|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 13:43:53   
Anonimen
Če meni ne bo danes ta RR in računalnik dvignil živce do plafona user posted image


Včeraj nam je bager odnesel dudo in zdaj enostavno ne zna več čez dan zaspati.

Po dudi več ne vpraša, ker ve, da jo je odnesel bager a zaspati ne zna. Ko ga dam spat, se premetava, igra, zganja bedarije...sploh mu ni za spati oz. ne zna zaspati. Včeraj opoldne sploh ni zato spal, zvečer pa je samo padel. Da ne bom o tem kaka tečka je bil.

Kako ste jih naučile spati brez dude?

< Sporočilo je popravil Paštetov kruh -- 16.9.2007 13:51:15 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 13:57:37   
*bubi*
Če meni ne bo danes ta RR in računalnik dvignil živce do plafona


user posted image user posted image user posted image  se mi je zdelo neko čudno sporočilo user posted image


Ne znam ti odgovorit, pri nas še ni tega čudežnega bagra user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 14:03:35   
Anonimen
a veš, da sta se kar 2 enaki temi odprli z vsebino v naslovu in na strani Otrociuser posted image

In ko grem popravljat sem obstala naenkrat na Čvekamo o otrocih in druga enaka tema je čudežno izginila, ko sem jo hotela pobrisati user posted image . In ta čas, ko se je prikazala tema sem pojedla  od živcev veliko vrečko smokijev.

No, kako zdaj naj jaz malega pikeca naučim zaspati brez kreganja in posledičnega joka?

(odgovor članu *bubi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 14:15:15   
taška30
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh
Kako ste jih naučile spati brez dude?


Mislim, da ga ne moreš 'naučit' zaspat. Navadit se pač mora na spremembo.

Pri nas je bilo kak teden tako, kot ti opisuješ, potem je šlo pa počasi nazaj na stare tire (normalno spat). Je pa res, da tako kot je bilo z dudo, ne bo nikoli več. Ker prej je isto sekundo ko je dobila dudo v usta, 'padla v komo', zdaj pa najmanj 15 minut poje, se pogovarja s pliškoti, posluša pesmice...potem pa zaspi.

Sem pa že slišala par kolegic, da ko so ukinili dudo, je bilo konec z dnevnim spanjem. Upam, da pri vas ne bo tako.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 14:17:16   
rija
in kako jih odvaditi, da gredo spat brez treh duduser posted image

jaz sem si komaj malo živce spočila, tak, da se bom s tem ukvarjala šele čez kako leto in pol, če se vmes ne bo sam odvadil....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 14:23:06   
kofetek2010
Pri nas se bomo morali soočit s problemom "kako spet sama zaspat v svoji postelji" - ker od kar sva pred enim tednom prišli iz bolnišnice, noče več spat v svoji postelji, ampak na kauču in jo moram držat za roko (tako kot v bolnici) user posted image

Dudo pa še kar ima in ji je ne nameravam stran vzet. user posted image  

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 15:53:01   
KatjaD
Uf, nimam pojma in ga še nočem imeti.

A ja, pa naš tudi z dudo ne zaspi v sekundi ampak z njo v ustih poje kuža pazi in se reži. Je pa res, da v 10-ih minutah je vedno v sobi tišina user posted image .
Zdej pa sva še začela uvajat vrtec, pa bomo dudo in flašo še malo obdržali. upam, da se ju bo naveličal preden se bom morala ukvarjat s temi težavami.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 16:05:05   
F*S*M
ha a niste gledale na tv3 varuške, ravno danes so imeli na programu zaspati brez dude,

moram pa se pohavalit da mi pa ne zaspimo z dudo, ker je ne mara user posted image user posted image user posted image

no pa še žalostna stran tega zaspi s flašo, kar je še slabše kakor duda user posted image user posted image , amapk se tolažim s tem da včasih pa ko je full utrujen zaspi samo z zajcem bajcem


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu KatjaD)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 16:45:20   
Lunca1
Naša je takrat nehala spat čez dan, samo občasno, ko se ji je že dovolj nabralo, je je zmanjkalo. V vrtcu pa spi, doma pa še kar ne.user posted image

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 19:06:54   
Anonimen
FSM, prosim, če mi napišek povzetek, kako se zaspi brez dude user posted image .

JAna, pri nas je vedno trajala kakšen mesec, da smo prišli nazaj na tir glede spanja, zmeraj, ko smo bili kje na dopustu.

