|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko so vam "pomagale" babice?
11.8.2007 21:57:49   
PIAF
Zanima me, na kakšen način so vam babice pomagale pri porodu?
So bile veliko prisotne v porodni sobi?
Dajale napotke za dihanje, nato pritiskanje, vzpodbujale? (kljub moževi prisotnosti)?

Jaz sem rodila pred 3 leti v MB in sem imela zelo pasivno babico, ki je prišla v porodno vsake toliko pogledat, koliko sem že odprta, ker sem se počasi odpirala. Ko je bilo treba potisnit  (2.faza), so prišle 3 in to "ruk cuk" opravile, ena se mi je obesila na trebuh (moj mož pravi, da je bilo tako, jaz se tega res ne spomnim). ni bilo nič pomoči, da bi me vzpodbujale, da bi mi povedala kako dihat, nič....

Saj ne vem, kaj je boljše. Mogoče bi mi šlo vse skupaj še na živce, če bi kaj preveč hodila in govorila tam okrog mene, ne vem. Me res zanima, kakšno babico bom imela sedaj - jutri imam PDP, pa še vedno čakamo.....

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
11.8.2007 22:01:39   
piščanc
prvič sem rodil v lj in je bilo zaradi velike števila porodov tako, da je babica povedala možu kaj naj delam (jaz je sploh nisem slišala) in ko je prišlo do konca, je prišla da sem rodila.

drugič sem rodila v trbovljah, kjer imajo en porod na noč. babica je bila ves čas z mano (mož je čuval starejšo hčerko), me vzpodbujala, predihavala, mi pomagala.

saj dvomimi, da je katera lena, samo toliko dela imajo in ne morejo biti an dvh koncih. veliko sreče in hiter porod



_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
11.8.2007 22:04:49   
Anonimen
Rodila sem v Trbovljah, imela sem najboljšo možno babico. Pravi user posted image . Žal pa ni mogla biti skoz z mano, ker babice v takih manjših porodnišnicah opravljajo tudi delo medicinskih sester in strežnic. Na koncu poroda pa je bila pri meni ves čas, mi pomagala predihavati popadke in me masirala. user posted image  Boljše si res ne bi mogla želeti.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
11.8.2007 22:07:02   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Rodila sem v Trbovljah, imela sem najboljšo možno babico. Pravi user posted image . Žal pa ni mogla biti skoz z mano, ker babice v takih manjših porodnišnicah opravljajo tudi delo medicinskih sester in strežnic. Na koncu poroda pa je bila pri meni ves čas, mi pomagala predihavati popadke in me masirala. user posted image  Boljše si res ne bi mogla želeti.


Se kr pod tole podpišem(pa tudi jaz sem rodila v Trbovljah)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
11.8.2007 22:07:10   
Anonimen
Moja babica v MS je bila super. Niso imeli gužve - bila sem sama in sta obe z zdravnico skoraj cel dan bili z mano. Imela sem umetne popadke narihtane 12 ur. Sicer se je porod končal s CR, ampak za tistih 12 ur pa sem babici izjemno hvaležna. Ja, je pa bilo novo leto in sta zato obe z zdravnico delali ruski turnus -24 ur.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
11.8.2007 22:08:07   
Njuškalo
Jaz sem imela zraven tako babico, ki je bila zelo neprijazna.Preden sem prišla v porodno sobo me je celo ustrahovala in kar nekaj težilauser posted image , jaz pa tam s popadki nisem glih ne vem kaj mogla nazaj rečt.Ko sem prišla v porodno sobo, se je zelo spremenila, ker izgleda, da pred partnerjem ni upala kaj preveč težit.No, ko se je izmena zamenjala, sem pa imela zraven ful v redu babico, prijazno in toplo osebo, kakršna bi morala biti vsaka.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
11.8.2007 22:27:53   
lex
Pri prvem porodu je bila babica ves čas z mano, me spodbujala, masirala, v glavnem tistih par ur v porodni me je spremljala od začetka do konca.
Pri drugem porodu pa so me pooči dale v "pripravljalno sobo" in sem bila sama s svojimi popadki (prvič sem imela le umetne). Ko pa je apočil čas, da se odmigam v porodno pa me i spustila izpred oči. Bila je poleg mene me masirala, dokler ni prišel dragi, potem je še njemu pokazala kako naj. Tik preden sem rodila se je zamenjala izmena, tako da je nočna babica pokčakal par minut in videla kaj sva v tisti urci pravljali na svet.
Obema oz. vsem babicam  ki so bile poleg mene se tukaj javno zahvaljujem ker so mi bile v največjo oporo (poleg atija sevedauser posted image ).
Aja rodila sem pa v Slovenj Gradcu

