|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
27.5.2007 10:08:57   
frutka_
Počasi bomo začeli urejati mansardo nad že obstoječim (našim) stanovanjem. Zdaj pa imam nekaj vprašanj.

  • Glede večjih posegov sva že skoraj odločena. Velox okna bova imela z zunanjim senčilom ter notranjim plisejem. Zanima me kako se taka okna čistijo? Imate bela ali lesena strešna okna? Sprašujem za Velux.
  • Kaj imate po tleh v kopalnicah? Ne želim imeti nobene fuge, ker so mi grozne za čistit. Ima katera granitne ploščice, marmor, tik,...
  • Kako ste kupovali pohištvo za mansardo?

LPuser posted image

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
27.5.2007 11:35:47   
Tipi
Mi imamo strešna okna Velux - lesena, v koplanicah pa plastična (bela). Jaz jih očistim 1X na leto, ker se mi jih večkrat preprosto ne ljubi.user posted image user posted image user posted image Če bi hotela imeti čista, bi jih mogla pomivati 2-3 mesečno. So pa ta okna super, ker imaš v prostoru zelo veliko svetlobe.

Za kopalnico ti ne morem svetovati, ker imam ploščice, fuge pa so temosive tako da s čiščenjem ni problema.

Pohištvo pa je bilo po naročilu, ker dugače ne ničesar opremili.


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
28.5.2007 9:13:02   
soncece24
No pri meni tak veš kak zgleda user posted image user posted image pa vseeno par nasvetov: če v kopalnici nočeš ploščic zaradi fug obstaja nek laminat za v mokre prostore. Sem enkrat bila pri enih na obisku, ki so ga imeli, zgleda ful hudo, ampak po mojem je tudi cena huda. Tudi tik je varianta, al pa če poskusiš dobit imitacijo ladijskega poda oz. taka plastična zadeva je, da zgleda ko na jadrnici, samo tam so tudi fuge vmes. Ma ne vem kaj bi namesto ploščic, marmornih tal verjetno tudi ravno nočeš - te bodo stala več kot cela obnova user posted image user posted image

Glede pohištva pa je vse odvisno od tega kako visoko mansardo bosta imela. Največji problem so itak omare. Ikea ima najnižje 1,85 metra, vse drugo je višje. Najboljše da počakaš da bo vsaj na grobo narjeno, potem pa veselo meriš user posted image


_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu Tipi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
28.5.2007 11:26:35   
mika
Ima katera granitne ploščice, marmor, tik,...


pri naravnem kamnu so tudi fuge. midva imava v vetrolovu kashmir white kamen, ki je neobčutljiv. gor se ne pozna ničpa še  fuge  so neopazne. v zimskem vrtu  imava temnozelen kamen guatamala verde, tukaj pa se fuge vidijo, ker sva dala svetle barve. 
lahko tudi slikam, da vidiš kako ta kamen zgleda, samo mi javi. še boljše, da se oglasite in boš videla v živouser posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
28.5.2007 21:36:14   
frutka_
Ej, hvala za nasvete. Mika ziher se bom morala javiti, da si pogledam te dragocene kamne na tleh user posted image .

Tik ima fuge iz neke gume, če se ne motim. Glede na to, da kopalnica ne bo full velika pristanem na morda malce višjo ceno.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
30.5.2007 20:25:22   
MINEJA
Ojla!

Tudi sama sem želela imeti kopalnico iz teaka, vendar je to res cifra ... Pa še tla se morajo redno oljiti in je to full stvar za vzdrževati ... tako sem se odločila- ker tudi mene strašno motijo fuge- da bomo imeli na tleh barvo cafffe in rjave fuge. take kot so na spodnji sliki na steni samo da so kvadratne in brez sijaja.

user posted image

Če pa ti ploščice še vedno niso všeč - ali si razmišljala o epoxi masi? Poglej na net!

Drugače pa imamo tudi mi strešna okna Velux in sicer plastičan, znotraj bela, zunaj črna, ker imamo črno streho!

LP!

_____________________________

Tinaj 7.2.2004, Vid 18.10.2006
Mi se imamo radi, radi, radi ...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
30.5.2007 21:01:52   
Anja**
Strešna okna toplo priporočam in res ne vzamita drugih kot od veluxa.