(odgovor članu Lunca1)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 19:11:07   
Lianna
Preprosto jim jo vzameš in rečeš da si jo dala dojenčku. Neki časa bo jok, pol bo pa ok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 19:42:01   
F*S*M
Bilo je tako da je otrokaoma varuška rekla, da je čas da dasta dudo dojenčku, ki jo potrebuje, saj sta ona dva velika in je ne potrebujeta več, stara sta bila tri leta in sta imela dudo v ustih nonstop ne samo za zaspat, pol so pa čuli ene dve ali pa tri noči ker sta se celo noč drla sam sta čez nekaj dni pozabila na njo.

_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 20:35:36   
Pupica
Pomoje čist odvisno od otroka. Starejša hči je bila od 14 meseca brez, brez problemov, sama je rekla da jo bo dala Tari(naš kuža)in zvečer je rekla dudo, sva ji oba rekla, ja ni, sej si jo dala Tari. Je rekla Tara duda??Midva oba ja ja, in je zaspala.
Gal pa poizkušam že cel teden da bi zaspal brez dude pa ne gre. Sva jih
že pri zobozdravniku slišala, da je treba dat dudo preč...sam k pa vem...pomoje bom mal počakala. Je ravno dobil tazadnjho dvojko, pa še dve trojki mu manjkata pa da ne bo take krizeuser posted image Star je pa 15 mesecev.

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 20:53:39   
Anonimen
Mogoče me niste razumele: Ni problem, da nimamo več dude. Sploh ne vpraša po dudi, ker ve, da jo je BAGA odpeljal, ker je bila že fuj. Prav srečen je in z veseljem pove, da jo je bager odpeljal tja daleč. Pa da mu je duda zato malega bagerja pripeljala.

Pa tudi problem ni zvečer zaspati brez dude. Zaspi kot prej.

Problem je spanje čez dan, ker ne ve, kako zaspati. Se stokrat premetava, reži, igra,... Sem se že zraven njega ulegla, pa me samo lubčka, se mi smeje, pleza po meni...

KAko ga čez dan na finto vrečt, da bo zaspal. Ker duda je bila nek KLIk do spanja. user posted image

(odgovor članu Pupica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 21:02:55   
taška30
Ej, meni verjemi, da ni tu neke finte. Ni čudežnega nasveta. Pač se mora navadit na spremembo, kak teden bi rekla, da bo še kriza, potem pa bo po starem.
Poskusi s pravljico na CD-ju, to je zdej pri nas 'in'. Nekaj časa posluša, se umiri, pa zaspi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 21:11:25   
petarda
Problem je spanje čez dan, ker ne ve, kako zaspati. Se stokrat premetava, reži, igra


Če sem ga dala v našo posteljo spat (predvsem med vikendi na morju), sem pustila da je skakal, se premetaval, me lubčkal....dokler ni omagal. Jaz sem zraven "spala" in se nisem menila zanjga.user posted image  

Doma pa večinoma zaspi v svoji posteljici in sem mu takrat ponudila pliškota...smo imeli že levčka, medvedka....pač nekaj...pri vas bi lahko bil mali šrekcauser posted image ....in ga je takrat lepo sprejel in spal z njim...Ko pa je imel dudo se pa ni menil za niniceuser posted image ....no pri nas je bila uspešna menjava in lepo spi podnevi in ponoči user posted image ...edin včasih še mal cmoka v spanjuuser posted image user posted image user posted image user posted image ....

Drgač pa...saj veš.....otroci so različniuser posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 21:15:30   
Anonimen
ima polno posteljo igračkuser posted image .

PA pri meni se je eno uro metal po meni in po mojih živcih. Potem mi je pa bilo dovolj. Pa sem se tudi delala da spim.

Šreka bi pa res lahko probali uvesti.

A se da kje šrek kupiti? user posted image

(odgovor članu petarda)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
16.9.2007 21:36:05   
petarda
ima polno posteljo igračk


petardito jih je tudi imel polno posteljo...pa sem dala vse ven, ker sem ugotovila, da ima večji "učinek" ena sama.... Ko jih je imel polno posteljo se sploh ni zmenil zanje...ko pa je bila ena sama...ki itak da je ful posebna, oh in sploh...lušna, zanimiva...in ravno tako zaspana kot petardito user posted image ....to je pa potem bolj palilouser posted image


Če kje opazim kakega malega šrekca ti ga pošljem user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
17.9.2007 8:38:49   
MarijaPo
Mi smo dudo odstranili pri Evinih 14 mesecih.
Pred njo smo jo prerezali in ji povedali, da je duda zdaj pokvarjena. Ona je bila seveda zelo zelo jezna in se je drla. Ko smo jo dali spat (slo je za dopoldansko spanje), se je drla 1/2 ure in na koncu pobruhala posteljico.
Smo jo vzeli ven, malo potolazili, preoblekli posteljico in dali nazaj spat in je zaspala (je bila hin). No, zvecer se je ze manj drla pred spanjem in tako je bilo 2 meseca (da se je drla priblizno 5 min, preden je zaspala).
Zdaj, 2 meseca po tem, zaspi kot keks brez dude in je niti malo ne pogresa vec.

