|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
12.8.2010 0:34:19   
MUNAN
Pred kratkim sem izvedela, da je otroka možno oz. priporočljivo voziti v nasprotni smeri vožnje vse do petega leta. Po podatkih, ki sem jih do sedaj lahko našla na spletu, bi se tudi jaz strinjala, da je to bolj varen način prevažanja otrok.
Zanima me kakšno je vaše mnenje o tem. Ali ste pri nas že videle da bi kdo otoke (razen dojenčkov) prevažal na tak način? Ali ste v naših trgovinah z otroško opremo že videle take avtosedeže?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
12.8.2010 8:09:11   
ajataja
Nisem še videla ne v trgovini in ne v avtomobilu in tudi sama ne razmišljam da bi otroka vozila tako.Kam pa naj triletniku noge dam če ga kontra obrnem.

(odgovor članu MUNAN)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
12.8.2010 11:50:27   
PapuaNG
jaz tudi še nisem videla takega sedeža. Pa tudi ne vem, koliko je to praktično - poleg tega, da so mu noge že kmalu predolge (naš raste ko konoplja in smo že lupinico zamenjali precej zgodaj, ker mu je bila premajhna), se otrok raje vozi, če gleda naprej, vsaj pri nas je bilo tako. Pa tudi ti kot voznik ga bolje vidiš, če je naprej obrnjen in lažje kaj posreduješ, če je potrebno (duda v usta itd.). 

(odgovor članu MUNAN)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
12.8.2010 12:05:46   
Felicita
sploh si ne predstavljam kam nej bi otrok, višji od metra, dal noge če bi gledal nazaj... oz. kaj bi se zgodilo s tistimi nogami v primeru nesreče.

mogoče če maš takle avto:

user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu PapuaNG)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
12.8.2010 14:51:10   
LEJLA
Ne v SLo se nisem videla taksnega stola.
Sem ga pa kupila v ZDA (smo tam takrat ziveli) in sem sina vozila obrnjenega nazaj od 9m pa do 1,5 let. In ne, ni imel problemov z voznjo v "rikverc",ker je imel primerno velik stol. V lupinici pa je proti koncu ze protestiral, ker je bila verjetno ze malo tesna.
In mislim, da bi vecji dojencki morali biti obrnjeni nazaj vsaj do 1 leta ceprav jim je lupinica premajhna. Vendar na zalost pri nas bos tezko kaj nasla. Mogoce lahko poisces preko spleta v skandinavskih drzavah. mislim, da tam to prakticirajo.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
12.8.2010 19:20:25   
SaaS
Jaz pa sem že videla, v slo. Eni kolegi so imeli (verjetno še imajo) srednji sedež (imajo tri otroke) obrnjen nazaj. Ni običajen sede, je narejen prav za to. Bilo je v Volvotu in mislim, da je tudi njihov sedež (Volvo).

(odgovor članu LEJLA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
12.8.2010 19:38:39   
Felicita
http://www.gizmag.com/go/4774/picture/16505/

tole?

men se tole (sploh tista štanga) ne zdi nič bolj varno (kvečjemu manj) kot običajen otroški sedež.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
15.8.2010 23:07:26   
SaaS
IZVIRNO SPOROČILO: Felicita

http://www.gizmag.com/go/4774/picture/16505/

tole?

men se tole (sploh tista štanga) ne zdi nič bolj varno (kvečjemu manj) kot običajen otroški sedež.



Ne vem, če je bilo tole. Nobene mizice ni bilo. Pa če se prav spomnim, je bilo mišljeno samo za na sredino, levo in desno sta pa naprej gledala, imela navadne sedeže. Tole res zgleda bolj stolček za hranjenje kot pa avtosedež..

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
15.8.2010 23:35:39   
skuštrana
 

Be Safe izdeluje sedeže, ki so obrnjeni nazaj. Se mi zdi da ga ima Roemer po novem tudi, videla sem nekje na spletu.
Te Be Safe se dajo kupit v Zagrebu, cena je pa okoli 3 000 kun. Je pa to najbolj varen način prevažanja otrok.

http://www.hts.no/en/products/izicombi_functions.php

Evo, tale od Romerja
( Britax)
http://www.pramworld.co.uk/product/6850/Britax_Multitech_Group_2_Car_Seat_Jet


