|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 11:58:42   
Salca
Ali ims kdo izmed vas kak predlog?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:03:39   
romy
In zakaj je to na temi vrtec in varstvo user posted image

Ja koliko je pa star otrok? Najbrž je razlika ali je 2 leti ali pa 5, a ne?

Mislim, da ni pravil. Vaja pa dela mojstra in mojster dela vajo. Pojdi ven, vzemi otroka in kolo, ter ga uči, mu pomagaj in ga spodbujaj.

(odgovor članu Salca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:09:33   
mala maja
Mi smo pri prvem skoraj živćni zlom user posted image  dobil. Ni in ni šlo.
Potlej pa pride sosedov mulček 1,2,3 in mali zna vozit kolo v 5 min. Midva sva mu pa celi dan razlagala pa ga učila.  Star je bil 2 meseca manj kot 3 leta. user posted image user posted image Še danes ne vem kako mu je uspelo.

Pri drugem ga je tavečji naučil vozit. Sva ga tud z možkom učila in ni in ni šlo.

Mogoče imaš možnost da mu kašen od njegovih vrstnikov pokaže?

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:17:41   
kofetek2010
če znaš dobro rolat je najmanjši problem user posted image  

otroka na kolo, ti pa na rolerje in lepo vlakec dokler ne dobi občutka user posted image  



ali pa mu pomožna kolesa dvigneš - najprej le za kak cm, nato pa vedno več user posted image  


pa na čelado ne pozabit!

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:19:01   
Salca
No pa ti povem zakaj je na tej strani!!!!!!!!
Zato ker se tudi v vrtcu učijo voziti kolo, če si že slišala mogoč za kej tazga.
pa potem tekmejejo za zlatega sončka,,,,haloooooooooooooo!

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:21:07   
romy
oooooo, smo hudi madona

Pa še zdaj ne vem koliko starega otroka boš učila vozit kolo?

(odgovor članu Salca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:23:22   
Anonimen
 
user posted image user posted image user posted image Romy če hodi v vrtec je star med 3-4 let ane?user posted image

< Sporočilo je popravil Dalija -- 15.3.2007 12:24:49 >

(odgovor članu romy)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:26:48   
Salca
glej jaz sem samo za nasvet prosila, ne pa da mi zabijaš, ker se ful trudmo, pa ne gre. Celo novo kolo smo mu kupili, da bi se laže naučil. Prvo je bilo nekoliko preveliko (dedek in babica sta ga kupila za rojstni dan).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:39:59   
cmokec
KAj pa če je prezgodaj to učenje za vašega otroka. Naša se je naučila pri 5,5 letih, ker prej enostavno ni želela niti ji ni šlo.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu Salca)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:40:06   
romy
Se vsem opravičujem če sem koga kakorkoli prizadela, užalila,...

Samo vprašala sem koliko je otrok star, ker v prvem postu nisi napisala koliko je star, niti to da se učijo v vrtcu...zato nisem mogla vedeti. Se opravičujem ker nisem vedeževalka user posted image

Pa nič te ne spodbijam, samo mal več informacij sem želela, da bi se lažje vživela v tvojo situacijo...samo pomagat sem hotla user posted image

Srečno!

(odgovor članu Salca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:43:01   
Salca
no star je 5 let, zato bi se tudi rad naučil, ker nekateri njegovi kolegi to že znajo.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:48:29   
Anonimen
Nekateri zanjo nekaj, drugi pa nekaj drugega. Če motorično še ni razvit za vožnjo kolesa, potem ga pač brez kolesc še ne more plejati. Lahko pa tudi čisto enostavno ni dovolj zrel, da bi lahko bil toliko skoncentriral, da bi se posvetil lovljenju ravnotežja. Nič takega, bo že. Eni nekaj, drugi pa kaj drugega.
Mojega fanta, ki bo pravkart star 5 let, smo naučili že skoraj pred dvema letoma. Za "vabo" smo mu obljubili avtomobilček in je znal v 5 minutah. Sem pa jaz v čepe tekla zraven. K sreči malo časa.

(odgovor članu Salca)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:49:37   
romy
user posted image  to sem želela slišat, ker mislim da je razlika ali je star 3 leta ali 5 let. Pa razlika je tudi to kar si napisala, ali se želi naučiti ker njegovi kolegi že znajo, ali je bila in je to samo želja staršev.

Torej star je 5 let in se želi naučiti ker njegovi kolegi že vsi znajo. Po mojem ne bo takega problema saj je že dovolj velik in ima željo po tem. Če pa ima zraven še kakšnega sovrstnika kot je že ena zgoraj omenila se bo pa najbrž hitro naučil, malo z tvojo pomočjo, malo z svojo, pa še kakšen kolega mu lahko pomaga....glavno pa je da si to želi, še mal truda pa bo.

Aja, pa srečno vožnjo in čim manj padcev.

