|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lestvica OŠ
14.2.2014 22:29:09   
LuLu
http://almamater.si/index.php?option=com_content&view=article&id=714

Imate otroke vpisane na kateri od teh šol? Vaše mnenje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lestvica OŠ
14.2.2014 23:27:08   
josephine27
A te zanima mnenje o šoli ali mnenje o lestvici? Moj gre jeseni na eno izmed teh šol, ki je na tej lestvici kar visoko uvrščena ampak to je pač zato, ker je ta šola nam najbližja. Jaz si ne belim preveč glave s tem. Mislim, da je to koliko se bo otrok naučil bolj odvisno od otroka kot od same šole. Mnenje o šoli pa ti lahko napišem drugo leto ;)

_____________________________



(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lestvica OŠ
15.2.2014 8:37:11   
mamica deklicam
pa ste sigurni, da so sploh primerjali vse šole in po kakšnem ključu?

Ali naj zato, ker nobene šole ni v bližini, otroka vozim v npr.LJ?user posted image

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lestvica OŠ
15.2.2014 9:22:16   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Imate otroke vpisane na kateri od teh šol?


Ja. user posted image

Mi smo izbirali OŠ med samimi takšnimi, od matične do izbrane, kot tudi nekaj drugih, ki so bile v izboru - kar pravzaprav sploh ni bilo težko, saj so praktično vse okolišče OŠ na tem seznamu. user posted image

Mnenje? Večina šol, ki se nahaja v vrhnjem delu razpredelnice, je že dolgo znana kot bolj kvalitetne oz. zahtevnejše šole. Gre za mešanico pričakovanj in zahtev staršev, bitke mestnih šol, da uspejo delati dovolj dobro ter da znajo ponuditi dovolj zanimivo ponudbo ali sistem dela, da prepričajo otroke in starše, da izbrerejo njihovo šolo ter ambicioznosti otrok (in staršev).



Vendar pa renome šole ni edino merilo, da bo otrok odnesel od šolanja največ, kar lahko. Bolj je pomembno, da se dobro počuti in da z veseljem hodi v šolo, ki mu nudi šolanje, ki ga veseli in pripravi za njegovo nadaljnje življenje.




< Sporočilo je popravil petea -- 15.2.2014 9:23:28 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lestvica OŠ
15.2.2014 9:47:40   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

A te zanima mnenje o šoli ali mnenje o lestvici?


oboje user posted image
naše ni gor, sama zase šola pravi... in v mestu se govori, da je zahtevna, vendar samo to verjetno ni kriterij pri tej lestvici... po eni strani mi je ok, da se taka lestvica naredi, če je narejena na podatkih, ki res kažejo kvaliteto šole.
Upam, da ne bi bil zdaj naval na te šole, ampak da bi se tiste, ki niso na lestvico, trudile priti na njo... če pa je ta seznam kar en larifari... pa je le reklama za almamater... no, tudi to jim je uspelo user posted image

< Sporočilo je popravil LuLu -- 15.2.2014 9:52:24 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lestvica OŠ
15.2.2014 9:50:12   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

pa ste sigurni, da so sploh primerjali vse šole in po kakšnem ključu?



jaz v nič nisem sigurna... sem le link dala. če bo katera več vedla, naj napiše

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lestvica OŠ
15.2.2014 10:56:18   
mamica deklicam
moj se že heca in pravi, da bi morali iti nazaj tja živet, kjer smo pred tremi letiuser posted image user posted image . Ker tista šola je gor na seznamu.

Je pa v Sloveniji tako veliko OŠ, da je verjetno težko sploh vse oceniti. Važno, da se otrok dobro počuti in ne zasovraži šole. Koliko bo odnesel, je pa tako ali tako tudi od njega odvisno.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lestvica OŠ
15.2.2014 16:15:44   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

http://almamater.si/index.php?option=com_content&view=article&id=714

Vaše mnenje?


