|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mleko Bebivita
25.10.2006 22:26:33   
blak
V Mullerju sem videla nadajevalno mleko za dojenčke po 4.mesecu Bebivita 2. A ga katera pozna? Je namreč precej poceni(okrog 1200sit za 800g), pa se mi malce "sumljivo" zdi. 
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mleko Bebivita
26.10.2006 8:31:19   
Mojca P.
Jaka sicer ne pije mleko po flaski (se se doji zvecer in zjutraj), drugace pa kar gris na zlicko poje...ampak Ziga je pa od 8 meseca dalje pil mleko na flasko in ves cas Bebivita. Ce se ne motim najprej 2, potem pa tistega z okusom (ne vem cesa zeuser posted image ). Smo se takrat (tega bo skoraj dve leti) na RR pogovarjale, da je po sestavi do potankosti podoben MIlupinem ali Humaniuser posted image ..nisem vec zihr (mogoce celo z isalnikom lahko najdes)user posted image ...ampak vem pa, da je bil nam ful v redu in, ce bomo adapt. mleko rabili za najmlajsega, bom sla sigurno v Muellerja po tega.user posted image

(odgovor članu blak)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mleko Bebivita
26.10.2006 12:30:27   
nuala
Hrvatice ga veliko uporabljajo, ravno zaradi cene.
V Zadru npr. in v okolici si redko katera privošči Milupo ( ko je bil Jakob v bolnici, je bil edini, ki je to pil ).
Nebi pa rekla, da so otroci tam v Zadru bolj švohotni, bolehni ali kaj podobnega!


_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Mojca P.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mleko Bebivita
26.10.2006 18:18:55   
Azzurra
Tudi jaz sem včeraj videla to mleko v Mullerju in se isto vprašala, kako to, da je tako nizka cena. Potem sem se malo razgledovala po internetu in ugotovila, da je v reviji VIP (9/2005) raziskava in primerjava začetnih adaptiranih mlek in ker ko nisem na porodniški sem knjižničarka in imam potemtakem dobre zveze, sem si takoj zrihtala revijo in ugotovila, da je mleko Bebivita povsem ustrezno oz. enako dobro (dobilo je enake ocene) kot mleka Aptamil, Humana, Milumil, Beba, Comformil (kar se tiče sestave in energetske vrednosti ter ostalih meril, po katerih se ocenjujejo adaptirana mleka), očitajo pa mu:

- nenatančno navajanje doziranja in shranjevanja
- nenatančna dozirna žlička (obstaja možnost predoziranja)
- dejstvo, da na škatli ni dovolj nazorno napisano, da je materino mleko najboljša hrana za dojenčka

Zdaj, po logiki bi lahko rekla to, da je shranjevanje vedno enako (v temnem in hladnem prostoru), dozirne žličke so itak uganka, po moje obstaja možnost predoziranja ali pomanjkljivega doziranja pri vseh žličkah, da je materino mleko najbojljša hrana za dojenčka itak piše pa res vsepovsod in so nam to vcepili itak vsepovsod od materinske šole naprej, če ne se nebi počutila kot kriminalec, ker otroka hranim z umetnim mlekom in nebi gledala v tla v lekarni ko kupujem prah in zardevam pred očitajočimi pogledi....

Ne vem, vprašala bom pediatrinjo, na otrokovi hrani ne bom šparala, toda po drugi strani se pa človek vpraša, če je ista kvaliteta potem zakaj za vraga take razlike v ceni?!

< Sporočilo je popravil Azzurra -- 26.10.2006 18:20:57 >


_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mleko Bebivita
26.10.2006 18:50:17   
blak

da je materino mleko najbojljša hrana za dojenčka itak piše pa res vsepovsod in so nam to vcepili itak vsepovsod od materinske šole naprej, če ne se nebi počutila kot kriminalec, ker otroka hranim z umetnim mlekom in nebi gledala v tla v lekarni ko kupujem prah in zardevam pred očitajočimi pogledi....




Se popolnoma strinjam s tabo. Sama sem sicer polno dojila do 6.meseca, z uvajanjem goste hrane pa zgleda, da se mi je tvorba mleka kar konkretno zmanjšala.  Se mi pa zelo nesramen zdi odnos do nedoječih mater. Sama sem videla (a ne na sebi), kako tisti očitajoči pogledi kar letijo.


Glede Bebivite pa tako: saj se ne gre za šparanje, ampak kot si rekla ti, če so vsa mleka približno enaka, zakaj so cene potem tako različne. Prej sem mojemu fantku dajala Novalac, pa sem opazila, da tu pa tam kaj pljune. Danes pa sem mu Bebivito dala, pa ni nič šlo iz njega. Super, ne? user posted image

Hvala vsem za odgovore! user posted image

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




nakup plenic
nada56

Bi kupili plenice preko spleta?

DA, ker bi prihranili čas (25%)

DA, če bi bili še drugi artikli za dojenčke (8%)

DA, če bi bila dostava še isti dan (11%)

NE, grem raje v trgovino (36%)

NE, ne maram nakupov preko spleta (19%)


Število vseh glasov: 208

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!