(odgovor članu Salca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
15.3.2007 12:51:03   
Tia27
oj, naša se ravno zdaj uči,stara je bila ravno 3 leta, smo pri lekciji ena,da zna gonit,obračanja bilance še nismo jemali, je pa res,moraš biti vztrajen in potrpežljiv,mi vsak dan po 10 minut,nič več,lp

(odgovor članu Salca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
16.3.2007 8:07:46   
mickica
Pri nas tut tko vadmo, da najprej mal z nogicam peš hod, pol pa nogice dvigne pa kokr cajta ma ravnotežje se pelje potem pa spet nogice dol da......vaja za ravnotežje.

(odgovor članu Tia27)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
16.3.2007 8:12:54   
Marogica
Kako ga naučiti? Najprej moraš imeti dosti potrpežljivosti in časa, neobrabljeno hrbtenico(za nerodni položaj). Potem pa na cesto. Mi smo našega še dodatno "stimulirali" tako, da ko je videl svoje prijateljčke, kako že obvladajo, se je hotel naučiti tudi sam. In je šlo v enem dnevu. Da se lahko po ulici s prijateljčki vozi...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu mickica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
16.3.2007 8:23:20   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Kako ga naučiti? Najprej moraš imeti dosti potrpežljivosti in časa, neobrabljeno hrbtenico(za nerodni položaj).


Sem pozabila omeniti, da ima vse te "kvalitete" pri nas moj možuser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
16.3.2007 8:23:50   
mickica
nš ma tut ful željo, pa mu tut ne gre kej dobr od rok, pa še v vasi smo doma tko da nima kakih prjatlčku tle na okrog, al so pa vsi mlajši pa nimajo te želje.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
16.3.2007 8:24:32   
mickica
pr nas ma pa kr mamica to kvaliteto

(odgovor članu mickica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
16.3.2007 8:28:49   
Pajaca
Jaz sem naučila svojga takrat 4 letnega bratranca vozit kolo v enem tednu. Je bil pri nas na dopustu. On se je sicer že nekaj časa vozil le z enim koleščkom, takrat sva ga dala dol za pol ure na dan oz ko mu je pasalo. Preprosto sem tekala za njim in ga držala za prtlažnik zadaj. Pa sva šibala ke in sem ko dva ubrisana (ja no sem imela takrat 20 let in ni bilo težko). Potem se je naveličal in to stran od hiše, pa sem mu rekla ma veš kaj do hiše se še pelji pa ti dam kolešček gor... pa je peljal, vmes sem ga spustila, na dvorišču je zavil in se vozil naprej.

En dojame prej, drugi kasneje. vem pa da je oče nam vsem dal najprej dol en kolešček pa šele kasneje še drugega... nekako v eni sezoni.

Tko da čelado na glavo, mami superge na noge, pa na eno ravno neprometno cesto, pa tekat gor in dol, prej al slej mu bo ratalo.


Drgač pa po moje tud ta tema ne paše pod vrtec ampak pod otroci...... pa pomembno je kolk je otrok star, pa a brez al z koleščki. Jaz sem hčerko kar nekaj časa učila kako se goni pedala, pa je imela koleščka gor, tko da taki podatki so pomembni. Pa ni se treba dret, če te kdo na to opozori.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
16.3.2007 8:30:10   
mickica
A kdo ve kako poteka zlati sonček?

(odgovor članu mickica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
16.3.2007 8:39:38   
mickica
zakaj ne gre ta tema pod vrtec, pri nas v vrtcu se tudi učijo vožnje s kolesom.
potem se pa napravi tekmovanje za zlati sonček

(odgovor članu mickica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
16.3.2007 8:40:34   
mickica
Pa rolajo tut za zlatga sončka

(odgovor članu mickica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
16.3.2007 8:43:52   
mickica
no zdej moram pa počasa it na fax, ker sem sicer mamica in študentka ob enem

Čau in lep dan vsem

(odgovor članu mickica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako otroka naučiti voziti kolo
17.4.2007 10:59:44   
zanu
ŽIvjo,

mi smo se trudili in trudili pa ni šlo.user posted image Potem pa smo se skupaj z Nejcem vključili v tečaj spretnostne vožnje na poligonu Policijske akademije v Tacnu, ki ga je oraganiziralo ŠD Nova Drulovka skupaj s kolesarji Radenske Powerbarja. Tam so naše učenje obrnili na glavo. Veliko poudraka je na igri, motoriki, zaviranju, sestopanju in obladovanju kolesa v različnih pravljičnih situacijah. Malo skeptično sem vse skupaj opazovla, a po treh obiskih o koleščkih ne duha ne sluha. user posted image Nobenih nekotroliranih padcev...Leto s se vračamo, da osvojimo še nove spretnosti. Tečaj vodi Damjan Žepič, če te zanima je tole njegov telefon 031 256081, se pa tečaj začenja 11. maja.

(odgovor članu Salca)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?