|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako jih kaznite?
27.6.2006 9:27:28   
muki1
Jaz mojo dveletnico kaznim tako, da ji zvečer ne preberem pravljice. Eni prakticirajo osamitev, stanje v kotu....pri nas to ni šans, da bi ratalo. Pa kaj morajo ušpičiti, da si sploh zaslužijo kazen? Ali jih sploh ne kaznite?
Pri nas je včeraj spet bila cela štala v trgovini, po vsej sili je hotela iti bosa v Špar, nič ni ubogala, tulila je kot zverina, ni se hotela skopati, ni si dala prati glave....... user posted image  user posted image  user posted image
Zvečer sva se v postelji malo ,,pogovorili,, in je šla spat brez branja.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 9:30:14   
Anonimen
js jo kaznujem ne kaznim bl momentarno tako da se zaderem kar mi dajo glasilke :) in ji recimo vzamem predmet ki ga uničuje. k mi pa res dop*** jo pa po plenici mahnem. itak pa ni nič učinkovito :) k sreč ni preveč problematična da se mi s kaznijo ni treba preveč ukvarjat :)

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 9:33:17   
Anonimen
Muki, od kd si pa to besedo potegnila user posted image

Našemu samo omenim, da se bo računalnik ugasnu, pa je takoj mir pri hiši. Čist res. Zaenkrat mi ga še ni bilo treba, ker se takoj skulira.

Zdaj je pa sploh tako priden revež, ko ima vodene koze. Štiri dni 38,5 vročine pa koz, da ni kože brez njih, pa tako potrpežljiv, nič ne jamra, ne sitnari, ne stoka, kot da ga ni. res priden, ima obljubljeno novo Ninjo ko se pozdravi pa kino user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 9:44:28   
darjatimci
Dveletnika boš težko uspešno kaznovala,če si se že ravno odločila za kakršnokoli kazen.Lahko bolj škoduješ kot koristiš,ker ga boš preveč ustrahovala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 9:56:08   
muki1
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Muki, od kd si pa to besedo potegnila user posted image  



No komprende senjorina Albina user posted image . Kaj misliš da sem ful mehka?
A tvoj pa ima vodene koze, pa ravno v tej vročini, ko že itak sam ne veš, kam bi se dal brez koz in vročine. Revček. Kar tri ninđe mu kupi .

Darjatimici, zakaj misliš, da bi jo ustrahovala s tem, da ji za kazen ne preberem pravljice? Pa nek BIČ BOŽJI mora biti, saj sem ji lepo razložila, kaj je naredila, da je mami huda. Nisem je tešpla, nisem kričala, kar lepo sva se pomenili. Dobila je poljubček za lahko noč,pa rada te imam sem ji rekla, prav tako kot vsak večer, le pravljice nisva prebrali, ker je pač imela kazen. Je pa res, da je vsa nora na pravljice, tak da sem ji vzela nekaj, kar ima zelo rada.

< Sporočilo je popravil muki1 -- 27.6.2006 9:57:00 >


_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 10:04:30   
Anonimen
A pri dveh letih že razume pomen kazni? Ali se počuti samo prikrajšano, ker ni dobila pravljice?

