|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kam na morje, plažo z otrokom s pp
29.6.2007 16:29:14   
Anonimen
Na katero plažo, da nisi atrakcija oz. kot se izrazil moj brat real "real TV". Morda je kje plaža kamor zahajate s svojimi "posebnimi" otročički ali pa plaža kjer so ljudje "navajeni" "drugačnih" in jih ne gledajo kot deveto čudo sveta:((( Aja pa po možnosti Slo oz bližina Slo obale.

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
29.6.2007 17:53:37   
ona
V Izoli imaš prav plažo za invalide,blizu svetilnika,kjer ne bi bili izjemauser posted image
drugače pa se jaz ne bi sekirala če vas kdo gleda,kaj ga pa brigauser posted image
jaz sem vedno v Izoli hodila na tole plažo,ker mi je pač bila všeč in me ni brigalo za malo drugačne kopalce,pa zudi dosti Izolanov se tja hodi kopat tudi z otrocmiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
29.6.2007 20:13:19   
muha1
Zakaj pa ne grete npr. z društvom Sonček ali pa Sožitje? Tam so si otroci in starši vsi enaki; imajo družabne večere, razne programe,  piknike in še in še... Poznam kar nekaj staršev, ki se vključujejo v ta društva in so zelo zadovoljni user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
29.6.2007 20:32:08   
tascha
V Poreču v mestu, tam na koncu marine, je tudi neka taka plaža. Vsaj tako sklepam po tisem drsnem dvigalu pa pomolu.  Kopala se pa tam še nisem, tako, da ti izkušenj ne znam povedat.
Sicer pa, kot je že ona rekla, ne sekiraj se, ljudje vedno buljijo, pa če je to otrok s pp, ali nekdo predebel ali presuh, pa komu kopalke niso všeč, pa če se kdo preveč smeji.... Skratka, vsakogar nekaj moti.

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
29.6.2007 21:29:29   
bskrle
Debeli rtič.

(odgovor članu tascha)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
29.6.2007 21:56:57   
bumerang
Jaz v Sansimonu redno videvam starše z otroki, ki imajo različne težave, in tudi skupine društev. Tako da tam zagotovo ne boste edini.

Ampak jaz bi se raje vprašala tole: Zakaj te moti, če te kdo pogleda? A ne moreš mimo tega? Saj nisi ti kriva, da je otrok drugačen, otrok pa še manj. In če je kdo "bogi", je to kvečjemu tisti, ki ne spoštuje drugačnosti. Pa tudi vsak, ki vaju pogleda, ne naredi tega zaradi poniževanja, kvečjemu zaradi sočutja. Otroci pa pogledajo, ker je to zanje prva izkušnja ali pa imajo takih izkušenj malo. Pa bi bilo dobro, če bi jih imeli!

Glej, zapomni si: Stigmatizirajo te lahko samo, če ti to sama dopustiš! Če tega ne dopuščaš, te nihče ne bo. In stigma je največkrat in najprej v naši glavi, potem pa drugi to povzamejo.
Privošči otroku družbo "normalnih" otrok, vsi bodo pridobili!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
29.6.2007 22:43:56   
cmokec
V Pineti v Novigradu so apartmaji prilagojeni za otroke invalide, ne vem pa, kaj potrebuje tvoj otrok. Imajo tudi posebne vozičke, da otroka pelješ v morje po posebni rampi. Invalidi imajo posebne ležalnike, pa 24 ur je prisoten pediater.

Tam je veliko otrok s PP. Osebje je vajeno stika z njimi. Tam je poseben maser kot del terapije. Tudi jutranja telovadba je za invalide, pa še marsikaj. Tudi večerni ples je družabno mesto, kjer so plesoči vozički nekaj vsakdanjega.

Večino tega je zahvala Društvu invalidov Gorenjske, če se ne motim. Lahko seveda letuješ tudi individualno.

Pokliči v Pinesta d.o.o. v Kranju, pa ti bodo svetovali, če te zanima.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
29.6.2007 22:50:55   
Anonimen
Ampak jaz bi se raje vprašala tole: Zakaj te moti, če te kdo pogleda? A ne moreš mimo tega? Saj nisi ti kriva, da je otrok drugačen, otrok pa še manj. In če je kdo "bogi", je to kvečjemu tisti, ki ne spoštuje drugačnosti. Pa tudi vsak, ki vaju pogleda, ne naredi tega zaradi poniževanja, kvečjemu zaradi sočutja. Otroci pa pogledajo, ker je to zanje prva izkušnja ali pa imajo takih izkušenj malo. Pa bi bilo dobro, če bi jih imeli!