< Sporočilo je popravil skuštrana -- 15.8.2010 23:37:55 >


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
16.8.2010 8:48:01   
zaspancek1
Na tejle strani jih imas nekaj:
http://www.carseat.se/store.html
V Skandinaviji so kar precej v uporabi, prav tako v ZDA, pri nas pa jih ni mogoce dobiti (niti nisem se nobenega videla v zivo).
Ja, ok, tudi jaz si tezko predstavljam ze 3-letnika v taksnem sedezu .... Mogoce pa za otroka, starega 1 ali 2 leti to ne bi bilo ravno slabo (kar se varnosti tice).
Ce pogledas npr. Britaxovo/Roemerjevo stran za Dansko, Norvesko in Svedsko, so tam drugacni sedezi od tistih za ostalo Evropo - tam npr. najdes taksne modele. Je pa res, da so to sedezi, za katere potrebujes precej prostora in jih v manjse avtomobile sploh ne mores montirat.
Mogoce bo pa cez nekaj let tudi pri nas to nekaj obicajnega user posted image Jaz se zaenkrat se vedno bolj nagibam k sedezem, ki so obrnjeni naprej in imajo spredaj mizico - ti po ADAC testih dosegajo precej dobre rezultate (nekateri zgornji npr. nimajo tako dobrih, ceprav je spet to odvisno od nacina testiranja, ki je dalec od idealnega).

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
17.8.2010 14:04:18   
MUNAN
Punce, hvala za vse odgovore!

Tudi jaz si težko predstavljam enega tri ali štiriletnika na takem sedežu. Predvsem zaradi položaja nog. Ampak sem prebrala, da imajo otroci raje noge pokrčene, kot da jim bingljajo, tako kot je to pri "naših" sedežih. Kar predstavljajte si kako mora bit, če se eno uro pelješ in ti noge veselo bingljajo s sedeža. Na dolgih vožnjah tudi sama rada pokrčim noge in jih naslonim na sedež, namesto da bi jih imela na tleh.

Kar zadeva pokrčenih nog in strahu, da bi se med trkom poškodovale, pa pravijo da ni zabeleženih poškodb nog zaradi trka. Pa tudi če bi otroku polomilo noge ali medenico, se mi zdi to bistveno manj huda poškodba kot poškodba hrbtenice. Tudi na posnetkih testov takih sedežev, ki sem jih našla na netu se to vidi.

Nekaj mi pa nikakor ni jasno. Vse informacije, ki sem jih dobila kažejo na to da so ti sedeži, v katerih otrok sedi obrnjen v nasprotni smeri vožnje, bolj varni. Zakaj potem pri nas "ne obstajajo"? Ne omenijo jih v avtošoli, ne omenijo jih v šoli za starše, ni jih v trgovinah... kot da ne bi obstajali. Zakaj?

(odgovor članu MUNAN)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
17.8.2010 14:10:58   
uškinamama
http://www.youtube.com/watch?v=fKIeExpDLDA

Tu je en video, ki prikazuje zakaj sedež v kontra smeri,  svetuje da tudi pri enem letu ne prestavimo otroka v avtosedež v smeri vožnje. Pa velikokrat zasledim, da dajejo otroke iz lupinic (ki so obrnjene kontra vožnji) v avtosedeže že pri 4-5 mescih?user posted image

Munan, našla si tržno nišo - izkoristi jo.user posted image


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu MUNAN)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
17.8.2010 20:55:46   
MUNAN
Za vse ki vas zanima in razmišljate o tem kakšen avtosedež kupiti si poglejte še celotno BeSafe internetno stran (saj bi vstavila povezavo... pa ne vem kako user posted image ). Je zelo koristna.

Kar se pa tržne niše tiče: Mislim, da so za našo miselnost ti sedeži predragi. Žalostno, ampak se mi zdi da je tako.




(odgovor članu MUNAN)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj otroški sedež obrniti v smer vožnje?
17.8.2010 21:01:09   
skuštrana
Kar se pa tržne niše tiče: Mislim, da so za našo miselnost ti sedeži predragi. Žalostno, ampak se mi zdi da je tako.


Pri nas se niti ve ne, da ti sedeži obstajajo. Ko sem jaz 3 leta nazaj nekaj omenila so me gledali če sem malo za luno user posted image Če bi ljudje za njih vedeli bi jih pa sigurno kupovali.

Jaz poznam punco, ki jih uvaža na Hr in je kar zadovoljna. Je pa res, da se moraš prebit v kakšno trgovino z otroško opremo, drugače nimaš šans.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu MUNAN)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?