|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 10:40:24   
BAMBINA_
Danes me je pa nasvet ene mamice totalno vrgel s tira. Nam so pri prvi pomoči, ko sem delala izpit za avto, svetovali, da je včasih v primeru prometne nesreče bolje, če poškodovancu ne nudimo pomoči, če je ne obvladamo, ker lahko s tem povzročimo še več škode. No nekaj takšnega velja tudi za nasvete. Jaz verjamem, da so vsi nasveti dobronamerni, ampak v primeru nevednosti je bolje biti tiho, kot pa deliti neke kvazi nasvete, ki lahko povzročijo še več škode!! Zato apeliram na vse mamice (in očke seveda user posted image ), da se v primeru nepoznavanja stvari, vzdržijo različnih komentarjev, v smislu "meni se zdi..., nekje sem slišala..., mogoče bi pa pomagalo..."

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 10:44:38   
srki
In kaj ti je svetovala, če smem vprašat?

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 10:48:24   
Šarki
ja, men je ena mama svetovala da morm velik telovadit med nosečnostjo. vse lepo in prav, ampak potem je pa nadaljevala: moraš veliko hodit, poj, zadnje dva meseca pa moraš veliko tečt, da se ne boš preveč zaležalauser posted image

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 10:49:28   
tanci29
jaz upoštevam samo en nasvet in ta se mi zelo dopade
"NIKOLI NE POSLUŠAJ NASVETOV DRUGIH", user posted image ker če začneš vse poslušat in verjet vse kar prebereš se ti lahko zmeša. pri naših malih sončkih te pa lahko hitro zanese in potem se samo sekiraš (velikokrat za prazen nič).

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 10:53:02   
Lunc_a
BAMBINA pred kratkim sem delala prvo pomoč in moraš VEDNo poškodovancu nuditi prvo pomoč!!
V primeru da ne te lahko ovadijo in tudi poškodovanec te lahko toži

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 10:55:09   
noe
Še bolj butaste so pa te: maš tak trebuh, da bo 100% punčka, zdej ko sem pa že tri dni čez rok bo pa 100% fantekuser posted image . Mislim, brezveze.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 11:03:53   
kristinaj
BUTASTA VPRAŠANJA ... BUTAST ODGOVOR :=)))

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 11:15:34   
smigli
Ah ti "dobronamerni nasveti", meni so jih delili kot po tekočem traku, ko sem bila še noseča. Večina jih preslišiš, sam včasih te pa prime, da bi kričal, da naj te pustijo pri miru!

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 11:40:56   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj

BUTASTA VPRAŠANJA ... BUTAST ODGOVOR :=)))

user posted image no, če bi dobro prečitala, bi videla, da nisem govorila o butastih vprašanjih...
Gre za to, da se marsikatera mamica v obupu posluži vsega, kar ji je bilo svetovano, samo da reši nastalo situacijo, vendar se ne zaveda, da je marsikateri nasvet bil dan brez kakršnekoli osnove oz. poznavanja stvari. In s tem lahko povzroči otročku več škode kot koristi.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 11:44:20   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

BAMBINA pred kratkim sem delala prvo pomoč in moraš VEDNo poškodovancu nuditi prvo pomoč!!
V primeru da ne te lahko ovadijo in tudi poškodovanec te lahko toži


to pa ne morem verjet - jaz npr. nimam prve pomoči opravljene. kako jo potem lahko nudim?
a to velja samo za voznike al kako? to je edino kar mi še pade na pamet.. samo jaz sem tud slišala bambinino verzijo - da ne deli škode, če ne obvladaš.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 11:52:50   
Lunc_a
vsak laik torej mi navadni ljudje brez strokovnega znanja moramo nuditi poškodovancu prvo pomoč!
tako pač je

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 12:25:34   
kjava
Vsak nasvet je pač treba presoditi po lastni pameti, če je vreden, da se ga upošteva ali ne.

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 12:27:22   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: kjava

Vsak nasvet je pač treba presoditi po lastni pameti, če je vreden, da se ga upošteva ali ne.


