|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako prepričati lastnika, da proda?
14.7.2006 8:09:09   
Anonimen
Zagledali smo se v parcelo, ki pa ni naprodaj. Je zazidljiva, na njej je postavljen gospodarski objekt, ki obratuje. Bolj švoh sicer, ampak vseeno. Vrednost objekta je v primerjavi z vrednostjo same parcele zanemarljiva.
Lastnik pa noče prodati. Nam pa tudi ni v interesu, da preplačamo za 100%.

Kakšna ideja, mogoče? user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
14.7.2006 8:18:00   
Marogica
JAz bi se na tvojem mestu najprej pozanimala (s pomočjo LI-lokacijske informacije), če je parcela res zazidljiva. Ker če stoji na parceli samo gospodarski objekt, to še ni znak, da je zazidljiva in se na mestu gospodarskega objekta ne sme zgraditi hiše. Takšen primer je imel en naš znanec. Parcela, da dol padeš, gor pa samo gospodarski objekt in hiše ne sme graditi.
Bodi previdna. Vedno se za takšne stvari najprej pozanimaj s pomočjo lokacijske informacije. Mnogi so že kupili najlepše parcele, sedaj pa lahko na njih samo krompi sadijo.....

Kako ga prepričati? Najprej samo sebe prepričaj, če je parcela res zazidljiva, nato pa razmišljaj za dalje. Zaenkrat je to še brezpredmetno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
14.7.2006 8:22:39   
Anonimen
OK, priznam, da sem pri tem res popoln butelj, ampak... kaj konkretno pa pomeni, da je parcela zazidljiva? Kaj a ni to to, da na parceli pač lahko gradiš? In če je nekaj zgrajenega že na parceli - ja, a ni vseeno, kaj je gor?

Konkretno sem se pa mogoče narobe izrazila, ko sem napisala gospodarski objekt. Na parceli je star in komaj še uporaben filmski studio. Bolj prav bi bilo, če bi napisala poslovni objekt.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
14.7.2006 9:26:46   
Naja31
Marogica ima prav.
Če je gor gospodarski ali poslovni  objekt, še ne pomeni, da lahko postaviš tudi stanovanjski objekt. Najprej to preveri.

Kako ga prepričati? Če gospod ni zainteresiran, potem dvomim, da bo kaj pomagalo. Razen velike količina denarja, ki je drugače nikakor ne bi dobil za to parcelo. Ampak to se potem vama ne splača.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
14.7.2006 16:46:16   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
... kaj konkretno pa pomeni, da je parcela zazidljiva?

V prostorskem načrtu mora biti označena/znotraj območja kjer je zazidljivo. To pa še ni dovolj. Lahko je zazidljiva vendar npr. vodopoplavno območje vpliva na to parcelo in ne dobiš gradbenega dovoljenja. Poleg tega je za vsako območje zazidljivosti določena vrsta namembnosti gradnje (stanovanjski, poslovni, ...) in bolj ali manj natančno še celo oblika, velikost, smer slemena, vrsta kritine,...

Eno je kaj je že gor, drugo pa je kaj in v kolikšnem obsegu je dovoljeno/planirano graditi.


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 14.7.2006 16:48:11 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
14.7.2006 17:50:02   
Anonimen
Na poplavnem območju ni, na parceli pa je poslovni objekt, ja. Ampak vedno manj razumem...
Če se izkaže, da je parcela zazidljiva za stanovanjski objekt - a potem me bodo pa še komandirali, kakšno hišo si lahko tam na parceli postavim? Se pravi, da oni odločajo, ali bo imela eno nadstropje ali dve? In kaj a mi bodo še določili, katero firmo strehe moram kupit? Dajte ga no srat, no... Najprej plačat težke milijone za parcelo, potem čakati na vsa mogoča in nemogoča dovoljenja preko vzeh razumnih rokov, pa spet plačat, na koncu ti bo pa en občinski trot rekel, da ima pa ena stena hiše lahko samo 7m, 8 pa ne?
Pa saj ga zabetoniram v tisto fasado, no...

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
14.7.2006 20:43:13   
k1
točno tako kerensa. občina ti določi lego, položaj strehe in hiše, naklon strehe, barvo in vrsto kritine itd....

tako da, tudi če si misliš da boš zidal, se moraš še vedno prilagajati.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
14.7.2006 20:45:11   
baguSka
Če gospod ni zainteresiran, potem dvomim, da bo kaj pomagalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
14.7.2006 20:46:18   
baguSka
Najprej plačat težke milijone za parcelo, potem čakati na vsa mogoča in nemogoča dovoljenja preko vzeh razumnih rokov, pa spet plačat, na koncu ti bo pa en občinski trot rekel, da ima pa ena stena hiše lahko samo 7m, 8 pa ne?


