|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Maroko-Marakeš
30.7.2007 20:34:40   
Pokora
V novemru potujemo z 1,5 in 2 letnikom v Marakeš. Te ki ste tam že bili, lepo naprošam za kakšen nasvet glede prenočevanja. Iščemo neko low budget varjanto, pa da je primerna za dva majhna otroka. Navadno sva si z možem na licu mesta našla prenočišče, zdaj pa bi raje vsaj približno vedeli kje bomo spali - vsaj prvo noč.
Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Maroko-Marakeš
30.7.2007 20:43:06   
pika74
Midva sva bila v Marakešu ravno 2 leti nazaj (julija 2005) z motorjem. Bilo je zelo zanimivo. Čeprav... se jaz z otrokom ne bi podala tja. Ne vem, kakšen je vajin namen? Kaj bosta otroka od tega imela? Lahko ti opišem eno izkušnjo, ki sva jo doživela:

Na glavnem trgu v Marakešu je bilo vse polno ljudi... od vsepovsod. Skratka orng trg... z vso kramo, ki si jo moreš predstavljat. In ko sva tako malo šetala tam... sva šla mimo enega moškega, ki je imel na rami opico... in je vabil ljudi, da bi se slikali skupaj z opico... in hopla... že je položil opico na ramo mojega moža. Jaz sem se kar odmaknila stran... končno nama je uspelo oditi stran od njega in tiste opice. In... kasneje sem na roki moža opazila malo večjo prasko, ki ji je povzročila tista opica. Pišuka... takoj sva začela razkuževati z alkoholom... nikoli ne veš, kako je s temi živalimi iz divjine. Saj zgledajo luštkane pa simpatične, ampak s tem se ni za igrat.

Glede hotelov... midva sva šla v en manjši hotelček v medini, ki je bil res poceni. Ampak roko na srce - svojim otrokom bi privoščila kaj boljšega. Vroče, voda čudna, umazana... ne vem... jaz otrok ne bi vlačila v Maroko. Vsaj tako majhnih ne. Mislim, da je še veliko bolj primernih kotičkov na tej zemlji.

Pa brez zamere. 

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Maroko-Marakeš
30.7.2007 20:49:00   
eya
Oj!

Moja prijateljica je skupaj z še eno prijateljico odpotovala ravno v soboto v Maroko, nameravata biti tudi v Marakešu vsaj dva dni. Sta šli pa tudi oni dve na svojo pest, low budget varianto, tako, da jo bom zaslišala o Marakešu, ko pride nazajuser posted image  Spomni me na aprilkah ali preko ZS, če bom pozabila (čez 3 tedne se pa vrne).

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Maroko-Marakeš
30.7.2007 20:56:31   
pika74
Sam še neki: če boste šli slučajno z avtom ne hodte čez Rife. Je prenevarno... razen, če slučajn niste ljubitelji hašiša in teh variant. user posted image

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Maroko-Marakeš
30.7.2007 22:31:50   
viv_
Maroko je ena najlepših držav, kar sem jih kdaj obiskala in Marakeš je eno izmed mest, ki so mi ostali najbolj v spominu. Z možem greva verjetno prav tja enkrat v bližnji prihodnosti, ampak sama, brez mulčic. Srce Marakeša je glavni trg Jama el Fna in bistvo mesta doživiš, vsaj po mojem mnenju, če na tem trgu preživiš 24 ur - no, ne me vzeti dobesedno, ampak recimo da ves dan... Zjutraj je na trgu tržnica, potem se spremeni in postane vse skupaj en velik oder - od požiralcev ognja, do opic, kač, risark s kano! Super, res... Moraš pa pazit, da ne slikaš preveč teh umetnikov, ker takoj kasirajo. So izvežbani user posted image  Zvečer se trg spremeni v eno samo ogromno restavracijo, z nešteto stojnicami s klobasicami in tako naprej... Res enkratno doživetje. Ob trgu so kavarnice, ki imajo terase na strehah hiš - ni lepšega kot sedeti na taki terasi, srkati metin čaj in opazovati trg in ljudi na njem...

Ne vidim nobenih težav, če greste z otrokom. Pač standardne zadeve - ješ in piješ preverjene variante. Tudi domačini so zelo prijazni do otrok. Je pa tako, mesto bi bolj "doživela", če bi bila sama, kajti na trgu je res gneča in bo treba na malčke zelo zelo paziti, poleg tega boste morali "program" malo prilagoditi tudi otrokom, ker jih pač ne zanimajo takšne stvari toliko ne zanimajo... No, kače in opico bodo gotovo zanimive.

