|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kravje mleko (pred enim letom)
6.8.2012 9:11:15   
zhigatsey
Živjo,

Najin malček je zakorakal v deveti mesec in gosto hrano je že od 4. meseca naprej. (zelenjava, piščančje meso, sadje), od 6 meseca naprej pa še živila, ki vsebujejo gluten (testenine),
od 7. meseca pa še navadni jogurt, sadne skute, kruh (pol žemljice, ki jo počasi grize)... Od četrtega meseca mu delava tudi razne kašice (milupa, holle)... Na nič od tega ni bil alergičen... Za jutranji obrok še vedno dobi adaptirano mleko (novalac 2), ki ga je začel odklanjati, če pa mu zjutraj ponudiva kašico (hranjenje po žlički) pa poje vse. Zanima me ali mu lahko začneva dajati kravje mleko (kupljeno alpsko polnomastno 3,5), glede na to da je že ostale mlečne izdelke (jogurt, skute). Zjutraj bi mu lahko namesto novalaca naredila lahko kakšen mlečni riž, gres, mleko in kruh, za kosilo lahko tudi kakšen pire krompir itd... Zakaj pravijo da kravjega mleka ne smemo dajati pred 1. letom, glede na to da jim razne jogurte in skute lahko ponudimo že prej, večina pa jih gre pred 1. letom tudi v vrtec (kjer jim dajo vse)?

Hvala za odgovore

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
6.8.2012 10:08:42   
Nocturama
Z našo malo je bilo podobno kot z vašim, kar se tiče uvajanja goste hrane.
Pri 9. mesecih sva ji začela dajati kravje mleko, in sicer sva zamenjala večerni obrok Novalaca. Mislila sem, kako dobro prenaša kravje mleko, ker dejansko v nekaj dnevih pri njej ni bilo nobenih sprememb. Po enem tednu pa se je začelo... slabo je začela spati, čez dan je bila nemirna, tečkasta - sem mislila, da jo matrajo zobki. Ko pa se mi je dvakrat orenk zbruhala, sem le pogruntala, da bi lahko krivec bilo kravje mleko. Nato smo se le vrnili na Novalac. Kravjega mleka ji nisem več dajala (sem se ustrašila), spet ga je poskusila pri 11. mesecih v vrtcu in ji je vedno "šlo gor" - torej ga je malo bruhnila. Pri dosti tanajmanjših dojenčkih se je to dogajalo. Vzgojiteljice so bile prijazne in vsem tem našim polivančkom nudile "posebno dijeto", češ da so mogoče alergični na mleko. No, za našo nisem vzela posebne dijete, sem rekla da bomo še malo počakali in videli, če se ji bo želodček počasi navadil. In se je res. Čez kak mesec (ravno okoli 1. leta!) je nehala polivati po kravjem mleku in smo takrat dokončno ukinili Novalac.
Tako da... po našem primeru je res nekaj na tem, da njenem želodčku ni pasalo kravje mleko pred 1. letom.

_____________________________

I believe that life is a game, that life is a cruel joke, and that life is what happens when you're alive and that you might as well lie back and enjoy it. (Neil Gaiman)