Točno to in  še zdaj ne vem, s čim si škodovala svojemu otroku?

Glede nudenja prve pomoči: ali pa te toži, ker si ga "zafural".

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 12:32:26   
kaya2007
jap, jaz mislim, da mora vsak pismen uporabnik foruma (ne mislim pismen, da zna pisat, ampak da zna uporabljat forume na pameten način) vedeti od koga dobi nasvet-v tem primeru večinoma od laikov in ne profesionalcev in temu primerno presoditi ali je nasvet primeren ali ne.
sej drugače pa forumi sploh ne bi obstajali, saj nikoli ne veš ali se bo našel nekdo, ki slepo verjame napisanemu in bo upošteval "nasvet", pa tudi če je bil napisan v šali. potem bi bili lahko vsi tiho user posted image  sploh pa še besede "po mojem", "jaz mislim" itd. povejo svoje!

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 12:37:36   
urskas
ja nasveti pa taki, tudi jes jih raje preslišim. To zdaj že dobro obvladam...

Pa še nekaj cvetk od moje taščice:
Med nosečnostjo, moraš velik športat in hodit. Od sodelavke hči je skoz bila ful aktivna in je še en mesec pred rokom šla na Snežnik.... res pa, da je čez tri dni rodilauser posted image

Al pa, Na letalu moraš najprej pomagat sebi ne otroku user posted image
Pri meni so otroci vedno prvi....

Mislm kva. da mi ne bi še kdaj pamet solila....

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 12:50:48   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: srki
še zdaj ne vem, s čim si škodovala svojemu otroku?


Srki, ne gre zame ali mojega otroka, pač pa za nasvet neki drugi mamici (KLIKNI). Ve se, da se spanje na trebuščku že načeloma odsvetuje, v primeru pretiranega polivanja, pa se stopnja življenjske ogroženosti tako spečega otroka močno poviša. Govorim iz lastnih izkušenj... Res je, da mora vsaka mamica sama presoditi ali upoštevati nek nasvet ali ne, marsikdaj pa, kot sem rekla že zgoraj, v dobri veri, da bo kateri pomagal, preizkusi pač vse "dobronamerne" nasvete, četudi so izključno rezultat laičnega razmišljanja. Glede na to, kako nekatere svoje nasvete zelo "pametno" delijo in argumentirajo, nevedna mamica pač ne more vedeti, da gre samo za ugibanja.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 13:16:55   
Ronči
meni je ena mamica rekla, da je dobro dojenčka, ki poliva pustit kar ležat, ker nismo vedno zraven in se mora naučit sam kako se sam rešit.

no meni je to popolnoma butast nasvet




(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 13:37:47   
Pikapoka1
Pozdravljam tole temo in res je, da so forumi za to, da se med sabo pogovarjamo in izmenjujemo pomoč, ampak kot sem nedavno napisala, eno so objektivne zadeve, za katere je bolje, da si tiho, če jih ne poznaš in ne veš odgovora, kot da pišeš bedarije, ker se lahko zgodi da bi te kdo še poslušal. Drugo pa je ko si delimo izkušnje, tako na splošno...nor. ravno je ena spraševala kaj narediti če dojenček ne kaka...pa je ena predlagala, da naj mu termometer u ritko potisne in malo pomiga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! halooooooooooo. Pol pa pripiše še dobri stari nasveti...ja za božjo voljo, saj ti dobra pamet da vedet, da je ta nasvet butast,pa čeprav je star!!! Še najbolj me pa jezi, da se delijo nasveti kar tako, predvsem tistih, ki SPLOH nič strokovnega niso prebrali in nimajo pojma o čem govorijo, in trucajo na pameti...kot je bila zadnjič ta....da materino mleko marsikdaj ni dovolj kvalitetno....   mislim....taka oseba OČITNO nima blage veze o čem govori... al pa da mora otrok piti NAJMANJ 20 MINUT, da se naje....in novo pečeni mamici to da mislit in je takoj vsa prestrašena, da njen malček pa sigurno ne poje dovolj in že laufa u trgovino po dodatke...
uf, sem jezna  user posted image

