|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 13:56:23   
M1987
Zdravo, imamo 12. tednov staro punčko in bo kmalu dopolnila 3. mesece. V enem mesecu je dobila dobro kilo, a čez dan poje komaj 500 ml, vse nekako s silo. Ko se pogovarjam z ostalimi pojedo po 150 ml. Pediatrinja je naju poslala naprej s sumom, da ima vnetje požiralnika, vendar so naju v bolnici poslali domov. Danes jo hranim kadar kaže znake da je lačna in je pojedla: 04.00 - 120 m, 08.00 - 80 ml, 10.20 - 65 ml, 12.50 - 60 ml.. Pediatrinja meni da je to premalo, da bi morala pojesti 750 ml na dan,za njeno težo Koliko pojedo vaši malčki po stekelnički? Jutri jo moram poklicati kako mala je in se bo odločila da naju bo posalala naprej v bolnico. Da ne govorim da me je obsodila da če tamala res noče jesti, ker je na teži lepo dobila in sem jo morala pred njo hraniti. 30 ml je pojedla lepo v šusu, potem pa jok ali poriva ven z jezikom ali pa močno skupaj tišči ustnici in noče več jesti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 13:59:40   
ledenaa
A smo ljudje po nekih razpredelnicahuser posted image

Dokler lepo  napreduje ,naj poje koliko hoče
tebi se zdi malo,tvojemu otroku pa očitno ne,če lepo napreduje

V bolnici so imeli prav nimate kaj iskat.
med hranjenjem kupčke podrite,masiraj trebušček .
saj ne rabi v šusu pojest ne vem koliko ponudi ji čez par minut speti

Ti lepo reci  P da dokler lepo napreduje ni nič narobe in da otroci niso po razpredelnicah!

(odgovor članu M1987)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 14:03:48   
Dudica1
Se strinjam,vsak otrok je drugačen in različno pojejo...moj 6-mesečnik poje čez dan na 3 ure po 180ml zvečer pred spanjem pa 210-240ml...tako da če pridobiva na teži te nima kaj skrbet,da ji kolikor poje pa potem čez nekaj minut spet malo.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 14:18:03   
M1987
Z možem se strinjava, da pač najina malčica nima urnika za hranjena in da pač jo očitno nasiti že majhna količina, vendar najina pediatrinja se z nama ne strinja. Tudi jaz sem vajinega mnenja da dokler gre teža gor da je vse ok. Me je pa informativno zanimalo koliko kaj pojedo vaši. Lp

(odgovor članu Dudica1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 15:00:21   
Petka09
Oprosti, sam tale tvoja pediatrinja je pa user posted image ... Groza res! S tako strogostjo, pa še po bolnicah vas pošilja!! Nimam besed, res ne.

Nič se ti ne sekiraj, s tvojo malčico je vse v redu. Pa itak praviš, da se je v mesecu dni zredila za kilo! A pa je tudi v tistem mesecu tako jedla kot praviš? Ker kljub njenemu različnemu hranjenju lepo napreduje! Zakaj bi potem morali v bolnico? Čisto te je prestrašila za brezveze.

Saj če je sita, ko jo nahraniš, pa četudi je pojedla recimo samo 60 ml, potem je vse v redu. Če bi jokala, bla sitna, razdražljiva, potem bi vidla, da nekaj ni v redu.

Pediatri samo gledajo svoje tabelce in razpredelnice! Moral bi to, moral bi ono... Saj pa človek ni stroj oz. robot! Torej, ne sekiraj se, vse je ok!

(odgovor članu M1987)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 15:05:04   
ZARA
Moja je pojedla full malo. Več se pa ne spomnim. Od nekdaj je bolj suha, redila se je daleč od tistih krivulj in lestvic, ki mamice samo psihirajo in utrujajo. Če kaj, potem sem se naučila, da če je dete zadovoljno, potem  je vse OK. Pa ne jo silit s hrano, ker dosežeš samo kontra učinek. Aja, pa pediatrinjo zamenjaj.
Srečno.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 15:05:52   
vanilla
Moja pa je 1. mesec imela težave s hranjenjem, ker je pojedla samo po 30ml, na začetku tudi samo 15ml user posted image , pa je kljub temu pridobivala na teži in jedla na vsake 2 ali tri ure. Postopno je kasneje v drugem mesecu začela povečevati količino popitega mleka. Zdaj smo na 150 ali 180ml vode, plus merice AM (torej obrok cca. 170 ali 200ml) pa je stara skoraj 6 mesecev.
Pri treh mesecih je pojedla v povprečju 120 ml na obrok.

Jaz tudi mislim, da tvoja P pretirava in te brezveze straši! A tvoj otrok se lepo redi.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 15:06:20   
rina22
Verjetno ji odgovarja, da toliko poje. Po moje ni vzroka za paniko. Moja hčerka je danes stara 11 tednov in poje od 120 do 150 ml na obrok. Je pa imela skoraj en teden (prejšnji teden) manj potrebe po hrani. Je pojedla tudi tam od 60 do 80 ml. Redko kdaj kaj več. Pa sem se tudi full sekirala in iskala vse možne vzroke.