(odgovor članu zhigatsey)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
6.8.2012 10:09:52   
honey
Uf, mislim, da si s tem svojim vprašanjem sprožila pravo polemiko user posted image Jaz ti bom povedala takole. Doma ima 2 otroka (1. je star 7 let, drugi 19 mesecev, 3. pride septembra). Pri obeh sem prakticirala tako kot ti, da sta začela dobivati GH pri 4. mesecu, po dopolnjenem 6. mesecu tudi gluten. Takrat sem začela tudi s kravjim mlekom. Pač sem poskusila in ker ni noben kazal znakov alergije, sem nadaljevala. AM je starejši takoj nato zavrnil, pri mlajšemu je pa trajalo malo dlje (nočno hranjenje je bilo z AM), ampak čez dan ga ni nikoli več pil. Jogurti, skute ipd. mlečni izdelki so iz predelanega mleka in naj ne bi bili tako alergeni, čeprav jaz sem mnenja, da če je otrok alergik na KM, tudi jogurtov ne sme. Poznam več otrok s tako diagnozo in ne smejo nobene stvari, ki vsebuje KM, tudi kruha ne. Jaz ti predlagam, da poskusiš, pa boš videla. Če ne bo reakcije, nadaljuješ, če pa bo, pa nehaš in greš k zdravniku.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu zhigatsey)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
6.8.2012 22:20:38   
kajajaka
zhigatsey tudi jaz uvajam podobno kot ti in s 6. meseci je tudi naša začela odklanjati mleko. Popije ga zjutraj, ko še napol spi in zvečer pred spanjem, čez dan pa zelo malo, odriva stekleničko in gleda krožnike, žlice, skodelice,... user posted image  Ko ji dam GH potem poje vse, samo mleka noče. Zato sem že začela tudi s skutkami in jogurti.

Mi je pa patronažna že ob začetku uvajanja svetovala, naj ji GH redčim/mešam z navadnim mlekom in naj ne kompliciram z AM v kombinaciji z GH. Torej pire krompir in vse zelenjavno mesne jedi, če so pregoste redčim z navadnim mlekom. Tudi gres kuham na navadnem mleku.
Meni je patronažna razložila, da če je alergija, se pač pokaže prej, da pa so te količine mleka tako majhne, da ne vplivajo na morebitno slabokrvnost (ki se lahko pojavi ob hranjenju dojenčkov (beri novorojenčkov) le z običajnim mlekom v zgodnji starosti).

Mislim, da je tvoj otroček tudi že dovolj star, da ne bi smelo biti nobenih problemov, saj poje že veliko ostale hrane.

Ti pa iz izkušenj naše starejše damice povem, da ko enkrat zavrača mleko, je vseeno ali je adaptirano ali navadno... user posted image

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
6.8.2012 22:38:10   
*miska.mcc*
povem se svojo izkusnjo.
mojega najstarejsega sem dokaj cuvala pri uvajanju GH. je bil polno dojen, sploh pri mleku sem pa  pazila in se kolkor tolko drzala predpisanih smernic.
je zdrav, antialergen 11 letnik.

pri drugem sem si rekla......eh, kaj bom komplicirala in mu zacela pri 4ih mesecih dodajat zelenjavico in sadje. vse super truper enkratno......in....."ale, gremo na mleko. direkt alpsko. sicer počasi, v mejah normale. takoj po osmem mesecu. prvo malo zmesano z mojim itd. postopoma. prenasal super. jedel ful.

malo čez eno leto je fasal AD. ki ga ima se zdaj, pri 9ih letih. sicer se  mu je koncno izboljsalo.

pri ta tretji sem s5 ful pazila. in alpskega mleka ni dobila pred enim letom.  in ni sledu o bilokaki alergiji.

ne vem. a je to slucaj, ali je kaj na tem. samo ce bi imela se kakega otroka, nebi videl alpskega iz trgovine pred enim letom starosti.


bolje spriječit nego liječit.


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 6.8.2012 22:40:12 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
6.8.2012 22:41:11   
mamica deklicam
Jaz sem mojima hčerkama začela počasi dodajati kravje mleko tako da sem ga mešala med adaptirano. Potem pa okoli enega leta samo še kravje mleko.

Sem pa opazila nekaj drugega. Prva hčerka se mu je čisto uprla. Ga enostavno ni želela več piti. Pri drugi se je sedaj pri 18 mesecih začelo dogajati enako. Nato sem ji pa enkrat v flašo nalila mrzlo mleko, ker ni bilo časa pogrevati IN GA JE SPILA! Tako, da ji ga sedaj ne pogrevam. Pazim le, da ji ne dam premrzlega. Ga že prej postavim na pult iz hladilnika.