Glede senčil:
- za v kopalnico jih ne rabite, ker tram ne uraduješ čez cel dan, pač pa zvečer in zjutraj in takrat ni silne vročine
- v spalnico zadoščajo notranja senčila (ki naredijo čist temo, na drugi strani so srebrna tako, da tudi odbija svetlobo in tako ne rqabiš še zunanjega senčila)
- kuhinja (imamo samo zunanje senčilo, ker teme v kuhinji ne potrebujemo, me je pa tole senčilo kar presenetilo, si nisem mislila, da ima tak efekt)

Še kaj glede senčil?user posted image

... sem naredila celo študijo ...še kaj? user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
31.5.2007 10:23:08   
kalbo
Jest pa strešna okna toplo odsvetujem. Če je le možnost daj narest frčado in klasična okna. Mamo enega v kuhinji, ki je tam zarad stojne višine prio koritu, pa ti povem, da slišim skozi dvoja zaprta vrata v spalnico, kako nabija dež. Si sploh ne predstavljam, kako  bi blo met to nad glavo v spalnici. Da ne govorim o tem kaj je takrat, ko ti pol metra snega zapade čez okno, tema.

(odgovor članu Anja**)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
1.6.2007 10:05:35   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Jest pa strešna okna toplo odsvetujem. Če je le možnost daj narest frčado in klasična okna. Mamo enega v kuhinji, ki je tam zarad stojne višine prio koritu, pa ti povem, da slišim skozi dvoja zaprta vrata v spalnico, kako nabija dež. Si sploh ne predstavljam, kako  bi blo met to nad glavo v spalnici. Da ne govorim o tem kaj je takrat, ko ti pol metra snega zapade čez okno, tema.



Meni je pa ravno to ful všeč, romantično. Kar se tiče snega - kolk si pa doma čez dan pozimi, razen čez vikend? Po temi greš v službo in po temi se vračaš.



_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
1.6.2007 10:16:41   
kalbo
Romantično je v šotoru na morju, ne pa doma v spalnici. Plust tega je treba tud zračit in če ti strešno okno zamrzne, ka le s težavo odpreš.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
1.6.2007 11:08:25   
Annny
Če nekdo želi imeti veliko svetlobe, potem frčada v primerjavi s strešnimi okni gotovo ni najboljša izbira. Pa kar se estetike tiče..- to je seveda odvisno od okusa, jaz frčad ne maramuser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
1.6.2007 11:39:31   
kalbo
Kar se estetike tiče so strešna okna super in lepa, kar se pa funkcionalnosti tiče so pa porazna.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
1.6.2007 13:02:06   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Romantično je v šotoru na morju, ne pa doma v spalnici. Plust tega je treba tud zračit in če ti strešno okno zamrzne, ka le s težavo odpreš.



Men je romantično, pa pika! user posted image

Mi imamo sicer v prostorih, kjer so strešna, tudi okno na steni, ki je pač najvišja, tako da za luftanje ni problem. 

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
2.6.2007 3:02:01   
Annny
Jaz slabih izkušenj s strešnimi okni res nimam, pri nas vsa odlično tesnijo, ne zmrzujejo...kar se pa škrebljanja dežja tiče, pa nisem prav nič 'živček'- nasprotno: me prav pomirja, da ne rečem uspavauser posted image user posted image
Kako smo si različniuser posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
2.6.2007 18:56:18   
viv_
Midva imava v spalnici strešno okno in mi je tako lepo poslušat dežne kapljice... Prav pomirjujoče.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
3.6.2007 8:04:14   
lucika
uf,catja...ni ga bolj romantičnega, kot ko hočeš pozimi spravit sneg dol in se ti ga pol po sobi vsuje:( če ga ne sčistiš, si pa kak teden dobesedno v temi...smo v bloku in imamo le eno normalno okno, druga pa strešna. in potem je tema res TEMA.
po drugi strani pa je veliko boljše imet strešna okna, kot sploh ne oken! frčade vam v bloku (predvidevam), ne bodo pustili delat...pol je že boljš okna, pa vse minuse zraven, ker plusi so tudi...:)

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
3.6.2007 20:35:01   
frutka_
Torej, frčade odpadejo ker ne nameravava in niti ne smeva spreminjat izgleda bajte. Hiša je stara meščanska vila in ni dovoljeno posegati v zunanji izgled.
Stanovanje  bo razdeljeno v spodnji štuk in podstrešje. Spodnji del je urejen, medtem ko je podstrešje prava podrtija. Trami, ostrešje (kolikor smo gledali s krovci) so celi, iz macesna. Ko je prišel na podstrešje en majster okna merit in je želel s pormašino zvrtat luknjo je ni mogel zvrta tako trd je bil les.
Gradnja je krasna. Debeli zidovi, visoki stropovi, zračni most med cigli...
Okna bodo velika, 140x70.
To s snegom je tudi mene zanimalo kako bo. Ampak streha je dvokapnica in tako lahko v delu podstrešja kjer ni strehe dava noter navadna okna, torej na zid. je pa v bistvu tudi varianta, da dava strešna okna tam kjer je streha, ker je kolenčni zid kar visok. Ko bomo naredili pod bo višina kolenčnega zidu skoraj 1,5m. In bi bila možnost narediti taka pritlehna okna.

