|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko ur spijo vaši dojenčki
25.2.2008 5:56:56   
urssyy
Zanima me koliko ur skupaj spijo vaši dojenčki ?Naša se hrani po flaški in je začela ponoči spati skupaj po 6 - 7 ur in bi tudi več, če je ne bi jaz zbudila za hanjenje. Poje cca. 100 ml mleka na obrok - 6 do 7 obrokov na dan. Se vam zdi to vredu, da 6 tednov star dojenček spi tako dolgo ? Naj jo zbujam za hranjenje ali ne ?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
25.2.2008 6:16:47   
Lunca1
Urssyy ne je zbujat za hranjenje. Pri nas je pa njegov maksimum tam nekje 5-6 ur. se mi zdi, da je po aptamilu bolje spal kot zdaj po bebi. Drugače pa tudi na obrok poje nekje 100 ml ali malo manj.

Kako pa kaj pridobiva težo? Naš pridno prideluje mišelinčke.

< Sporočilo je popravil Lunca1 -- 25.2.2008 6:17:30 >

(odgovor članu urssyy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
25.2.2008 6:44:05   
Klarita
Jaz ga nikoli nisem budila za hranjenje. Mi je pa tudi kar dosti spal.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
25.2.2008 8:35:26   
Katrin
Midva se samo dojiva, pa spi ponoči 8 ur v kosu - nikoli ga ne zbudim zato, da bi se hranila.

lp, katrin

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
25.2.2008 9:06:02   
ZmajTolovaj
Če se lepo redi oziroma nima težav s težo, je ne prebujaj, ji že paše tako. Naša se je zbujala vsake 2-3 ure in sem si takrat želela, da bi kak obrok prespala user posted image .

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
25.2.2008 10:12:25   
majra
Naša spi ponoči od 4-7 ur. Kakor kdaj. Hranim jo približno isto kot ti. V posvetovalnici pri enem mescu je bila na spodnji meji s težo, pa sem vprašala P, če jo zbujam ponoči in je rekla da ne.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
25.2.2008 10:53:59   
FLASK_A
Če se normalno razvija, je nikar ne prebujaj! Uživaj v počitku, tvoja malčica dobi sigurno dovolj, če ji tako paše. Jaz mojega nisem nikoli prebujala in se mi zdi tako prav. Sem videla, da mu nič ne manjka, lepo je pridobival, bil je vesel, spočit. Prav lepo smo se imeli prvih pet mesecev. Potem pa so prišli zobki...

_____________________________

Si doma? Doma si. http://www.facebook.com/doma.si.vesna

(odgovor članu majra)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
25.2.2008 12:29:36   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: urssyy

Zanima me koliko ur skupaj spijo vaši dojenčki ?Naša se hrani po flaški in je začela ponoči spati skupaj po 6 - 7 ur in bi tudi več, če je ne bi jaz zbudila za hanjenje. Poje cca. 100 ml mleka na obrok - 6 do 7 obrokov na dan. Se vam zdi to vredu, da 6 tednov star dojenček spi tako dolgo ? Naj jo zbujam za hranjenje ali ne ?

zkaj pa jo zbujaš, če otrok spi??? nekatere pa bi vse dale, da bi jim user posted image spali celo noč!
ne zbujaj jo, ko bo lačna, se bo sama zbudila!
moj je imel obdobje 2 meseca, ki je spal 11 ur neprekinjeno in ga nisem zbudila za hranjenje in je vseeno pridobil več na teži, kot je priporočeno!

no, ne zbujaj jo-nej spi!
moj je v celem dnevu prespal tudi po 16ur ali več!
zdaj ima 6 mesecev in spi nekje 14ur/dan (12ur ponoči in še malo čez dan)


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu urssyy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
25.2.2008 15:01:06   
dabe
joj, nikakor ne zbujati otroka - če le ima primerno težo. Moja je že od rojstva zaspanka in ogromno spi - ponoči  od 6- 8 ur. Nikoli je nisem zbujala. Na teži pridobiva po 1200g/mesec.