Zakaj jim pa dajete alpsko mleko? Meni je patronažna rekla, da je lahko tudi navadno. Če ga pa kupim pri kmetu, naj ga pa le prej prekuham.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
6.8.2012 23:46:31   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: *miska.mcc*
povem se svojo izkusnjo.
mojega najstarejsega sem dokaj cuvala pri uvajanju GH. je bil polno dojen, sploh pri mleku sem pa  pazila in se kolkor tolko drzala predpisanih smernic.
je zdrav, antialergen 11 letnik.

pri drugem sem si rekla......eh, kaj bom komplicirala in mu zacela pri 4ih mesecih dodajat zelenjavico in sadje. vse super truper enkratno......in....."ale, gremo na mleko. direkt alpsko. sicer počasi, v mejah normale. takoj po osmem mesecu. prvo malo zmesano z mojim itd. postopoma. prenasal super. jedel ful.

malo čez eno leto je fasal AD. ki ga ima se zdaj, pri 9ih letih. sicer se  mu je koncno izboljsalo.

pri ta tretji sem s5 ful pazila. in alpskega mleka ni dobila pred enim letom.  in ni sledu o bilokaki alergiji.

ne vem. a je to slucaj, ali je kaj na tem. samo ce bi imela se kakega otroka, nebi videl alpskega iz trgovine pred enim letom starosti.


bolje spriječit nego liječit.


po moje je bolj zato, ker imajo otroci višjo toleranco do mlečnih izdelkov ko so dojenčki, potem pa se manjša (saj veš lactose intolerance, ki jo večina nekoliko ima - http://en.wikipedia.org/wiki/Lactose_intolerance ).
http://sl.wikipedia.org/wiki/Laktozna_netoleranca
..da se v starejših letih zmanjša aktivnost encima laktaze, ki skrbi za prebavljanje laktoze, sestavnega dela mleka in mlečnih izdelkov. Ugotovljeno je bilo, da do 8 tedna nosečnosti ni bilo ugotovljne laktazne aktivnosti na površini sluznice v človeškem črevesju. Aktivnost pa se je močno povečala do 34 tedna nosečnosti, vrhunec pa je dosegla po rojstvu. V času dojenja je laktaza pri dojenčku visoko aktivna. Po prenehanju dojenja pa začne padati in med 4 in 6 letom starosti doseže vrednost odraslega.

IMO lahko, da je čas kdaj in kako začneš katero mleko dajat, povezano z aktivnostjo encima laktaze. s tem pa tudi imnuskega sistema in vsega na kar telo reagira. saj veš kako je vse povezano..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 6.8.2012 23:47:56 >

(odgovor članu *miska.mcc*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
13.8.2012 13:15:27   
metuljčica87
Jaz sem začela pri enem letu in HB ni bilo težav.

Sem pa imela "negativno" izkušnjo v bolnici. Ko je bil star 9 mesecev, je zbolel za bronhiolitisom in sva bila sprejeta v bolnico. Tam je tisto večer dobil gris s kravjim mlekom. In sem omenila, da ga tako zvečer še večinoma dojim, da ne potrebuje večerje. Hkrati pa sem povedala tudi, da mu KM še ne dajem in sta bili tisti 2 sestri tako zelo začudeni, da kaj takšnega še nista slišali. Mi je bilo malo čudno, glede na to, da že ptički čivkajo, da ne dajat KM pred enim letom starosti. No so potem bili prijazni in so mu delali obroke z adaptiranim mlekom.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
15.8.2012 21:45:17   
deveta
Adaptirano mleko je prav tako narejeno iz kravjega mleka. In veliko otrok, ki je alergičnih na kravje mleko je tudi na AD mleko. Stvar ni samo v laktozi (na laktozo ni alergij, temu se reče intoleranca) ampak je tu predvsem ravnovesje mineralov in beljakovin. Alergija na mleko je predvsem alergija na mlečne beljakovine.
Teliček ima popolnoma drugačne potrebe po mineralih in beljakovinah kot človeški mladič.
Adaptirano mleko je za dojenčka prilagojeno kravje mleko. Je demineralizirano. Torej mu je odvzeta neka količina mineralov, saj ledvice dojenčka še nimajo take sposobnosti, da bi nosile tako breme in so ob uporabi tako močnega mleka hudo obremenjene. In dodana mu je sirotka. Sirotka je stranski produkt pri proizvodnji sira in vsebuje termolabilne beljakovine emenovane albumini. Druga vrsta beljakovin, imenovanih kazeini, so izredno težko prebavljivi. Kravje mleko vsebuje 80% teh težko prebavljivih beljakovin in 20% albuminov. Meterino mleko pa ravno obratno 80% albuminov in 20% kazeinov. Zato AD mleku dodajajo sirotko, da malo uravnovesijo ta razmerja.