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
11.8.2007 22:35:33   
Anonimen
Ja, na čase je hodila preverjati, koliko sem odprta, mi parkrat rekla, naj diham, pa diham, drugače je pa videla, da mi je najboljša opora moj mož, zato ni nič težila, to pa tak pa to. Je bila pa prijazna, samo sem si želela eno drugo, ampak žal ni bila ravno takrat v službi. Škoda. 

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
11.8.2007 22:36:20   
Anonimen
Aja, rodila sem pa v Mariboru.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
11.8.2007 22:38:13   
BLAŽIKA
Tudi jaz sem menjala vse tri smene babic in nisem imela nobene slabe izkušnje z njimi, sem pa rodila v času, ko ni bilo v porodni gužve( samo dve porodnici) in sta bili z mano tričetrt časa, mi pomagali dihati, vstajati(ker sem bila kot balon) šle z mano na wc, vglavnem so bile super, brez pripomb in pohvala babicam v Ptujski porodni.user posted image

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu lex)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
11.8.2007 23:13:39   
lelaval
Jaz sem vse 3 rodila v MB porodnišnici.
1. sem imela babico, ki je pišla vsake kvatre k meni - res že sitna, ker se je bližal konec njenega nočnega šihta. Smena pa ni bila kaj boljša.
2. sem imela super babico, ki je bila skozi ob meni (zopet v nočni)
3. sem tudi imela krasno babico (pa ne isto, kot pri 2 porodu) - zopet sem prišla v porodnišnico ponoči. Je bila vseskozi ob meni, se pogovarjala z mano, me masirala,.. Ko je šla domov, sem ji rekla, da sem mislila, da bom rodila v nejni smeni in mi je odgovorila: "saj boste". In res sem - zvečer, ko je zopet prišla na šiht.
Če greš rodit v MB - jaz sem 2 lei nazaj rodila in nimam nobene slabe besede  o nobenem v porodnem oddelku.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
14.8.2007 15:03:30   
Lenny
Obakrat sem rodila v Mb. Vedno vse O.K., bodoči očka je bil z mano. Oba otroka sta "nočna", babici sta bili super, ostalo osebje tudi. Prvič je bil ob koncu poroda zraven tudi zdravnik, drugič smo vse "porihtali" samo z babico, zdravnica je prišla kasneje.
Nobena babica ni bila ves čas z mano, sta pa pomagali z nasveti, masažo, še pohecali smo se na trenutke.
Z moje strani obema vsa pohvala!

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
14.8.2007 15:11:47   
crci06
rodila pred 7 meseci, pa se babic ne spomnim.
že prvo minuto, ko sem dobila sinčka v roke sem vse pozabila...
kot, da ne bi bila iz tega sveta..

zdi se mi, da sem imela vse ful pa pohvalit... vse dni... in vem, da je bila ob meni tista babca, k sem si samo želela da bo.

(odgovor članu Lenny)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
14.8.2007 15:26:33   
rija
Meni je babica pomagala 1000 % user posted image user posted image

