|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kronični gastritis
30.3.2012 7:44:42   
krfjolca
Pozdravljene.
Malemu (5 let) so včeraj pri pregledu ugotovili, da ima refluks in kronični gastritis. Zanima me, ali ima katera izkušnje s to boleznijo? Dobil je zdravila in navodila za dieto. Ko sem doma šla skozi navodila, sem ugotovila, da je ogromno stvari, ki jih ima mali rad, prepovedanih. Nisem pa dobila potrdila o dietni prehrani za v vrtec, tam pa je večina stvari pripravljenih tako, da niso priporočljive. Ali je treba biti 100% dosleden pri teh omejitvah ali kako? Malemu je najbolj hudo, ker je prepovedan tudi sladoled user posted image .

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kronični gastritis
30.3.2012 9:06:34   
Ajra RR
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Pozdravljene.
Malemu (5 let) so včeraj pri pregledu ugotovili, da ima refluks in kronični gastritis. Zanima me, ali ima katera izkušnje s to boleznijo? Dobil je zdravila in navodila za dieto. Ko sem doma šla skozi navodila, sem ugotovila, da je ogromno stvari, ki jih ima mali rad, prepovedanih. Nisem pa dobila potrdila o dietni prehrani za v vrtec, tam pa je večina stvari pripravljenih tako, da niso priporočljive. Ali je treba biti 100% dosleden pri teh omejitvah ali kako? Malemu je najbolj hudo, ker je prepovedan tudi sladoled user posted image .


Za nasvet lahko vprašaš tudi tukaj, ti bodo hitro odgovorili: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/natasa-marcun-varda_39



_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kronični gastritis
30.3.2012 10:55:01   
Doll
Ni tako hudo da bi treba dajati user posted image  . Ljudje smo različni,in tudi nekateri lahko jedo hrano ki je na prepovedanem spisku pa jim ne dela težav. Poguglaj... Za vrtec pa dobiš potrdilo pri pediatru.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kronični gastritis
30.3.2012 11:25:03   
krfjolca
Precej sem že iskala in našla različne diete, nekatere se tudi križajo. Npr. med, nekje je dovoljen, drugje ne user posted image
Vprašanje strokovnjaku sem zastavila, hvala. Zanima pa me, kakšna je sploh praksa po šolah/vrtcih, ali je sploh možno dobiti dietno prehrano, ali kuhajo posebej samo alergikom user posted image .

Me pa še nekaj zanima. Namreč konkretne izkušnje, kako izbirati živila. Doma smo se namreč navadili na zdravo hrano, kuham če se le da po načelih - brez bele moke, rafiniranih izdelkov, čimveč polnozrnatega, čimveč zelenjave, surovega sadja, stročnic - to je pa vse ravno kontra priporočeni prehrani pri gstritisu. Kruh naj ne bi bil svež, ne polnozrnat, ne s semeni, stročnic ne, vse prekuhano itd. user posted image

Pa še to - ali se alt_ernativna medicina pri gastritisu kaj obnese? Npr. homeopatija?

< Sporočilo je popravil krfjolca -- 30.3.2012 11:27:19 >


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kronični gastritis
30.3.2012 11:25:51   
krfjolca
Pardon, dvojni post.

< Sporočilo je popravil krfjolca -- 30.3.2012 11:26:29 >


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kronični gastritis
30.3.2012 11:34:09   
Paštetka
mogoče ti bo kaj pomagalo:

http://www4.kclj.si/admin/dokumenti/00000116-0000008e-brosura_gastritis.pdf

Za dieto v šoli se ne rabiš bati. Samo potrdilo od osebnega zdravnika prineseš kakšno dieto bo imel, pa najboljše, da seznam dovoljenih in prepovedanih živil dodaš.


(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kronični gastritis
30.3.2012 11:46:50   
Janya
Te diete so bolj okvirne narave, saj bosta morala sam ugotovit pa kateri hrani ima težave in se potem tega držat. Za vrtec so ti že druge napisale, najbolj pa je da tudi pripišeš svoja zapažanja okoli določene hrane.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kronični gastritis
30.3.2012 11:58:06   
famegirl
Ko bi vedela kako zelo te razumem. Sama imam triletnico, ki ji je bil ugotovljen gastritis. Ima pa tudi refluks, vendar ph-metrije ji še niso delali, ker je naj bi dveletniki to preiskavo težko prenesli. Že vse od rojstva ima probleme s prikritim refluksom (nikoli ni polivala..., je pa redko katero noč prespala v celoti, brez jokanja). Je pa stvar zelo zoprna, vsaj glede tega, da moraš skozi gledati kaj je. Svežega kruha sploh ne sme, najbolje ji naredi vsaj en dan star črn kruh. Ne sme jogurtov, skute, svežega sadja (razen banane), zelenjave, sladoleda, paradižnika, ... je kr veliko stvari. Je pa tudi res, da boš sama najbolje videla, kaj mu paše. Pri nas kakšne stroge diete nismo dobili, zato ima v vrtcu običajno prehrano. Res pa je, da vzgojiteljicam vsak dan posebej povem, kaj lahko je in kaj ne, glede na to kaj imajo na jedilniku. Pa še to, glede pitja je najboljša voda. Pri tako malih je res problem s tem omejevanjem hrane, posebno takrat, če so jo že lahko jedli, potem pa je ne smejo več. Hčerki najbolj ustrezajo zelenjavne juhice, rižota,... Kakšne težave pa je imel, da ste ga peljali na preiskave, kjer so mu ugotovili kronični gastritis?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kronični gastritis
30.3.2012 13:55:40   
krfjolca
Punce, hvala za nasvete.
Famegirl, imel je stalne bolečine v trebuhu, pri tem je kazal na predel žličke, ne okrog popka, za kar je rekla pediatrinja, da
je tipično. Zabolelo ga je tudi na pritisk. Zraven pa še grozen zadah, pa zelo pogosto bruha, po hrani ali pa ob kašlju. Pa konstantno vneto grlo.
Teža je sicer normalna, tudi živahen je in aktiven (trenira plavanje). Ima pa tudi konstantno težave z zaprtjem - ravno pri slednjem je
ful pomagala hrana, bogata z vlakninami, torej polnozrnato in sveže.
Na ostale preiskave ga še niso poslali, zaenkrat bomo videli, kako bo reagiral na zdravila in dieto.

Z zdravnico sem pa govorila, bo dobil potrdilo za prehrano v vrtcu. Da se mu vsaj minimalno prilagodi, pa da namesto panirane ribe
dobi naravno pečeno, ali pa namesto žgancev z ocvirki polento itd. Glede kruha pa ne vem, v vrtcu je vedno svež ... Upam da se bo
dalo dogovoriti. Najbolj me skrbi, kako mu bom dopovedala glede sladkega, je namreč groooozno sladkosned. user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu famegirl)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?