|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moj otrok tepe
4.1.2006 21:58:41   
PIAF
Enostavno več ne vem, kaj je prav in kaj ne. Odkar je v jaslih, se je čisto spremenil. Tepe otroke, z rokami ali s predmeti, tudi naju je poskušal večkrat, a ker mu to ne dovoliva, naju več ne (le tu in tam iz heca). Star je 15 mesecev. V vrtcu ga ne morejo krotiti. Spravi se na najšibkejše. Ko dobimo obisk, mu je prva misel, da pokne drugega otroka s čim po glavi. Nekaj je tudi ljubosumja, nekaj karakter.
ne vem po kom ima to in zakaj, saj sva z možem bila oba zelo mirna v otroštvu.
Skušala sva to rešit že na vse možne načine, a nič ne zaleže. Najprej z lepo besedo, da se to ne počne, nato s povišanim glasom, moral je otroka potem pobožat (a je takoj našel spet priliko, da ga vdari), tudi po rokici in ritki sem ga že, a se smeje....nič ne pomaga!
Ali je to obdobje, ki bo minilo ali še bo vedno huje? Zelo sem zaskrbljena, žalostna, razočarana, velikokrat pa zelo jezna in mi je prav nerodno pred drugimi.
Kako postopate ve, da bi palilo?
Pri nas namreč nič ne pomaga, ne moreš mu dopovedati, da to ni prav!
Eanko je z metanjem stvari na tla......

Prosim za pomoč ali vsaj malo tolažbe, ker sem že čisto obupana!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moj otrok tepe
4.1.2006 22:06:13   
Anonimen
Po moje je eino, kar lahko narediš, da si vedno, kadar so drugi otroci ob tvojem otroku, poleg njega in preprečiš, da bi koga udaril. Po moje je obobje, ki bo minilo. No, gotovo. Še noben človek ni celo življenje pretepal ljudi okoli sebe.user posted image  Je pa zoprna stvar. Res ga moraš skozi kontrolirati. Pa v vrtcu ga morajo tudi. Druge ni. Ne vem pa, koliko je to v vrtcu izvedljivo.

(odgovor članu PIAF)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moj otrok tepe
4.1.2006 22:12:28   
mehurčica
Naš David je tudi imel takšno obdobje. Sem mislila, da bo tak razbojnik ostal in mi je bilo ful nerodno, ko sem zvedela, da je ful dostikrat otroke v jaslih grizel in ščipal-zelo močno! Poleti, ko je bilo najhuje, sem gavzela za 3 tedne ven, potem pa je bilo ok. Sedaj še včasih kakega otroka udari, ampak zelo redko-bolj v samoobrambi.

Brez skrbi. Ampak vseeno mu morate vedno ponavljati, da se to ne dela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moj otrok tepe
4.1.2006 22:12:48   
muki1
Se strinjam s Splišni, probaj biti vedno zraven.
Morda tako odraža jezo, ker je moral v vrtec in ne razume tega. Mogoče je jezen, ker več ni v centu pozornosti, saj je bil vajen biti z mamico, potem pa vrtec, kjer ga motijo drugi otroci, doma pa jih verjetno tepe, ker so prišli na njegov teritorij in mu to ne ustreza.
Zdaj ravno razmišljam, da je Neža imela tudi neko obdobje, ko nas je vse po vrsti klonfala, zdaj se je že skulirala.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moj otrok tepe
4.1.2006 22:41:37   
Anonimen
Ja, kot pravi muki. Človečka nekaj tišči znotraj, pa ne zna povedati, kaj. Pa potem tako to pokaže. Saj mu ni fino, srotek.user posted image

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moj otrok tepe
4.1.2006 23:18:18   
CatJa
Najbrž je res obdobje. Naju oz. predvsem mene je začel kakšen mesec po tem, ko je šel v varstvo. Ko sem varuško vprašala, če tepe tudi druge otroke, je rekla, da ne, pač pa njo, če mu kaj ne dovoli. Potem ga je minilo, zdaj je imel pa spet obdobje tedna ali dveh, ko je začel udrihat, ko sem mu kaj prepovedala. Ko sem ga trdno prijela za roko in ga grdo pogledala, me je poskusil še enkrat, potem mu je postalo žal in me je začel objemat in lubčkat. Zdaj je spet mir. In upam, da bo tako ostalo.
Res ni drugega recepta, kot da take izpade sproti preprečuješ. V vrtcu pa vzgojiteljico prosi, da ga skuša držat nazaj, ker če ga bo prestrogo kaznovala, bo še raje udrihal.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moj otrok tepe
8.1.2006 1:16:18   
KODA
 