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
25.2.2008 15:03:15   
fantek712
prvi mesec je bilo pri nas zbujanje na 2 uriuser posted image , zdaj (star 2 in pol) pa na 3-5 ur. Se samo dojiva. Prvi mesec bi moral pridobiti približno 800 g mi smo jih pa kar 1700. :) Ful dobr, imamo pravega jedca.user posted image

(odgovor članu sandra85)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
25.2.2008 21:38:52   
*erika*
moja je bila dojena tri mesece in ze od rojstva mi je spala po celo noc.zdaj bo  kmalu stara 4 mesece poje pa 250ml aptamila ima pa 4 obroke na dan.spi pa od 9 zvecer pa do 8 zjutraj 

_____________________________

stefanio pejić 5.3.2006 nadja pejić 3.11.2007

http://stefanio-nadja.moj-album.com/

(odgovor članu urssyy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
25.2.2008 22:05:53   
viv_
Ne budit!

A veš kako pravi pregovor: spanec je boljši kot žganec! user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu *erika*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
24.5.2011 13:38:43   
Anonimen
Ojla dekleta!

Nekaj me zanima, če je to ok, naš maximalno na 24 ur spi po 6-8 ur.
Problem imamo, da v kosu spi samo enkrat na dan in to po 3-4 ure. To je ponavadi od 5 do8-9h ali pa vendar redko kdaj 18 do 22/23h.
V tem času ko ne spi je zbujen in dremucka po pol ure.

Zanima me ali je to normalno? Oziroma, kaj naj še naredim, ker sem veliko prebrala in poskušala, vendar našemu malčku to nepomaga, da bi podaljali spanec. Namreč mene okupera celi dan in dobesedno ne moram skoraj nič narediti za faks in ostalo. Dobro pospravim, operem, zlikam, skuham in stalno hranim, saj se hrani na 2 uri. Poje pa od 60 do 100 ml. Pa bo star naslednji mesec že 4 mesece.

Po vpršanju pediatrinje mi je rekla, da je pač bol aktiven in da se naj sprijaznim, da pač tak je. Samo to je res kriza, da se ponoč zbujaš na pol ure, če ti sploh rata zaspati!

A ja še to, ko ga skopamo, spanča samo 2 uri, raje manj.

Doma že kar obupujemo. Res prosim za nasvet! A ja še težo, ja bil je nedonošenček, se pravi z nisko težo status zahiranosti. Sicer sedaj ma svojo krivuljo rasti, je pa cerka 400g prelahek, po komentarju pediatrinje. Sicer se je potem nasmehnila, da je normalno, da je ker je tko hiperaktiven.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
24.5.2011 14:29:26   
tjasaoasis
Glede spanja pri dojenčkih praktično ne moreš določit kaj je normalno in kaj ne saj ima vsak svoj ritem, ki pa se lahko uredi hitro ali pa šele čez veliko mesecev. Na začetku dojenčki ponoči niti ne zmorejo spati kaj več kot 6 ur v kosu, kasneje se to seveda podaljšuje. Vendar, če tvoj otrok zaspi ob 18h (četudi redkeje) se do 23h  že kar naspi in seveda potem težje spi preostali čas. Če je možno ga kopaj dopoldan, tisti čas med 9h in 18h ga pa poskusi peljati na kakšen dolg sprehod, da bo malo zaspal v vozičku in bo v večernih urah malo dlje pokonci. Mogoče bo potem kasneje zaspal in boš tudi ti morda si lahko malo spočila.

Nasvete dajat je dejansko zelo težko, ker pri vsakem otroku delujejo drugačne stvari. Tudi jaz imam nedonošenko ampak z njo nimam problemov kar se spanja tiče. Ponoči lepo spi od 21h do 7h v kosu, čez dan pa samo kakšne dve uri. Samo je tako pri nas že od 3 meseca, sedaj je stara 9 mesecev. Jaz sem se striktno držala predvsem tega, da je ponoči nisem zbujala, čez dan pa sem jo na tri ure (je bila tipičen zaspan nedonošenček na začetku). In potem je nekako dobila ta ritem spanja noter in ni bilo problemov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
24.5.2011 17:41:54   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: tjasaoasis

Glede spanja pri dojenčkih praktično ne moreš določit kaj je normalno in kaj ne saj ima vsak svoj ritem, ki pa se lahko uredi hitro ali pa šele čez veliko mesecev. Na začetku dojenčki ponoči niti ne zmorejo spati kaj več kot 6 ur v kosu, kasneje se to seveda podaljšuje. Vendar, če tvoj otrok zaspi ob 18h (četudi redkeje) se do 23h  že kar naspi in seveda potem težje spi preostali čas. Če je možno ga kopaj dopoldan, tisti čas med 9h in 18h ga pa poskusi peljati na kakšen dolg sprehod, da bo malo zaspal v vozičku in bo v večernih urah malo dlje pokonci. Mogoče bo potem kasneje zaspal in boš tudi ti morda si lahko malo spočila.