Skratka, treba je imet jeklene zivce in bit prijazen, nikakor pa ne popustljiv.

Srecno!

(odgovor članu petarda)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
17.9.2007 17:09:55   
Anonimen
Pred njo smo jo prerezali in ji povedali, da je duda zdaj pokvarjena.


u ...user posted image

to mi je pa malo prekruto kar ste vi naredili.  Si ne predstavljam, da bi nekdo pred mano uničil stvar na katero sem čustveno navezana. P moje bi ga butnila, kot še nikogar.

Te zgodbe mi ne boš prodala. Jaz sem bolj za metodo brez joka.

V glavnem čez dan naši babici odlično uspeva uspavati sineka brez dude. Do sobote se bo ziher že navadil. Zvečer pa itak ni problem. In to nam je uspelo brez jokauser posted image . Zgleda, da je res potrebno samo malo časa. Sicer me pa moje deteuser posted image itak prijetno preseneča iz dneva dan bolj.




(odgovor članu MarijaPo)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
17.9.2007 20:35:35   
MarijaPo
Bravo pastetov kruh. Ce vam bo ratalo dudo skenslat brez dretja ste res carji.
Mi smo res malo kruto taktiko ubrali, svetovala nam jo je nasa zdravnica, ki je sicer precej nezna oseba (dosti bolj kot midva z mozem, ki sva matematicarka in fizik in vcasih res malce mimo usekava). No, kakorkoli, najbolj sva pa zasrala, ker sva potem, ko sva dudo prerezala, dojela, da je to res grozno (instinktivno nama je bilo ful zal, da je duda prerezana) in sva imela faci, kot da gre za najino dudo, torej mocno zalostni faci in tamala je najprej pogledala najino reakcijo (ker v resnici ni vedela, a se hecamo al kaj je zdaj to). In potem, ko je videla, da se bova vsak hip zjokala, jo je se 500x bolj zvilo, kot ce bi ji samo povedala, da je duda pac pokvarjena. :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
17.9.2007 20:49:55   
Anonimen
in zdaj sploh ni vprašal po dudi user posted image  

saj ne morem verjeti. Pa komaj 3 noč gre brez nje spat user posted image

(odgovor članu MarijaPo)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
17.9.2007 20:52:45   
altati
Nam je ratalo dudo skenslat brez dretja. In to dvakrat!
S starejšo hčero sva se pri 18-ih mesecih pogovorili, da bi dala dudo luni, ki jo bo odnesla doječku, ki jo potrebuje. Zvečer jo je odložila na okensko polico, zlezla v posteljo, stisnila k sebi medvedka in zaspala. in tako tudi naslednjih nekaj dni, opoldne in zvečer. Mi je pa vedno pred spanjem povedala, da ima dudo zdaj luna, ki jo ense drugemu doječku.
Z mlajšo sva ta pogovor opravili pri starosti 2 leti. Ampak ona je ni želela dati luniuser posted image . Njej jo je zato ukradla vrana. nekaj dni se je hopdila še kregat na vrano, ampak je tudi pozabila.
Jokala ni nobena.
Se mi zdi, da je potrebno najti pravi moment-zrelost otroka, se z njim pogovorit in to je to.
Naš najmlajši pa nima dude.
Flaške tudi ni imel nihče. Hvala bogu!
Moram pa reči, da mi je metoda Marije Po čist prehuda za moj okus. Sploh se mi zdi, da14-mesečnik še ni zrel za tako krute in hude metode. Ker niti še ne razume.

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
17.9.2007 20:53:29   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetov kruh

in zdaj sploh ni vprašal po dudi user posted image  

saj ne morem verjeti. Pa komaj 3 noč gre brez nje spat user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
In jutri bo tudi čez dan zaspal lepo brez nje, boš videlauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako jih naučiti spati brez dude
18.9.2007 10:08:02   
Anonimen
Se mi zdi, da je potrebno najti pravi moment-zrelost otroka, se z njim pogovorit in to je to.


pa tudi, pravi način oz. izgovor, stvar, ki jo ima otrok rad.

jaz sem npr. dan prej poskusila tako, da sem rekla. da jo je ati v službo odnesel. pa ni palilo. sva mogla atija klicatiuser posted image , da jo je nazaj prineseluser posted image .

Na bagerje je pa čisto nor. in tudi on meni veselo razlaga, da je baga odnesel dudo tja in mu še pomaha in reče papauser posted image .

(odgovor članu altati)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?