Jaz sem moji sicer dajala kravje mleko, tudi nekje po 9 mesecu (redčla sem ga z vodo) ampak nikoli za pit. Včasih sem ji skuhala gres in podobno. Ampak ni ji bilo všeč. Skoraj vso mleko ki ga je dobila ga je dobila od mene, ko sem jo dojila. Nato (ko se ni več dojila) ji mleka sploh nisem več dajala. Zdaj ima 2 leti in kar spije mleka ga spije v vrtcu. Sirov ne mara, kakšen puding ali skutico tu pa tam poje, ampak ne več kot 2-3 na teden. Edino zjutraj ob vikendih poje 1-2 dcl kozjega mleka z ovsenimi kosmiči (+ 1 žlica čokolinota, ker samo kosmiči ji ne grejouser posted image ). Ob petkih kupujem po 1/2 L kozjega mleka od soseda in to imam za vikend. Drugega mleka sploh ne uporabljamo pri nas doma. Imam na zalogi kak liter alpskega, če kak puding kdaj naredim ali podobno, sicer pa ne.

Alpsko mleko pa bi res odsvetovala, ker otroku res ne da nič. Je tako predelano (obdelano pri zelo visoki T, homogenizirano), da je celo absorbcija kalcija skoraj ničla. Torej samo bremeni organizem, predvsem črevesje in ne da nič. Nekako kot da bi rekla prazno živilo, ki da samo kalorije.

Nekateri otroci so zrastli na alpsem mleku (moj mož tudi, ga je pil od 3 meseca dalje, ker je vse drugo odklanjal) pa jim nič ne fali. Vsak se odloča po svoje, vsak verjame svojim prepričanjem.

Jaz se čudim samo temu (komercilizem ima pri temu največ), da se tako sili s tem mlekom in ga tako dajejo v ospredje. Čeprav so tudi zdravniki počasi začeli učit drugače. Včasih naj bi otrok spil vsaj pol L meka, zdaj pa nekateri že rečejo, da je pol L mleka čisto dovolj in je že skoraj zgornja meja. Je razum že malo nadgradil komercialno politiko po kateri morajo delati tudi zdravniki in ostalo svetovalno osebje.

Jaz se pri tem, ko silijo z mlekom vprašam samo to. Zakaj naj bi bil človek edino bitje (sesalec) tega sveta, ki bi moral bit odvisen od mleka neke tujerodne vrste.

(odgovor članu metuljčica87)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
19.8.2012 20:22:13   
pikomiko
Jaz pa poznam primer hude prebavne motnje na KM oz na kazein, ki je v KM. Pokazalo pa se je že, ko je otrok pil adaptirano mleko. Ta otrok je gor zrastel ob riževem mleku in mu nič ne fali. Poleg tega ne sme nič mlečnih izdelkov pa še glutena ne. Jaz bom mojemu 10 mesečniku počasi ukinila dojenje. Mlečne izdelke je, mleka pa mu do 1.leta ne bom dajala iz preventive. Gres, riž,polento bom skuhala na vodi in zmešala z riževim mlekom, ker se le to ne sme preveč pregrevati.