Da je Slovenija tako majhna, da dober in slab glas sežeta v deveto vas. In da smo itak tako majhni, da ne dopuščamo presežkov.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lestvica OŠ
16.2.2014 18:56:36   
Paštetka
Imam mnenje samo o lestvici: popolnoma ničesar ne pove! user posted image

Zakaj?
1. Ker vse šole niso sodelovale.
2. Ker je popolnoma brezpredmetno računati odstotke, kadar je število populacije, ki jo primerjamo manjše od 100.
1% pri šoli z 10 učenci in 1% pri šoli s 100 učenci je popolnoma neprimerljiv. Osnove statistike. OdSTOtek se računa vsaj od STO ali več. En od sto.

Sem mislila, da neka alma mater to ve. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lestvica OŠ
16.2.2014 19:28:01   
Sljiva
Paštetka, saj če greš brati spodaj pod lestvico, je opisana metodologija in moram reči, da so precej samokritični. Poleg tega kar ti opisuješ, so povedali npr. tudi to, da je bil nekatere NPZ prostovoljno, torej sploh ni zajeta vsa populacija, ampak npr. Le tisti, ki so imeli interes.
Tudi ne vem, če so ocenjevali le 100 šol , ampak 450 OŠ, le objavili so prvih 100, če se prav spomnim, na RTVSLO sem to brala pred kakim tednom...

No, meni je načeloma to OK, sploh če bodo še bolj dodelali metodologijo, ampak čakam koga iz stroke na RR, da pokomentira.

Meni osebno je sicer bolj pomembno, da mi otrok 9 let z veseljem hodi v šolo, kot da je na šoli z renomejem. Nekak ne verjamem, da ima to nekakšno zvezo z uspehom in srečo v življenju.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 13:40:48   
ronja
Mam, ker sta obe šoli, ki sta nam najbližje, na seznamuuser posted image , vpisala sva jo pa na tisto, ki se je slabše odrezala.

moje mnenje: ni samo znanje važno, to me niti ne skrbi.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 13:52:47   
Paštetka
Sljiva, ne govorim o 100-tih šolah, ampak o številu učencev, na podlagi katerih so delali statistiko. Ne moraš računati odstotka šole pri 9 učencih in manj in primerjati šole kjer je sodelovalo 100 in nekaj učencev. Ti odstotki enostavno niso primerljivi.
Pomeni, da bi morali narediti primerjavo kao drugače in ne v odstotkih. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 14:38:26   
Najaa
Naše ni na seznamu.
Se pa strinjam s Paštetko. Tako so tudi na tv povedali. Ni primerljivo.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 15:24:37   
petea
Paštetka,
saj zato pa so šole, kjer je preverjanja opravljalo manj kot 10 učencev, označene z zvezdico.


Mene v splošnem rezultati ne presenečajo. Kot je bilo že nekje napisano, se za večino šol, ki so na seznamih visoko uvrščene, bolj kot ne ve, da so zahtevne/da veliko zahtevajo/da dosegajo visoka mesta na tekmovanjih/da je potrebno za vpis veliko točk/da imajo renome kvalitetne oz. zahtevne šole.
Meni seznam predstavlja predvsem potrditev tega, kar se je o določenih šolah do sedaj samo govorilo, javno objavilo pa še ne.

Mene bi npr. zelo presenetilo, če bi se Gimnazija Bežigrad uvrstila izven prve peterice srednjih šol, saj je za vpis nanjo -verjetno še vedno - potrebnih zbrati največ točk izmed vseh SŠ v Sloveniji.

< Sporočilo je popravil petea -- 17.2.2014 15:25:02 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 15:41:11   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Mene bi npr. zelo presenetilo, če bi se Gimnazija Bežigrad uvrstila izven prve peterice srednjih šol, saj je za vpis nanjo -verjetno še vedno - potrebnih zbrati največ točk izmed vseh SŠ v Sloveniji.


Samo potem tudi ocenjevanje ni objektivno.....ker ni odvisno zgolj od šole....ampak in predvsem od tistih "top", ki pridejo v šolo......