Tudi s sprehodi vsak dan to delamo, pa je učinek dve urci spanca doma ko pridemo domov ali pa tudi ne, ponavadi se naspi med potjo, potem ko pa pridemo domov, je pa pokonci se smejčka in preprosto ni zaspančkan. Tako, da nevem več kaj narest.

Tudi pediatrinja je obupala, je pa rekla, da bi lahko bilo to povezano z preubčutlivost na laktoza (intoleranco). Kaj pa jaz vem. Sicer naš bo konec meseca 4 mesece, upam, da se bo začelo spanje podalševati ali pa tisto ko spi 3 ure skupaj prestavil na kasnejšo uro user posted image
Moje pobožne želje user posted image

(odgovor članu tjasaoasis)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
29.5.2011 19:32:52   
petra36
Sam to ne,da zbujate za hranjenje ,se hitro navadijo.

_____________________________

Mamica sinov Nika in Matteota

(odgovor članu tjasaoasis)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
3.6.2011 17:16:40   
pavlyna
Ufff, ta fraza, bo že jedel ko bo lačen pa men kar pokrovko dvigne,!!!...naša bi tud spala oz. spi po 10-12 ur ponoči v kosu, (stara je dobre 4mesce in to traja že skoraj)  pa jo vseen morm zujat oz. je ne zbujam ji kar v spanju dam mleko za pit,( ker se redi čist na spodnji meji oz. še pod njo),....

Je samo ko spi! ko je budna ni govora,...user posted image user posted image user posted image   Tako je pač pri nas,...ji morm med spanjem podturit obroke, ker drugače ne poje nič,...pa tud če je 8 ur al pa še več odkar je jedla,...poje pa na obrok max 120 ml, pa še to bl malokrat, največkrat 90-100 ml, pol pa obrača glavo stran, tudi v spanju,..... Ima katera kak nasvet????  DR. je rekla, da prvič sliši za kaj takega,....pol se pa sam znajdi user posted image


lp

(odgovor članu petra36)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
6.6.2011 21:30:39   
Anonimen
ok, če se ne redi ali poje premalo obrokov, ga zbudiš, drugače pa NIKAKOR. Ampak naš je spal med hranjenjem, priklopljen na zizko po celo uro, jedel bi pa vsaki eno do dve uri. Pomagala sem si s knjigico The happiest baby on the block - dr. H. Karp in je delovalo. Pri 3.t je spal 6h v kosu, pri 5t. pa 10-12h in tako je še danes (8m). Ponoči se mi ne zbuja zaradi hranjenja (zbudi se samo občasno, kadar je bil preintenziven dan zanj ali ga je kaj prestrašilo). S tem sva tudi uspela omejevati obroke na 2,5-3h in tako se je tudi dojit začel tako kot je treba - je pojedel in nato zaspal (pa čeprav samo za 20').user posted image

Zdaj spi celo noč, podnevi pa kakor ga prime, včasih nabere 3h, včasih pa 30' v celem dnevu.

(odgovor članu pavlyna)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
7.6.2011 13:31:53   
Peli

IZVIRNO SPOROČILO: pavlyna

Ufff, ta fraza, bo že jedel ko bo lačen pa men kar pokrovko dvigne,!!!...naša bi tud spala oz. spi po 10-12 ur ponoči v kosu, (stara je dobre 4mesce in to traja že skoraj)  pa jo vseen morm zujat oz. je ne zbujam ji kar v spanju dam mleko za pit,( ker se redi čist na spodnji meji oz. še pod njo),....

Je samo ko spi! ko je budna ni govora,...user posted image user posted image user posted image   Tako je pač pri nas,...ji morm med spanjem podturit obroke, ker drugače ne poje nič,...pa tud če je 8 ur al pa še več odkar je jedla,...poje pa na obrok max 120 ml, pa še to bl malokrat, največkrat 90-100 ml, pol pa obrača glavo stran, tudi v spanju,..... Ima katera kak nasvet????  DR. je rekla, da prvič sliši za kaj takega,....pol se pa sam znajdi user posted image


