|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 6:32:22   
stajerc1
Lep pozdrav,

zanimajo me izkušnje z Vašimi malčki, kdaj so spregovorili, najin sinek je star 2 leti in 5 mesecev, pa še ne govori. OK, reče mama, am am, pa še nekaj besed, sicer se izredno sporazumeva s kretnjami in določenimi zvoki, ki jih je razvil za določene stvari (npr. ko je žejen...), se dobro in takorekoč vse razumemo, vseeno pa so nekateri zaskrbljeni...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 7:16:21   
digi
Eni prej eni kasneje. Naš sicer govori dobesedno že vse (2leti 3mes), tvori stavke itd., samo to še ne pomeni, da tvoj ne bo. Ko je Timon začel je bil star sicer 16 mes, vendar se je pa začelo iz enega dneva na drugega..... kar z lepega. Prej nič, potem pa vse. Sicer pa je nenapisano pravilo, da so fantki običajno bolj pozni..... Ne se sekirat, bo.... drugi pa naj skrbijo za svoje.....

_____________________________

Irgendwie, irgendwann, irgendwo...

Timon ti si moj sonček!!!

(odgovor članu stajerc1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 8:01:33   
melanija
Moja je imela 2 leti in pol ko je začela govoriti - oz.sploh pobirati ostale besede.

(odgovor članu stajerc1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 8:06:07   
analucija
moj je začel govorit proti drugem letu. zdaj bo star 2leti in 3 m pa je že super.
če ti reče par besed je že dobro. enim traja tudi do tretjega leta. saj bo, še preveč bo govoril. pozdravček

(odgovor članu digi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 8:10:56   
resika
naš bo februarja star dve leti pa že po dve besede zlaga. Se mi zdi da vsak dan kakšno novo besedo najde, ampak pove jih pa po svoje, saj veš kakšno črko izpusti. Je pa čist pdvisno od otroka, eni prej eni kasnej. Ma še cajt.user posted image

(odgovor članu stajerc1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 8:20:08   
Lunca1
Moja tavelika je spregovorila pri 9 mesecih, potem je šlo pa strmo navzgor, Luka pa bo zdaj star 1 leto pa razen am am ne spravi skupaj nič pametnega. Je zelo različno, eni zelo hitro, eni pa precej pozno. tisti ki so kasnejši pa potem dajo v peto prestavo in eni začnejo celo takoj s stavki.

(odgovor članu resika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 8:37:28   
viv_
Pri nas pa ravno obratno kot pri Lunci...

Ta velika je začela približno govorit pri 2 letih. Ampak je zelo hitro osvojila govor, izgovarjala vse glasove... Tamala govori od 1 leta naprej kot "strgan dohtar". Oktobra je bila stara 2, pa govori komplet vse, v normalnih stavkih. Edino R ji še dela preglavice.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 9:13:46   
Lenny
IZVIRNO SPOROČILO: stajerc1

Lep pozdrav,

zanimajo me izkušnje z Vašimi malčki, kdaj so spregovorili, najin sinek je star 2 leti in 5 mesecev, pa še ne govori. OK, reče mama, am am, pa še nekaj besed, sicer se izredno sporazumeva s kretnjami in določenimi zvoki, ki jih je razvil za določene stvari (npr. ko je žejen...), se dobro in takorekoč vse razumemo, vseeno pa so nekateri zaskrbljeni...


Imamo podobno starega škratka doma, ki rezen mama, dedi, njam, luna, lala in podobnih enostavnih besedic tudi še noče prav govoriti. Ko sem bila s starejšim sinom pri logopedinji, sem se malo pozanimala, kako in kaj, pa me je hitro pomirila. Če otrok razume, kaj hočemo od njega, če se normalno odziva na dogajanje in če določene besede razumljivo pove, ni razloga za paniko. Torej nam ostane samo potrpežljivost.

(odgovor članu stajerc1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 9:28:32   
aprilčica07
Tudi mi imamo doma skoraj 21 mesečnika, ki razen mama in tata in še to kadar je na volji ne pove. Razume vse, tudi tisto, kar ni treba, ampka govori ne. Sem tudi jst naridla paniko pri mojem P, pa mi je povedal isto kot je napisala predhodnica, gospa dajte otroku čas. Eni prej, drugi kasneje. Torej, potrpežljivost!

_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 9:31:40   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

Moja tavelika je spregovorila pri 9 mesecih, potem je šlo pa strmo navzgor, Luka pa bo zdaj star 1 leto pa razen am am ne spravi skupaj nič pametnega. Je zelo različno, eni zelo hitro, eni pa precej pozno. tisti ki so kasnejši pa potem dajo v peto prestavo in eni začnejo celo takoj s stavki.


