|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako premagati strah ?
22.4.2005 10:56:57   
boško
Lepo pozdravljene. Malo sem brskala nazaj , da kaj več ugotovim o NM porodnišnici. Pa me vseeno zanima kaj menite ve, ki ste že rodile v NM.
Naj povem, da imam rok 10.6:bravo: in sem brez kakršnih koli problemov v nosečnosti:bravo::bravo:.
Počutim se zelo v redu, edino kar me muči je porod:zmeden2:
kadarkoli začnem razmišljati o porodu me začne zvijati, strah me je in uf groza:((:((.
Vem da je porod odvisen od vsake posameznice, ampak me je ful strah, sam ne vem česa natančno me je strah. Naj povem, da sem se pred leti veliko ukvarjala s športom, tako da imam še sedaj veliko kondicije in mislim da kar dovolj visok prag bolečine, povrh vsega sem pa še trmasta bikica in se ne dam kar tako:), verjetno me tudi zato vsi tolažijo, da ne bom imela nobenih problemov in da bom rodila tik tak.
Ampak jaz sem še vedno v strahu, moj dan D pa se blčiža, bliža,.....
Včasih si mislim saj bo in tolažim samo sebe, pa vseeno ni čist tako.
Zanima če je imela še katra podobne "težave" in kako je na koncu potekalo ?
Uf sem se pa razpisla 8)
Uživajte v sončku
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kako premagati strah ?
22.4.2005 11:18:40   
Teni_
Mene je bilo tudi kar malo strah, pa sem se potem tolažila, da če so rodile takšne, ki jih boli najmanjša malenkost, potem bom še jaz. Potem pa me je vse skupaj prehitelo in nisem imela niti časa razmišljat o strahu. No, malo v porodni, ko sem čakala, da umetni popadki primejo, ampak sem se pomirila in se čimbolj sprostila. Na koncu sem rodila v eni uri, pa nisem nikoli imela dobre kondicije. Upam, da te bo strah minil in bo vse dosti lažje kot si predstavljaš. Glede NM porodnišnice pa ti ne morem povedat, ker sem rodila v MB.

LP;
Mojca:nosecka:

(odgovor članu boško)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kako premagati strah ?
22.4.2005 14:33:31   
Blink1
Joj...mene je bilo fuuuuullllll strah. Pa vsi so pravili: "To ni nič...sej vse pozabiš":grrr::grrr: Živčnega sem dobivala:zmeden::zmeden:

No,potem pa je šlo vse ful gladko, bolečine so samo, ko je popadek (ene 30 sekind) potem pa nekaj časa mir. Ne bom rekla, da je bil ravno izlet v park, ni pa bilo tako hudo kot sem pričakovala.

tako da...čim manj razmišljat o porodu in bolečinah...Jaz sem potem šla kar flegma in sploh nisem razmišljala kaj se vse lahko zgodi. Kar bo, pa bo!!

Pogumno:rozica:

(odgovor članu boško)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kako premagati strah ?
24.4.2005 11:56:17   
Anonimen
Boško, naj ti povem, da so v NM res dobri zdravniki in prijazne sestre. Za začetek. Da o babicah ne izgubljam besed, če boš naletela na Jelko, Metko, Jovanko, ali katerokoli drugo, si zadela terno. Če se bo okrog primajal še dr. Mijajlovič, pa sploh ;)

Ne se predčasno sekirat, prepusti se strokovnajkom in valovom, ki bodo bebico nosili k tebi. Sama sem imela ob vsakem popadku v mislih eno veliko Milko z rižem, kako jo bom pohrustala, ko bo vsega konec...pa je nisem, so sestre rekle, da ni dobro zaradi mleka, pa so jo potem same pojedle :(

Skratka, pusti, da te vodijo, sodeluj in vse bo v redu.

(odgovor članu boško)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kako premagati strah ?
25.4.2005 9:12:54   
miševi
Zdravo!

Mene je bilo tudi celo prvo nosečnost strah, veliko sem prejokala zaradi tega. Ko pa sem prišla do porodne, pa še prej na pripravi (klistir...), kot da bi strah odrezal. Takrat je bilo samo še dejstvo, da pride na svet naša bebica!!! Sem se kar čudila sama sebi, ker me takrat ni bilo več strah.
Probaj se že sedaj umirit. Če si zategnjen, se bolj počasi odpiraš, nisi mehek, si ves trd in to ni dobro.
Zato misli, le na :duda: v tvojem naročju. Vsaka ima svojo porodno zgodbo, zato je brez veze, da sedaj predvidevaš, da tebi bo pa hudo. Torej, sprosti se...

LP

(odgovor članu boško)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kako premagati strah ?
28.4.2005 0:02:53   
Iren@
Vprašala sem se, čemu grem v porodnišnico?
Ja, po otročička, kajti po devetih mesecih, je bil res že skrajni čas, da ga spoznam!
S seboj vzemi možička,
pravilno predihavaj popadke,
vzemi e.a, če misliš, da ne boš zdržala,
poslušaj babice.

Prej nisem verjela, ampak res drži, bolj ali manj naporen porod, ko dobiš dete na trebuh, zaslišiš njegov jok,
pozabiš popolnoma vse.

Nič se ne boj.

(odgovor članu boško)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kako premagati strah ?
24.5.2005 8:51:29   
Žirafca Helena1
Sama sebe prepričaj, da bo vse v redu in da bo tvoj porod potekal brez težav.
Jaz sem bila včasih v strahu pred porodom, potem pa sem dobila tak nasvet, da se moraš samo psihično pripravit, da ne bo problemov in da bo porod lahek, in sem res lahko rodila (tko grem lahko še desetkrat). Samo pozitivno razmišljaj, pa bo.

Helena:miska:

(odgovor članu boško)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kako premagati strah ?
25.5.2005 11:43:50   
kimi
Čim bolj boš mislila o tem in se sekirala slabše in težje bo. Zamisli si koliko žensk rodi in nekatere celo po 5 krat potem ni tako hudo kajne. Če boš sproščena bo vse poteklao lažje in hitreje zato čim manj misli nato:rozica:

(odgovor članu boško)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?