|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Moji sivi lasje?
22.11.2006 14:55:47   
Anonimen
Rada bi ostala anonimna zato pišem kar na tej strani foruma.
Moj problem: so sivi lasje pri mojih 28-ih letihuser posted image S tem se obremenjujem zmeraj bolj ker jih je tudi zmeraj več. Ker imam službo da delam z ljudmi in prav tako ne želim da sodelavke in šefica ali prijatelji vidijo da sem že vsa siva si moram redno na 3-tedne barvati narastek, saj se po treh tednih že kar konkretno vidijo. KAJ NAJ NAREDIM????
Nimam nobenih zdravstvenih težav, prav tako nimam nevem kakšnih skrbi, pač take kot vse mamice v teh letih, pojma nimam od kje tako zgodaj tako sivi lasje?

IN zdaj me zanima mogoče ve katera ali obstaja karkoli kar bi vsakj malo upočasnilo nastajanje sivih las??? Ali se da to preprečiti da bi začeli zopet rasti moji rjavi lasje??? Pomoč prosim kaj naj naredim???
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 14:59:01   
baguSka
Nisi edina sploh jih poznam veliko. In edina resitev je barvanje. To je tko, da bi jaz hotla kar naenkrat da mi zacnejo rasti blond lasje, ceprav sem naravna rjavolaska. Zal. Barvanje : edina resitev.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 15:03:51   
Anonimen
Jao kateri problemi user posted image

Jaz imam sive lase že od 14 leta... se pravi sem bila še v OŠ, ko sem začela siveti. In ja... imam jih vedno več, in če bi si pustila naravne lase bi bila že skoraj cela siva. Big dil. Se pač barvam pa je.
In a je to sramota če kdo ve, da imaš sive lase?

Zame ni! Pač eni tako drugi drugače. Če se ti pa ljubi zaradi tega sekirat do onemoglosti... ti kar izvoli...

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 15:13:18   
mika
matovilcica, a si ti prepričana, da ti je vseeno. glede na to kako si napisala( takoj napadla ) mislim, da ti ni.

anonimna, kot so ti pred mano napisale, boš morala na barvanje hodit.  tudi moji sestrični so lasje začeli siveti v srednji šoli.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 15:17:44   
soncece24
Po 18. sem začela sivet. Sicer imam svetle lase in se res ne vidi, če ni kdo pozoren, ampak jaz se zaradi tega res ne sekiram čisto nič. Barvam 1x na 2 meseca in je to to. Žal druge rešitve kot barvanje ni. Ti pa svetujem, da si daš naredit barvna pramena, ne imej enobarvnih las, sploh če si temna, ker se še ful bolj vidi. Dobra frizerka ti bo znala svetovati. Pa ne barvaj si doma, ampak idi k frizerju, ker te barve za doma ful manj prekrijejo sive lase in se barva prav spere z njih - ker nimajo več pigmenta se barva ne vpija enako kot na nesivem lasu.

_____________________________

Idealni moški ne pije, ne kadi, ne vara, ne kvartopiri, ne obstaja. (ruski aforizem)

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 15:23:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mika

matovilcica, a si ti prepričana, da ti je vseeno. glede na to kako si napisala( takoj napadla ) mislim, da ti ni.



No če mi ne bi bilo vseeno bi se tako kot anonimna barvala vsake 3 tedne, ker imam pač temne lase in se vse takoj vidi.
Jaz pa se barvam trikrat na leto. In trenutno imam 20 cm narastek, pa mi sploh ni da bi se pobarvala.

še vedno pa sprašujem (anonimno) a je imeti sive lase sramota?

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 15:38:32   
mika
In trenutno imam 20 cm narastek, pa mi sploh ni da bi se pobarvala. 
ja pol si pa res pogumna, al kako bi temu rekla. jaz s takšnim narastkom nikoli ne bi hodila po svetu- ne sivim, rjavim, al kakršnekoli druge barve.

še vedno pa sprašujem (anonimno) a je imeti sive lase sramota?

 ma sej ne gre za sramoto. gre za to, da sivenje las takoj povežemo s starostjo in zato se ljudje, sploh ženske počutimo neugodno- staram se. sem videla ženske, ki so si pustile sive lase in so zgledale 10 let starejše. odvisno je tudi kakšni odtenek sive barve so lasje in kako so razporejeni. poznam eno gospo, ki ima sive lase (bele) in zelo dobro izgleda.
 
ps: ne zameri, ker sem odgovorila, glede na to, da si spraševala anonimno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 15:38:58   
paris
To, da si siva je po moje najmanjši problem, ki te lahko doleti v življenju! Se pobarvaš, pa je!
Bodi vesela, da ste zdravi in da se imate radi! To je zares pomembno, vse ostalo je le
"umetniški vtis"!



