|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Možnosti hranjenja dojenčka
11.1.2013 16:38:11   
astarxy
Pozdravljeni,

Naš 6-tedenski dojenček (sinko) je dojenček zaspanček :) , kar pomeni, da sicer rad je na prsih, ampak hitro zaspi. Največje število potegov, kar sem jih naštela, je 13. Zatem preneha in drema ali spi. Vmes lahko še cuzlja, ampak to ni pravilno dojenje. Ker je potreboval več hrane, sva mu začela dodajati AM, vendar res ko je le nujno (to pomeni, da takrat, ko je res lačen in ko nimam večje količine načrpanega mleka, da bi ga zastil). Naj še povem, da je velik jedec in precej poje. Mleka imam dovolj; ko se ne doji, ga načrpam.

Stremim k temu, da dobi kar se da največkrat moje mleko in da bi bilo dojenje naš način hranjenja.

Kaj lahko v tem primeru še naredim?? Ne morem ga siliti naj vleče.

Ima kdo kakšne izkušnje s takšnim primerom?
Kaj mi lahko svetuje LLL?

Hvala vnaprej in lep pozdravček.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
11.1.2013 20:43:22   
cilla
Meni so v intenzivni v porodnišnici rekli, naj ju budim. Nežno božanje po ličku je ponavadi kar spodbudilo, da sta spet začela vlečt.

(odgovor članu astarxy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
11.1.2013 20:54:18   
Doll
Vse in še več,si prebereš tukaj

http://med.over.net/forum5/read.php?94,4543920

Forum imaš pa tukaj:

http://med.over.net/forum5/list.php?94

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
11.1.2013 20:55:30   
astarxy
To delam že ves čas, pa pomaga le za 2-3 potege, zatem je ponovno zzz... ali pa se le nasmehne. :)

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
11.1.2013 21:01:59   
snowgirl
Spanc je bolš k žganc user posted image

Torej, podaljšaj razmak med dojenji za 15min ali pa več, odvisno koliko misliš, da bi bilo ok, pa da poskusiš ga dojit ko se zbudi in ko bo naspan. No, lahko tudi za uspavat, ampak naj to ne bo obrok  (čeprav ti to odsvetujem). Kako pa je s kilažo? Če gre lepo gor, potem verjetno moj prvi stavek kr držiuser posted image

(odgovor članu astarxy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
11.1.2013 22:17:54   
astarxy

IZVIRNO SPOROČILO: snowgirl

Torej, podaljšaj razmak med dojenji za 15min ali pa več, odvisno koliko misliš, da bi bilo ok, pa da poskusiš ga dojit ko se zbudi in ko bo naspan. No, lahko tudi za uspavat, ampak naj to ne bo obrok  (čeprav ti to odsvetujem). Kako pa je s kilažo? Če gre lepo gor, potem verjetno moj prvi stavek kr držiuser posted image


Po nasvetu patronažne sestre ga po spanju najprej previjeva, pa ne pomaga prav nič. Lahko je čisto zbujen, pa bo med dojenjem zaspančkal, tako pač je. Se ne trudim več tukaj kaj dosti posegat, raje se posvetim temu, da dobi čimvečkrat oz. večinoma moje mleko, preko flaške ali z dojenjem.

Zanimajo me mogoče vaša mnenja iz vaših izkušenj o tem in pa kaj pravi LLL na to.

(odgovor članu snowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
11.1.2013 22:30:36   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: astarxy


IZVIRNO SPOROČILO: snowgirl

Torej, podaljšaj razmak med dojenji za 15min ali pa več, odvisno koliko misliš, da bi bilo ok, pa da poskusiš ga dojit ko se zbudi in ko bo naspan. No, lahko tudi za uspavat, ampak naj to ne bo obrok  (čeprav ti to odsvetujem). Kako pa je s kilažo? Če gre lepo gor, potem verjetno moj prvi stavek kr držiuser posted image


Po nasvetu patronažne sestre ga po spanju najprej previjeva, pa ne pomaga prav nič. Lahko je čisto zbujen, pa bo med dojenjem zaspančkal, tako pač je. Se ne trudim več tukaj kaj dosti posegat, raje se posvetim temu, da dobi čimvečkrat oz. večinoma moje mleko, preko flaške ali z dojenjem.

Zanimajo me mogoče vaša mnenja iz vaših izkušenj o tem in pa kaj pravi LLL na to.