Kar se tiče prenočevanja pa poglej tale link: KLIK So luštne in poceni variante!

Lepo se imejte in uživajte!

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Maroko-Marakeš
30.7.2007 22:33:07   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: pika74

Sam še neki: če boste šli slučajno z avtom ne hodte čez Rife. Je prenevarno... razen, če slučajn niste ljubitelji hašiša in teh variant. user posted image


Smo šli čez Rif in bilo je fenomenalno... Tudi v Chefchauen... pa ni bilo nobenih slabih izkušenj s hašišom user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Maroko-Marakeš
31.7.2007 9:42:27   
DANVARI
joj Chefchauen -spomini, spomini....user posted image user posted image user posted image res lepo majhno mestece, ni tistega nadlegovanja kot v večjih. Midva sva sicer prišla samo do Fesa ker sva potem fasala zastrupitev s hrano in se raje vrnila v večje mesto z bolnišnico ampak nevem, meni tudi ni da bi tako majhne peljala tja, še posebej ne v kakšno poceni varianto moraš imet res srečo, da dobiš kolkrtolk čisto.
V Fesu je v hostlu tekla voda iz zgornjega tuša po steni dol v spodnjega kjer si se tuširal ti in potem naprej dol...user posted image
Ampak smo preživeli, kljub ropu (ne tatvini) in podobnim dogodivščinam je bilo super user posted image No ampak kot sem rekla ne za tako majhne otroke.


_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Maroko-Marakeš
31.7.2007 10:00:36   
BLAŽIKA
Jaz jih nebi upala peljati dol, posebaj ker sta tako majhna, bi pa šla sama takoj.

_____________________________

Moja punčka je moja največja sreča.

(odgovor članu DANVARI)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Maroko-Marakeš
31.7.2007 22:25:01   
pika74
IZVIRNO SPOROČILO: viv

IZVIRNO SPOROČILO: pika74

Sam še neki: če boste šli slučajno z avtom ne hodte čez Rife. Je prenevarno... razen, če slučajn niste ljubitelji hašiša in teh variant. user posted image


Smo šli čez Rif in bilo je fenomenalno... Tudi v Chefchauen... pa ni bilo nobenih slabih izkušenj s hašišom user posted image


Povedala sem svojo izkušnjo. Zarad mene, če greste vse mamice z dojenčki direkt dol... pa magar precuser posted image . Če pa ktero kej več zanima, pa nej mi piše na zs.

Lohk si pa tud v Lonely planet preberete poglavje o Rifih, kjer lepo piše, da je to zelo zelo nevarna pot za popotnike. Midva svo to poglavje žal malce prepozno prebrala... ampak vseeno sva preživela. Ni pa bilo prijetno.

So pa tud predeli, kateri so mi ostali v lepem spominu... npr. Atlas...

Evo pa nej bo zadost o Maroku z moje strani, da ne bo zgledal, kot da mam kej proti Maroku.

Lp

_____________________________

Ne metat puške v koruzo, ker se lahko pokvari kombajn :P

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Maroko-Marakeš
1.8.2007 12:33:16   
viv_
pika - nč bat user posted image  saj enim je nekaj všeč, enim pa nekaj... Tukaj je pa samo debat in pogovor o različnih izkušnjah...

Jaz imam srečo, ker je moj mož precej "omara" - ima 2 metra višine, pa tudi kg kar nekaj, tako da ga v arabskem svetu vsi ful s strahospoštovanjem gledajo user posted image  Je kar fajn imet enega takega zraven.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu pika74)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Maroko-Marakeš
2.8.2007 22:07:18   
Pokora
Mene še vseeno zanima ali rezervirati prenočišče tukaj, ali je s prenočišči tako kot v Aziji, se pravi na vsakem koraku?

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Maroko-Marakeš
3.8.2007 8:17:35   
viv_
Prenočišča dobiš lahko tam, brez težav. In novembra tudi ni več sezona. Edino, ker greste z otroci, je mogoče fino prej pogledat kako in kaj.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Pokora)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Maroko-Marakeš
4.8.2007 20:49:38   
Pokora
Viv kateri predel bi nam pa priporočila?

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najboljši slovenski ranči za družine
Preverite seznam najboljših slovenskih rančev za družino po regijah, ki smo si izposodili na spletni strani Kamzmulcem.s...
Kako organizirati prvomajske šolske počitn...
Tisti starši, ki med počitnicami nimate na voljo "servisa babic in dedkov", se lahko znajdete tako, da se dogovorite s...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?