|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
22.7.2008 14:01:02   
pokica_
Naslov je res dramatičen in se čuje zelo zastrašujoče, ampak to kar se dogaja pri nas v naši murskosoboški porodnišnici glede naročanja na preglede pri G je katastrofalno!!!
Človek res ne more nič drugega rečt! Kličem in se poskušam naročiti že od petka, kot prvo je bilo eno uro zasedeno, pol mi ženska dvigne slušalko in jo odloži; in to kar 3x!!! Ej, me je imelo, da bi šla tja in jih natulila, kaj se grejo pametne,....in to naša država podpira, tako lenobo žensko!user posted image
Danes pa spet isto, s to razliko, da nihče ne dvigne, ker je že več kot eno uro zasedeno!!!! Ja, kdaj j.....se pa pol naj človek sploh naroči, če ne v času naročanja?!!! In za naročanje imajo za cca. 8 ginekologov samo eno telefonsko številko in eno sestro, ki se ji še oglasit ne da!!!user posted image  Joj, kak sem jezna....morala sem si dati dušo na ekranuser posted image .

Je že bolje...očitno mi ne ostane drugega, kot da grem v petek osebno tja v času naročanja in naj me pred mano zapiše, da hooooočem pregled!!!!user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
22.7.2008 15:25:41   
zarjica
ja, vem da je tako...sem se pred tedni vrnila iz te bedne porodnišnice. kaj nam pomaga, da imamo lepo, novo, moderno porodnišnico, če pa je osebje ostalo isto. Nekateri (seveda obstajajo ozjeme!) si te službe enostavno ne zaslužijo. mene je dr. Kous tak natulil, da še zdaj prihajam k sebi - pa to ne moreš verjet!

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
22.7.2008 20:00:49   
muki1
Se podpišem, tudi sama sem klicarila ko budala, pa sploh nisem prišla na vrsto, potem pa so me skenslali. user posted image user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu zarjica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
23.7.2008 16:22:49   
pokica_
No, sem vesela, da je še kdo enakega mnenja kot jazuser posted image . Se že bolje počutim!user posted image  Kar se tiče pregleda, bo najbolje, da v petek grem osebno k tisti sestri tam, ko je tako leeeeeeena, da se ji še šihtnega telefona ne ljubi dvigovat in se bom tam naročila za pregled, da vidim na lastne oči! ....sicer ne vem, zakaj ne da odpovedi, če se ji tako zelo ne ljubi delat, ko dobi plačo iz našega denarja,...in tako zdravstveno osebje mi plačujemo!user posted image

Kar se tiče pa tega dr. K,...user posted image sem imela jaz z njim že prevelike probleme, je bil krivec za moj spontan splav in to mi je resno dalo vedet, da tako nesposobnega in podlega G si pa res ne zaslužim! Najbolj aroganten, nesramen in osoren dr. kar jih poznam,...pol si še pa drzne pametovat!user posted image  
Tole osebje tam je pa res sila čudno,...sem že čula marsikaj ja...in se prav nič veselim tistih časov, ki bojo prišli, da bom morala šetati po tej porodnišniciuser posted image  Ampak, takrat bo vsaj en razlog za srečouser posted image  in si nebom dovolila da bi kdo uničil moje veselje takratuser posted image .

Še kak komentar mogoče...?user posted image



_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
23.7.2008 16:29:22   
Raho
Jaz nisem nikoli imela niti ene slabe izkušnje. OK - to z naročanjem je res kriza, ampak sem sama mrtvo hladno poklicala sestro od moje G. in sem se zmenila z njo.

Drugače pa - stika z drugimi zdravniki razen z mojo G. nisem imela.

Enkrat sem imela slabo izkušnjo z dr. V, ampak sva oba imela slab dan - ali noč.

O dr. K. sem pa tudi jaz že marsikaj slišala.


