|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako zgleda plenični izpuščaj?
7.12.2006 19:41:39   
rija
user posted image

_____________________________

...vox populi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
7.12.2006 20:01:53   
lukec
Zelo rdeča, vneta koža okrog ritke v dimljah ali pa po spolovilu. Včasih se začne s takimi majhnimi rdečimi pikami, ki potem zrastejo v izpuščaj. Če je huda oblika se lahko pojavijo tudi krvave pikice. Smo že vse dali skoz ...

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
7.12.2006 20:03:16   
rija
Šit!Potem pa smo ga stakniliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Kak pa ga pozdravišuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
7.12.2006 20:33:50   
lukec
Mi smo poskusili vse živo in ni delovalo. Potem sem v naši lekarni v Zagorju kupila kremo Babymira in je bilo v treh dneh pozdravljeno. Je pa menda narejena iz istih sestavin kot praška pasta. Poskusite z njo.
Pa ritko čimveč na zraku, midva sva mu jo zvečer kar s fenom sušila. Pozdravite se čimprej!!!

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
7.12.2006 21:31:51   
rija
Od kere firme je ta babymira?

Pri nas praška ne delujeuser posted image  če ma rdečo ritko, pa pomaga bepanthen....pa v bistvu ritke sploh nima rdeče....pač pa ma te pike v pregibu in proti bedri.....user posted image
Upam, da ga ne peče prevečuser posted image  Drugače pa ritko vedno dodobra popivnam s papirnatimi robčki in ga nikoli ne dajem vlažnega nazaj v plenico.....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
7.12.2006 22:28:08   
natalia
jaz sem malo kombinirala, najprej eno previjanje puder, eno previjanje Canesten, eno previjanje Daktarin in tako ponavljala dva, tri dni, ko se je posušilo. pa veliko se je " zračila" - saj ne da bi ona imela kaj proti, z nago ritjo skakat po postelji user posted image

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
7.12.2006 22:48:00   
rija
natalia, kateri puder pa si uporabljala...jaz ima samo od welede, tistega za popek po rojstvuuser posted image  vecesin ali tak nekakuser posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
7.12.2006 22:50:52   
kofetek2010
naši pomaga Bebival (MB lekarne) user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
7.12.2006 22:55:50   
triša
Jaz ji zmeraj z Bepantenom namažem, še prej pa s čajem iz hrastovega lubja malo z vatko po izpuščajih namažem in posušim do čisto suhega. Pa malo večkrat jo takrat previjem da ni slučajno dolgo na mokrem.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
8.12.2006 8:10:50   
natalia
babylove puder iz DM-a.

_____________________________

V našem kraljestvu domujeta princesa Eva in mali naslednik Žiga!

(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
8.12.2006 10:33:42   
coolbabe
Mi smo pa z menjavanjem Buebchen hladilnega mazila in Riboderminom rešili v štirih dneh user posted image  

(odgovor članu natalia)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
8.12.2006 13:36:44   
eya
Nam je tudi parkrat pri rdeči riti pomagal bepanthen in bebival.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu coolbabe)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
8.12.2006 18:43:02   
Seven*
Pikice so skoraj ziher glivice. V tem primeru pomaga Canesten.

Rija, lej.. Koliko se tukaj brala, ima vsaka svoj recept. Predlagam ti, da malo poeksperimentiras.

Vsekakor pomaga ce ritko malo pofenas, da je popolnoma suha. Ne vem sicer katere plenicke uporabljas, definitivno so najmanj plasticne Fixies in tudi ful dihajo.. Ce praska ne pomaga poskusi s  canestenom in bebival kremico. Najprej ritko posusi do popolnoma suhega, potem vtiraj Canesten, ko se bo vseskupaj vpilo pa namazi s Bebival.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
8.12.2006 21:11:07   
ms3

pozor - če so rdeče pikice okrog ritke (tam kjer pride blato ven) je to plenični izpuščaj, če pa so rdeče lise in je koža gladka so to glivice. user posted image

user posted image

mi smo zdravili tako:
1. plenični izpuščaj: pri vsakem previjanju umiješ s kamilicami ali žajbljem, namažeš z bepantenom in čez hladilno mazilo (da se bepanten ne obriše v pleničko). v 3-5 dneh se mora stanje izboljšat. user posted image
2. glivice - otroka neseš pokaza pediatru, ki ti napiše recept za ustrezno kremo - user posted image  jaz rajš ne bi sama eksperimentirala na otroku.