Prepričana sem, da je vse vredu. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 15:08:43   
rina22
Aja, pa še to - te razpredelnice me pa res jezijo! In naši ljubi P, ko gledajo samo na starost user posted image .Saj niso vsi enaki. Eni rabijo več, drugi manj. Mene je P nadrla, ko sem na pregledu, ko je bila mala stara 2 meseca, povedala, da poje od 130 do 150 ml na obrok. Da je to definitivno preveč. Jaz pa vem, da če sem ji dala manj, je hotela več..

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 15:12:44   
lake
Midve mava probleme s hranjenje že od rojstva. Čez dva tedna bo tara 6 mesecev in mi samo ponoči poje obrok 110ml, drugače pa je na cca,. dve uri po 80ml. Se pa lepo redi, in pediatrinja nič ne komplicira. Sm ji pa glih zarad tega začela pri malo manj kot 5-ih mesecih uvajat gosto hrano, ki pa jo kar golta. Vmez sm tud zamenjala mleko, pa ni blo nič boljš. Ne sekirej se če napreduje na teži. 

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 15:18:36   
miapia

IZVIRNO SPOROČILO: M1987

Zdravo, imamo 12. tednov staro punčko in bo kmalu dopolnila 3. mesece. V enem mesecu je dobila dobro kilo, a čez dan poje komaj 500 ml, vse nekako s silo. Ko se pogovarjam z ostalimi pojedo po 150 ml. Pediatrinja je naju poslala naprej s sumom, da ima vnetje požiralnika, vendar so naju v bolnici poslali domov. Danes jo hranim kadar kaže znake da je lačna in je pojedla: 04.00 - 120 m, 08.00 - 80 ml, 10.20 - 65 ml, 12.50 - 60 ml.. Pediatrinja meni da je to premalo, da bi morala pojesti 750 ml na dan,za njeno težo Koliko pojedo vaši malčki po stekelnički? Jutri jo moram poklicati kako mala je in se bo odločila da naju bo posalala naprej v bolnico. Da ne govorim da me je obsodila da če tamala res noče jesti, ker je na teži lepo dobila in sem jo morala pred njo hraniti. 30 ml je pojedla lepo v šusu, potem pa jok ali poriva ven z jezikom ali pa močno skupaj tišči ustnici in noče več jesti.

1. če pridobiva na teži in če je, se nimaš kaj sekirat
2. dejstvo je, da ti mala je na dobri dve uri. Ima sistem Večkrat po malouser posted image Moja je jedla na 3-5 ur, pa še to po 90, 100 ml.
3. Maoja je stara skoraj 10 mesecev in je pod spodnjo mejo po teži. Izgleda pa konkretna punčka in ne hujša. To meni zadostuje.
4. razmišljaš, da bi zamenjala pediatra?

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu M1987)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 15:20:00   
AKP
Tudi moja ni nikoli dosti pojedla in se je prva dva meseca zredila točno pol kile na mesec. Zdaj pri skoraj 6 mesecih mi poje 120 ml AM, medtem ko drugi pri taki starosti popijejo cca. 180 ali 200ml. Tudi sadja in zelenjave poje v mali količini. Se pa očitno vsak mesec dovolj zredi in zraste, ker je pediatrinja zadovoljna z njenim napredkom. Zato se sploh ne sekiraj, saj je moja v tej starosti pojedla komaj 60 ali pa 90 ml.
Je pa tudi jedla tako, kot tvoja na vsaki dve uri.

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 15:23:13   
bskrle
JAz vidim problem samo v tem, če otrok zboli, taki ki so neješči težje okrevajo, ker jim hrana ne leži. Je pa res zoprno, če primeš dojenčka v roke in je koščen. 

_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu AKP)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 17:28:56   
jpnincy
Moj je star 5 tednov in že sedaj poje 120 na vsake tri ure, včasih mu pa še to ni dovolj. Redi se popolnoma normalno, mene pa je strah, da poje preveč user posted image , ker po določenih tabelah bi naj pojedel 90ml, ampak če mu dam toliko, bo čez pol ure vreščal kot ne vem kaj. Enostavno se ne držim tabel in mu dam pač kolikor hoče. Ko je sit, je sit. Pa če je to 120ml ali 140ml. Očitno rabi več kot nekateri. Tako da... res niso vsi otročički enaki, in ene mamice se sekirajo, ker nočejo jest oziroma pojedo premalo, druge pa se obremenjujemo s tem, da otrok preveč poje za svojo starost....