(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
24.7.2008 14:29:34   
pokica_
Ti verjamem Raho, ampak problem je v tem, da sem imela g. v Trbovlju, zaradi določenih preiskav, ko sem tam prek vez prišla prej na vrsto, oz. takoj, sedaj pa res želim dobit enega G v MS, prej sem imela v Le, še pred vsem tem,....ne morem pa priti z nikomer v stik, ker še nimam izbranega G, drugače bi tudi jaz poklicala sestro, tako kot ti pravišuser posted image . Je vsekakor lažje, ampak prvo moram sploh dobit enega G, ko bo moj izbrani G, ker bi želela ponovno, da mi vzamejo bris in pregled, ker imam ponavljajoče se težave že nekaj let...user posted image

Mogoče lahko kterega priporočiš Raho?user posted image

Lep dan vsem!

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
24.7.2008 18:06:17   
Raho
Pokica_ vem, da jih moja več ne jemlje, ker gre kmalu v penzijo. Je pa sedaj v porodnišnici en ful dober G., ki je prišel iz Jesenic. Sicer ne vem, kako se piše, ampak vse punce pravijo, da je super. Mogoče pa ti bo vedela povedati katera več. Sicer pa vprašaj, če bi moja g. še koga vzela (Ouček). Meni osebno je ona super.

Mislim, da pa se ta G. iz Jesenic piše nekaj na B, nisem pa ziher

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
24.7.2008 19:15:24   
zarjica
Bernik Jernej je ta ginekolog, o katerem govorite. Jaz imam z njim pozitivne izkušnje.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
24.7.2008 22:27:13   
pokica_
Hvala Raho, zarjica!

Bom jutri povprašala po njem, ko se bom naročevala za pregled, če sprejema nove pacientkeuser posted image !

LP

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu zarjica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
25.7.2008 15:31:30   
žanam
Da te še jaz malo potolažim al pa ne, tudi pri nas na ptujskem je tako, seveda če nisi pri kakem zasebniku. Pa kaj si moremo. nič!user posted image  Rabiš pač en prosti dan v službi, če ga dobi. Čeprav se delavci očitno ne zavedajo, da so praktično tam zaradi nas, ne hodimo mi tja zaradi njih, ampak zaradi našega zdravja.!! Res pa je da imamo veliko mladih izobraženih ljudi, polnih idej, ki pa bi si želeli delati, pa službe ne dobijo!user posted image  Očitno je v našem zdravstvenem sistemu hudo nekaj narobe!

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
26.7.2008 14:50:52   
pokica_
Hvala vsem za odgovore!

Evo, mi je končno uspelo uredit in to osebno! Drugače bi se lahko še na trepalnice postavila, pa nihče nebi dvignil tistega telefona!user posted image
Sem se tam morala malo zadret in ukazatuser posted image , da ne mislim več čakat, da se bo kateri zljubilo dvignit slušalko in tako sem se naročila pri eni ženski G. Tisti G iz Jesenic pa oktobra odhaja, tako da ni imelo smisla se naročat pri njem za tako kratek čas.

Lep dan vsem!user posted image





_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu žanam)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
5.8.2008 19:25:54   
srecka30
OJ!
Naj tudi jaz "pošinfam" soboško porodnišnico in dr.Kousa, ki me je pred dobrim mesecom dni(sedaj sem srečna, da me je in sem šla v MB) kljub krvavenju v 33. tednu poslal domov POČIVAT! Ja kaj sem pa delala tam 3 dni, pa ni nič pomagalo? Tri dni sem ležala na oddelku in nisem imela niti enega pregleda (ne UZ, ne vaginalnega) kljub temu, da sem krvavela, ctg pa je kazal rahle popadke! Enkrat sem dopoldne ob 11.00 poklicala sestro, da spet močneje krvavim in mi je rekla, da bom večer na viziti povedala. Pa sem in bilo nič. Pa sem šla  v soboto domov, čez dve uri pa že za MB. Tam sem takoj dobila inekcijo za pljučka (v Rakičanu o tej možnosti niso razmišljali) in čez tri dni sem rodila. Kaj bi se z našo pupo zgodilo, če bi ostala v Rakičanu, ne upam razmišljati. Torej, praga soboške porodnišnice ne prestopim več nikoli. V Mb pa je bilo vse super, kljub vsem komlplikacijam.
Lep pozdrav!

