|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Klop na glavi
16.5.2006 8:38:29   
fipi
Naš razgrajač ima na glavi klopa user posted image user posted image ,...... joooj kako me je strah.
Kako mu ga lahko vzamem ven. Sem slišala, da nekateri tam kje je klop namažejo z oljem ali pa z alkoholom.

A mislite, da je boljše, da grem k zdravniku.

Lep dan še naprej
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Klop na glavi
16.5.2006 8:41:37   
Anonimen
Fipi ne lepo te prosim uporabljat prastare metode,utapljanja klopa v olju in podobnih zadevah,Če še nimaš posebne pincete si jo nabavi v lekarni.Jaz bi kar hitro odšla do zdravnika,da oni poberejo ven,razkužijo in,da bo otrok pod kontrolo,ko so pa letos tako strupeni klopi.

(odgovor članu fipi)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Klop na glavi
16.5.2006 8:42:46   
Anonimen
Aja pozabila,nevarno je,da kakšen del glave ostane pod kožo,če nisi previden.Z pinceto pa ga lepo pri koži primeš in zaviješ vrat,pa gre cel ven.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Klop na glavi
16.5.2006 8:45:22   
mala maja
Če nisi prepričana da ga boš zaradi las lahko odstranila pojdi raje v ZD. 

Drugače pa sem jaz tud slišala varjatno z oljem, pa smo jo kar nekej časa prakticiral, dokler mi ni ena zdravnica rekla da tega ne počet ker se še bolj zarije v kožo user posted image user posted image . POjma nimam zakaj.


(odgovor članu fipi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Klop na glavi
16.5.2006 8:48:25   
mala maja
no evo te nisem hotla strašit(pa te je ža NEVA), pa bom vseeno povedala.

naš tavelik je bil star 3 leta k je dobil klopa (baje na glavo) in ker nismo opazili je dobil tako hudo borelijo da je imel 23 flekov, pa klopni menengitis.

JAz bi defenitivno odšla v ZD da ga odstarnijo tako kot je treba. Glava ima le lase in tud flek je težko pol opazit.

< Sporočilo je popravil mala maja -- 16.5.2006 8:49:18 >

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Klop na glavi
16.5.2006 9:00:10   
Anonimen
Kako odstranimo klopa
Na klopa, ki je prisesan na kožo, najprej nanesemo nekaj kreme ali olja.
Ko klopov oprijem po nekaj minutah popusti, ga s pinceto odstranimo.
Klopa ne odstranjujmo na silo! Tako bomo namreč odtrgali samo njegov zadnji del, glava, ki povzroči gnojenje, pa bo ostala v koži.

Zdravo!

Po najdbi klopa sem ga v pomanjkanju olja
posprejal z Autanom. Po nekaj minutah je klop
pomahal z belo zastavo in lepo prosil naj ga
izvlecem s pinceto.


Če pri pregledu telesa opazimo klopa, ga čimprej in previdno odstranimo. Klopa, ki je pritrjen na kožo, odstranimo tako, da nanj za nekaj minut nanesemo plast kreme, olja ipd. Klopov prijem pod neprodušno plastjo popusti in ga s pinceto lahko odstranimo. Klopa ne odstranjujemo na silo, ker bomo pri tem odtrgali samo zadnji del, klopova glava z rilcem pa bo ostala v koži, kar povzroči gnojenje. Čim hitreje klopa opazimo in pravilno odstranimo, manjša je možnost okužbe.




tu je par stvari o tem, vzetih iz člankov z interneta. tako da je izgleda ka o.k., če klopa zadušiš z oljem ali čem drugim. nekje je tudi pisalo, da ni hujšega, če glava ostane notri, ker je strup v zadku.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Klop na glavi
16.5.2006 10:16:04   
Pinga
Tudi naša princesa je imela lani klopa na glavi in ker še ni imela skoraj nič las je bil takoj viden. Seveda sem se ustrašila in jo odpeljala k zdravniku, kjer pa me je sestra opomnila, da klop ni razlog za obisk pri zdravniku in mi pokazala kako ga naj odstranim. In sicer na gazo je dala malo kreme ( Nivea ali solea ) in potem krožno mazala okoli klopa, ki je kar hitro pokukal ven.
Je pa rekla naj jo še kak mesec opazujemo, če bi se slučajno pokazal kjerkoli na telesu kak rdeč flekec. Pa na srečo ni bilo nič.

Lep pozdrav.

(odgovor članu fipi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Klop na glavi
20.5.2006 10:28:50   
pravljica
predvidevam, da ste ga že odstranili user posted image

naslednjič probajte manj komplicirat in poskusite naslednjo stvar, ki so jo pokazali meni in jo prakticiram večkrat na leto na psički in tudi pri naši malečki je že prišla nekajkrat prav

--> s prstom nežno kroži po klopu v smeri urinega kazalca (če v parih sek ne gre, daj v drugo smer, ker nisem več čist sigurna, v katero smer gre user posted image  )...brez kreme ali česa podobnega, na suho...klop sam zleze ven, cel, živ user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu Pinga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?