|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Milupine kašice brez glutena?
15.3.2006 23:41:13   
Pikica76
Ok danes sem nabavila Milupin Milchreis, ker sem vidla da je brez glutena - tega naj ne bi dajali do 6 mesecev, nekateri pravijo do enega leta. No potem pa se zvečer spravim brat RR in ugotovim, da več ali manj vsi dajete svojim otrokom Milupin Reisflocken, ki pa vsebujejo GLUTEN.

No zdej mi pa čist nič ni jasno kakšna je razlika med tema dvema. Edino kar sem ugotovila je da Milchreisa ni na strani od Kolinske.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Milupine kašice brez glutena?
15.3.2006 23:54:10   
lelaval
Če dobro prenese gluten, oz. ni alergična nanj, ji ga lahko daš. Sicer se je bolje izogibat.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Milupine kašice brez glutena?
16.3.2006 0:47:31   
Veronika
ma ne, saj riževi kosmički (Reisflocken) nimajo glutena. če greš gledat na škatlo, piše "glutenfrei". sploh pa riž že sam nima glutena, zato se ga lahko daje od dopolnjenih štirih mesecev..
razlika med obema izdelkoma je, da so riževi kosmiči samo rižek, brez kakih dodatkov. "Milchreis", kot praviš ti, je pa tisti, ki ga pripraviš z vodo, a ne? vsebuje že adaptirano mleko in je sladek. čeprav piše, da nima dodanega kristalnega sladkorja, ima pa druge sladkorje.

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Milupine kašice brez glutena?
16.3.2006 9:52:30   
petja
Če si slučajno gledala link, ki sem ga jaz včeraj gor dala (od Kolinske), potem res gor piše, da vsebuje gluten. Ampak so NAROBE PREVEDLI. Imam pred sabo original nemško škatlo in piše gor GLUTENFREI. Saj če dobro pogledaš škatlo, ki je zraven teksta, boš videla, da piše to gor.

Za tele piše GLUTENFREI:
- RIŽEVA ŽITNA KAŠICA
- ZDROBOVA ŽITNA KAŠICA
- MLEČNA ŽITNA KAŠICA BANANA
- MLEČNA ŽITNA KAŠICA JABOLKO-KORENJE
- MLEČNA ŽITNA KAŠICA RIŽ
- MLEČNA ŽITNA KAŠICA STRACCIATELLA
- MLEČNA ŽITNA KAŠICA BANANA

Pa mislim, da je RIŽ-KORUZA tudi brez glutena.

Moram prav pisati na Kolinsko, da popravijo svojo stran, ker bodo prestrašili mlade mamice ...

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Pikica76)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Milupine kašice brez glutena?
16.3.2006 10:47:28   
TVN
Jaz vedno prebrem original na škatli, ker so tile prevodi katastrofalni. Tudi na nekaterih škatlah v Muellerju najdeš čudne stvari, npr. da je od 6 mesecev dalje, na originalu pa piše od 4. meseca, itd. Tudi količine (doziranje!) so bile že napačne, tako da je res treba biti kar pazljiv. Vedno original!!!

In aja, notri NI glutena!!

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Milupine kašice brez glutena?
16.3.2006 10:54:18   
petja
Eto, sem že pisala na Kolinsko, da popravijo svojo stran. Me prav zanima, ali bodo upoštevali pritožbo in popravili user posted image .

Ni mi jasno, kako lahko zajeuser posted image  pri tako pomembni stvari, kot je gluten user posted image . Uh, sem jezna! Kolinska user posted image  ...

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Milupine kašice brez glutena?
20.8.2010 10:43:41   
mojcej77
Včeraj sem kupila Milupine riževe kosmiče, seveda brez glutena ("Reisflocken") in sem bila čisto paf, ko sem videla naš prevod (da so to ovseni kosmiči in vsebujejo gluten). Katastrofa!
Kako lahko tako prevajajo oziroma si privoščijo na škatlo prilepiti napačno deklaracijo?
A mi lahko katera pove, kako namešam kašico - danes bi prvič dala te kosmiče, v svoje mleko - koliko dam v cca.20 mililitrov? Eno čajno žličko?
Saj verjetno bo tako ok...
Sam res...kr neki tole s temi prevodi!!!


(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Milupine kašice brez glutena?
22.8.2010 21:59:05   
Anonimen
Jaz dajem rižovo kašico...Na 20 ml 1-2 žličke odvisno kakšno gostoto želiš...boš dajala po žličli...Malo pa že tak sama vidiš ,kako gosto je...lp..

(odgovor članu mojcej77)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?