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
6.8.2008 14:58:07   
pokica_
srecka30...šokirala me je tvoja zgodba in taka neprijetna izkušnja z MS porodnišnicouser posted image . Tega kar si dala skos res nikomur ne privoščim. Krivda je pa seveda na strani dr. K.
Očitno je človek enostavno izgubljen v svojem poklicu, ga ne veseli to delo, dela vse rutinsko, njega boli patak za vse skup,....glavno da si nabira dežurne in nočne ureuser posted image . Dovolj žalostno, vem. Nisma samo midve osamljen primer, poznam še nekaj ljudi, ko so imele negativne izkušnje z njim in so se prestavile k drugim G.

Saj pa res ni druge rešitve. Kako pa to, da si rodila v MB, če lahko vprašam? A to na podlagi te neprijetne izkušnje, ali si itak že vnaprej načrtovala porod v MB?

LP

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu srecka30)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
7.8.2008 9:00:11   
srecka30
Oj!
Jaz sem imela namen roditi v MS, ampak ko me je dr. K. poslal domov kljub krvavitvam in bolečinam in sem prišla domov, kjer je kri dobesedno tekla iz mene, sem mojemu rekla, da pa naj zdaj pelje v MB. In me je! Na srečo! Sicer sem že 2x v nosečnosti ležala v MS in bila obakrat nad osebjem razočarana. Pohvalim lahko le dr. Bernika, za ostale pa imaš občutek, da jim enostavno ni za delo. Sestre nonstop sedijo v tisti svoji luknji in pijejo kavice, gledajo tv in se zabavajo in smejejo dolgo v noč. zjutraj pa že ob 5 začnejo hoditi po sobah in pobirati šalice od čaja. kot da je to pomembno!? v MB so jih tudi pobrali, ampak ok. 8.00.
jaz pravim, da jim nič ne pomaga, če imajo vse novo in ful zrihtano, ko pa je osebje  zgolj na silo prijazno.
sem pa slišala, da je na porodnem odd. boljše. po moje je vredu, dokler je s tabo in user posted image  vse okej in nimajo dela z vama, ko pa je kaj narobe je pa user posted image .
moje mnenje!
lp

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
8.8.2008 11:36:26   
rija
srečka30, grozauser posted image



sem pa hvaležna dr.Kosu, da je takšen arogantnež in prepotentnež.....ker je še samo prispeval k temu, da sem se odločila za porod v Feldbachu.

In ni mi žal. Četudi bi za to dobila račun.

Sestre so krizaaaaaaaa!!!! Ob petih zjutraj ropotajo po posteljah v smislu, kaj bi ve spale, če pa moramo mi tak zgodaj delati.

Tistih par dni v začetku nosečnosti na G oddelku sem bila polna lokalnih tračev, kdo je koga, kdo s kom in podobnih sranj. Ob petih zjutraj.....

Hvala bogu za internet, rr....in še komu, da ti odpre oči in pokaže na druge alternative.

< Sporočilo je popravil rija -- 8.8.2008 11:39:01 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu srecka30)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
11.8.2008 15:05:04   
pokica_
Srečka, hvala bogu, da se je pol v MB vse dobro izteklo! user posted image
Rija, ti si pa sprejela dobro odločitev, ko si se odločila za porod v Feldbachu.

Kaj pomeni nova porodnišnica, če je osebje ostalo enakouser posted image

LP

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
19.8.2008 13:33:40   
mojgg
Pozdravljena Rija!