Pri nas je bilo obdobje,ko nas je tamali mlatil vse na povprek.
Ampak je minilo.Zdaj samo še kadar je kaj jezen vzdigne roko,ampak udari pa ne.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Moj otrok tepe
8.1.2006 20:58:03   
Adelina
Tudi naš fante je pred kakšnim mesecem tepsti vse okrog sebe, otroke pa sploh in to tudi bratrance in sestrične, ki jih ima drugač zelo rad. Ravno danes je z jasličino figuro po glavi udaril sestrično, ki ji drugače skoz lubčke tala in moja-moja. Tudi jaz upam da ga bo minilo. Pa ni v vrtcu ampak doma pri meni, pa je ratal tak grobijan. Igrače in stvari pa itak skoz meče po tleh.
Lp, adelina

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
12.1.2010 13:07:12   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Adelina)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moj otrok tepe
19.1.2010 22:07:21   
novakatja
Moj je tudi tisti ta tepen. Grozen občutek.
Prjateljičina malenkost strarejša hčerka (2,5 leti) ga vsakič poskuša in večinoma uspe, pa če vsi samo nato pazimo, udariti. Na skupnem dopustu je bil ves pobuškan. On enostavno ne razume, kaj se dogaja in samo joka in je potem zelo žalosten. Je pa hecno, da je ona pri babici v varstvu, moj pa v vrtcu. Imamo v naši skupini zelo izkušeno vzgojiteljico, ki mi je rekla, da ni noben ne tepe, ker je že v kali septembra zatrla poskuse nekaterih.
Po moje je narobe, da otroka, ki je nekoga udaril, starši udarijo, ker si otrok zapomni, da je to ok, če njega mama lahko. To sem večkrat videla, res ne verjamem, da deluje. Tudi pri moji prijateljici ne. Govorila sem o tem tudi z našo vzgojiteljico, ki nasplošno zagovarja kazen z izločitvijo oz osamitvijo za toliko minut, kolikor je otrok star. Sem že preskusila doma, ko mi je vrgel naš v ihti svoje kosilo po tleh. Mirno (to je bilo RES težko) sem ga postavila ven iz stolčka in mu rekla, tega se ne sme, pojdi stran v dnevno sobo in pridi, ko boš hotel lepo jest. Točno po 2 minutah je bil nazaj, nasmejan, da je lačen in je lepo pojedel brez problema. Od takrat tega še ni ponovil.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moj otrok tepe
20.1.2010 22:56:04   
Anonimen
Joj, to se je pri nas zdej začelo. So šli zadnjič otroci iz vrtca na sprehod (naš se pazi pri moji mami) in ko jih je zagledal, je bil ful vesel. Potem je šel pa med njih, je pa kr enga čopnil - ga je mama sam stran dala od njih, da ne bi še katerega. Pa mu ni nič naredil - iz ljubega miru. In jaz res upam, da ta faza mine.

(odgovor članu novakatja)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moj otrok tepe
20.1.2010 23:05:14   
mateyka
ko je bial naša mala in je nekaj hotela (ne da bi bila jezna) testiratmahanje po ljudeh, sem ji dala jasno vedet, da jo bom odstranila iz družbe, če bo to počela. in je palilo. ene parkrat sem morala to tudi narest, samo se mi zdi vredno. ko so večji, je že malo drug pristop, ker razumejo določene zadeve. zdaj ko not pade in nori in kdaj mahne, ji lahko rečem, da grem stran, da me boli, ko me tepe in da se to ne dela, in se ustavi in poboža in reče "boža boža mami". in neha ter se umiri.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moj otrok tepe
21.1.2010 20:36:50   
bomboncek

IZVIRNO SPOROČILO: novakatja

Imamo v naši skupini zelo izkušeno vzgojiteljico, ki mi je rekla, da ni noben ne tepe, ker je že v kali septembra zatrla poskuse nekaterih.
Po moje je narobe, da otroka, ki je nekoga udaril, starši udarijo, ker si otrok zapomni, da je to ok, če njega mama lahko. To sem večkrat videla, res ne verjamem, da deluje. Tudi pri moji prijateljici ne. Govorila sem o tem tudi z našo vzgojiteljico, ki nasplošno zagovarja kazen z izločitvijo oz osamitvijo za toliko minut, kolikor je otrok star. Sem že preskusila doma, ko mi je vrgel naš v ihti svoje kosilo po tleh. Mirno (to je bilo RES težko) sem ga postavila ven iz stolčka in mu rekla, tega se ne sme, pojdi stran v dnevno sobo in pridi, ko boš hotel lepo jest. Točno po 2 minutah je bil nazaj, nasmejan, da je lačen in je lepo pojedel brez problema. Od takrat tega še ni ponovil.