(odgovor članu Ronči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 13:43:55   
Naja30
Delajte po svojem občutku, poslušajte svojega otroka, opazujte ga in boste najbolje naredile. Brezveze je tukaj se spet kregat kaj je prav in kaj narobe. Jaz se npr. strinjam, da je včasih poškodovanca bolje pustiti na miru, ker ga lahko še bolj poškoduješ. Sploh hrbtenica je taka delikatna zadeva.
Kar se tiče spanja in polivanja, mislim da je o tem že toliko napisanega, da... Če ne izveš v šoli za starše, če ti ne pove patronažna ali pediater, ti pa druga mamica ali prebereš na rr ali kjerkoli že.
Nasvet je samo nasvet, starš se bo sam odločil, kaj in kako.

(odgovor članu Pikapoka1)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 14:15:24   
2 Sraki
No sem ravnokar opazila, da govoriš o meni. Lepo, da se ne strinjaš in poveš svoje mnenje, to je tudi namen foruma.

Če si opazila, sem tudi napisala, da bo verjetno katera druga imela kakšen boljši nasvet in naj prebere še kakšno drugo mnenje.  S tem sem mislila povedati, da je to moje mnenje in ne nasvet strokovnjaka!

Če človek išče nasvete pri laikih mora vedeti od kod prihajajo in če želi strokovno mnenje naj ga išče pri stroki. Pri otrocih pa moraš to še toliko bolj upoštevati, vsi pa se trudimo kljub vsemu ne soliti pamet, temveč pomagati po svojih najboljših močeh.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 14:41:37   
anju
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

vsak laik torej mi navadni ljudje brez strokovnega znanja moramo nuditi poškodovancu prvo pomoč!
tako pač je



ma ne ni pač tako.
dobro, moramo jo opraviti, dobro je , da dejansko poskusimo od tega čimveč odnesti. ma smo ljudje različni. a misliš, da te bo res kdo tožil, če padeš skupi, ker te pretrese, recimo, krvava situacija?
res je to, da ljudje pomagamo, ker smo ljudje, če smo...

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 15:29:56   
wing
Pikapoka,slučajno sem prebrala debato na temo ne-kakanja. Zakaj pa bi bil nasvet s termometrom tako hudo narobe???? Saj res-kako pa ti meriš temperaturo dojenčku??

Hm...mamica, pa jezna praviš da si? Zaradi nasveta, ki ti ni bil všeč?user posted image

< Sporočilo je popravil wing -- 14.3.2008 15:31:29 >

(odgovor članu Pikapoka1)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 16:05:17   
Lunc_a
anju očitno ne zastopiš.
Ti moraš nuditi poškodovancu pomoč do prihoda reševalcev.Torej če ti tam stojiš in jih čakaš ne delaš nič,jo ne nudiš a ne.
če pa ti padeš v nezavest je pa druga pesem,tko da....
zastopiš zdaj

(odgovor članu wing)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 16:08:50   
Ajvy
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

vsak laik torej mi navadni ljudje brez strokovnega znanja moramo nuditi poškodovancu prvo pomoč!
tako pač je



s tem, da če nimaš pojma, pač pokličeš rešilce in to je to

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kvazi nasveti :-(
14.3.2008 16:12:49   
Ajvy
IZVIRNO SPOROČILO: Lunc_a

anju očitno ne zastopiš.
Ti moraš nuditi poškodovancu pomoč do prihoda reševalcev.Torej če ti tam stojiš in jih čakaš ne delaš nič,jo ne nudiš a ne.
če pa ti padeš v nezavest je pa druga pesem,tko da....
zastopiš zdaj



kolkr jst vem to ni res, saj če si mnenja da boš več škodoval kot pomagal, pač ne storiš nič...nihče od nas nezdravstvenikov ni kvalificiran za tžje poškodbe, tak da je bolje da ne pomagamo, ker ne vemo kako.....menim ,pa da tvoja teorija drži za lažje poškodbe..... popravi me. če se motim.....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?