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 10:08:25   
Anonimen
Kaj pa vem, se mi zdi da dvoletni otrok do večera, ko je pravljica na sporedu, že stokrat pozabi, kej je bilo. jaz bi bila za trenutne kazni oz. dejanje - posledica. Takoj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 10:12:23   
Anonimen
Po moje je to s pravljico čisto v redu, muki. Vsak pač svojega otroka najbolj pozna. Če sta se pogovorili in je razumela, zakaj ne bo pravljice, je O.K.
Pri nas je tudi to enkrat bila že kazen, pa enkrat ni dobil zvečer kakava (v kombinaciji z ne-pravljico), to je zanj ful kazen. Ampak to zato, ker se je zmišljeval pri ostali hrani in to do amena. Prav sprovociral me je, namenoma.
Drugače je pri nas parkrat "pela" soba, ampak zadnje čase ne več. Je že grožnja s tem, da bo šel v sobo, dovolj.
Po moje ni pravila, kako "kazniti"user posted image . Pri enih deluje nekaj, pri drugih nekaj drugega.  Glavno da vedo, da so nekaj naredili narobe in da se tega ne dela.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 10:25:53   
muki1
Ne vem, spomin ima kot slon. Mislim, da ni pozabila kaj je ušpičila, saj mi je danes zjutraj vse ponovila. Začel pa je sama od sebe, ko mi je rekla, da včeraj ni bila pridna, pa se ni hotela kopati in je brezveze cmerila, tak da si je ziher zapomnila.

Joj, kak je težko biti mama user posted image . Jaz sem resno včasih totalka sesuta...zmedena.....mah, pojma nimam.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 10:28:56   
darjatimci
Kaj pa vem, se mi zdi da dvoletni otrok do večera, ko je pravljica na sporedu, že stokrat pozabi, kej je bilo. jaz bi bila za trenutne kazni oz. dejanje - posledica. Takoj.
,Tudi jaz sem takega mnenja.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 10:31:17   
Anonimen
Malce premajhno je še za kaznovanje,ker še ne razume pomen kazni.
Kot si omenila,naslednji dan vse pozabljeno in jovo na novo isto.
Tudi za kaznovanje bo prišel zrel čas,vendar vse v mejah normale.Najboljša kazen je prepovedat ali oduzet najljubšo opravilo,seveda,če zaleže,če si dovolj trdnega značaja,če ni značaj otroka močnejši,O ja veliko čejev je.user posted image user posted image

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 10:41:27   
ZARA
Jst mojo "podzemno zverko", kadar je na sporedu najedanje all-over, steram v sobo... kadar sva pa zunaj, ko trma, joka brezveze (tega je zeeeelo veliko), uničuje igrače...ipd... Samo lepo jo vprašam, če gre v sobo ali pa če greva v stanovanje in zaenkrat je uspešno bolj kot karkoli...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 11:02:36   
muki1
Podzemno zverko user posted image  user posted image  user posted image  Le kje jih pobiraš?

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 11:05:01   
Anonimen
Podzemno zverko


ja, po mami, ne? Saj nima kaj gruntat user posted image

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 11:08:00   
Magi*
če sva zunaj in dela zgago, jo enostavno zagrabim in odnesem ven (iz trgovine npr). doma ji zelo resno in glasno povem, da se to ne dela in odvzamem predmet s katerim dela škodo. če tuli kar tako, ji "mrtvo-hladno" pojasnim, da z jokom ne bo dosegla ničesar in naj mi razloži, kaj bi rada. ker pri 1,5 letu že zna kar dosti povedat, se zelo potrudi, da mi pove, kaj bi rada oz odtuli svojih 5 minut in potem je mir (za nekaj časa).

najhujša "kazen" pa je, da jo odnesem v posteljico, ji povem zakaj sem jo dala tja, zaprem vrata in jo pustim, da odtuli svoje. je hitro mir. to sem naredila do zdaj ene 3 krat. pomaga pa meni, ker edino tako lahko ohranim mirne živce in njej, ker hitro uvidi, da ima njeno tuljenje negativne posledice.

drugače pa mala non stop preskuša meje in kadar ji rečem, da nekaj ne sme, me navihano pogleda izpod čela in naredi ravno tisto;)

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 11:20:27   
darjatimci
Tudi mi smo prakticirali tako kot Magi, s posteljico.Ali pa mami naredi tko strogo faco,da se zgleda res ustraši,ker me potem še večkrat vpraša,mami a ne boš grdo gledala?In seveda me vsem zatoži. 