no, našega smo tudi poskusili "v kali zatreti" - čeprav je ta besedna zveza meni naravnost ODURNA in se mi zdi zdaj nekakšno merilo za uspešnost starševske vzgoje v smislu - če ga nisi ustavil po prvem poskusu, si luzer, fejler, nimaš pojma, ne znaš vzgajat, nisi sposoben starš, bogi tvoj otrok.user posted image user posted image


kakor koli - po prvem poskusu smo otroku povedali, da se ne tepe. no, naš je grizel, tepel ravno ne, ampak je grizel in to je isto moteče. in cukal. in efekta ni bilo. ko je naslednjič ugriznil, smo ga osamili. dali smo ga v sobo. čez nekaj minut (star je bil okoli 14 mesecev) je prišel nazaj, nasmejan in da je lačen in je lepo pojedel brez problema (te citiram novakatja) in veš kaj - ob prvi priliki je spet ugriznil. smo mu odstranili igrače, če so bile v bližini, ko je ugriznil. in veš kaj? ma dol mu je viselo za igrače, niti spomnil se ni, da jih je imel tam okoli. smo ga dali pred vrata, nam je odvandral. smo ga v napadu trme in ihte ker ga nismo pustili ugriznit pustili sredi nekega parka in kao odšli, se je samo zasmejal in stekel v čisto drugo smer, brez da bi enkrat samkrat pogledal kje smo. brigalo njega, bil je sam in ga ni ganilo za milimeter!!! to z grizenjem je trajalo nekaj mesecev, sicer nekaj dolgih mesecev in nam ni preostalo drugega, ker smo izprobali a ma vse, kot da smo preprečevali. ja, je bilo treba imet sokolovo oko in bit neprestano na preži. nekega dne je minilo.

da "zatiranje v kali" ne deluje in da včasih poskusimo vse brez uspeha, sem si morala priznat pri tem otroku. ker imam še enega za primerjavo, njega je dovolj samo grdo pogledat, pa že neha.

tako, da smo si na jasnem. težko sprejmem pametovanje staršev, ki imajo enega otroka in ki je tak, kot moj drugi (to je ta, ki neha v trenutku ko ga grdo pogledaš). valda, takim staršem je SAMOUMEVNO, da je to zatiranje v kali. pa ni. in mi je moj prvi to več kot enkrat dokazal in to ne samo pri grizenju. pri vsemu. pri vsemu poskuša pokazat svojo premoč in ne odneha, ne zlepa, ne zgrda. zelo je močen karakter in verjamem, da mu bo to kdaj v življenju služilo v pozitivno, sedaj pa je to obdobje za nas grozno. in ker imam še enega in posnema vse od prvega, pa mu lepo enkrat rečeš NE in za njega je NE!

Ne vem sicer koliko sem ti bila v pomoč, pri nas je edino merodajno to, da se vsako tako obdobje pač konča in je pri vsaki novi fori pač malo lažje in malo bolj uspešno odvajanje. z grizenjem je bilo res grozno, potem je prišlo cukanje in je trajalo manj, nato je prišlo metanje iz predalov, nato cukanje mačke, itd itd. samo res je bila vsaka nova fora krajša in manj je vztrajal pri vsaki naslednji.

(odgovor članu novakatja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moj otrok tepe
21.1.2010 22:25:37   
novakatja
Res je, pri šestih otrocih bi lažje pametovala.
Mene v bistvu maksimalno veseli, da moj v vrtcu ni tepen in da vzgojiteljica obvlada svoje delo. Poznam tudi primer, ko je vzgojiteljica klicala starše na pomoč, da naj že kaj naredijo, da ona ne more paziti in da se drugi starši pritožujejo, ker so njihovi otroci pogriženi. To bi se mi zdela nočna mora od vrtca.

Se pa otroci baje čisto drugače obnašajo v vrtcu kot doma, tako da je njabrž možno, da nekateri doma grizejo, tepejo, cukajo,.. tam pa ne.
Se mi zdi pa to tak zanimiv fenomen, zakaj so nekateri kar prirojeno pretepaški eni pa te faze sploh nimajo.
Na primer v isti družini, ko je verjetno isti tip vzgoje.

Trenutno čakam drugega otročkain vem, da bo mogoče pa on/ona bolj pretepaške sortel, pa se bom tolažila, da bo že enkrat mimo in da nima smisla, da se sekiram.

(odgovor članu bomboncek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Moj otrok tepe
21.1.2010 23:40:37   
Anonimen
zdaj ko not pade in nori in kdaj mahne, ji lahko rečem, da grem stran, da me boli, ko me tepe in da se to ne dela, in se ustavi in poboža in reče "boža boža mami". in neha ter se umiri.


ko otrok enkrat dejansko dojame, da njegovi udarci, ugrizi in praske bolijo, se ustavi. mislim, da ni v nobenem otroku zlobe, da bi dejansko želel nekomu škodovati,...



