|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kje se splača nakupovati prehrano za alergika?
12.7.2014 20:59:49   
jančica
Imam sina, ki je alergičen na sladkor, mleko in barvila v hrani. Glede na to, da ima prilagojena prehrana za alergike res "zasoljeno" ceno, me zanima, ali kdo ve, kje se splača nabavljati izdelke? Mogoče kje čez mejo (najbližja nam je Avstrija)? Nabavlja kdo preko interneta?
Hvala za odgovore!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
12.7.2014 21:38:15   
mateyka
kakšne izdelke to? vse osnovne sestavine se da tudi v sloveniji dobit. verjetno boste pa začeli veliko sami kuhat in pečt. samo to pa pač nima dodatkov, mleka in sladkorja notri, če ga ne (do)daš?

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
12.7.2014 21:43:09   
jančica
Zanimajo me izdelki, kot so npr. kokosov sladkor, riževa ali kokosova smetana za stepanje, riževo mleko, kakšni namazi... Res že sami precej doma pečemo, kuhamo prilagojeno, so pa določeni izdelki, ki jih ne moreš nadomestiti.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
12.7.2014 23:25:41   
mateyka
misliš da so te stvari zunaj cenejše?

ker
riževo mleko maš tudi v slo
http://www.ekooaza.si/napitki/naravno-rizevo-mleko-the-bridge-1l

kokosov sladkor
http://www.ekooaza.si/sladila-med-sladkor/kokosov-sladkor-biona-500g

kokosova smetana
http://www.ekooaza.si/olja-kis-zacimbe-dodatki-k-jedem/kokosova-smetana-za-stepanje-soyatoo-300g

tale ekooaza ma kr neki tega..
mislim, da se pri nas kar da dobit te stvari, tako da je bolj v igri kaj se splača - imho anyway..

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
13.7.2014 15:02:03   
jančica
Mateyka, hvala za tvoj trud in povezave. Saj ni težava najti izdelkov (se mi zdi, da smo v nekaj mesecih že kar dobri :)), sprašujem, če ima kdo izkušnje z nakupovanjem v tujini ali preko interneta, kjer bi bili ti izdelki mogoče kaj cenejši.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
15.7.2014 10:04:35   
Balerina
Se tudi jaz pridružujem Janičici saj ni težava pri nas se vse da dobiti. Sam cena tih izdelkov je pa zasoljena
Tudi mene že dlje časa zanima če kdo to kupuje v tujini kje. So cene bolj sprejemljive?

Dobi se pa itak vse samo liter mlaka je 3,5-4 ali pa še več Eur navadno mleko kravje je 1 Eur.

Pa še nekaj tisti ki imate s tem izkušnje, imate kakšno zamenjvo za jogurt, kosmiče smo namreč navajeni jesti z jogurtom, navadnim, pa ne najdem zamenjave.

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
15.7.2014 17:24:08   
robista
Zanimajo me izdelki, kot so npr. kokosov sladkor, riževa ali kokosova smetana za stepanje, riževo mleko, kakšni namazi... Res že sami precej doma pečemo, kuhamo prilagojeno, so pa določeni izdelki, ki jih ne moreš nadomestiti.


Ta živila so povsod draga. Tuš Cash & Carry je edini, kjer lahko dobiš malo ceneje sojino smetano, riževo mleko in mogoče še kaj. Še ena opcija je Hoferjeva linija Natur, tako da se splača tudi tam malo pobrskati.

(odgovor članu Balerina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
15.7.2014 18:32:58   
malaMravljica
Ne vem tocno kaj isces, rizevo mleko oz rizev napitek, brez barvil in kristalnega cukra, bio napitek, v hladilniku , cena 1.59 eur, lokalni supermarket v Nemciji. Ne vem pa, ce je to to, lahko ti dam povezavo do izdelka oz sliko embalaze. Vec nisem gledala. Pogooglaj za reformshop de, ce kdo posilja v Slo, sam so naceloma tudi zasoljene cene.

(odgovor članu robista)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
17.7.2014 13:36:12   
Hope2
res so te stvari povsod drazje. Mogoce bos prisparala kak cent ali evro.... ampak jaz bi se potem spet vprasala koliko casa potuje zadeva, kako potuje, kako je skladiscena, kilometrina poti, letni cas- vrocina.... dolocena hrana na vrocini oksidira, zgubi vrednost, kaksna se pokvari, spremeni strukturo.... pa potem spet vprasanje kolk casa rabi nasa posta in po kaki vrocini (celo poleti) to vozi.
Mam slabe izkusnje z olji in semeni in zato takih stvari vec ne narocam....

nekatere bio trgovine so vsaj vcasih imele tocke zvestobe ali kake popuste, bi se bolj o tem pozanimala.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
17.7.2014 14:00:26   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

kakšne izdelke to? vse osnovne sestavine se da tudi v sloveniji dobit. verjetno boste pa začeli veliko sami kuhat in pečt. samo to pa pač nima dodatkov, mleka in sladkorja notri, če ga ne (do)daš?



