|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moj sin ima grobek
3.2.2006 22:01:18   
Anonimen
Ker sem otroška leta preživela zelo žalostno, sem se kot vsako mlado dekle želela čimprej poročiti, ustvariti dom in družino. Ta želja se mi je izpolnila pri triindvajsetih.

Bila sem srečna, da bom postala mamica. Težko sem čakala, kdaj bo minila nosečnost, ker mi je bilo ves čas slabo in sem bruhala do konca nosečnosti. Lahko rečem, da je bil tudi mož srečen, pazil je name, mogoče celo preveč. Zredila sem se in ker sem majhne velkosti, sem pred porodom imela 50kg. Na preglede sem hodila redno in vse je bilo v redu. Ko sem zadnjikrat prišla na pregled, mi je moj zdravnik napisal napotnico za carski rez, če slučajno njega ne bi bilo v porodnišnici. Rekel je, da je otrok premočan in da je tako najbolje.

Teden dni pred porodom se mi je sredi noči pokazalo nebo in lepo razporejeno sonce, mesec mlaj in zvezdica. Vse je bilo nekako skupaj, pod temi planeti pa velika začetnica črke S. Vse, razen neba, je bilo zlato. Zjutraj sem možu rekla, kaj sem videla in srečna sem bila, ker sem bila prepričana, da je tako lepo videnje in črka S pomeni srečo.

Dan pred 29. novembrom sem morala v porodnišnico. Zdravnici, ki me je sprejela, sem dala napotnico, kot mi je zdravnik naročil. Ne bomo delali reza, vse je v redu. Noč sem preživela še z dvema porodnicama, ki sta kričali, da me je bilo še bolj strah. Jaz se nisem niti enkrat oglasila, sem pa od bolečine skoraj vso rjuho zgrizla.
Naslednji dan sem končno rodila. Slišala sem zdravnico, ki je rekla, kaj pa je sedaj to. Otrok ni jokal, videla sem, da ga je sestra položila na tehtnico in šla z njim ven.
Vse, kar sem videla na mojem otročičku je bilo to, da se mi je zdel velik in da je imel črne laske.
Ne vem čez koliko časa je zdravnica prišla k meni in mi povedala, da sem rodila fantka in da je umrl. Velik je 56 cm in težak 4200 g. Začela sem jokati in ona mi je rekla, ne joči, saj jih boš lahko še veliko imela.
To je bila, lahko rečem, vsa tolažba in vsi pogovori o mojem sinčku.

Zdravnico sem vprašala, kaj bo sedaj z otrokom. Rekla mi je, da nihče ne vzame tao majhnega otroka domo, ali da bi bil pogreb. Prosila sem jo, naj se pogovori z možem. Tako je tudi ostalo. Nič več nisem spraševala, nihče me ni vprašal, ali otroka želim videti, kako bi mu dala ime. Resnično bi mi bilo to v veliko tolažbo.

Po praznikih sme odšla domov in dobila sva račun s pogrebnega zavoda za krsto, izkop jame. Nisem mogla dojeti, da nama ni zdravnica prej povedala, da bo klasičen pogreb. Lahko bi ga oblekli v oblačila, ki jih je imel pripravljena, in kakšno rožico ter svečko bi mu prižgala na grobu. Tako je pokopan kot kakšen mucek.

Mož je šel na pogrebni zavod in prosil, naj mu pokažejo grobek, kjer je Robi, tako bi mu bilo ime, pokopan. Tako ima grobek še danes, letos bo minilo štiridese let.

Doma se o otroku nismo nikoli pogovarjali. Svoji mami in očetu, ki sta bila razvezana, ne morem zameriti, da me nista vprašala po otroku, niti mojim trem bratom, saj niso vedeli, kaj bi rekli. Prav tako moževi sorodniki.
Žalovala sem sama, jemala pomirjevalne tablete. Veliko bolje bi mi koristil pogovor kot zdravila.

