|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
10.2.2006 9:30:34   
zara3
Pozdrav!!!
Zanima me koliko spijo vaši otroci. Kdaj jih nesete zvečer v posteljo, do katere ure spijo. Kolikokrat spijo čez dan in koliko časa?????????????

Jaz sem namreč mami trojčkov, ki bodo stari naslednji teden 8 mesecev, so pa nedonošeni...dva meseca prehitro rojeni. Do sedaj so spančkali od 18 ure zvečer pa tja do 6 - 7 zjutraj. Čez dan pa 3x po cca 20 minut. Sedaj se pa nekaj dni dogaja da jih dava z možem ob 18 v posteljo in takoj zaspijo, uro kasneje se v paniki zbudijo (sanje??), ob 4-5 zjutraj pa so ful naspani in se glasno pogovarjajo (v svoji govorici seveda)....dam malo čaja in dude in čez kakšne pol ure zaspijo nazaj.

lp,z
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
10.2.2006 9:59:57   
LONA13
živjo,
jest dam Nejca spat okoli devetih in nekje do desetih zaspi in nama spi do sedmih, včasih tudi do osmih zjutraj. poskusi dati tvoje spat mal kasnej, da bodo zjutraj dalj časa spali.
Lp, Lona

_____________________________

Nejc praznuje dva rojstna dneva 20.7. in 2.8.!

(odgovor članu zara3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
10.2.2006 10:02:12   
Dejča
Najprej: glede na to, da imaš tri, so zelo pridni otroci, da ti toliko spijo. Vse čestitke za tak ritem!!!
Naša user posted image že od tretjega tedna dalje spi vso noč (v kosu od 9-12 ur). Pred dobrim mesecem in pol smo jo začeli navajati, da zaspi bolj zgodaj (okrog 7., pol osme zvečer) in spi do pol sedmih, sedmih. Čez dan spi pa takole - odvisno, kdaj se zjutraj zbudi - potem bedi dve do tri ure, nato zaspi za kakšno uro, včasih tudi dve, potem pa še popoldne kakšno uro, včasih tudi več, če zaspi v vozičku. Čez dan torej nekje 2-3 ure, ponoči pa ponavadi 11 ur.

(odgovor članu zara3)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
10.2.2006 10:18:17   
muha1
Mi v sedmem mesecu spimo tako:
- zvečer gremo spat ob 20.00 in spimo do 7.00 zjutraj. Čez dan pa spi 3krat po uro in pol. In kot je že rekla Dejča glede na to, da imate trojčke so otroci zelo pridni. Le tako naprejuser posted image

(odgovor članu zara3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
10.2.2006 10:36:26   
pika**
Naš Gašper ( 7. je bil 9 mescev )  je nehal spati v kosu nekje po 5,5-6 mescu. Prej pa  od 9 zvečer -7.8. zjutraj.

Ata je imel neko svojo filozofijo, da  je vedno lačen , ko se ponoči zbujal  in ni pustil, da  bi ga uspavala v njegovi posteljici, pa obvezno  sem ga morala dojit ponoči .  Detece je to  sprjelo očitno kot nagrado za bujenje in  bi se dojil  celo noč , če bi lohka , jaz pa zaprem mlekarno po 10 uri. 
No, zdaj pa mamo, hočem rečt ma ata.user posted image user posted image     On ga nosi po 3x ponoči po hiši in štejeta zvezde, pijeta čajčka , jaz pa spim.user posted image
Tudi tisto knjigo   sem nabavla Brez joka v sanje ( neki tazga ! ), pa nam ni ratal, ker ata ni bil za stvar (  ne prenese, da mali zajokca ponoči  in prec ga dvigne iz posteljce ).
Mogoče se bo pa  mali premislil, ko bo v svoji sobici in bo spet spal celo noč.

_____________________________

am, bam, pet podgan

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
10.2.2006 10:38:53   
Barbela
Jaka je star dobrih sedem mesecev in spi čez dan uro do dve - čist odvisno, včasih mu je pol ure dovolj. Navajam ga na spanje v enem kosu in včasih rata. Ponoči pa ni problemov, če je zdrav. Takrat spi od cca 20.-te ure pa do 7.-8. zjutraj.

Vaši trojčki so pa res zelo pridni. Mi je zelo lepo, ko Jaka čeblja sam s seboj, kako mora biti šele v troje user posted image

(odgovor članu muha1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
10.2.2006 11:28:53   
violinski
O, Zara3, ki je bila med avgustovkami!!!! Kako gre?

Tako je pri nas - Aljoša že kak mesec zaspi okrog 18h kar v dnevni sobi, potem se čez 40 minut zbudi, ga skopamo, preoblečemo v pižamo, mu dam jesti (zdaj že kašico, do prejšnjega tedna se je še dojil ob tej uri) in v roku ene ure je že v postelji. Zaspi nekako v 20 minutah, se pravi okrog 20h - 20:30. In spi do 1h-2h, pojé v spanju, ter spi dalje do 6h-7h. Potem spet jé, je kake tričetrt ure buden in zaspi nazaj za 40 minut. Šele takrat zares vstaneva user posted image .