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 17:33:03   
Petka09
IZVIRNO SPOROČILO: jpnincy

Moj je star 5 tednov in že sedaj poje 120 na vsake tri ure, včasih mu pa še to ni dovolj. Redi se popolnoma normalno, mene pa je strah, da poje preveč user posted image ,


Katero AM pa daješ? Mogoče ga ne nasiti dovolj? Baje naj bi Babylove lepo nasitil pa Beba menda (mogoče se motim, bo znala ktera druga boljš povedat). Ker določena adaptirana mleka, ki so recimo za odpravljanje določenih nevšečnosti (reflux, krči) menda ne nasitijo toliko... Ma mislim, da sm to nekje tle na RR brala, ko so uporabnice govorile.
Drugač pa ja, naj poje kolikor hoče. Aja, pa če se redi normalno pol pa itak ni problema.

(odgovor članu jpnincy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 18:05:54   
jpnincy

IZVIRNO SPOROČILO: Petka09

IZVIRNO SPOROČILO: jpnincy

Moj je star 5 tednov in že sedaj poje 120 na vsake tri ure, včasih mu pa še to ni dovolj. Redi se popolnoma normalno, mene pa je strah, da poje preveč user posted image ,


Katero AM pa daješ? Mogoče ga ne nasiti dovolj? Baje naj bi Babylove lepo nasitil pa Beba menda (mogoče se motim, bo znala ktera druga boljš povedat). Ker določena adaptirana mleka, ki so recimo za odpravljanje določenih nevšečnosti (reflux, krči) menda ne nasitijo toliko... Ma mislim, da sm to nekje tle na RR brala, ko so uporabnice govorile.
Drugač pa ja, naj poje kolikor hoče. Aja, pa če se redi normalno pol pa itak ni problema.



Dajam mu Novalac 1, čist navadnega. Sem pa kupila tudi Novalac NF - za dolgotrajno sitost in sem mu ga dala ponoči za jest, da bi dlje časa spal, pa ni bilo učinka, popolnoma isto kot pri enkici, zbuja se na 3 ure.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
22.10.2009 19:36:41   
Anonimen
Naš je star 10 tedniv in poje 105 (komaj) na vsake 4 ure. Se lepo redi, je pa P rekla, da bi ponoči lahko pojedel še kak obrok. Spi namreč od cca. 9ih do cca.4-5h... Ampak dokler lepo pridobiva ga ne bom budila. user posted image

(odgovor članu jpnincy)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
24.10.2009 11:01:21   
misamuk
Naša je pri tej starosti pojedla 100ml/obrok samo, če je imela dober dan user posted image user posted image  Imela je takrat še 6 obrokov in bila delno dojena. Po mojih evidencah (user posted image ) je pojedla 280-300ml mleka po flaški in recimo malo manj kot še enkrat toliko mleka iz flaške, torej skupaj nekje 550ml (kot sem rekla 600ml samo če je mela dober dan). Drugače pa tako, kot so rekle ostale, dokler se redi, nima P kaj komplicirat in pika. In ne se dat. Mislim, da te ob pridobivanju 1kg mesečno pošilja v bolnico je pa malo huda.
Aja, pa 750ml poje naša danes ko ima skoraj 5 mesecev in  6400g. Pa še to spet, če ima dober dan, drugače manj kot 700ml.
Tko, da nikakor se ne sekiraj lepo prosim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
24.10.2009 12:00:41   
Anonimen
oi M1978!
sem te brala na avgustovkah! res grdo od pediatrinje, da si jo morala pred njo hranit. jaz bi na tvojem mestu popo**** in se spokala iz ordinacije.
moja puncka se je rodila z 2.380 g. (zahirancek) prvi mesec se je zelooooo lepo redila. zdaj drugi mesec, pa se je zredila samo 200g!!!!!si predstavljas mene pri tvoji P????
pa moja ni cisto nic komplicirala. samo rekla je, naj ji zacnem dodajat AM(prej sem polno dojila) in naju narocila cez 14 dni na kontrolo!
srecno pri izbiri novega pediatrauser posted image

(odgovor članu misamuk)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko pojedo vaši dojenčki po steklenički
24.10.2009 16:32:14   
pokica_
Verjamem, da te skrbi; pa naj te ne skrbi. Mi imamo tudi že od rojstva bolj ko ne probleme s količino zaužite hrane. Sprva je lepo jedel, zdaj pr 5mes pa poje zadnji teden le 80-130ml, ampak mu je očitno dovolj, ker je na 3h. Smo se morali sprijazniti, da ni neki jedec, da je večkrat na dan po malem in da ima pač majhen želodček. Tudi GH že jemo 1 mes in tudi tega zdaj poje po 100ml ali pa še manj. Težo normalno pridobiva, sicer imamo kmalu P, predvidevam pa da ima že cca. dobrih 7kg in 70cm. Tk da ni panike. Moja P je izjemno zadovoljna s težo, bolje da je bolj vitalen kot pa buckast,...pravi P.
Mogoče bi res morala razmislit o menjavi P, ker te bo tale le psihirala po nepotrebnem, vsak otrok je drugačen. Tako kot smo tudi mi, ane.

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Izračun vibracije otrokovega imena po nume...
Izbrati pravo ime za otroka je izjemno težka naloga. Če želite, da ima ime vašega otroka vibracijo, ki bo odsevala njego...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?