|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mi ali oni?
12.6.2008 13:13:36   
picola1
Ojla!

Mene pa znima, zakaj starši govorimo npr:mi smo pa stari 6 mesecev, mi jemo, mi spimo, mi smo dobili zobek, če pa v bistvu govorimo samo o otroku?
Jaz sem se enih parkrat ujela, da sem to rekla in mi je blo ful smešno...Potem sem bila malo bolj pozorna in sem ugotovila, da ful staršev tako govori. Nekaj se spomnim tako čist megleno, da sem nekje prebrala, da je to zato, ker starši premalo dojemajo svoje otroke kot svojo lastno osebnost, da so v bistvu v preveliki simbiozi z njim.
Zanima me, če se strinjate s tem? Zakaj mislite, da vi govorite na tak način? Ali je morda do določene starosti otroka to nekako normalno? Do katere starosti?

Hvala za vaša razmišljanja.user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 13:21:06   
lelaval
Zame to ni normalno, da rečem npr. dobili smo 1. zobek - valjd, da rečem, moj user posted image  je dobil prvi zobek.
Množino uporabim le npr. pri rojstnih dnevih, ko rečem, da praznujemo, ker ima user posted image  RD. Vse ostalo govorit v množini pa mi je čisto mimo.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 13:23:21   
smigli
Sem se tako nasmejala, saj mi hodijo že nekaj časa prav iste misli po glavi.
Jaz se tudi zalotim, ko govorim midva in se sprašujem če je prav. Seveda je, do določene starosti, no ne ravno do 35 leta user posted image . Po moje s časoma to mine, saj se otrok naravno začne distancirati od staršev, predvsem pa začne sam odgovarjati na določena vprašanja, tako da nimamo več možnosti, da bi govorili midva.

lp

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 13:25:36   
Majabo
jaz tudi rečem
mi imamo krče user posted image
morda ker zaradi njih vsi trpimo user posted image

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 13:27:54   
Volga
Meni je: mi ne kakamo, mi imamo plenice,  mi jemo kašice, mi jokamo, mi znamo to pa to......milo rečeno bebasto in takega besednjaka nisem nikoli uporabljala.

(odgovor članu Majabo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 13:29:20   
MAŠKA
Sem se že tudi zalotila in sem se zdela v istem momentu sama sebi trapasta. Mislim, da to sploh ni dobro za razvoj otrokove samozavesti, sploh če nas sliši, ko tako govorimo.

Prav tako ni dobro, da svoje partnerje poimenujemo z "ati" ali "mami" - sem pred nekaj dnevi v Oni prebrala en članek in se odločila, da teh neumnosti ne bom več počela!

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 13:36:24   
qwasy
Jaz sem se pa zalotila, da govorim: "naša je stara dve leti, naša ima še plenice, itd... Kot da bi nas bilo celo pleme ali rodbina. Morala bi reči: "moja" ali pa vsaj "najina", a ne.

_____________________________

ojej!

(odgovor članu MAŠKA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 13:50:18   
Naja30
Ne govorim v množini, mi je hecno. In ko se kak tak post odpre ala "Dobili smo prvi zobek" user posted image  se komaj zadržim, da ne vprašam, kako da starša pri svojih letih še nista imela zobov user posted image  Ma ja, sej zarad bolečin pri otroku vsi trpimo, sam mi je vseeno mimo tako govorjenje.

(odgovor članu qwasy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 15:18:28   
skuštrana
Mene pa ne moti. Vem da če se poglobiš v to zveni smešno in čudno, ampak me še vedno ne moti. Vsi vemo kaj je s tem mi smo dobili zobek mišljeno.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 16:39:14   
valči
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Mene pa ne moti. Vem da če se poglobiš v to zveni smešno in čudno, ampak me še vedno ne moti. Vsi vemo kaj je s tem mi smo dobili zobek mišljeno.

Se strinjam.Jaz včasih rečem,mi,večinoma pa ne.Me pa ne moti,če druge slišim,ker vsi vemo,kaj pomeni"mi".