Točno tko. Tko ja pač pr nas. Jebi ga.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
14.7.2006 23:04:59   
mika
Hja, jaz sem hotela imeti enokapnico, pa mi niso dovolili. Dva meseca kasneje, pa so daljni sosedje (200m stran) dobili dovoljenje za ravno strehouser posted image user posted image user posted image . Sedaj pač imamo dvokapnico, kaj češ. Če bi dala delat projekte oh in sploh arhitektu, kar pomeni veliko denarja, bi danes imela enokapnico.
Ma ko jih jeuser posted image euser posted image .

Ja Kerensa, pa lahko se zgodi, da boš tudi od sosedov potrebovala soglasje za gradnjo.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
15.7.2006 5:17:40   
Anonimen
Človeka mine, da bi kaj kupil in zidal... user posted image

Tole izpade točno tako, kakor da ne morem postaviti hiše po svojih željah... user posted image

Drugačne pa tudi nočem imeti... user posted image

Potem je bolje, da je nimam, kajti že narejene pa tudi nočem... user posted image

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
15.7.2006 9:22:46   
Anonimen
 
Kerensa preberi si gor vse kar sem napisala nad črto. Gor je vse razloženo, če bi kake dodatne informacije se lahko obrneš name.

In ja občinski trot ti lahko napiše, da je stranica bajte lahko dolga ****m +-XX%. HVALABODGU, ker je že zdaj 99% stavbnega fonda eno skropucalo.

In taisti občinski trot ti ne more rečt tega, če v aktih (beri pravni osnovi za tvojo gradnjo) tega izrecno ne piše.

Itak je ta naša ljuba SLO že tko zasvinjanjana z nekimi kao lepimi bajtami, da (jaz večni optimist, idealist in utopist) upam da bo nova generacija prostorskih aktov imela kaka bolj konkretna merila za oblikovanje. Ne pa da v najlepše ohranjeno stavbno dediščino grejo gradit totalna skropucala, ko se pa da narest lep sodoben objekt tud tako da notr paše. Vse je sam stvar posluha za prostor tako arhitekta kot naročnika.


Kerensa oprosti, ker sem ti morda temo zasvinjala - sam zmerjanje z občinskimi troti mi pa mal dvigne pritisk (BTW po raznoraznih pisarnah sedi zlo dost raznoraznih trotov, ki si to ime zaslužijo, verjemi - bin der sin dis)

Še enkrat, če boš kaj rabila veš kje me najdeš.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
15.7.2006 20:46:50   
Annny
Če je nočeš preplačati 100%, poskusi s 50%user posted image   

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
16.7.2006 3:52:03   
Anonimen
Ma če ne smem postaviti na parceli hiše po svojih željah, me parcela sploh ne zanima. user posted image

Kaj ste že rekla, da moram narediti, da izvem, ali lahko namesto poslovnega objekta na parceli stoji stanovanjski objekt? A je to lokacijska informacija al' kaj drugega? In ali če se sme graditi stanovanjski objekt (in poslovnega rušiti) - ali to vseeno pomeni, da če se sosedje ne strinjajo, še vedno ne bi bilo nič? user posted image

(odgovor članu Annny)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
16.7.2006 5:20:12   
Marogica
Z lokacijsko informacijo izveš, po domače, kaj lahko gradiš(torej vrsto objekta), kakšen mora biti(stil, kakšne posebnosti objekta ali pa tudi ne) in če je parcela sploh zazidljiva(marsikateri lastnik e že napiz...l kupce, da je parcela zazidljiva, pa sploh ni bila).
Nato pa sem, preden sem dala delati projekte(ki stanejo zelo dosti) še šla pogovarjat s sosedi za soglasje (ki so mi ga podpisali kar na licu mesta ), kajti brez njihovega strinjanja ne boš dobila gradbenega dovoljenja, brez GD pa tudi kredita ne. Jaz sem se na UE celo pozanimala, KDO (torej kateri sosed) je stranka v postopku in kdo ne, kajti sosed čez cesto v našem primeru ni bil stranka v postopku, ker je njegova hiša oddaljena toliko in toliko metrov od ceste, kar je bilo dovolj, da ni bi stranka v postopku. Eden manj, torej ena možnost manj, da te nekdo ne zaj...be.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
16.7.2006 5:27:16   
Anonimen
Parcela je v blokovskem naselju. Kaj naj bi to potem pomenilo? Da mora podpisati soglasje vsak lastnik stanovanja posebej v vseh blokih naokrog ali da podpiše soglasje upravnik bloka?

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
16.7.2006 7:28:59   
Anonimen
Lokacijska informacija za PROMET Z NEPREMIČNINAMI vsebuje podatke o namenski rabi zemljišča, kar pomeni, da v njej piše kaj lahko gradiš. Lokacijska informacija ZA GRADNJO (MANJ ZAHTEVNEGA OBJEKTA) ti pove kje (na parceli) in kakšno lahko zgradiš (kakšna so merila za oblikovanje). Kar se tega tiče si zaenkrat lahko  brez skrbi, ker so ta merila zelo ohlapna (z izjemo kakšnih orto starih vaških jeder).