Zasledila sem tvoje pisanje, da si šla rodit v Feldbach. In po datumu sodeč ne tako dolgo nazaj.
Jaz sem noseča drugič. Prvič sem tudi rodila v Feldbachu. Bila več kot zadovoljna. V porodnišnico MS sploh nisem upala zaradi še takratnih razmer. A kot praviš - osebje ostane isto, kljub novemu okolju. Tako tudi v drugo razmišljam o ponovnem rojevanju v Feldbachu. A bi bila tako dobra in mi prosim povedala, kako je bilo? Zanima me, če si se prej dogovorila z dr. Miglarjem, če si morala že kaj vnaprej plačati ali ti bodo posredovali račun po pošti? Predvsem pa, kako so te tam zdaj sprejeli? A je bilo še kaj Slovenk tam?
Oprosti. Imam tisoč vprašanj. Napiši mi prosim, vse, kar želiš. Bila bi ti neizmerno hvaležna.
Čimveč veselja z otročkom ti želim.user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
23.8.2008 16:12:29   
čmrlček
Pokicam, Zarjicam, Sreckam,...
Pupe!
Upam, da ste se seznanile s priporočenimi pravili sodelovanja na forumu (Jerneja RR). Med drugim piše: "Obnašajte se tako, kot želite, da se drugi obnašajo do vas."
Osebe, o katerih pišete, so resnične in se ne morejo braniti in jih lahko s temi sporočili prizadenete. Takšna sporočila so lahko zelo napihnjena in - bog ne daj - mogoče celo lažna. Preden se oglasite na forumu, se predihajte in razmislite, kakšen bi bil vaš prispevek za boljšo komunikacijo med vami in osebami, ki jih omenjate. Tudi vam in otroku, ki ga nosite, bo bolje, če se boste umirili in v miru čakali na porod.
Ob takih dogodkih se nasmejte in z malce humorja sprejmite nesporazum.
Nasmeh vas nič ne stane. Bodite boljši od drugih. S tem jih razorožite, da začnejo razmišljati, kaj so naredili narobe.
Tako delam sama in nimam nobenih problemov ne doma, ne v službi, ne v ambulantah z nepreglednimi vrstami, ... Tolaži me misel, da mi ni treba živeti z njimi. Hvala bogu pa tudi njim ni treba živeti z mano.
Lepo pozdravljene.    Čmrlčekuser posted image

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
23.8.2008 22:23:27   
mehurčica
Čmrlček, ti si verjetno kaj narobe prebrala ali razumela?user posted image Punce so napisale svoje izkušnje. Tale stavek kot pravilo "Obnašajte se tako, kot želite, da se drugi obnašajo do vas." je verjetno mišljen med tistimi, ki so aktivni na forumu. Je pa seveda res, da še kako drži za vse ostale. A misliš, da se je doktor pri Srcek30 obnašal tako? Me prav zanima, kako bi reagiral recimo pri svoji ženi. Ma sem 100%, da je ne bi poslal domov s krvavitvami.

Pa te nič ne napadam, da ne boš mislila. Ampak pravim pač, da v nekaterih primerih se ne moreš samo nasmehnit nazaj in se sprijaznit s "saj bo".


_____________________________

Šele, ko postaneš mama, začneš resnično cenit zdravje.

(odgovor članu čmrlček)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
24.8.2008 8:52:42   
čmrlček
Sem bila malček nejasna. Razpisala sem se o obče človeških odnosih, strokovne medicinske stvari niso moje področje in o njih ne morem nič povedati, pa tudi ne bi bilo primerno, da o njih pišem na tem mestu. To je stvar zdravnika in pacientke in jih morata onadva rešiti takoj.
Imenovanja oseb z imeni (priimki), ki ne morejo osvetliti dogodka s svoje strani, pa ne odobravam. Z vsemi mislimi Mehurčice se strinjam. Vidim, da sva na isti valovni dolžini. 
Lep dan želim, čeprav dežuje.   Čmrlček  user posted image