Veluxu itak tudi sama zaupam. Cena enega okna z vsemi dodatki pa je 1000eur, če slučajno koga zanima.

Hvala!




(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
9.6.2007 8:00:57   
lucika
mislim, da so bolša navadna okna na steni, če se le da. če imate tako visoke kolenčne zide, itak ne boš niti dosegla do strešnega. sneg na njem se stopi, če se fuuuul kuri, pa še tisto v parih dneh. drugače pa , vsaj meni, zgrmi pol tone v sobo, ko ga hočem sčistit...
edino, če bodo gor samo spalni prostori, pol itak ne rabiš imet svetlobe...

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
9.6.2007 8:08:37   
frutka_
No, kolenčni zid je res visok in mi2 tudiuser posted image . računala sva na to varianto, da je spodaj okno v zidu, ki se kar nadaljuje v strešno varianto. Videla sem, da se to dela zdaj po hišah in se mi zdi lepo in praktično. V bistvu zgleda kot loža, s tem da seveda sp. okna ne moreš odpreti drugače kot na kiper.
Tole s snegom pa še bo zabavno. Torej je obvezen del opreme v mansardi tudi lopata za sneg.user posted image user posted image user posted image ali pa motorne sankeuser posted image

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
9.6.2007 12:32:50   
Annny
Frutka, to stensko okno, ki se nadaljuje v strešno, izgleda super!

Super meni osebno izgleda krasno tudi strešno okno, ki gre do vrha strehe in se čez sleme strehe nadaljuje v drugo okno.
Ena fotka:

http://www.velux.si/Nasveti/Fotogalerija/Kuhinja/default.htm


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
9.6.2007 13:09:28   
Annny

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


Frutka, si kaj razmišljala o strešnih balkončkih? Luštno....


user posted image

user posted image

< Sporočilo je popravil Annny -- 9.6.2007 13:10:57 >

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
9.6.2007 16:22:47   
kaya2007
jaz imam v kopalnici po tleh take ogromne ploščice, da pride res minimalno fug, pa še te so bolj na stik. Je pa imitacija lesa-wenge. Pohištvo sva pa vse dala delat po meri, da sva maximalno izkoristila prostor. okna so pvc, velux.

(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
9.6.2007 18:32:43   
malecka
se strinjam z kalbom, sej je lepo videti in pri nas imamo tud strešna okna. sam vam pravim, če bi še enkrat šla delat bi bila gotovo sedaj frčada.
kar se tiče romantike, hja kaj pa kadar si iz nočne pa si kot cunja in se vležeš, potem ti pa nabija nad glavo.......za spalnico definitivno odsvetujem.
za dnevni prostor ja.
pa še to pri nas je bila že kar nekajkrat toča in je tašča v spodnjem štuku htela znoret kako je to odmevalo user posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
10.6.2007 0:25:24   
lucika
pri nas je bila tudi toča. pa smo sami znoreli, ko nam je okna stolklo. samo ni bilo panike, ostalim je cele strehe:(, tak da niso tisti brez strešnih oken nič profitirali.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mansarda, pohištvo in ostala navlaka
10.6.2007 11:54:32   
frutka_
  • Annny, res sva tazmišljala o balkončku ampak zaradi prevelikega posega v konstrukcijo nama je arhitekt odsvetoval. Hiša, v kateri živimo, je stara 100let in je v bistvu stara meščanska hiša. Locirani smo v centru mesta, tako da ne smemo po svoje kaziti zunanjega izgleda bajte,  temveč se moramo ozirati na arhitekturo okrog. K sreči hiša ni spomeniško zaščitena, ker potem je celi hudič s papirji.
V celi ulici so hiše enake. Razlikujejo se po dvoriščih in barvi fasade. No, naša fasada pride na vrsto naslednje leto.
Te slikice so krasne, ki si jih prilepila. Moti me to, da oken gori ne moreš čistiti. Pri nama je višina od poda do vrha strehe 6m! Poleg tega potrebuješ dokaj velik prostor za toliko oken. V mansardi nameravmo urediti 2sobici in kopalnico. Pa manjšo odprto galerijo, kjer bi bil knjižni kotiček z računalnikom.Cca 50kvadratov bo vsega skupaj. Spodaj pa že imamo veliko dnevno sobo, spalnico in ostale pritikline. Skupaj bomo potem s kvadrati prigurali na okrog 100kvadratov.
  • Kaya 2007, kakšne ploščice so to? imaš morda kakšno slikico? Oziroma kje se jih da kupiti ali videti?
  • lucika, na okna nameravava dati zunanje rolete. Misliš, da bo kaj pomagalo pri takih vremenskih neprilikah? noter bodo ali žaluzije ali pa plise variante senčil.
Hvala punce full ste mi dale informacij veliko. Annny, če še imaš kakšne slikice se priporočam!user posted image


(odgovor članu Annny)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?