Sem dala 2 linka,tam najdeš

(odgovor članu astarxy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
12.1.2013 9:20:17   
astarxy

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

Vse in še več,si prebereš tukaj

http://med.over.net/forum5/read.php?94,4543920

Forum imaš pa tukaj:

http://med.over.net/forum5/list.php?94



Sem pregledala, a nisem našla takega primera, pa kar je zanimivo večkrat linki ne delujejo več.. Škoda.
Hvala vseeno.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
12.1.2013 9:53:46   
Doll
http://www.dojenje.net/vprasanja/22-nasveti-za-prebujanje-zaspanka.html

(odgovor članu astarxy)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
12.1.2013 16:17:25   
astarxy
Že videla, hvala. Kar je uporabnega, sem že poskusila.
Težje pa je, recimo, skočiti v kopalno kad vsakič ko je potrebno hranjenje... user posted image

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
17.1.2013 18:26:47   
astrid1
Naša je tudi bila zaspančica. Velikokrat je zaspala že po dveh potegih, čeprav je minilo 6 ur od zadnjega dojenja in je teh 6 ur prespala. Skušali smo jo buditi z žgečkanjem, slačenjem, klicanjem, previjanjem...
Ni mi preostalo nič drugega, kot da dodajam, ker se tudi dojenje ni moglo popolnoma vzpostaviti. Sedaj, pri dvanajstih tednih spije zelo malo dodatka, doji pa se veliko več. Počasi prerašča zaspanost.

Sem pa vztrajala in jo pristavljala, čeprav se mi je včasih zdelo, da nima več nobenega smisla. Samo lastna trma mi je pomagala ohraniti mleko.

(odgovor članu astarxy)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
20.1.2013 9:48:27   
astarxy
nekako smo se navadili le na dojenje, uf olajšanje...
mislim, da je dojenje najboljše in najbolj naravno.

lp.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
20.1.2013 15:17:22   
astrid1
Super, sem zelo vesela.
Mi še vedno vztrajamo z dojenjem, dodajamo pa tudi, ker je drugače lačna. Jo pristavljam zelo pogosto, ampak nimam dovolj mleka. Velikorat menjam strani najpre leva, desna nato spet leva in desna stran pri enem podoju, pa se vseeno ne naje. Zato parkrat na dan še dobi stekleničko.

(odgovor članu astarxy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
21.1.2013 12:37:20   
astarxy
jaz sem en dan kar rekla, po občutku, da je dost pacanja in sem sinka pristavljala pogosto cel dan in še naslednji... ko je bil lačen, je dobil. nekako se je navadil in zdaj ima dojenje neskončno rad (flaško je vmes dobil 1x, z mojim načrpanim mlekom, pa ni ravno z veseljem spil). mleka je vedno dovolj.

moje razmišljanje:
če misliš, da tvoja dojenčica ne pride do tistega 'nasitnega' mleka, jo imej gor dlje časa.
vztrajaj in dojita se pogosto, boš videla, da se bo vse postavilo na svoje mesto.

v naravi je vse tako, kot je prav.

lp.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
24.1.2013 12:21:11   
astrid1
Gor jo imam tudi po uro in več, včasih uro in pol, pa je še vedno lačna. Zato ji dam parkrat na dan še flaško.
Že v porodnišnici so že sestre ugotavljale in še potem doma patronažna, da imam malo mleka. Načrpala sem največ 20 ml iz obeh dojk. Tako pač je in nič ne pomaga. Mislim, da je vseeno boljše, da se do konca naje še z dodatkom, kot pa da joče od lakote. Pogosto jo pristavljam, pa ne pomaga. Pijem tudi veliko...
Sesalne zmede nima, v ponedeljek bo stara tri mesece, pa se rada doji, samo ne dobi dovolj pri meni.
Je pa res, da celo noč prespi in da to mogoče vpliva na tvorbo mleka. Vendar pa nimam srca, da bi jo budila sredi noči, ker res trdno spi.

Nekatere smo tudi takšne, da res nimamo dovolj mleka.

(odgovor članu astarxy)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Možnosti hranjenja dojenčka
11.3.2013 16:51:48   
Kajchyy
hej
tudi moj mišek je bil zaradi nedonošenosti ful zaspanček. Tudi mi smo žgečkali in nagajali in tko, da ne bi takoj zaspal.user posted image Pa še na teži je malo zgubljal in so v porodnišnici in pri pediatru svetovali, da ga naj nekaj časa hranim po flaški, da bom videla, koliko sploh poje, pa pri flaški se mu ni bilo treba nič "matrat". Hranila sem ga z načrpanim mlekom (mi je kar teklo ven cele dneve, pa nobenga otroka, ki bi ga popil haha user posted image ). Potem pa je po enih dveh, treh tednih prišel k sebi in začel lepo jesti (tud prej sem vedno pred flaško poskušala še z dojenjem), od takrat pa samo dojim.

Je pa pri mojem pomagalo, da sem vsakič, ko je nehal vlečt, čist nežno z roko malo napela kožo na prsih ob bradavici (kot da bi jo hotla ven vzet) in je takoj začel sesat. :)

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?