Razen če gre zgolj za neko lestvico kot lestvico in ne kot lestvico nekih "najuspešnejših šol"......

< Sporočilo je popravil liliana -- 17.2.2014 15:43:39 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 15:51:54   
patrino
Ronja, lepo, da si našla malo časa za tule gor- takoj je bolj prijetno bratiuser posted image .
Moje mnenje:
Naša dva sta čisto slučajno vpisana na šolo, ki je uvrščena tam pri sredi tega blagoslovljenega seznama. Mi je pa tale anketa navadno nerealna zadevščina in ne neka analitična raziskava. Na prve oči sploh nisem posvečala velike pozornosti, vendar me je kolegica, ki prihaja iz osrednje Slovenije ob tem žoknila, da še ni videla kaj tako skupaj zmetanega. Da določeni deli Slovenije sploh niso zajeti v raziskavo oz. da če malo bolj pogledaš , vidiš, da se spet z nekim vehamentnim znanjem oz. uspehom na NPZ-jih na veliko potencira šole iz največjih slovenskih mest, tistih na periferijah pa sploh ni navedenih. In če pogledaš področje osrednje Slovenije od Ljubljane pa tja do Celja ( Zasavje, zgornje Posavje,spodnji del Savinjske doline...) in če vzameš v ozir, da so na tem velikem območju mesta, ki imajo po tri OŠ in jih je že s tega področja čez 100 in da jih med njimi ni niti ene, ki bi se uvrstila med prvih 100 na seznamu?
Kolegica uči na eni izmed njih. Pravi, da je seznam sramotno zavajajoč in da se mu na šolah le režijo.
Osebno pa sem mnenja, da tudi učenci z drugih " nerazvitih" šol in območij, še vedno damo z lahkoto v koš, vsaj kar se tiče znanja, marsikaterega žabarja. Ko sem bila na faksu smo tisti s Celjske Kajuhove gimnazije za malico pospravili večino Bežigrajcev.user posted image

To, da se piše , da je ena OŠ zahtevnejša od druge je tudi čisto mimo. Verjamem, da se krivulja zahtevnosti pomika gor in dol zaradi sposobnosti učiteljev na šolah, vendar je to izključno le zaradi njihove sposobnosti podajanja snovi in ne zahtevnosti programa na OŠ. Program in nivo znanja je na vseh OŠ enako visok. Sposobnost predavanja je pač odvisno od vsakega posameznega pedagoga in ne od šole v celoti. Tu se seveda ne gre za primerjavo med različnimi srednjimi šolami, ki se zaradi svoje specifike razlikujejo po zahtevnosti ( poklicne šole, tehnične, skrajšani programi, gimnazije...), temveč je to OŠ, ki ima , kot sem že rekla enotne standarde.

< Sporočilo je popravil patrino -- 17.2.2014 16:03:01 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 16:03:56   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Samo potem tudi ocenjevanje ni objektivno.....ker ni odvisno zgolj od šole....ampak in predvsem od tistih "top", ki pridejo v šolo......

Razen če gre zgolj za neko lestvico kot lestvico in ne kot lestvico nekih "najuspešnejših šol"......


ja, razumljivo, da je rezultat odvisen tudi od tistih, ki obiskujejo šolo;
saj so vendar ja ocenjevali njihove rezultate, ne pa npr. znanja učiteljev

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 16:53:45   
ronja
Samo potem tudi ocenjevanje ni objektivno.....ker ni odvisno zgolj od šole....ampak in predvsem od tistih "top", ki pridejo v šolo......

V SŠ in v manjši meri tudi v OŠ je to seveda skupek dejavnikov, ki se še medsebojno potencirajo: na dobro šolo grejo dobri učenci, ki se radi učijo, jim tekmovanja nekaj pomenijo, jih starši v tem podpirajo, tja grejo učit najboljši učitelji, ker ti si lahko zmišljujejo, kje bojo učili, taslabi pa tega ne morejo, klima v razredu itd... normalno, da ima potem boljše rezultate.