Ha vidim, da le nisem edina... Mama mi je rekla, da sem veselo čebljala že pri 10.-ih mesecih, pa mi tega danes nihče ne verjame user posted image  Govorila že vse, do 4. leta pa mi ni uspelo reči R. Brat pa, za razliko od mene, do 2. leta ni govoril nič (mama se je že sikirala), pol je pa v šusu spregovoril in tvoril stavke...

Razlika med mano in bratom se še danes pozna (me je res težko ustavit user posted image )...

Mislim, da je razlika od otroka do otroka, tako da se ne rabi nobena mama sikirat, če vidi, da otrok pač dojema vse... Bo že, pol boste pa pisale, če je že ktera našla kak gumb za izklop user posted image ....

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 10:38:24   
tweed
Neli je začela govorit okrog 1 leta, zdaj (2 in 10/12) pa se ji včsih posreči reči že R... Je pa zelo različno...
Sicer pa...
4 letni malček: Juha je mrzla.
mama: pa saj govoriš, zakaj pa do sedaj nisi ničesar rekel?
4 letni malček: ni bilo potrebe...
user posted image

_____________________________

Vsak dogodek je pozitiven iz določene perspektive.
Neli se je to poletje naučila plavat brez rokavčkov...
Rea pa se potopi pod vodo in vstane z nasmeškom...

(odgovor članu stajerc1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 10:42:32   
Mariposy
Zame osebno so rekli doma da nisem kaj prida govorila do 3 leta starostiuser posted image
Je pa zdaj tako drugače kot da bi želela še za takrat povedati toooooooliko stvariuser posted image


_____________________________

Ne ljubi nekoga ki je POPOLN, ljubi nekoga ki ni in ga naredi POPOLNEGA s svojo ljubeznijo!

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 11:01:30   
Lalica1
Naša je začela prve zvoke spuščati pri 7 mesecih: ATA. Potem se je pa zelo hitro razvijalo in smo jo hitro vse razumeli. Sedaj je tiho samo ko spi ali gleda reklame. Je pa res, da sem že od rojstva vedno govorila z njo in ji pela (ne vem sicer če ima to kako vezo, ampak eni pravijo da pomaga). Še oče je včasih vprašal mamo s kom se to jez pogovarjam.
Sem pa slišala, da menda fantje kasneje spregovorijo kot deklice. So pa zato v motoriki v prednosti.

(odgovor članu Mariposy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 11:25:29   
mukicamu
Naše besede  pri 21 mesecih so: žvežda (to je zvezda), mama, nona, njama, bdaj (to je naš muc, ki mu je v resnici drugače ime), bajn (kombajn), tuš, duda, školka (školjka)....in seveda glasovi živali.
Tudi mi nismo ravno napredni, je seveda fantek in pozno je tudi shodil, pri 15-ih mesecih, baje da taki otroci pa sploh kasneje govorijo, ker so možgani zaposleni še z motoriko.

(odgovor članu Lalica1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 11:29:28   
Tisana
IZVIRNO SPOROČILO: tweed

Sicer pa...
4 letni malček: Juha je mrzla.
mama: pa saj govoriš, zakaj pa do sedaj nisi ničesar rekel?
4 letni malček: ni bilo potrebe...
user posted image
 To je anekdota iz Einsteinovega življenja. (Mislim, sicer, da je bil krompir, ampak to itak ni bistveno user posted image .) Pravijo, da je bil Einstein avtist.

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu tweed)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 11:58:24   
Nika v službi
Naši se je odprlo pri 18 mesecih in je začela pospešeno govoriti in tvoriti stavke. Zdaj pri 3 letih govori tekoče, R-ja še ne obvlada. Kot so će rekle: eni prej, eni kasneje. Pomembno je, da razume.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 13:38:46   
livia
Odvisno kdoje zaskrbjen. Če strokovnjaki, potem se posvetuj s pediatrom, logopedom v vrtcu,...
Mi od 2 leta govorimo v stavkih, čeprav sosedov isto star veliko manj.
Mogoče se mu bo pa kar naenkrat odprlo ali pa bo govornik, ko bo velik.user posted image