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
19.8.2012 22:05:02   
_martina
Jaz pa nisem pametna kaj naj naredim.
Mali je na AM od nekdaj, sedaj se mu malo upira. Star je 8,5m. Ali bi bilo pametno poskusiti s kravjim mlekom? Kot nadomestilo AM, ker enostavno noče več. Z nobeno hrano do sedaj ni imel težav.

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
19.8.2012 22:11:57   
Doll
Adaptirano mleko je kravje mleko, ki so mu odvzeli beljakovine in dodali ogljikove hidrate in maščobe.Tako da komot mu daš pri tej starosti

(odgovor članu _martina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
19.8.2012 22:15:12   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: pikomiko

Jaz pa poznam primer hude prebavne motnje na KM oz na kazein, ki je v KM. Pokazalo pa se je že, ko je otrok pil adaptirano mleko. Ta otrok je gor zrastel ob riževem mleku in mu nič ne fali. Poleg tega ne sme nič mlečnih izdelkov pa še glutena ne. Jaz bom mojemu 10 mesečniku počasi ukinila dojenje. Mlečne izdelke je, mleka pa mu do 1.leta ne bom dajala iz preventive. Gres, riž,polento bom skuhala na vodi in zmešala z riževim mlekom, ker se le to ne sme preveč pregrevati.

Riževo mleko sploh ni mleko,samo zaradi barve se reče mleko!Riževo mleko je samo za občasno,ker nima nobene hranilne vrednosti za osnovno prehrano,ki je zelo pomembna pri rasti otroka

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
20.8.2012 19:30:43   
pikomiko
Ja vse to vem, glede riževega mleka. Ampak ne bo nič narobe, če mu bom od 11 meseca pa do 12m dajala to mleko. Fantek ki je zrastel na riževem mleku je čist ok pa ne sme nič od mleka. Naš pa bo poleg riževega mleka jedel navadne mlečne izdelke, tako da ni bojazni za rast in razvoj.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
4.9.2012 14:48:28   
bankc
No pri mojemu prvemu je bilo pa tako, da se nisva dojila, sva bila na adaptiranem in kar iz nenada mi je pred 4 mesecem začel odklanjati AM.Smo sprobali ne vem koliko različnih in ni nič palilo... Kličem v paniki zdravnico, ki mi je rekla, da naj mu dam karkoli iz mleka in da lahko tudi kravje mleko, sam da naj prvo sprobam kakšna bo reakcija...no mali je alpsko mleko sprejel full dobro in da ne govorim o mlečnih izdelkih. Sedaj je star 5 let in moram trkat nima nobenih težva in še vedno je nor na mleko in na vse mlečne izdelke.
Jaz ki sem bila pa kot otrok dojena pa imam hude težave in hudo občjutljivost na laktozo, ki se mi s starostjo samo še slabša...pa nisem pila nič kravjega mleka do enega leta starosti. Tako da jaz mislim, da je vse odvisno od posameznika.

(odgovor članu pikomiko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
4.9.2012 16:01:33   
misa4
Moj je okoli devetega meseca dobil mleko iz mlekomata, alpskega ni prenasal, pri svezem pa ni bilo nobenih problemov. Na alpskega smo presaltali pri 1,5 letu.

(odgovor članu bankc)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
22.10.2012 20:09:00   
KaTiMa
Zdravo,
a mi lahko katera priskoči na pomoč:)??! Torej..najin mali je star 6 mesecev. Pri 18.tednih sem mu začela uvajati GH, počasi sedaj tudi gluten(gres, itd.), zdaj pa sem mu 2x dala 1dcl domačega KM in 2dcl vode, prekuhala in v njem naredila keksolino ali pa skuhala gres. Ko sem povedala tašči in moževi sestri sta bili zaprepadeni da to za malega ni dobro in gori doli, moja sestra mi pravi da 2-3x na teden je ok.. malemu je bilo dobro in ni mel nobenih znakov alergije.. torej???? :)
hvala in lp

(odgovor članu zhigatsey)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
22.10.2012 20:29:21   
cilla
S čem naj ti pomagamo? Pediatrične smernice prehrane za dojenčke pravijo, da nič mleka do 1 leta. Potem se pa vsaka mama odloči zase. Pri večini, ki mleko uvede prej, ni nobene drame. Pri nekaterih pride do alergij. Ki se ne pokažejo nujno takoj. A pri vseh možnostih, kaj dati jesti šestmesečniku, prav ne znaš pripravit drugače kot z mlekom? Sfašta.