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 18:08:31   
kajajaka
mi jemo, mi spimo, mi smo dobili zobek


se strinjam s Picolo1. Meni je tudi grozno to poslušat. Moj otrok - on/ona ima krče ali zobek ali karkoli, ne jaz ali mi vsi... Še bolj glupo mi je pa "mi smo pa noseči"... MI? In to ponavadi reče očka... user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 18:49:32   
aleži
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Mene pa ne moti. Vem da če se poglobiš v to zveni smešno in čudno, ampak me še vedno ne moti. Vsi vemo kaj je s tem mi smo dobili zobek mišljeno.


isto!user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 19:56:15   
kofetek2010
IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

mi jemo, mi spimo, mi smo dobili zobek


se strinjam s Picolo1. Meni je tudi grozno to poslušat. Moj otrok - on/ona ima krče ali zobek ali karkoli, ne jaz ali mi vsi... Še bolj glupo mi je pa "mi smo pa noseči"... MI? In to ponavadi reče očka... user posted image


kaj šele... "stari smo 7 mesecev in uvajamo GH" user posted image

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 20:45:36   
jakaracman
Me ne moti, nepomembno.Recimo, da reče mama diplomirali smo, ko diplomiraš.Ja in?

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 20:48:43   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Me ne moti, nepomembno.Recimo, da reče mama diplomirali smo, ko diplomiraš.Ja in?


Hecno.

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Mi ali oni?
12.6.2008 21:53:46   
Naja30
Diplomirali smo?
To je pa še bolj hecno. user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Mi ali oni?
13.6.2008 8:17:17   
honey
Jaz tudi ne uporabljam množine - je nikoli nisem in je še vedno ne. Ja, rečem: naš je imel krče, naš je pa dobil zobek takrat in takrat, ampak ker nekako gledam na nas kot na družino - se pravi midva z možem in tamal - se pravi "mi". Ravno tako sva se z možem že pred rojstvom pogovorila o tem, da midva se med sabo ne bova klicala "mami" in "ati" - ne, to je na otroku, da naju bo tako klical, midva se pač kličeva po imenih oz. ljubkovalnih vzdevkih, kakršni koli že so. In z otrokom že od vsega začetka govoriva "normalno" - brez pomanjševalnic - papal, pupal, lulčkal, kakcal.... user posted image  Najbolj me razkuri, ko mu babi reče: a ti krivka (kri) teče? Joj, k bi jo najraje nekam sunila - ampak ne morem, ker nam ga čuva user posted image  Sicer je to še najmanj, ampak včasih mi res pritisk dvigne.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Mi ali oni?
13.6.2008 13:45:32   
TiaSara
Meni pa se to ne zdi nič čudnega in nenormalnega. Meni se zdi, da smo od začetka s svojimi dojenčki pač v neki simbiozi in tako močno povezani... ja valda, da rečeš "mi pa še ne spimo", saj zato če otrok ne spi res ne spijo niti starši (no kakšni očetje še uspejo prespati, mame pa prav gotovo ne). 
In če reče mož "noseči smo" se mi zdi kvečjemu fino, da se tudi on tako poistoveti s tem stanjem in se tako pripravlja na prihod user posted image .
Bolj bedasto se mi zdi to, kako se nekaterim zdi vse butasto in tako radi sodijo druge.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Mi ali oni?
13.6.2008 14:10:59   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: TiaSara

Bolj bedasto se mi zdi to, kako se nekaterim zdi vse butasto in tako radi sodijo druge.


Točno tako. user posted image

(odgovor članu TiaSara)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Mi ali oni?
13.6.2008 20:48:59   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: saline

IZVIRNO SPOROČILO: TiaSara

Bolj bedasto se mi zdi to, kako se nekaterim zdi vse butasto in tako radi sodijo druge.


Točno tako. user posted image


Se strinjam. LJudi v modernih časih vse po vrsti moti. Totalna nestrpnost veje povsod in to za najmanjše malenkosti. Mene prav nič ne moti, če kdo kliče otroka kaj vem že kako. Sem vprašala enkrat moje otroke v šoli, če jih moti, da jih kličem s pomanjševalnicami včasih (ker ste se tolk zgražale nad tem enkrat). So me gledali, kot da sem iz hruške padla pa rekli, kako si to mislim, da to pa ja nikogar ne moti,d a to je znak, da jih imam rada - pa še prav imajo - odrasle motijo take reči, bog ve zakaj, ampak motijo jih zgleda.  