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 11:33:14   
Maxica
Jaz pa mislim, da otrok prav dobro ve, da dela narobe. Vsaj pri nas je tako, da če mu kaj ne dovolim, se skrije, in me prav skrito kuka, in to počne.user posted image Kaznovati mi ga zaenkrat še ni bilo treba, sploh v tem pravem pomenu besede. Če česa ne sme npr.plezati po mizi, mu enkrat lepo rečem, če to ne pomaga, malo povzdignem glas. Če to ne pomaga, ga postavim dol z mize in mu povem, kako pa kaj. Saj sam ve, da se to ne sme. Da bi ga morala prav kam zapirati ali s čim kaznovati, mi k sreči zaenkrat še ni bilo treba. Mislim, da je najbolj učinkovito, da ga takoj "kaznuješ", da vidi, da je to posledica njegovega napačnega dejanja. Da ne sklepa narobe. Sicer, Muki, če ti je Neža tako razložila drug dan, mislim, da je dojela v čem je point.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu darjatimci)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 11:33:41   
ZARA

IZVIRNO SPOROČILO: muki1
Podzemno zverko user posted image  user posted image  user posted image  Le kje jih pobiraš?

Ma če je res, muki...greva na vrt in rije po zemlji in pesku, kot ena rovka, mater... meče jo v zrak in na glavo... pol je namazana s kremo za sončenje in se prav vse lepo prijemlje nanjo, da je čisto črna...sledi pa obvezno kopanje ...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 11:41:01   
laluna
Moj fant je star 19 mesecev. Ko ne uboga, ga enostavno ignoriram (če kaj zahteva, pa  mu to nočem ugoditi - na primer nekaj jesti, kar ni dobro zanj, ali udarjati s predmetom, katerega mu vzamem vstran, ali ne dovolim, da ima kak nevaren predmet) ). Nekajkrat mu povem, da ne in zakaj, če vztraja, pa ga kar ignoriram in se umaknem, ter pričnem delati nekaj drugo za sebe. Lahko tuli 1 minuto, lahko pa 10 minut. Potem pa enkrat že neha - ko se dovolj utrudi. Ko si želi potem delati kaj drugega - na primer, da mu razlagam knjigo, pa kar naprej sodelujeva, kot da ni bilo nič. Ker razlaga iz knjige se mi pa zdi v redu svtar, oziroma, da se on potem zanima za to.  Če pa me ne bi ubogal glede trgovine, bi ga pa pustila doma, oziroma ne bi šla znjim v trgovino.
Moj jih kdaj tudi dobi po ritki, tako  da se zjoče in vidi, da me je res ujezil. Da bi mu odtegovala njegove prijetne stvari - to pa ne - branje pravljic na primer.  Raje mu odtegnem slaščice.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 11:53:33   
diva 4
Naša Ana je samo enkrat nardila štalo v trgovini s čevlji.Kazen je sledila takoj , ker  smo ji rekli , da ko kupimo čevlje še gremo na sladoled .Ker pa po večkratnih opozorilih ,da če se ne umiri ne bo sladoleda, ga seveda tudi ni bilo.Od takrat je mir.No ,ja jo je treba spomnit na kazen pol pa ubogauser posted image .

(odgovor članu laluna)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 12:32:07   
BLAŽIKA
Se strinjam z laluno ker je tudi pri nas tako. Naša tamala zeloo ooo dobro ve kaj lahko in kaj ne smeuser posted image , posebaj, ko kaj naredi narobe. Lahko pa jo tudi eno uro pustim da se dere in joče jo kar prestopim in delam po svoje (čeprav mi živci kar delajo) se pa čez čas umiri in pride pa se lahko dalje igrama kot, da ni bilo nič narobe. Pa tudi po  plenički kdaj kakšna prileti pa dobro ve zakaj vendar se mi po možnosti še smeji zraven.