opazila sem, da je user posted image  user posted image  dobila izpuščaj, če sem uporabljala preveč parfumirane čistolne robčke in pamper plenice, zato sem do 3 meseca umivala rito z vodo (vsaj večinoma).



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
8.12.2006 21:14:42   
StBarbara
Mi smo ga kopali v hrastovem lubju, nato osušili do suhega, potem pa če je bil "samo" izpuščaj namazali s praško pasto+bepantenom, če  so glivice pomaga  canesten.

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu ms3)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
8.12.2006 21:50:19   
Seven*
Ce so pikice, so glivice. Imeli zadevo priblizno 20x, tudi do krvi! Canesten dobis ze brez recepta, ni neko blazno agresivno mazilo in otroku ne skodi.

Ce bi jaz vsakic sla k pediatru zaradi plenicnega izpuscaja, lahko nonstop stojim tam. Imamo namrec blazno obcutljive riti. user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu ms3)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
8.12.2006 23:39:59   
rija
Seven točno: sva bila danes pri P in ima soruser posted image  Dobila canesten...upam,  da se hitro pozdravi.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
8.12.2006 23:43:37   
Seven*
Rija, ko zacnes zdravit gre ful hitro, bos videla!!!

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
8.12.2006 23:53:21   
rija
seven, kaj misliš o tistih "eko" plenicah moltexuser posted image
Sem mu jih mislila iti jutri kupit....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
9.12.2006 0:00:50   
Seven*
Dobre so, ker so nebeljene in vsebujejo manj kemikalij. So pa tud Fixies zelo vredu. A si poskusila?!?

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
9.12.2006 0:03:31   
rija
fixies sem probala enkrat davno, prvi ali drugi mesec, pa so premočile....bom probala sedaj, itak ga moram na dobro uro previjati....se pa spomnim, da so bile sicer debelejše, vendar mehke....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
9.12.2006 3:13:35   
April
pa še pri umivanju pazi. Najbolje je umivati s kamilicami. Mi smo edino tako pozdravili. Robčkov pa rajš ne uporabljat. Je že boljš sama voda.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
11.12.2006 12:28:10   
Marelica
No, zdaj smo pa očitno še mi staknili to nadlogo user posted image . Ko sem vas prebirala se mi je naenkrat posvetilo, da sem v tem času menjala edinole vlažilne krpice. Sicer je ista firma (DM), ampak so ti tanovi bolj mokri, z aloe vero in ekstraktom kamilice. Bo treba iti nazaj na stare (sensitive) in v nabavo canestena.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
18.12.2006 11:21:03   
dinozaver
Jaz neki ne kompliciram z umivanjem. Jo kar z vlažilnimi robčki umivam. Pa je vse ok. Samo ko je pa imela soor pa sem jo samo z vodo umivala. Zdaj jo pa zopet samo z robčki. Zakaj pa so vlažilni robči, če ne zato da jim umiješ rit. Odvisno od dojenčka do dojenčkam, kako pa na njih reagirajo. A, ne?
Canesten je pa zakon. Meni se zdi da je soor kar čudežno izginiv. user posted image Zdaj je pa vse super.



(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako zgleda plenični izpuščaj?
18.12.2006 21:48:42   
Marelica
Ja, CANESTEN je pri nas tudi čudežno pomagal!!! In spet uporabljamo tudi vlažilne robčke brez problema.

(odgovor članu dinozaver)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Telo po porodu: Štiri resnice in ena laž
O spremembah, ki jih pusti nosečnost na telesu ženske se veliko govori. Ženske predvsem zanima, kako jih lahko omilijo o...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?