Leta so minevala, otrok nisem mogla imeti, čeprav sem se zdravila. Ko je mož izvedel, da ne bom mogla imeti otrok, me je začel žaliti in zanemarjati, užitke in razvedrila je iskal drugje. Po trinajstih letih zakona sem se prijavila v posvetovalnico za zakonce, v posvetovalnico je moral tudi mož. Ko me je zdravnik na samem vprašal, ali imam rada moža, sem odgovorila, da se mi smili. Kaj se to pravi smili, smili se ti lahko živalca, človeka pa moraš imeti rad, je rekel.
Nato mi je rekel, ali želite trpeti celo življenje ali pa čimprej odidite stran, ker vaš mož je jaz sem jaz, ti nisi nič.
Po tem sem po enem letu brez slovesa na skrivaj odšla. Bala sem se da, ker mi je grozil, da živa ne bom šla od njega.
Mislila sem, razočaranja so prevelika in dvomim, da se bom še kdaj navezala na kakšnega moškega.

Čas je hitro tekel in srečala sem človeka, ki je po notranji lepoti čist in odkrit. Sedaj je moj mož in deliva si radosti in bridkosti. Oba imava rada naravo, živali in ljudi.

Hvala vam, če ste me razumeli in lepo pozdravljeni.

< Sporočilo je popravil Solzice -- 3.2.2007 14:50:22 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:11:23   
Anonimen
Kako žalostna je tvoja zgodba user posted image user posted image user posted image

Ne vem, kaj naj ti rečem...ne znam si predstavljati tako globoke bolečine user posted image user posted image user posted image .
Vidim, da si močna oseba. Eno rožico zate in za tvojega Robija pošiljam user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:13:28   
evci
upam in želim ti, da bi naposled našla srečo....user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:14:30   
Anonimen
Pa saj to je pa grozna življenjska zgodba, ki ima srečen konec, hvala bogu! Ne znam si predstavljati, kaj si preživljala takrat, brez podpore bližnjih in moža. Jaz ne vem, če bi preživela kaj takega. Ali nisi nikoli izvedela vzroka smrti otročka?
Minilo je že zelo veliko let, vendar verjamem, da je bolečina daleč enako močna, kot je bila takrat in vedno bo tako. Robi bo za vedno ostal v tvojem srcu.

Bodi močna! Iz najhujšega si že prišla ven, ker si toliko pretrpela, te sedaj čakajo samo še lepi časi.

Ena user posted image  zate!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:16:39   
Dejča
Zelo, zelo žalostno user posted image . Vseeno se da iz napisanega razbrati, da si zelo močna in pogumna oseba. Želim ti vso srečouser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:17:14   
Anonimen
user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:23:17   
Magi*
upam, da ti je sedaj, po toliko letih, vsaj malo, malo lažje pri srcuuser posted image .

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:26:50   
Seven*
Rada bi ti povedala  kaj lepega, pa enostavno nimam besed. Ce bi bila v blizni bi te zagotovo objela, ceprav tega ne pocnem..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:27:36   
Cikica
 Žalostna zgodba,boleča a resničnauser posted image .Žal mi je Anonimna in upam da boš ostala še naprej tako močna in srečna z možem.user posted image .

user posted image za tvojega Robijauser posted image . Lp,Cikica  


_____________________________

Na zaljubi se v nekoga,s katerim lahko živiš,
zaljubi se v tistega,brez katerega ne moreš živeti.

Mi pa bomo imeli še enega,jupiiiii

http://alen2004.moj-album.com/





(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:32:46   
KODA
user posted image user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Cikica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:34:31   
čaki
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:34:48   
mamči
user posted image  UBOŽICA! Pa, da v tistih najtežjih trenutkih nisi imela nikogar, groza. Ko po toliko letih prebiram tvoj post, čutim tvojo bolečino. Pretresljiva zgodba. Lepo, da si končno našla kanček sreče.
Hvala za tvojo pripoved in iz srca ti želim vse lepo user posted image .  Pa vedi, da tvoj user posted image  bedi nad tabo in želi da ostaneš tako močna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:35:06   
lelaval
esnično zelo žalostna zgodba, da sem ob branju prav zares user posted image . Kako hudo mora biti šele tebi - in vendarle si bila vsa leta močna. To pa največ šteje. Želim in resnično ti privoščim, da bi do konca življenja uživala srečno, kot sedaj.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
3.2.2006 22:42:38   
casandra
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
3.2.2006 23:40:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
4.2.2006 0:02:10   
KIRA
IZVIRNO SPOROČILO: Kristina

Kako žalostna je tvoja zgodba user posted image user posted image user posted image