Je bila pri meni vsako sekundo od dveh ur.....mi čuvala presredek, bogastvo tam zadaj.....user posted image  skratka: vsaki želim vsaj pol tak dobro babico, kot sem jo imela jaz.....user posted image user posted image user posted image  Tudi po njeni zaslugi je bil moj porod enostavno krasen user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu crci06)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
14.8.2007 17:28:57   
nana 27
Pri meni je bila pa 2x po dve minuti v sobi in nato šla ven in sva bila z možem sama. Ko so se začeli hudi popadki, jo je mož šel iskat je ugotovila, da bom rodila. Zraven me je kregala (ne vem, ali mene ali moža), da ne sodelujem in nato je naredilo ck ck pa še ena manjša babica se je na trebuh oprla in smo imeli našega sončka zunaj pa še izmena se je končala, tako da je že prišla nova babica za zadnjo fazo - iztis posteljice. O kakšni masaži presredka, namigih glede dihanja, spodbujanju sem lahko samo sanjala.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
16.8.2007 7:50:48   
skuštrana
Moja babica je bila pa super. Mi je full govorila kdaj dihat, kako dihat, kdaj pritisnit, kdaj ne..Res zakon. No, morda bi se lahko malo bolj potrudila okoli presredka, ampak zanemarimo to. Je pa res, da sem bila jaz full ubogljiva in sem jo full poslušala ter naredila vse kar je od mene zahtevala. Mi je res olajšala porod.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
16.8.2007 13:59:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
16.8.2007 14:20:10   
nana 27
Nalin, res je ni bilo ob meni. Je že ocenila, da je ne potrebujem user posted image  Kakšna pa je bila tvoja? Veš ime? Jaz sem imela eno z očali, temnimi lasmi (v glavi imam ime - Jelena, ker sva jo vprašala preden je izginila)..rodila sem malo pred poldnevom. Ti pa dve urici za menoj, če se prav spomnim. Sigurno si imela drugo babico.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
16.8.2007 20:16:23   
ElaM
V Lj je kriza, ker je premalo osebja in preveč porodov. Če se ne motim je 12 porodnih sob, dela pa  9 babic na smeno. Zagotovo  je manj babic na smeno, kot je porodov.

_____________________________

:)

(odgovor članu nana 27)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
16.8.2007 22:41:18   
MiRaNi
Jaz sem rodila pred 3 tedni v LJ. Babica je skakala iz sobe v sobo in je prihajala vsake toliko časa preverit koliko sem že daleč. Sem pa imela ob sebi najprej eno študentko (čez nekaj časa pa še eno), ki mi je ful pomagala pri dihanju, me masirala in dajala obkladke in vodo. Danes mi je žal, ker je nisem vprašala za ime, ker mi res ful pomagala. Najbrž je delala čez poletne počitnice...

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
17.8.2007 13:11:22   
Zasanjana
Prvič sem imela babico skoz zraven, ker ni bilo gužve v porodnišnici. Me je spodbujala in opominjala na dihanje.

Drugič nas je rojevalo 14 hkrati. Norišnica. Toliko paničnih očijev na hodniku, da so morale babice njih miriti, ne pa porodnic. user posted image  Ampak sem imela babico zraven kadar sem jo potrebovala. Možek je deloma prevzel njeno vlogo, ko me je fajn spodbujal in dihal z mano, babica je pa samo nadzorovala presredek, da ga ni bilo treba rezat in se fajn pogovarjala z mano.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
19.8.2007 11:18:31   
arielca
Tudi jaz sem imela krasno babico user posted image ! Mi je znala v pravem trenutku pomagati in mi lepo po kmečko razložiti, kaj in kako. Ker med porodom res ne rabiš kakšnih strokovnih flanc user posted image . In po njeni zaslugi nisem bila nič prerezana in minimalno šivana.
Rodila sem pa na Jesenicah.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
19.8.2007 11:51:14   
Anonimen
Jaz sem bila skozi sama, posebej potem, ko so me dale še v moderno porodno, kjer si pa čisto sam, niti drugih porodnic ni zraven, za špansko steno. Enkrat na uro je prišla kakšna babica notri in mi potisnila roko v mednožje, to je billo pa tudi vse. Edino ena je bila zlata, brez nje bi umrla. To si bom pa zapomnila celo življenje, še sedaj, po petih letih, imam obvezno solzne oči, ko se samo spomnim nanjo.

(odgovor članu arielca)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
19.8.2007 12:17:19   
sisi80
V celjski porodnišnici sem rodila, imela moža zraven. Babica je prišla vsake kvatre samo pogledat, bila sem kot peto kolo, hvala bogu, da sem imela dragega zraven.

_____________________________

Moja fanta sta smisel mojega življenja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko so vam "pomagale" babice?
19.8.2007 12:30:54   
Maxica
Jaz sem imela v Postojni prvič res super krasno babico. Sicer sem rodila z EA, ampak je bila tako mirna in skulirana, pravi user posted image . Sem si prav potiho želela, da bi bila ob meni tudi drugič, bi jo kar najela, ampak sem si rekla, eh, saj so verjetno vse fajn. Kakšno naključje - tudi v drugo sem dobila prav isto babico.user posted image user posted image  Sicer je bila tokrat malo več ob meni, ker sva toliko časa čakali, da mi dajo EA in mi je skoz pomagala dihati. V glavnem, meni je "babica" pri porodu ostala res v krasnem spominu.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu sisi80)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?