(odgovor članu stajerc1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 14:11:22   
misa4
Moja je pri 18 mesecih zelo lepo govorila. Enega nečaka pri štirih letih nisem čisto nič razumela, drugi nečak je pa lepo začel govoriti pri treh letih. Kdaj so bile pa prve besede se pa ne spomnim.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 14:16:58   
Maxica
Naš prvi je bil tudi pozen, je tudi ful malo govoril, šele nekak pri dveh letih in pol je skorajda čez noč spregovoril in od takrat se ne ustavi, še ponoči tu pa tam govori.user posted image  
Mlajši je pa bil hitrejši, tako da zdaj pri dobrih dveh letih tudi že tvori stavke.
Bo že, brez skrbi, slej ali prej in še prosila ga boš, če je lahko malo tiho.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu misa4)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 18:05:38   
{TaMaLa}
stajerc1 nič ne skrbet glede tega. eni otroci potrebujejo več časa drugi manj. le potrpežljivo in ne ga silit. moj nečak pri 2 letih in pol tudi ni govoril nič razen mama, ati, ana (sestra), pa viii.... sploh nobenega kontakta ni želel prikazati, potem je pa kr naenkrat lahko rečem začel govoriti. vendar je pa res da je ful hitro začel povezovati stavke. sedaj ko je pa star 3 leta in pol pa govori ko raztrgan dohtar. sploh ga ni moč zaustaviti. 

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 19:57:21   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: stajerc1

Lep pozdrav,

zanimajo me izkušnje z Vašimi malčki, kdaj so spregovorili, najin sinek je star 2 leti in 5 mesecev, pa še ne govori. OK, reče mama, am am, pa še nekaj besed, sicer se izredno sporazumeva s kretnjami in določenimi zvoki, ki jih je razvil za določene stvari (npr. ko je žejen...), se dobro in takorekoč vse razumemo, vseeno pa so nekateri zaskrbljeni...



Naša je začela govoriti nič prej kot pri 2-eh letih, in tudi še zdaj pri 3eh nima brilijantne govorice, ker je izredno lena za izgovorjavo, če se le da krajša besede (naprimer "kapuca" ona reče "puca" kljub temu da čisto lepo reče "kapa")  pa sej bo že...Pri vas svetujem, da mu za kretnje, ki jih uporablja da dobi kar hoče, poveste - razločno, počasi, in glasno naj ponovi za vami, ali vsaj poskuša posnemati besedo. Prej mu ne dajte željenega v roke. Pa kar vztrajni bodite, kljub morebitnim solzam.

Sicer skrajni primer; sem že slišala za primer fantka, ki je šel v 1. razred, pa je za določene stvari še zmeraj uporabljal besede, kakor je bil naučen: ajat, papat in s prstom kazal na predmete, ki jih je želel in govoril samo: "to, to,to", ker enostavno ni poznal kako se čemu reče, ker so mu starši za vsak "to" tudi to takoj dali v roke.


(odgovor članu stajerc1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 19:58:54   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: Tisana

IZVIRNO SPOROČILO: tweed

Sicer pa...
4 letni malček: Juha je mrzla.
mama: pa saj govoriš, zakaj pa do sedaj nisi ničesar rekel?
4 letni malček: ni bilo potrebe...

user posted image
 To je anekdota iz Einsteinovega življenja. (Mislim, sicer, da je bil krompir, ampak to itak ni bistveno user posted image .) Pravijo, da je bil Einstein avtist.


Evo, točno to sem želela povedat user posted image

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 20:15:01   
ksenija12
Naš je star 2 leti in 3 mesece in prav tako ne reče nič drugega kot mama, oči, Teo (bratec). Ogromno se sporazumeva z gestikulacijo (tudi naš je razvil poseben zvok za to, ko je žejen). Tudi mene je že malo skrbelo, ampak so me pomirili, da bo že spregovoril, ko bo čas. Se pravi, ostane nam samo to, da smo potrpežljivi.

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kdaj otrok spregovori
7.1.2009 20:22:58   
Anonimen
Odvisno kdoje zaskrbjen. Če strokovnjaki, potem se posvetuj s pediatrom, logopedom v vrtcu,...


Ce razume, ni panike, pac akumulira v sebi besedni zaklad. Da niti ne bi razumel, je lahko kriticno, sam govor pa nekje do tretjega leta ne.

Nasa bejba je zacela govorit pri dobrih dveh letih in pol, se mi zdi, prej pa ene tri besede, avto, mama in tata, se mi zdi.
Danes zapoje otorinolaringologija v vseh molih in durih in bognedaj, da se jaz zmotim v eni crki user posted image .

(odgovor članu livia)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kdaj otrok spregovori
8.1.2009 17:38:33   
Freycha
moja je stara leto in pol, pa govori posamezne besede že kot dež, pa celo probava tvoriti stavke že. Sicer bolj dvozložne, ampak vseeno.

Eni so hitrejši, drugi počasnejši. Sploh menda naj bi bili fantki bolj počasni (to mi je tri dni nazaj rekla vzgojiteljica, ki je omenila, da naša tamala že full govori in pove).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?