(odgovor članu mehurčica )
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
19.7.2009 20:41:12   
matejkaantolin@gmai
 ŽIVIJO!
Noseča sem tretjič.Pričakujemo v drugi polovici februarja 2010.Žan je star 11 let,Anja pa 7 let in pol.Oba sta se rodila v stari porodnišnici v M.S.
Žan se je rodil skoraj dva meseca  prezgodaj,pa je vseeno tehtal 3030g in meril 49 cm.Moram povedati,da sem bila nemogoča porodnicauser posted image in ne vem,kako so me lahko prenašali skoraj 16 ur,ko sem rojevala.Imam namreč zelo nizek bolečinski prag,proti bolečinam pa nisem dobila nič,mi je pa ena od sester dejala,kaj da se derem,češ da sploh še ne vem,kaj so popadki.Obljubila sem si ,da več nikoli ne bom rodila.user posted image T
Leta 2001 pa sem prelomila obljubo in rodila Anjo(3430g in 51 cm).V porodnišnico me je mož peljal v snežnem metežu(30km/h).Drugi porod je potekal čisto nasprotno kot prvi.V porodni sobi je bila z mano le ena mlada babica(Andreja),ki je bila pravi angel in je storila vse za moje dobro počutje.Koliko mi je to pomenilo!user posted image user posted image user posted image Porod je trajal le 2 uri in na svet je s pomočjo babice pokukala Anja.
Na staro porodnišnico imam sicer malo slabih spominov,bila je tako domača,v sobah se nas je stiskalo po šest,vendar je bilo zato toliko bolj pestro,gnetle smo se v vrsti za tuš,čakalnice so bile včasih nabito polne,hodnik v porodnišnici poln obiskov,postelje škripajoče in neudobne,osebje bolj ali manj prijazno...ampak je bila vseeno naša stara porodnišnica.user posted image
Lani pa sem zaradi zdravstvenih težav nehala jemati tabletke,pa sva z možem rekla,kar bo,pa bo.In je bilo.Tako zdaj vsi komaj čakamo štručko,ki bo zagledala luč sveta v novi,moderni porodnišnici.user posted image  

_____________________________

piškotek

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
19.7.2009 20:43:13   
blaža
O, ma tom, da se ne moreš naročit po telefonu, je tudi v Izoli. Tam sploh ne dvigujejo telefona. pa skozi je zasedeno, ker non stop folk kliče, pol, ko pa dobiš zvezo, pa nihče ne dvigne.user posted image user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu matejkaantolin@gmai)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
19.7.2009 21:11:05   
Nončika
z osebo,ki jo omenjate sem jaz tudi mela konkretno slabe izkušnje. grozne moram reči. ta arogantnost in ošabnost ga je stala pacientke. sem se prepisala k drugemu g.

_____________________________

3 datumi v mojem življenju: 2.8.2005, 24.10.2009 in 22.5.2010.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
20.7.2009 20:20:14   
matejkaantolin@gmai
ŽIVIJO!
Kar se mojega ginekologa tiče,imam samo dobre besede o njem.K dr.Šubinskemu v bolnišnici M.S.hodim že 15 let.Najino prvo srečanje je bilo sicer katastrofa,ker mi jih je tako napel,da sem se ves dan jokala.Vseeno sem se odločila,da bom hodila k njemu in ni mi žal.Spremljal je tudi obe moji prejšnji nosečnosti in moram povedati,da se je zelo trudil me vzpodbujal,predlagal mi je tudi bolniški stalež že v 2.mesecu nosečnosti obakrat,prav tako tudi zdaj.
Redno me je pošiljal na UZ,na lab.preiskave,pomagal pri kakšnih težavah...
V glavnem-zame je zelo dober zdravnik.

_____________________________

piškotek

(odgovor članu Nončika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Katastrofa-porodnišnica Murska Sobota
1.8.2009 8:48:21   
naty6
Ojla punce.
Tudi jaz sem drugič noseča in rok imam 5.oktobra. In tako kot vse je tudi mene groza misel, da bom morala iti rodit v MS, kajti prvič sem imela z njimi  slabe izkušnje( takrat še v stari porodnišnici). Mož me je pripeljal notri zdravo, ker sem mislila da mi odteka voda...2x so me vaginalno pregledali in poslali na oddelek, češ da nisem še za poord (10 dni po roku). Pol ure po tistem sem dobila tako visoko vročlino(39,8) da sem morala takoj v porodno. Torej prideš zdrav....postaneš bolan. Pa še naš malček je dobil možgansko razdražitev..tako da sva vse skupaj bila v bolnici 19 dni (mali je bil 2 tedna v inkubatorju) tako da drage mamice, sem rabila 4 leta da prebolim to izkušnjo in da znova zanosim.
Kako pa je res v Feldbachu? Se moraš res prej naročiti? Je samoplačniško? Prosim za informacije, če jih kdo ima slučajno!

Lep sončen dan.

(odgovor članu matejkaantolin@gmai)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?