(odgovor članu KaTiMa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
22.10.2012 23:24:27   
KaTiMa
Glej cilla..men mali po AM precej bruha, tudi v loku alergije nima, torej ne bruha zato..po KM bruhal ni. In ja gres mu navadno kuham na vodi aves..ampak ker so vsi vsepovprek pametni sem se obrnila na forum in ce je zate vse sfasta tko k si napisala nevem zakaj odgovarjas ampak vseno hvala! Sem pa dobila potrjeno od neke babce, ki sedaj predava o dojenju in podobno, da malemu lahko dodajam kravje mleko-za zacetek 2-3x na teden.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
23.10.2012 9:11:24   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: KaTiMa

Glej cilla..men mali po AM precej bruha, tudi v loku alergije nima, torej ne bruha zato..po KM bruhal ni. In ja gres mu navadno kuham na vodi aves..ampak ker so vsi vsepovprek pametni sem se obrnila na forum in ce je zate vse sfasta tko k si napisala nevem zakaj odgovarjas ampak vseno hvala! Sem pa dobila potrjeno od neke babce, ki sedaj predava o dojenju in podobno, da malemu lahko dodajam kravje mleko-za zacetek 2-3x na teden.



Zakaj sprašuješ, če si prepričana v svoj prav?
Tega nisem nikoli razumela - nekdo nekaj vpraša (torej prosi za nasvet), potem pa veselo tumba svoje dalje.
Kot ti je že Cilla razložila - ni problem v tem, da otrok ne bi prenašal mleka (kar tvoj očitno ga) - problem so alergije, ki se lahko razvijejo kasneje. No, jaz nisem tako prepričana sama vase, da bi postavljala zdravje svojega otroka na kocko s tem. Ker četudi se to zgodi samo 1% otrok, je to zame prevelik %.

Drugače pa - naš je imel močne reakcije na KM - krče, fleke, drisko itn (prvič poizkusili pri 12mesecih). Pri 15mesecih mi je rekla zdravnica, da naj še 1x poizkusimo, par žličk, če ne bo vredu, bomo pač šli naprej s preizkavami. Zgleda je črevesje dovolj dozorelo (oziroma nekaj se je zgodilo), ker od takrat ga prenaša b.p.

(odgovor članu KaTiMa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kravje mleko (pred enim letom)
23.10.2012 16:00:49   
cilla
Torej... bruha ti po AM, zdaj si pa našla rešitev za 2x do 3x na teden (o resnosti babice, ki za šestmesečnika priporoči kravje mleko niti ne bi diskutirala, še manj o njeni kredibilnosti, če uradno predava eno, potem pa za voglom priporoča drugo). Ampak... kaj boš počela ostalih 39 obrokov v tednu, če ti ven meče AM? No, al pa 28 obrokov, če imate že veliko GH, ajde. A si probala zamenjat znamko AM? Si probala mu AM gostit z riževimi ali pa prosenimi kosmiči? Moja dva sta kozlala v loku po eni znamki, druge sploh pit nista hotla, po tretji sta bila zaprta, po četrti sta imela krče... no, po tašesti je pa vse kul in zdaj imamo to AM.

Če veš, da je OK tako kot si se lotila delat, zakaj iščeš potrditve na vseh koncih?

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Novorojenček: Prvi dnevi doma
Porod je za vami, zdaj pa je čas, da se navadite na novo življenje s svojim dojenčkom. Poskrbite za dobro prehrano in či...
10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?