Evo, tako smo mi začeli kuhati in biznis user posted image
Vse kar doma skuhaš je najbolj zdravo in z najmanj ali celo nič E-jev in dodatkov, ki jih ne sme. user posted image

Za svojega otroka alergika nikoli, ampak res nikoli ne bi naročala hrane preko spleta. Še preveč sem videla, kako "premetavajo" in kje skladiščijo izdelke.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 17.7.2014 14:02:26 >


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
17.7.2014 19:48:30   
mateyka
baje da na unih piksnah od pijač - da je ful kontaminirano s podganjimi kakci in da naj ne bi pil direktno iz nje ampak natakal.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
21.7.2014 21:19:11   
jančica
Punce, hvala. Saj imate prav, na koncu bi bila s poštnino vred tako ali tako verjetno na istem, pa še glede transporta, kdo ve... Glede priprave hrane doma- to tako in tako že počnemo. Že od nekdaj se trudimo kuhati zdravo. S tem, ko smo začeli za ta manjšega otroka kuhati prilagojeno, smo tudi ostali člani družine prešli na podobno prehrano kot on (doma pečen kruh iz pirine, kamutove, ajdove itd. moke, riževa smetana, kokosov sladkor, z riževim mlekom se sicer trudimo, ampak odraslemu delu družine ne gre najbolje:), itd). Najbolj me pač jezijo stvari, kot so kokosov sladkor (prbližno 10 eur za pol kg), zdrave vrste mok, kokosova smetana (za sladoled in sladice-2,5 eur), razni namazi itd. Res je žalostno, da ob dveh normalnih delavskih plačah, se človek ne more prehranjevati tako zdravo, kot bi se želel.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
21.7.2014 21:41:02   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: jančica
Najbolj me pač jezijo stvari, kot so kokosov sladkor (prbližno 10 eur za pol kg), zdrave vrste mok, kokosova smetana (za sladoled in sladice-2,5 eur), razni namazi itd. Res je žalostno, da ob dveh normalnih delavskih plačah, se človek ne more prehranjevati tako zdravo, kot bi se želel.


misliš eksotično. bodimo realni - "domač" v sloveniji kokos ni in če je iz daljnih krajev (filipini), ne more bit poceni..

zanimiv članek - priporočam user posted image
http://www.tropicaltraditions.com/coconut_palm_sugar.htm
Trenutno kokosov sladkor ni trajnostna industrija. Veliko povpraševanje potrošnikov po kokosovem sladkorju tekmuje s povečanim povpraševanjem po kokosovem olju in drugih kokosovih izdelkih.
... Kakšen je rezultat? Drevesa, ki so bila rotirana med proizvodom kokosovega soka (za sladkor) in proizvodnjo kokosovih orehov, so imela za 50% manjši pridelek kokosovih orehov. Ta študija ne zajema trenutnega stanja - upoštevajte tudi, da je bilo to leta 1993, ko ni bilo še razvitega trga za kokosov sladkor. Študija niupoštevala dreves, ki proizvajajo kokosov sok več kot šest mesecev (kar velja za skoraj 100% dreves na Filipinih), niti ni bilo merila vpliva vsebnosti hranilnih snovi kokosa, ki so zsrali na drevesih, ki je bil izkoriščen za kokosov sok.

(odgovor članu jančica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
3.11.2014 12:55:34   
darjusha
Kar se tiče raznih napitkov - najbolj naravni in najcenejši bodo, če jih boš pripravila sama. Priprava je hitra in preprosta. Glede ostalih sestavin pa spremljaj kakšne akcije. Na vsake toliko časa se dobi kakšna stvar precej ugodno. Vprašanje, če so stvari v tujini res cenejše. Če te zanimajo namazi (lešnikov, čokoladni), pa kakšne slaščice, čokolada, torte...si oglej tole povezavo - cene so precej ugodne, pa nekaj receptov tudi najdeš na strani, tudi recepte za napitke.
https://www.facebook.com/zdravoinslastno

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
3.11.2014 13:29:21   
maryposa
Pozdravljene.
Sem želela odpreti novo temo, a se tudi ta nanaša na ta kar zanima tudi mene.
Tudi sami se "matramo" z alergijami na mleko, jajca, citruse, sumimo tudi na sojo. Po brskanju na netu sem naletela na tole spletno
stran: http://www.aktivni.si/prehrana/za-aktivne/7-nacinov-kako-pripraviti-nadomestek-mleka-2/.
Pa me zanima, če katera prakticira doma narejena mleka, kot je opisano v tem linku.

Vesela bi bila kakršnekoli informacije.

(odgovor članu darjusha)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kje se splača nakupovati prehrano za aler...
4.11.2014 9:16:12   
Marčevka2010
Sama ne prakticiram, ker je treba imeti kar močan mešalnik za to. Če ga kdaj nabavim pa bom, sploh kakšnega mandljevega. Mleko ni zdravo in ga je bolje opustiti ali zamenjati s čim drugim. Jaz sem brez problema brez, le v kavo se težko navadim dajat kaj drugega kot mleko. Vse drugo mi kavo pokvari.

(odgovor članu maryposa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.
Ustvarite si velikonočno čarobnost kar doma
Pripravili smo nekaj idej, ki bodo zagotovo prinesle veliko veselja in čarobnosti v vaš praznični dom. Skupaj bomo spekl...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?