkarije za otroke. Če bi znan slovenski proizvajalec začel izdelovati otroško čokolado, kako bi vas moral prepričati, da bi kupili ravno njegovo,t.i. "slovensko čokolado"user posted image ?


(odgovor članu posh)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
16.3.2011 15:11:49   
hedviga
mi kupimo Kinder, ali katero kider variacijo, verjetno ker je taka, "namenska". user posted image  Se pa ne slepim da je kaj bolj zdrava itd od katere druge. Itak da ni. Je pa dobra user posted image
Za "tavelike" kupujem vse mogoče po  trenutnem navdihu. Mož je sladkosned in nima nič proti. Bi pa z veseljem kupila slovensko čokolado za otroke, tako da prepričevanje ne bi bilo potrebno. Meni osebno se zdi Gorejnka boljša od Milke. Sta pa naša dva še premala, da bi ju animirali junaki iz risank in podobno, njima je važno, da je "dada", ker je "mmmnjam" in jima pomoje maha tja nekam, kater junak je narisan zraven user posted image  samo da se je...user posted image

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Kisha)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
16.3.2011 15:31:27   
Anonimen
Čokolad z motivi raznih junakov (winx, spiderman ipd. sranje) ne kupujem, ker mi gredo na živce ... tamala je pa tut še premajhna da bi izbirala glede na to.
Priznam pa, da sem danes zase kupila neko belgijsko čokolado na kateri je medvedek me2you, ki je pa tako kjut user posted image  ... samo je še nisem odprla, ker je tolk kjut ovitek ... madonca, pa to je potem prava dietična čokolada user posted image

(odgovor članu hedviga)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
16.3.2011 15:36:23   
manna
Čokolade otroku ne kupujem, ker jo dobi pri starih starših. Ti pa največkrat kupijo Kinder, ker potem lahko rečejo, da saj "vsebuje več mleka" če jim slučajno zatežim naj ji ne dajo prevečuser posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
16.3.2011 16:00:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu manna)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
16.3.2011 17:41:04   
K_a_t_i
IZVIRNO SPOROČILO: Kisha

Če bi znan slovenski proizvajalec začel izdelovati otroško čokolado, kako bi vas moral prepričati, da bi kupili ravno njegovo,t.i. "slovensko čokolado"user posted image ?



Kisha, ne vem kakšno raziskavo delaš, ampak od trenutka, ko si otrok sam lahko izbira čokolado, je najbolj pomembno kakšna/KOLIKO in kje je pozicionirana reklama (poglej Barnija), kje je pozicionirana čokolada v trgovini (blagajna, v višini otrokovih oči) in v kakšni embalaži je. Ne glede na to kakšni so odgovori na tem forumu trenutno, so definitivno otroci tisti, ki so danes decision makerji, ko govorimo o nakupu otroških čokoladic.
Če nas je tukaj na kupu nekaj mam, ki v trgovini ŠE ne nasedamo otrokovim kapricam (jaz ga sploh ne vzamem sabo, recimo), to ne pomeni, da tudi večina ne. Sploh če pomislim na babice in dedke. No, vsaj našega dedija se da enostavno obrnit.

Tako da - dvomim, da boš tukaj dobila kak relevanten odgovor.


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Kisha)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
16.3.2011 18:11:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

IZVIRNO SPOROČILO: Kisha

Če bi znan slovenski proizvajalec začel izdelovati otroško čokolado, kako bi vas moral prepričati, da bi kupili ravno njegovo,t.i. "slovensko čokolado"user posted image ?



Kisha, ne vem kakšno raziskavo delaš, ampak od trenutka, ko si otrok sam lahko izbira čokolado, je najbolj pomembno kakšna/KOLIKO in kje je pozicionirana reklama (poglej Barnija), kje je pozicionirana čokolada v trgovini (blagajna, v višini otrokovih oči) in v kakšni embalaži je. Ne glede na to kakšni so odgovori na tem forumu trenutno, so definitivno otroci tisti, ki so danes decision makerji, ko govorimo o nakupu otroških čokoladic.


Verjetno res, čeprav jaz jo uspem prepričat v "mojo" čokolado user posted image , zadnjič je bil to en Lindt mousse, ali nekaj podobnega, božansko dober in se je v ustih kar topil. Sicer pa jo prepričujem v normalne čokolade, ne neke male čokoladice, kjer je več embalaže kot hrane.

Če bi vprašal njo, bi pa na prvo žogo najbrž izbrala podobno kot pravi K_a_t_i, pri blagajni, čim bolj pisano, čim bolj oglaševano - in tisto, kar jedo prijateljice user posted image .

(odgovor članu K_a_t_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
17.3.2011 10:56:09   
barni
Enkrat ali dvakrat sem ji kupila Kinder Country. Naši hvala bogu ni kaj dosti za čokolado, je vse drugo veliko raje.

Meni je čokolada na splošno ena velika packarija in ne morem o njej razmišljati kot o zdravi prehrani, nikakor. Sama občasno jem samo zelo temno čokolado, ki ima najmanj 70% kakava, skratka, čim temnejša je, boljša mi je. Ne maram nobenih mlečnih čokolad.
Rada imam sicer še napolitanke oblite s čokolado, samo ne kupujemo tega.  Na splošno nikoli ne kupim čokolade, običajno jo dobimo, pa še takrat se nam dostikrat zgodi, da poteče rok uporabe user posted image . RAvno pred kratkim sem vrgla strank Merci, pa eno veliko lešnikovo...Kakavu nam je tudi potekel rok uporabe, ajoj smo mi neki čudni ljudje.

Nutele pa ne kupim zato, ker potem nimam meje, ko jo mažem na kruh - tukaj pa je potrebna preventiva ja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
17.3.2011 11:51:00   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: barni

Enkrat ali dvakrat sem ji kupila Kinder Country. Naši hvala bogu ni kaj dosti za čokolado, je vse drugo veliko raje.

Meni je čokolada na splošno ena velika packarija in ne morem o njej razmišljati kot o zdravi prehrani, nikakor. Sama občasno jem samo zelo temno čokolado, ki ima najmanj 70% kakava, skratka, čim temnejša je, boljša mi je. Ne maram nobenih mlečnih čokolad.
Rada imam sicer še napolitanke oblite s čokolado, samo ne kupujemo tega.  Na splošno nikoli ne kupim čokolade, običajno jo dobimo, pa še takrat se nam dostikrat zgodi, da poteče rok uporabe user posted image . RAvno pred kratkim sem vrgla strank Merci, pa eno veliko lešnikovo...Kakavu nam je tudi potekel rok uporabe, ajoj smo mi neki čudni ljudje.

Nutele pa ne kupim zato, ker potem nimam meje, ko jo mažem na kruh - tukaj pa je potrebna preventiva ja.

o grozno user posted image user posted image user posted image  Pri nas se to nikakor ne more zgodit user posted image user posted image  

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kakšno čokolado kupujete?
18.3.2011 19:51:25   
Kisha
Prilagam kratko (resničnouser posted image ) anketo, tko da če ima katera par min časa, bi prosila če jo lahko reši. Hvala!
http://www.1ka.si/a/5211

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?