Obstaja pa še druga plat medalje: recimo sama sem hodila na najbolj zahtevno šolo (zanjo si rabil in očitno še rabiš) največ točk, ker me je pač zanimalo naravoslovje in ta je bila najbolj naravoslovna gimnazija. In tam smo meli dobre učitelje, ki so nas učili bisteveno drugače kot recimo lubija na srednji šoli (original poklicni, smer gimnazija), res ogromna razlika pri nekaterih predmetih - najmanjša razlika je bila pri matematiki. Meni se je SŠ na faksu poznala, da mi je bilo lažje kot komu, ki je imel zanič biologijo in matematiko. Lubiju je pa veliko boljše šla kemija, ker so imeli veliko boljšo kot mi - tako da je na koncu vseeno največ odvisno od učitelja. Samo več dobrih učiteljev je pa na dobrih šolah, ker iz slabih hitro skliznejo, če se le da... So pa njim učiteljice na maturi pomagale, nam pa recimo ne - v tem jaz vidim malo balansa, da se stvari uravnotežijo - da se vpliv šole zmanjša - ker če si na boljši šoli imaš boljše šanse, zato se to malo zmanjša, če ti na slabši šoli pa malo pomagajo.

Program in nivo znanja je na vseh OŠ enako visok.

Ne vem, kako je zdaj, ampak se vseeno ne bi čisto strinjala. Moralo bi biti tako, nisem pa prepričana, da v praksi vedno je. Ko sem se sama prešolala iz ene OŠ na drugo (ki je celo zelo visoko na seznamu), 2 leti nisem izvedela nič novega... Enostavno se spomnim, da mi je bilo dolgčas in sem čakala, kdaj bo že kaj novega in kako sem bila srečna, ko smo dobili fiziko in sem se spet lahko nekaj naučila:)... Pa nobena ni bila slaba šola, samo v prvi sem se veliko več naučila, to je dejstvo (za takrat). Pa prve trenutno celo ni na seznamu. Brat je obiskoval šolo, ki je trenutno visoko na seznamu, pa pravi, da je bila veliko slabša od te moje druge, na katero sva hodila prej (jaz sem potem šla v sš, brat pa se je prešolal na drugo šolo - ja, smo se malo selili;). Hočem rečt, da razlike so, je pa vseeno največ odvisno od učenca, potem od učiteljev in ko daš vse to skup, nastanejo tudi razlike med šolami, vendar verjamem, da se vsi trudijo, da bi bile čim manjše. In kar se mene tiče, otrok nisem dala v šolo zaradi znanja, kakor se to paradoksalno sliši - ampak zaradi socializacije. Naučim vsaj taprvo lahko vsaj tolikokot se v šoli v veliko manj časa tudi doma - ker je pač tak karakter, da se sama (na)uči. Ampak dobi od šole nekaj veliko več vrednega - prijateljeuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 17:23:39   
sončnica24
Moj gre v eno izmed šol ki je na tem seznamu v zgornji polovici pa ne zato ker je na seznamu ampak zato ker tja spada - meni ta seznam ne pove nič, ker kolikor sem jaz razumela je upoštevano samo nacionalno preverjanje znanja, ne letni uspeh, ne npr. uspehi kot je Cankarjevo tekmovanja itd. - tako da meni ta lestvica ne pove ničesar.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 18:21:47   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


V SŠ in v manjši meri tudi v OŠ je to seveda skupek dejavnikov, ki se še medsebojno potencirajo: na dobro šolo grejo dobri učenci, ki se radi učijo, jim tekmovanja nekaj pomenijo, jih starši v tem podpirajo, tja grejo učit najboljši učitelji, ker ti si lahko zmišljujejo, kje bojo učili, taslabi pa tega ne morejo, klima v razredu itd... normalno, da ima potem boljše rezultate.