Preko dneva spi več dopoldne, kot popoldne, predvsem zato, ker sva sama doma. Ko je popoldne doma še starejša sestrica (2 leti) je v hiši tako živahno, da težko zaspi. Pri vas, ko je vedno živahno, ker so trije, verjetno težko spijo več kot 20 minut naenkrat. Tudi bi ti težko svetovala, da jih poskusiš podaljšat, ravno zato, ker so trije. Pri moji starejši je palilo, ko se je zbujala po 40 minutah opoldanskega spanja (ko je bila ene 7,8 mesecev stara), sem se ulegla z njo in jo malo crkljala, da je zaspala nazaj. Po enem tednu tega vztrajanja, se je sama od sebe naučila spati opoldansko spanje po uro in pol do dve. Ampak je bila ena. Kako bi to uvedla pri trojčkih ne vem - ne vem, če bi kaj bolj spali, če bi imeli tebe v postelji za crkljanje.

Upam, da ti uspe kaj pogruntat! Veliko veselja in spanja želim!

(odgovor članu zara3)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
10.2.2006 12:13:56   
katja pv
Pri nas se gre spat največkrat ob 20h, včasih pa traja vse do 21h. Spi pa nekako do 7h. Sedaj se je zaradi rasti zgornjih zob zbujal tudi nekajkrat na noč, vendar smo to sedaj ponovno uspešno ukinili. Čez dan pa sem vsa vesela če mi uspe ga uspavat za 1h, drugače sploh ne zaspi razen med dojenjem za 10-15 minut in to ne vedno. V primeru, da čez dan nič ne spi, pa ga zvečer zmanjka že ob 19h.
Vsaka čast za pridne trojčke.
Katja

_____________________________

V življenju sta dve sreči: ljubezen do partnerja in ljubezen do otrok. Jaz imam obe!
21.6.2005 - Matija
2.4.2007 - Ana

(odgovor članu violinski)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
10.2.2006 12:23:52   
PBJ
user posted image  za trojčke...
Moj bo v ponedeljek star 7 mesecev. In zadnjih 14 dni ima tak ritem:

  • Zvečer zaspi med 20. in 20.30 uro ter
  • spi do 5. - takrat se podojiva in zaspi še do 8-ih,
  • dopoldne spi kakšnih 50 minut,
  • popoldne nekje 1 uro in pol.



_____________________________

Čudeži se dogajajo, samo prepoznati jih je treba znati...

(odgovor članu zara3)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
10.2.2006 20:41:57   
Jessy
Stara je dobrih 6 mesecev in čez dan spi 3x po 35 minut, zvečer pa zaspi med 20.00 in 20.30 in spi do 8h.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
10.2.2006 20:42:07   
Alina_alin
Kaj smo potem mi edini, ki še pri skoraj 8 mesecih ne prespimo cele noči? Uf...Ali se javljate samo take, ki vam spijo celo noč? Upam, da kmalu tudi mi pridemo v vaš klub.

(odgovor članu PBJ)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
11.2.2006 7:58:13   
napa
Tudi mi ne spimo cele noči. Stari smo 7 mesecev in odkar smo uvedli gosto hrano pr petih mesecih, se zbujamo skoraj na vsako uro. Izgleda, da potrebuje bližino, ker se zaradi goste hrane podnevi več toliko ne dojimo, to nadoknadi ponoči. Vstanemo tudi do petkrat na noč, da se malo na dojki pocrkljamo. Saj bi uvedli red, vendar ati noče da dete joče, ker bi se potem zbudila naša triletnica.

(odgovor članu Alina_alin)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
12.2.2006 19:46:57   
zara3
Pozdrav!!!
Hvala za vse odgovore. Danes sva jih z možem držala pokonci do 19-te ure. Upam, da bo mir do 6 zjutraj, da se ne bomo kakor danes zbudili že ob 4rih!!!!! Saj sem jim dala čaja in dude pa so zaspali nazaj, priznam pa da sem kar malo razočarana, saj smo imeli že kar nekaj mesecev čudovit ritem brez prebujanja.
Je pa res, da je bila tudi polna luna, pa da nimamo zobkov, tako da je čisto možno da so vzroki za prebujanje tudi tukaj.
Še enkrat hvala!!!
Z

(odgovor članu napa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
12.2.2006 23:39:26   
bobek05
Draga M.,
pri nas je zadnji teden tudi nekaj v "zraku"... Zaradi drugih (ti itak veš) bom omenila, da se se tvoji trojčki in naš Anej rodili na isti dan. Do sedaj smo spali: od 19h do 6h/7h brez zbujanja (tu pa tam kakšna grde sanje, vendar sva ga potolažila z dudico, ninico in cartanjem), zdaj pa ne gre spat tudi do 20h (1x je celo vztrajal do 21h). Spi še vedno do 6h/7h. Skoz dan pa je tak - včasih spi po starem ritmu: 2 uri pokonci - 1 ura spanja - 2 uri pokonci - 1 ura spanja itd. (popoldan včasih 2 uri skupaj), včasih pa ga tudi nekaj "piči" in po 4-5 ur nič ne spi in potem 1,5-2 uri skupaj... Mislim, da si dela nov ritem. Kljub temu se ne pritožujem, ker vem, da imam veliko sreče kar se spanja tiče. Nekateri otročki skoraj nič ne spijo, tudi skoz dan ne.

(odgovor članu zara3)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko spijo vaši 6,7,8 mesečniki???
12.2.2006 23:41:29   
bobek05
aja, pri nas je tudi tako kot pri PBJ - ko se zjutraj zbudi, ga nahranim, previjem in mali še zategne za kakšno urco (včasih celo do 9h) 

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dragi, danes si pa vzamem prost dan!
Kar me je danes fasciniralo, je bil izraz na obrazu mojega dragega moža, ko sem mu rekla, da si bom vzela prost dan. 
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?