_____________________________

Ljubezen sta prostor in čas, merjena s srcem.
(M. Prust)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 15:52:01   
anabanana
user posted image 20centimetrski narastekuser posted image user posted image

O mater, to pa ne more ravno lepo zgledatuser posted image

_____________________________

krepat ma ne molat

(odgovor članu paris)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 15:58:17   
kofetek2010
 
moški s sivimi lasmi je šarmanten, ženska pa stara user posted image



ne preostane ti nič drugega kot barvanje, če želiš prekrit sive lase user posted image



(odgovor članu anabanana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 16:12:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: anabanana

user posted image 20centimetrski narastekuser posted image user posted image

O mater, to pa ne more ravno lepo zgledatuser posted image


Saj ga imam jaz na svojih laseh..... in če se jaz ne sekiram, ne vem zakaj bi se ti.user posted image

Sicer pa tu ni govora o črno beli kombinacijiuser posted image user posted image

(odgovor članu anabanana)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 16:15:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: matovilcica


Sicer pa tu ni govora o črno beli kombinacijiuser posted image user posted image



No tega sem se najbolj bala user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 17:13:09   
nejcko
Pri nas je v rodu hitro sivenje in tudi jaz sem začela kmalu siveti, tam okrog 20. leta. Na začetku sem uporabljala kano, od cca 25. leta pa se redno barvam. Sem že precej siva, ampak z barvanjem vseeno ne pretiravam; barvam se 1x na 1-2 meseca, če se pač kakšen sivček pokaže, se pa pokaže.

Kako hitro bo nekdo siv, je gensko pogojeno in tukaj nimaš kaj, kot se sprijazniti. Moja teta  je popolnoma osivela pri 35 letih in se nikoli ni barvala, le vijoličen preliv si je dajala gor, pa je izgledala super, prav nič stara.
V SŠ sem imela dve sošolki, ki sta se barvali na sivo z vijoličnim prelivom in je obema super pasalo.

Kaj pa vem, zdi se mi, da zaradi sivih las človek ne zgleda nujno starejši. Žensko prej postara kakšen kostim in "resno" oz. strogo oblačenje kot sivi lasje, če jih zna nositiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 19:22:46   
Sita
Jaz sem začela siveti okrog 30.leta starosti in se nisem še nikoli barvala. Ravno zato, ker je potem tisti narastek, mi je frizerka predlagala, naj imam raje prelive. In tako hodim na vsake 3-4 mesece na preliv. In potem mi kak siv pramen pogleda ven in izgleda kot bi imela pramene. Kajti v celoti še nisem siva, ampak le v pramenih. Seveda je po 3 mesecih že tudi malo narastka, samo se ne vidi ekstra - se tako počešem.
Tudi meni ne bi bilo všeč, da bi ostala povsem naravna kot si želi moj mož. On bi najraje videl, da si nikoli ne bi dala kakega preliva, češ da so sivi lasje prav moderni in sexy. No, meni se vseeno zdi, da če nisi siv, izgledaš mlajši.
Sama sem imela zmeraj svetlo rjave lase z blod prameni (poleti so mi čisto obšajnali od sonca), potem pa so moji lasje z vsakim otrokom bolj temneli. No sedaj pa spet svetlijo - a na sivo. Vedno sem imela dolge lase, sedaj pa odkar imam preliv nekaj let kratke, a si bom spet pustila dolge. In najbrž bo na dolge lase kar problem dajati preliv ...

Pri moji hčerki pa smo en tanek siv pramenček las opazili že pri njenih 12-ih letih. Vedno toži, da jo šola sekira, da je že siva .....

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 19:51:21   
žužu
uf, sam da nisem edina, k je sivauser posted image .
jap, nimaš kaj. letos je padla okrogla 30-ka, pa še ene par sivih las sem zasledila.
je pa zanimivo, da sem se sigurno redno barvala vsaj 10 let, zdaj se mi pa nekako ne ljubi spravit k frizerju. sem pa pred časom razmišljala, da bi si dala za štos sive pramene. pa očitno ne bo treba zapravljatuser posted image

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 20:31:52   
Babaloo
Pri svojih 28 bi pa že lahko vedela, da neka huda pomoč ne obstaja. Pa kaj, če imaš sive lase. Tudi jaz imam in to veliko, pa imam samo nekaj let več kot ti. Prav tako se moram barvat 3-4 tedne, drugače je groza.
Hvala bogu za kemijo in barve za lase!!!!
Je pa res, da je to kar velik strošek, če greš vedno frizerju po novo barvo.
Ne sekiraj se. Zaradi tega boš imela še več sivih las.......

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 20:42:17   
Anonimen
ma res se nimaš kej sekirat. priporoča ti edino da se pobavaš na blond oz najboljša varianta na ene 3 različne blond od belih pramen do mal temnejših blond. tko bo tudi narastek manj opazen in se ti ne bo treba tako pogosto baravt!