Glej, zapomni si: Stigmatizirajo te lahko samo, če ti to sama dopustiš! Če tega ne dopuščaš, te nihče ne bo. In stigma je največkrat in najprej v naši glavi, potem pa drugi to povzamejo.
Privošči otroku družbo "normalnih" otrok, vsi bodo pridobili! [/quoteIZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Se podpišem pod tole!
Jaz imam tudi otroka s CP, pa mi do danes še ni prišlo na misel, da bi svojega otroka zaradi drugačnosti vozila na "posebne" plaže! Pa včasih ljudje res tako "bulijo" v njega, da je joj. Včasih potem vržem kakšno pripombo, največkrat se pa ne oziram na to.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
1.7.2007 10:38:26   
Lusa
Se podpišem pod bumerang.

Oh ,ko bi še naša Ajša živela ,naj bi bila kakršna bi bila ,sramovala se je nikoli ne bi ,še manj pa skrivala pred okolico ,ki je itak nesramna in ne sprejema drugačnih ljudi.Vsem bi jo pokazala z veseljem ,je bila moje vse ,moja najlepša princeska ,čeprav drugačna.Rada sem jo imela ,ponosna sem bila nanjo,.......pogrešam jo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
1.7.2007 20:57:52   
Anonimen
Jaz se to sploh ne oziram in ne sekiram kaj si drugi mislijo ali gledajo.Mi gremo,ko gremo navadno v toplice bili pa smo tudi na debelem rtiču z društvom sonček.Ampak zakaj bi izolirali otroka in ga pelali le tja kjer so njemu podobni?Zakaj nebi bil z tistimi (normalnimi)?Jaz ga ne mislim skrivat ped nikomer.Saj je zadosti v šoli med svojimji vrstniki naj bo drugje med nami in otroki.

(odgovor članu Lusa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
3.7.2007 21:25:30   
šmarnica
Mene pa moti zakaj pišeš kot anonimna. Ko sem brala tvoje vprašanje, mi je bilo, kot da si ti tista, ki se sramuješ svojega otroka.  Kot da ti želiš prikriti, da je tvoj otok drugačen. Veš, velikokrat so ovire predvsem v glavah "normalnih" staršev. A da ljudje bulijo tudi v "normalne" otroke, pa ne vidite?

_____________________________

Bistvo je očem nevidno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
3.7.2007 23:32:05   
Anonimen
Ok, najprej hvala za odgovore in predloge.
Vsem tistim, ki pa vas zanima zakaj oz moti to da bi svojega otroka rada odpeljala na plažo med "sebi enake"(-takih tako ali tako ni)pa lahko napišem samo to. Bili smo na dopustu na običajni plaži med "normalnimi" in bi pač enkrat za spremembo šli še "drugam". Pa še toliko v vednost, moj otrok ne hodi v vrtec, je doma in nima stikov s "sebi podobnimi" oz z otroki s podobnimi težavami. Se ga ne sramujem (sploh ne v kontekstu plaže, morja). Pač zanimalo me je, če na Slo oz. bližini Slo obale kaj takega obstaja. Kjer si mogoče lahko malo bolj sproščen (tudi otrok).

(odgovor članu šmarnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
3.7.2007 23:40:12   
Marogica
Dajte, punce, ne obsojajte in ne grajajte kar tako. Dejstvo je, da je otrok s PP drugačen in dejstvo je, da "normalni" zdravi ljudje pač vedno pogledamo drugačnega od sebe. Če te pogleda vsak ali vsaki drugi, je kljub temu, da stojiš za svojim otrokom, včasih težko. No, vsaj meni bi bilo. Pa to ne pomeni, da se otroka sramuješ-še zdaleč ne....

Anonimna, jaz te pa popolnoma razumem, kaj bi rada.

Žal pa ne vem, če je kaj takšnega v SLO. Mogoče bi se obrnila na kakšno društvo, ki obstaja v okviru bolezni tvojega otroka. Mogoče imajo le-ti kakšne informacije.