(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Moj otrok tepe
9.3.2010 10:46:35   
maktub
no tudi mi imamo s tem tepenjem take probleme.. stari pa smo 23 mesecev vendar se s tem borimo že kr nekaj mesecev.. to je enostavno NORO... nevem zakaj ampak cele dneve ( samo ob nasi prisotnosti) cuka, tepe, grize, se meče.... nevem vse kaj.. tudi fajn buta z glavo.. najrajsi pa tepe mene in otroke ki so enake starosti kot on... en dan je bila prijateljica tukaj ki ima dvojčke skoraj 1 leto stare... totalno teroriziran je bil.. vse jim je pustil.. onadva sta ga cukala vse.. on pa nič... jaz nsiem mogla verjet.. to pa zatop ler sta bila mlajsa.. ko pa pride njegov sovrstnik je pa obup... samo da vstopi komaj čaka da ga fajn upali po glavi, da ne govorimo o igračkah:(
mislim pa da je to sam faza.. no vsaj upam da je...
čeprav nekdo ki ima takega otroka te bo popolnoma razumel: samo enkrat se mi je zgodilo da je srečal nas na igrisču fantka.. v 1 sekundi je pritekla njegova mama in rekla: joj pazite na vasega otroka ker nas tako tepe in grize,da mu nebo kaj naredu:).. pa sem se kr zamislila: jej sej jaz sem ista.. morem pa rečt da sem kr en grd občitek dobila... da morem imet lastnega otroka daleč od drugih ker zna koga poskodovat pri 23 mesecih? gorzaa me je ...sam kaj čmo.. eni so taki eni drugačni...sam treba jim je dat vedet da se tega nesme...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Moj otrok tepe
9.3.2010 21:52:30   
picola1
Ja, kot bi rekla Gina...to je ful odvisno od karakterja...Eni so res ful pretepaški in mu besede nič ne zaležejo, drugi so spet bolj umirjeni in tut če udarijo, se jim hitro da dopovedat, da to boli. Spet tatretji pa so tisti, ki so tepeni...
Jst imam sicer otroka, ki dokaj hitro kej razume, zato si ne upam preveč pametovat...bi pa po vsej verjetnosti, če bi bila na tvojem mestu, otroka, vedno vedno odstranila iz kraja dogodka (ga postavila magari samo na stran) in mu povedala, da se to ne dela, da se bo lahko šel nazaj igrat, ko se bo umiril oz. ko bo toliko umirjen, da ne bo več tepel drugih in ko se bo pripravljen opravičit. In če bi čez pet minut spet nekoga udaril, ponovi vajo...Menim, da taki otroci dojamejo samo dejanja, besede pri njih bolj malo zaležejo...
Aja...pa vzpodbujala bi ga k temu, da jezo poskuša ubesedit. ker po moje tak otrok doživi nek napad jeze in to jezo mora dat ven...zna pa jo samo tako, da nekoga udari. poskušaj ga večkrat opozorit, da takrat magari za začetek zakriči, zavpije...lahko tudi udari z nogo ob tla ali kak predmet, če ne bi šlo drugače (za začetek, potem bi ga jst tut tega odvadila)...
Ne vem...mogoče se motim, samo tako jaz razmišljam...

< Sporočilo je popravil picola1 -- 9.3.2010 21:53:35 >

(odgovor članu maktub)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Moj otrok tepe
10.3.2010 8:47:53   
zinkazi
Otrok ne ve kaj se dogaja zakaj je v vrtcu in kje ste vi. takšna je posledica, zato potrebuje veliko pogovorov, varstvo takrat, ko ste v službi, več mojih zapiskov po ZS.

_____________________________


Otroško srce je zaklad


(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Moj otrok tepe
10.3.2010 10:46:46   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: k.tja

zdaj ko not pade in nori in kdaj mahne, ji lahko rečem, da grem stran, da me boli, ko me tepe in da se to ne dela, in se ustavi in poboža in reče "boža boža mami". in neha ter se umiri.


ko otrok enkrat dejansko dojame, da njegovi udarci, ugrizi in praske bolijo, se ustavi. mislim, da ni v nobenem otroku zlobe, da bi dejansko želel nekomu škodovati,...




Se strinjam. Pri nas najbolj zaleže prav ta stavek-av, mene to boli.


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Moj otrok tepe
10.3.2010 10:48:54   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: zinkazi

Otrok ne ve kaj se dogaja zakaj je v vrtcu in kje ste vi. takšna je posledica, zato potrebuje veliko pogovorov, varstvo takrat, ko ste v službi, več mojih zapiskov po ZS.

Ja, verjetno otrok svoj strah, hrepenenje po starših, občutek zapuščenosti, manifestira na starših z agresijo.


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu zinkazi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Danes sem slaba mama
Slaba mama. Danes sem slaba mama. Zjutraj sem ti oblekla prvo stvar, ki mi je prišla pod roke, niti pogledala nisem ali ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?