Ne vem, kaj naj ti rečem...ne znam si predstavljati tako globoke bolečine user posted image user posted image user posted image .
Vidim, da si močna oseba. Eno rožico zate in za tvojega Robija pošiljam user posted image


user posted image user posted image user posted image  tudi od mene za tvojo zvezdico: user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
4.2.2006 0:59:47   
Anonimen
Moje sožalje, anonimna... user posted image user posted image user posted image
Tudi mojemu sinu je ime Robert... user posted image

Če smem tudi tvojemu prižgati svečko... user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
4.2.2006 8:00:48   
CIPRESA
Anonimna take in podobne zgodbe nam dajo misliti kakšno srečo imamo in se je včasih niti ne zavedamo.
In hvala tebi da si zgodbo delila z nami in nam odprla oči za kaj smo lahko neizmerno srečne in da pomislimo tudi na vas in na bolečino ki jo nosite v srcu. Tebi in za tvojega Robija pa enouser posted image


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
4.2.2006 9:26:43   
paris
Hvala, ker si nam napisala svojo pretresljivo zgodbo. Upam in verjamem, da ti je vsaj malo odleglo. Vsem nam bi morala biti tvoja zgodba v opomin, da bi znali ceniti to kar imamo. Zelo sem vesela, da ima tvoja zgodba kljub vsemu srečen konec- zaslužiš si ga!
Z najlepšimi željami!
Paris


_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
4.2.2006 10:02:13   
Vrtnica1
user posted image user posted image user posted image
Šopek user posted image zate, tvojo novo ljubezen in tvojega Robija.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
4.2.2006 19:03:13   
petra*
Draga mamica,
 Žal mi je, ko berem kaj vse ste morali doživeti in preživeti.
V tistih trenutkih ste naredili tako kot ste mislili, da je prav. In bilo je prav.
Res pa bi okolica lahko več naredila za Vas in Vašega Robija. Veste, dolgo, predolgo let se je na naše otroke pozabljalo. Kot, da nikoli niso obstajali, kot, da nimamo nobene pravice do žalovanja…
Upam si trditi, da vem kaj pomeni ostati sam s svojo bolečino. Ko si želiš govoriti o otroku, ko želiš pravico do žalovanja. A je ni. Ni je bilo ob Vaši izgubi in tudi ob moji še ne.
Danes se mišljenje spreminja, res počasi, a se. Pa vendar, vem, da to ni tolažba za Vas.
Vi ste morali sami čez vse izkušnje in na koncu predora je tudi za Vas posvetil sonček.
Veste, še kako res je, da hude stvari vedno ne zbližajo sorodnike. Tudi obratno se dogaja. In na žalost ste občutili tudi to plat. A uspelo Vam je.
Močni ste, močni in pogumni in tako vesela sem za Vas, da vam je uspelo.
Pri vaši poti Vam pomaga Vaša zvezdica, ki tako močno sveti na vas in vam daje novih moči, novih pogledov.
Pišete, da ste spoznali sopotnika in verjamem, da Vam nudi podporo tudi v tistih dneh, ko se sonček skrije za oblake. Vemo, da smo sami odgovorni za svojo bolečino, vemo, da smo sami s svojo bolečino in samo od nas samih je odvisno kaj bom z njo naredili. Pa vendar … tako dobro dene, če nismo sami v žalosti.
Draga mamica, čutim Vas kot zelo močno, zelo izkušeno in iskreno osebnost. Želim Vam veliko mavričnih poti in veliko, veliko sončka v Vaš srček,
In veste, za žalovanje ni nikoli prepozno.
 
Petra*

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
5.2.2006 19:32:50   
Maček Muri
user posted image

(odgovor članu petra*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
6.2.2006 8:24:31   
Anonimen
Žalostna zgodba, vendar resnično upma, da si našla pravo srečo! user posted image user posted image user posted image  Zate, za Robija in za tvojo novo ljubezen.

(odgovor članu Maček Muri)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
6.2.2006 11:38:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: MOJ SIN IMA GROBEK
13.2.2006 19:32:26   
Sulfinija
Joj,joj jaz sem vsa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,ko sem prebrala tvojo žalostno zgodbico.
Naj bo tvojemu user posted image  Robiju med oblaki zelo lepo naj pazi nate in na tvojo novo ljubezen.

LP Mojca

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?