Pa lepo se imejte na morju

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
4.7.2007 14:42:22   
Anonimen
Dajte, punce, ne obsojajte in ne grajajte kar tako. Dejstvo je, da je otrok s PP drugačen in dejstvo je, da "normalni" zdravi ljudje pač vedno pogledamo drugačnega od sebe. Če te pogleda vsak ali vsaki drugi, je kljub temu, da stojiš za svojim otrokom, včasih težko. No, vsaj meni bi bilo. Pa to ne pomeni, da se otroka sramuješ-še zdaleč ne....
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Saj jo noben ne obsoja, samo sprašujemo se, zakaj bi takega otroka skrivala oz. ga vozila na "posebne" plaže. Ampak je potem anonimna že lepo odgovorila, da bi pač rada poskusila tudi "drugačne" plaže.
Je pa res, da je težko, ko gledajo tvojega otroka, vendar osebno mislim, da je bolje, da se čimprej "navadiš" na te poglede, saj s tem pripomoreš, da bo tudi otrok lažje sprejemal svojo drugačnost.
Tudi mi hodimo na srečanja, se družimo z "drugačnimi", vendar poskušamo svojega otroka tudi vključevati v "normalno" življenje!


(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
4.7.2007 14:52:54   
MarijaPo
Mogoce probajte z nudisticnimi plazami, tam je obicajno folk malce bolj kultiviran. Priporocam koversado.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
4.7.2007 14:55:42   
lemavrica
V Strunjanu dostikrat vidim otroke s pp, pa kot je ena že omenila Sonček, mislim da imajo svoje kapacitete nad Ankaranom.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
4.7.2007 16:14:00   
anajmad
Izola je na splošno znano mesto,kjer se zbirajo otroci in odrasli s PP. Meni osebno to ni nič nenavadnega in prav veselo rada poklepetam s kakšno mamico,ali pa z otročkom.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
27.8.2007 11:59:46   
ttdr
Draga anonimna, verjamem, da ti je težko, ko ljudje buljijo v tvojega sončka. Vendar vedi, da smo tudi taki, ki vas in vaše sončke občudujemo, ker vemo, da posebni otroci potrebujejo še več pozornosti in ljubezni. Kdo od nas je pa normalen je pa tako ali tako relativna ocena.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kam na morje, plažo z otrokom s pp
27.8.2007 12:19:01   
cmokec
Nisem niti pomislila, da je vprašanje postavljeno, ker bi se anonimna otroka sramovala. user posted image Bolj mi je tekst podoben skrbi za otroka in ne izolaciji.

Vprašanje sem bolj zastopila v zvezi z opremo, ki je v pomoč otroku s PP tudi na letovanju. In zato sem napisala Pineto. Ker imajo posebne bungalove z vhodom za invalidske vozičke. Ker imajo posebne ograje v vodi, da se lahko primejo, ker imajo poseben vozičke, da lahko nepokretno osebo pelješ v morje. Ker je 100 malenkosti, ki lahko naredijo dopust bolj prijeten.

Tam so seveda tudi zdravi otroci v koloniji in otrok s PP ni nič izoliran od svojih zdravih vrstnikov. Zvečer je ples in otroci se zabavajo skupaj.

Malo sem zgrožena, da lahko tako obsojate čist preprosto vprašanje.

Sicer sem še pod vtisi, ker sem se ravno v soboto vrnila s tega čudovitega kraja. Solze mi stopijo v oči, ko se mi prikaže slika, kako ti otroci s PP uživajo življenje. Nekateri so peli v vozičkih, drugi so komaj plesali, a tako žarečih obrazov. Na drugi strani pa napacane 10 letnice z količino mejkapa, ki bi mi zadostovala za 14 dni. Ja, njim je bilo pa pod častjo, da bi plesale na Čuke.

Jaz sem vesela, da moji otroci letujejo z otroci s PP. To je naložba v otroka, da smo vsi ljudje, ki potrebujemo včasih samo objem in lep pogled. In naše še opazile niso, da so otroci drugačni.

Najbolj se mi je vtisnilo besedilo na majici enega od vzgojiteljev, ko je v naročju držal nepokretno punčko in plesal z njo. Pisalo je: Mladosti je več. Vsak komentar je odveč.


_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu ttdr)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?