lp


Tole mi je pa znano, pri mojem 1. sinu sm imela isto težavo, to se je začel dogajat pri treh mesecih in pol, kakšen mesec sm ga še uspela v spanju nahrant, poskušala sm vsemogoče od menjave stekleničk, mleka..., v budnem stanju bi mi pa popil po celo flaško (nesladkanega)čaja, pri štirih mesecih in pol pa je pri mleku čist zablokiral, samo da je okusil - tud v spanju se je jokal ko user posted image .
Patronažna mi je rekla bo že jedel ko bo lačen. - ja seveda user posted image , po treh dneh na čaju, sm ga peljala k pediatru, on mi je rekel naj mu dam jest kar hoče jest, ponudim pa naj mu čimveč mlečnih izdelkov, ker mleko še potrebuje. Tako smo prav zgodaj pristali na juhicah, kašicah in jogurtih.

(odgovor članu pavlyna)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
9.6.2011 21:51:15   
Gabi21
Najin spi tam od 20.30,pa se zbudi okol 24.00 za zizo,potem pa lepo do 6.00 zjutraj..
So pa seveda tudi izjeme,ko se zbudi 3krat-zaradi lakote in ga dam na zizo,pa lepo nazaj zaspi..
To bi blo pa noro,če bi ga sama zbujala,saj otroček,ko je lačen ti itaq sam pove z jokom..


_____________________________

11.1.2011 se je rodil moj zakladek Jan..

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
10.12.2011 11:13:43   
Maja_V.
zdravo,

mene pa zanima koliko vaši dojenčki spijo čez dan oz. koliko so budni??? Najin je star zdaj 8 tednov, rojen je bil 1 mesec prej, tako da korigirana starost je dejansko 4 tedne. Ponoči spi od 3,5h do tudi 5,5 h in je hranjen v bistvu ob 20h pred spanjem, nato ok. 0.30h do 1.30h in nato ok. 5h-6h.
Problem je to (no ne vem če je problem), ker pa tudi čez dan ogromno spi in ga včasih komaj držim, da je po obroku pokonci vsaj 1h, redko 2h. Čez dan pa je ok. 9h, 13h, 16h. Je pa bolj buden v poznih popoldanskih urah kot dopoldne. Bojim se, da spi preveč. Ali je to mogoče še normalno za takega malčka???


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu Gabi21)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
10.12.2011 11:40:42   
špica84
Maja_V. to je povsem normalno.Moja je do 6meseca spala skoz.Sedaj pa spi pri 11m po 1h dopoldan in 1,5h popoldan.

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
10.12.2011 12:38:32   
Maja_V.
IZVIRNO SPOROČILO: špica84

Maja_V. to je povsem normalno.Moja je do 6meseca spala skoz.Sedaj pa spi pri 11m po 1h dopoldan in 1,5h popoldan.



ok, super, hvala! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu špica84)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
11.12.2011 12:48:34   
Jada82
Nič ne zbujaj, s tem mu le podereš ritem. Vesela bodi, da tako spi!!! user posted image user posted image user posted image user posted image Če poje dobrega pol litra mleka na dan, je to čez glavo za tako malega dojenčka .... tvoj poje še več, tako da, brez skrbi, vse ok! Če bo lačen, se bo že zbudil, tako da brez skrbi in uživaj ... pa vesela bodi, da si naspana mamica ... ne veš, koliko to pomeni! user posted image user posted image

(odgovor članu Maja_V.)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko ur spijo vaši dojenčki
12.12.2011 9:17:31   
Maja_V.
IZVIRNO SPOROČILO: Jada82

Nič ne zbujaj, s tem mu le podereš ritem. Vesela bodi, da tako spi!!! user posted image user posted image user posted image user posted image Če poje dobrega pol litra mleka na dan, je to čez glavo za tako malega dojenčka .... tvoj poje še več, tako da, brez skrbi, vse ok! Če bo lačen, se bo že zbudil, tako da brez skrbi in uživaj ... pa vesela bodi, da si naspana mamica ... ne veš, koliko to pomeni! user posted image user posted image


to vem ja... ponoči je za1x res super tako... ampak skrbelo me je, da čez dan preveč spi, ampak očitno pač še rabi user posted image user posted image


_____________________________

"V vsakem, še tako majhnem koraku, je smisel življenja!"
*13.10.2011 ob 7.54 se je za naju začelo novo življenje, obsijano s sončkom! Čebelček najin: neskončno te imava rada in zate bi naredila prav vse!*

(odgovor članu Jada82)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?