(odgovor članu Babaloo)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 20:48:17   
Mary Poppins
Evo, točno to. Ene tribarvne blond pramena si omisli, pa bo narastek neopazen. Belive meuser posted image
Pa ne sekiraj se zaradi tega. Prihrani sekiranje za kakšen resen problem ljuba duša.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 21:56:32   
soncek&luna
moja sestra je tudi hitro zacela siveti, tam okol 20 leta.... jaz "imam sreco" pri tem,  pri 34. letih se nobenega sivega lasu

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu Mary Poppins)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Moji sivi lasje?
22.11.2006 22:01:58   
Anonimen
Ja ljuba duša, pobarvaj si jih. Pri vseh mogočih barvah se ti sekiraš zaradi tega....joj,joj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Moji sivi lasje?
23.11.2006 8:58:44   
Anonimen
draga moja ne sekiraj se...tud jst se moram najmanj na 1 mesec barvat, ker mam svetle lase in si jih barvam na crno...pa, ce mam narastek je od dalec vidt kukr, da sem plesasta user posted image user posted image user posted image

pa sej ti ni treba vsakic celotnih las pobarvat...samo tist centimetrski narastek...pa je stvar resena

ce se bos za taksne neomembne reci sekirala, bos se bolj siva user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Moji sivi lasje?
23.11.2006 14:59:58   
VERONICA
Jaz sem pa zelo dolgo rabila tabletke. Ko sem jih pri 35-ih leti prenehala rabiti so mi pa lasje zelo hitro načeli siveti. Pa po rojstvu vsakega otroka sem tudi ratala bolj temna in pa bolj siva. 
Rabiti kontracepcijo proti sivim lasom pa nobenemu ne priporočam...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Moji sivi lasje?
24.11.2006 8:41:32   
Anonimen
Ja nevem, mogoče sem bila res slišati tako zelo obupana da  ste se nekatere spotaknile ob moje tarnanje. Naj povem da se glede tega ne sekiram do onemoglosti ravno fino mi pa ni in ne morem napisat da  sem vesela ker imam siva pramena.
Imam črne lase in vse se takoj vidi, to sivenje me je malo zaskrbelo ker se je pojavilo tako zgodaj in o tem nevem ravno veliko, le toliko da z staranjem dobiš sive lase. Pri svojih 28-letih pa se ravno še ne počutim stare za sive lase. Pa sem vprašala če obstaja kaka stvar razen barvanja da se jih znebim. Nisem frizer da bi o tem kaj vedela niti nimam pojma o teh stvareh (saj se mi s tem ni bilo potrebno še nikoli ubadatiuser posted image ) zato SAMO VPRAŠAM.

Solatka da odgovorim še tebi: Sivenje se mi le ne zdi vizualno lepo in ne sramotno. Nisem niti pomislila da bo kdo pomislil da se mi s tem ko bom Anonimna to zdi sramotno. Anonimna sem zato ker sem tu gor kar dobro poznana in res ni treba da vse svoje probleme  obelodanim pod svojim nikom in ker nisem želela da bi se pogovarjali kdo je siv ampak kako rešiti problem in tudi meni bi bilo vseeno če bi vse pisale pod Anonimnim. Žalila pod Anonimnostjo pa nisem nikogar.

Hvala pa vsem za odgovore, zgleda da bo še naprej potrebno barvanjeuser posted image



(odgovor članu VERONICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Moji sivi lasje?
24.11.2006 9:41:09   
Anonimen
A lahko še jaz svoje dodam.
Družina moje svakinje,torej ona in sestra in oba brata so posiveli že pri 17 letih.Sesta svakinje se ni znala sprijazniti in si je pobarvala v blond oziroma bolj na lisičjo barvo,svakinja pa nikoli.Povem ti,da vsi občudujejo njeno barvo las in sprašujejo kera frizerka ji jo je zmešala,pa tako čudovite pramene ima,skratka,nobena fizerka ne more zamešati take barve,kot jo je zmešala narava.Njeni sestri pa je presneto žal,da se je začela barvat,ker sedaj ne more več.do svoje naravne barve.Sploh jo ne postara,nekaj posebnega je.
Pa še to.Zakaj prodajajo barve,ki obarvajo lase na sivo?Moderna je siva veš.
Ene bi dale veliko denarja,da bi frizerju uspelo lepo naravno sivo zamešat.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Moji sivi lasje?
24.11.2006 9:59:08   
VERONICA
Obstajajo tudi sredstva ki jih mažeš na lase pa naj bi jim vrnila staro barvo. So že dolgo v prodaji, kar me čudi - ne vem gdo jih kupuje. Pri meni te zadeve niso imele niti najmanj učinka!
Potem je še kana. Jaz rabim rdečo kateri dodam malo črne. In pazim da minimalno prime. Da sivi lasje postanejo rumenkasti in se več ne tepejo z mojimi naravnimi.
Barvanje las je: drago; stane časa; zdravlju škodljivo. In izrastki so meni grdi, tudi če so samo pol centimeterski.
Blagor tistim s svetlimi lasmi in tistim čigava naravna barva se ujema s sivo barvo. In tistim ki lepo ravnomerno sivijo.
Pa še me zanima koliko vas ki se čudite s čem se anonimna obremenjuje je staro okoli 30 ali starejših? In če ste teh let (bile) ali vam je res bilo vseeno da se bližate tej magični številki, opazujete nove gube na obrazu... Ne vem, jaz sem takrat bila kar občutljiva. Mogoče je drugače če imaš družino. Jaz je nisem imela, morala sem pa sprejeti dejstvo da več nisem mlado dekle.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?