Pri osnovnih šolah imamo šolske okoliše.......in osnovne šole v centru ljubljane (kjer recimo živi drugačen socialni sloj prebivalstva) kot recimo na Jesenicah in na Goričkem dosegajo boljše rezultate ravno zaradi "vpisanih" učencev, ki izhajajo iz drugačnega družbenega in socialnega okolja.......z velikim številom romskih otrok, otrok priseljencev, ki poštevno slovensko ne znajo govoriti, bi tudi te šole v centru Ljubljane bile zgolj povprečne in ne bi bile dobre.......

Ravno tako je z gimnazijami.....če gimnazija omeji vpis (običajno itak zaradi prostorske stiske) in uvede sprejemne izpite, se bo na njo vpisala elita......na druge gimnazije pa vsi ostali......

In sami "organizatorji" lestvice so povedali, da je lestvica zaradi pomanjkljivih podatkov nepoplna in netočna.....in ker "organizatorji" lestvice dajejo lestvico v javnost ravno z namenom, da si starši naj ustvarijo boljšo sliko o kakovosti slovenkih šol, "tovrstna nepopolna lestvica" lahko povroči veš škode kot koristi pri starših.......oz. ne služi namenu.....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 18:50:06   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: ronja



kakšna časovna usklajenost - dve izgubljeni RR duši se na isti dan vrneta nazaj user posted image

sumljivo ... user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 18:53:06   
petea
mislim, da je bil dosežen namen izvajalcev - postali so prepoznavni, prav tako pa so 'vrgli kost' javnosti, da se opredeli, ali je rangiranje šol smiselno ali ne

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 19:18:51   
Izabelina

IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


IZVIRNO SPOROČILO: ronja



kakšna časovna usklajenost - dve izgubljeni RR duši se na isti dan vrneta nazaj user posted image

sumljivo ... user posted image



user posted image user posted image ne boš verjela ampak js sm tut mal posumničila user posted image user posted image a kaj "slabe" izkušnje naredijo...

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 19:19:35   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: ronja


V SŠ in v manjši meri tudi v OŠ je to seveda skupek dejavnikov, ki se še medsebojno potencirajo: na dobro šolo grejo dobri učenci, ki se radi učijo, jim tekmovanja nekaj pomenijo, jih starši v tem podpirajo, tja grejo učit najboljši učitelji, ker ti si lahko zmišljujejo, kje bojo učili, taslabi pa tega ne morejo, klima v razredu itd... normalno, da ima potem boljše rezultate.




Pri osnovnih šolah imamo šolske okoliše.......in osnovne šole v centru ljubljane (kjer recimo živi drugačen socialni sloj prebivalstva) kot recimo na Jesenicah in na Goričkem dosegajo boljše rezultate ravno zaradi "vpisanih" učencev, ki izhajajo iz drugačnega družbenega in socialnega okolja.......z velikim številom romskih otrok, otrok priseljencev, ki poštevno slovensko ne znajo govoriti, bi tudi te šole v centru Ljubljane bile zgolj povprečne in ne bi bile dobre.......

Ravno tako je z gimnazijami.....če gimnazija omeji vpis (običajno itak zaradi prostorske stiske) in uvede sprejemne izpite, se bo na njo vpisala elita......na druge gimnazije pa vsi ostali......

In sami "organizatorji" lestvice so povedali, da je lestvica zaradi pomanjkljivih podatkov nepoplna in netočna.....in ker "organizatorji" lestvice dajejo lestvico v javnost ravno z namenom, da si starši naj ustvarijo boljšo sliko o kakovosti slovenkih šol, "tovrstna nepopolna lestvica" lahko povroči veš škode kot koristi pri starših.......oz. ne služi namenu.....


Podpis.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Lestvica OŠ
17.2.2014 20:08:17   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

mislim, da je bil dosežen namen izvajalcev - postali so prepoznavni


To pa res.....user posted image

Sem mislila, da tega študija zdravstvene nege v Murski Soboti več ni.....pa izgleda, da še vedno je......user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
BLOG: Nakupovanje ni "čas za mamo"
Tuširanje ne bi smel biti odmor, nakupovanje in pregled pri zdravniku prav tako ne. To so osnovne potrebe, ampak izgleda...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?