Ne moti me, če reče kdo naša bejba (sama tudi tako rečem, pa valjda da ni samo moja, je tudi sama svoje, pa od babice, brata...), pa gotovo sem kdaj rekla tudi, da smo rodili, ali da so rodili ker s tem ne misliš konkretno osebo, ki je rodila, ampak da "so rodili pri tisti in tisti hiši" ali pri tisti in tisti družini, da so dobili dojenčka - to je pogovorni jezik, "lublanščina - ku čis pu dumač uprašaš, a ste že rudil"? Pa dokler me ne motijo ostali dialekti res ne vem zakaj bi me materni pogovorni jezik, ali pa zakaj bi koga motil moj materni jezik, ker tako smo govorili pri nas doma že davno tega  - pa da ne boste mislile kolikokrat sem morala mojemu štajercu razložit, da on reče po materino: boma šla, boma kaj vem kaj, ker tako pač govori, jaz pa po materino bojo rudil, ker tako pač govorimo v naših krajih. To je stvar sprejemanja drugačnosti. In obešanje na dobesedne prevode nima smisla. Jaz nikdar ne rečem vstani se, pa idi, ker to ni moj materni jezik. Rekla bom Ustan pa pejt, pa tudi ne razumem, kaj tisti se dela pri vstani niti kaj beseda idi dela v slovenskem jeziku - ampak je materni pogovorni jezik mnogih slovencev. Torej bodimo strpni prosim. Malenkosti nas delajo srečne in malenkosti ti lahko zagrenijo lajf, če se obešaš nanje. Pustimo ljudi govorit, kakor jim paše, četudi jezika ne razumemo.  

(odgovor članu saline)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Mi ali oni?
13.6.2008 21:15:47   
Anonimen
Mene pa znima, zakaj starši govorimo npr:mi smo pa stari 6 mesecev, mi jemo, mi spimo, mi smo dobili zobek, če pa v bistvu govorimo samo o otroku?


Pojma nimam.

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Mi ali oni?
13.6.2008 21:20:11   
Dashenka
Meni je: mi ne kakamo, mi imamo plenice, mi jemo kašice, mi jokamo, mi znamo to pa to......milo rečeno bebasto in takega besednjaka nisem nikoli uporabljala.
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Me ne moti, nepomembno.Recimo, da reče mama diplomirali smo, ko diplomiraš.Ja in?


Hecno.


Kaj veš, mogoče pa so res.
Glede na samostojnost današnje mularije ni dvakrat za reč, da se kakšna mama ne uči skupaj s sinkotom in do poznih nočnih ur utrjuje snov pred izpitom.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Mi ali oni?
13.6.2008 21:20:41   
angel_rebelde
Ah, ženske, ženske...

Mislim, da se obremnjujete z brezveznimi stvarmi.. Pa kaj če nekdo reče, mi jemo, mi spimo, ..... Delajte s svojim življenjem, govorite, kakor želite, pustite drugim, da tudi oni govorijo, kar oni želijo.. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Mi ali oni?
13.6.2008 21:28:17   
Naja30
Kdo se obremenjuje? Meni je to samo zelo hecno user posted image  Ni pa da razmišljam cele dneve o tem, kako kdo kaj govori.
Sicer pa, avtorica teme je vprašala in je dobila odgovore. Pa mislim, da to ni nestrpnost. Smo pač drugačni in vsak drugače sprejema in dojema svojega otroka.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Mi ali oni?
15.6.2008 12:35:26   
saline
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Meni je: mi ne kakamo, mi imamo plenice,  mi jemo kašice, mi jokamo, mi znamo to pa to......milo rečeno bebasto in takega besednjaka nisem nikoli uporabljala.


Ah, no, saj se ni treba na vsako besedo obešati in jo dobesedno prevajati!user posted image  Saj vsak uporablja svoje, pa kaj?? To še ne pomeni, da so bebasti! HALO!
Marsikdo tudi reče kdaj pa kdaj npr. ''naša princeska'', pa verjetno njihova punčka ni napravljena v grajske oprave in nima na glavi kronice?
Ali pa ''naša miška'', pa s tem ne misli, da je njihovo dete tista majhna siva živalca z ostrimi zobki, ki prestraši marsikatero gospo, da potem kriči in pleza po stolihuser posted image
Ali ''naš ta velik'' za svojega starejšega dvoletnika, ki je v bistvu še majhen in je daleč od tega, da bi bil kakšen dvometrašuser posted image

Pa še in še teh izrazov bi lahko naštevala. 
Ali ve, ki se tako zgražate nad takim govorjenjem vedno in povsod uporabljate samo besede iz Slov. knjižnega jezika? In so vaše sklanjarve , spregatve in vse ostalo stoprocentno vedno pravilne??user posted image
Predpostavljam, da ne, in seveda zato še niste bebaste?user posted image user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...
9 idej za darila za vzgojiteljice
Kmalu bo konec šolskega leta, zato smo pripravili 9 idej, kaj lahko podarite vzgojiteljicam.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?