Včasih znajo biti pravi maliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 12:45:10   
Marogica
Jaz otroka nisem nikoli kaznovala tako, da mu nisem prebrala pravljice ali ga odnesla v posteljo, ker se mi to ne zdi primerno. Pravljica je neke vrste zaključek dneva in čas, ko bi se naj otrok umiril in "lahko" zaspal. Postelja pa se mi ne zdi primerna zato, ker ne bi rada, da bi otrok posteljo zasovražil in ne bi hotel več spati v njej.
Dvoletnega torej nisem nikoli kaznovala tako, da sem mu čez nekaj ur dala kazen, ker kot so že nekatere napisale, to nima ravno nekega učinka. Kazen je treba dati takoj, če hočemo videti učinek. Predvsem pri tako majhnih otrocih.
JAz mojega 1,5 letnega ne kaznujem, nisem pa niti ta večjega, ko je bil star 2 leti, ker sta se mi zdela enostavno premajhna. Sem pa ju "spravila" stran od tiste stvari, ki ni bila primerna za njiju, če sta se mi pa sredi Spara metala na tla, pa sem ju enostavno pustila. To je bila kazen dovolj, ker sta pač pričakovala drugačno reakcijo.
Po nekje 3 letu sem začela s kaznimi in to takšnimi, da jih je ta večji tudi "razumel" oz. pomen kazni. TOrej zvečer pravljica ja-vedno, risanka, ki je bila "poslastica", pa ne. Pa seveda je (skoraj) vedno palil pogovor takoj po dejanju.
SEdaj je star 5 let in se mi zdi, da ima fazo, ko mu je treba zopet vse povedati po 3-5x, da se gospodu da ubogati ali slišati. Še vedno pali kazen z risanko, ali pa metanjem kakšnih stvari v koš. Včeraj pa je letela ena stvar kar čez ograjo, v grmovjeuser posted image . Mislim, da je k moji reakciji prispevala tudi vročina 35 stopinjuser posted image user posted image . Seveda je bilo drenje in protestiranje.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 12:53:55   
skuštrana
Jaz se strinjam z al bino. Kazen mora pri tako majhnem otroku slediti takoj, ker drugače itak ne ve več zakaj je kaznovan.
Ne zdijo se mi pa ravno pametne variante za kazen to, da se otrok odnese v posteljico, ker se zna zgoditi, da posteljico zasovraži. Kaj pa potem?
Naša sicer še ni stara 2 leti, ampak 18 mesecev. Kaznujem jo niti ne (še ne razume pomena kazni), včasih kakšen zelo glasen NE ali pa NE SMEŠ oz. kaj podobnega. Če se začne v trgovini metat, trmarit ali kaj podobnega jo kar ignoriram pa jo mine. Pravzaprav sem ugotovila, da je v takšnih situacijah ignoranca najboljša rešitev. Ali pa hjo popokam pa greva ven...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 12:54:54   
Jančika_
Midva Vasjo takoj odstraniva s kraja zločina ali pa mu vzameva predmet, s katerim ne dela po pravilih.

Recimo če je tečen kar tako v tri krasne in najeda sto na uro samo zato, da ker mu da in počne neumnost za neumnostjo, ga dava za nekaj minut samega v sobo. Če pa riše z barvicami po mizi namesto po zvezku, vzameva barvice in jih dava na vidno in njemu nedosegljivo mesto. Seveda vse s poprejšnjim opozorilom in sprotno razlago.

Obe metodi sta zelo učinkoviti, prvo (osamitev) pa uporabljava zelo redko, res za nujne primere. Zaenkrat oboje deluje, vsaj večinoma. Pri našem je kar nujno, da kazen takoj sledi zločinu, ker mu čas še ni razumljiva dimenzija (vsaj tako se mi zdi).

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako jih kaznite?
27.6.2006 12:57:43   
darjatimci
Marogica to metanje v koš ali pač kjerkoli si že tudi pri nas prakticiramo včasih,no saj kako pa se obnese pa tudi vemo.Večina nas že ve,da marsikakšen ukrep ne zaleže za dolgo časa.user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?