LI stane cca. 4.000 in jo lahko pridobiš sama brez vednosti lastnika parcele.

BTW. SEj ti ne dajo s sabo projekta kjer je narisano kakšno bajto moraš zidat user posted image . Čeprav ne bi bilo slabo, da bi spomeniško varstvo še s tem obremenili. Bi blo fajn, da bi financirali projektno dokumentacijo, če folk ne bi smel delat po svoje.

Kerensa zdej grem na dopust, če boš mela čas si res preberi gor kaj sem napisala. Je vse razloženo kako in kaj z dokumentacijo in gradnjo.

LP .0

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
17.7.2006 9:16:34   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Na poplavnem območju ni, na parceli pa je poslovni objekt, ja. Ampak vedno manj razumem...
Če se izkaže, da je parcela zazidljiva za stanovanjski objekt - a potem me bodo pa še komandirali, kakšno hišo si lahko tam na parceli postavim? Se pravi, da oni odločajo, ali bo imela eno nadstropje ali dve? In kaj a mi bodo še določili, katero firmo strehe moram kupit? Dajte ga no srat, no... Najprej plačat težke milijone za parcelo, potem čakati na vsa mogoča in nemogoča dovoljenja preko vzeh razumnih rokov, pa spet plačat, na koncu ti bo pa en občinski trot rekel, da ima pa ena stena hiše lahko samo 7m, 8 pa ne?
Pa saj ga zabetoniram v tisto fasado, no...


Draga moja, to so dejstva, ki jih moraš upoštevati preden greš gradit, ker drugače se ti lahko zmeša še preden zamešaš prvi mešalec malte.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
17.7.2006 9:21:08   
kalbo
Pikec oprosti, sam obstajajo tud veliki občinski troti. Če ti ne spadaš med njih, svaka ti čast. Pri nas naprimer, se je ena trotinja občinska dobesedno norčevala iz mene zarad dveh frčad, par bajt nazaj po ulci je pa en postavil dobesedno štirioglato piksno in to v naselje samih med sabo enakih hiš.

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
17.7.2006 15:50:43   
tehnofil
V lokacijski informaciji tudi piše kateri občinski odloki in kateri prostorski akti se morajo upoštevati. Nato vse te akte prebereš (prostorske načrte).

Kar je za zapriseženo pravnico mala malica.

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Tole izpade točno tako, kakor da ne morem postaviti hiše po svojih željah... 

Lahko, če so tvoje želje enake oz. v mejah pogojev. Če je akt ZAZIDALNI načrt potem so zahteve precej natančne in te precej omejujejo. Če pa je akt samo PUP -prostorski ureditveni pogoji pa je zadeva še najmanj omejena.

Soglasje soseda potrebuješ če gradiš manj kot 4m od meje (če je blok, pa blok - soglasje vsakega lastnika na tej tvoji meji). Če si 4m od meje te omejujejo samo še prostorski akti.

Določajo naprimer da lahko gradiš klet+pritličje+1nadstropje+mansarda. Naprimer višina slemena je lahko največ 7,5m. Smer slemena mora biti Sever-Jug (običajno so vsaj večina slemen ostalih hiš tako obrnjena. Kritina mora biti v naklonu 35-45stopinj. ...itd. Torej ni tako grozno. Odvisno od posameznega prostorskega akta. Razen, če so kakšni posebni pogoji (spomeniško,...)

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 17.7.2006 16:04:45 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
17.7.2006 22:26:31   
Anonimen
Jah, takole nekako je... med parcelo in dvema blokoma je pločnik z dveh strani (je pločnik javna površina, torej last občine, ali spada k prostoru bloka, kjer so skupni lastniki stanovalci?). Na tretji strani parcele je cesta (ta je pa zagotovo občinska last, a ne?). Na četrti strani parcele pa je stavba, ki je zagotovo občinska last.
Ali (lahko) pomeni, da če je poslovna stavba, ki je na parceli, določenih mer, da lahko dovolijo izgradnjo stanovanjske stavbe samo točno takih mer (ali manjšo)? In ali pri soglasjih sosedov lahko celoten projekt gradnje propade, če se eden od 100-tih stanovalcev ne strinja (ali obvelja večina, nad 50%)?
O gradnjah res ne vem nič, zato takole "po kmečko" sprašujem.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako prepričati lastnika, da proda?
18.7.2006 10:19:23   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Ali (lahko) pomeni,

Nič ne bo brez lokacijske informacije. Vse ostalo je neko ugibanje. Lahko je dovoljeno vse, lahko nič. ČE BO OBJEKT VSAJ 4m OD MEJE NI VEČ POMEMBNO KDO JE SOSED, če je takšna gradnja tam predpisana.

Sedaj boš morala nehat spraševat in se pozanimat o stanju parcele.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?