|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Montažna hiša?
9.4.2008 14:07:02   
zabicaa
Pozdravljeni!

S fantom varčujeva za svoj prostor pod soncem:) Malo sva brskala po oglasih in opazila, da so stanovanja proti montažnim hišam zelo draga.

Gledala sva montažne hiše JUTING, kjer približno 80m2 hiša na ključ stane 50.000 Eur. Ima kdo kakšne izkušnje koliko dejansko to nanese in kaj vse je potrebno še plačat? (seveda je potrebna še parcela)
kOLIKO DEJANSKO POTREBUJEŠ DENARJA ČE KUPIŠ HIŠO NA KLJUČ? kAJ JE TREBA ŠE POSTORIT?

HVALA ZA VSA MNENJA!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Montažna hiša?
9.4.2008 14:13:53   
Anonimen
To bodo sicer prestavili na forum gradnja user posted image .

Če kupuješ hišo na kluč, potem rabiš še parcelo, lokacijsko informacijo, geodetski posnetek, urejene meje (mejniki - zlasti če bo hiša blizu meje), morebitna soglasja sosedov (služnost za pot, vodovod,...), izpisek iz zemljiške knjige (lastništvo), dokumentacijo (PGD), temelje + klet, pa še kaj sem pozabila. Aja izkop in zakoličbo.

Hiša na ključ pa pomeni, da je narejeno vse in se smao notri vseliš, vsaka sprememba v hišo pa ti mastno zaračunajo (sicer odvisno od proizvajalca) - npr. druga okna, kritina, ...

Najprej pojdita na občino (ne UE) na oddelek za urejanje prostora in si dobita lokacijsko informacijo za gradnjo stanovanjske hiše. Rabiš številko parcele in katastrske občine. V tej LI imaš podano vse, kje je zazidljiva parcela (če sploh je), kakšni so pogoji gradnje (velikost, razmerje med stranicami, nagnjenost strehe, kakšna morajo biti okna, kolenčni zid,...). Na podlagi tega ti potem projektant naredi PGD.

(odgovor članu zabicaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Montažna hiša?
9.4.2008 14:15:19   
jagoda77
ankica je samo nekaj pozabla, pri montažni bajti rabiš naredit prvo plato sam

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Montažna hiša?
9.4.2008 14:15:41   
Anonimen
Pozabila sem še na komunalni prispevek (ta se obračuna, ko imaš zbrane papirje, preden jih neseš na UE za potrditev gradbenega dovoljenja). Se zelo razlikuje od občine do občine, odvisen pa je zlasti od tega, kako je parcela komunalno opremljena.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Montažna hiša?
9.4.2008 14:16:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jagoda77

ankica je samo nekaj pozabla, pri montažni bajti rabiš naredit prvo plato sam


To sem mislila pod temelji + klet user posted image

(odgovor članu jagoda77)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Montažna hiša?
9.4.2008 14:20:58   
zabicaa
http://www.juting.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Montažna hiša?
9.4.2008 14:22:03   
Taula
Parcelo imate?Brez parcele ene 130-150 tisoč evrov ziher...za vse skupaj z opremo. Odvisno kdo ti dela.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu zabicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Montažna hiša?
9.4.2008 14:22:13   
Pikec
lokacijsko informacijo

 
Tega po 15.4. absolutno ne rabiš več. UE mora sama znat brat akte. Prav tako projektant.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Montažna hiša?
9.4.2008 14:23:13   
Pikec
Aja pa ne se dret. Ful ne maram ko kdo kriči name in sprašuje kolk dnarjka bo sprčkal. Se da to uprašat tud v lepšem tonu.

Hvala.

(odgovor članu Pikec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Montažna hiša?
9.4.2008 14:23:22   
Špelca21
Midva s fantom sva se tudi zanimala za montažno hiško pri tej firmi pa nama je potem sodelavec od dragega povedal, da ko je bil on tam s svojo so jima tam baje rekli, da sicer so najcenejši ampak da je tudi material temu primeren.

Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Montažna hiša?
14.4.2008 11:37:57   
eggo
katero hiško si pa gledala?
sem dobil ravno njihovo ponudbo. in dejanska cena se razlikuje od tiste na spletni strani.

(odgovor članu zabicaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Montažna hiša?
17.4.2008 14:41:07   
kajča
no mi smo se ravno prejšnji mesec selili v novo montažno hiško Jelovica in smo zelo zadovoljni. Ko sva kupovala sva tudi gledala druge cenejše, ampak kvaliteta je pa pri Jelovici najboljša (če seveda odmisliš pregrešno drage Riko hiše). Midva nisva kupila hiše na ključ, ampak če bi jo še enkrat bi jo na ključ, ker je lažje in hitreje. Mislim pa da bodo kmalu imeli spet eno akcijo (se je prijateljica zanimala), hiška na ključ cca. 100 m2 bo 100.000 eur, kar je kul cena. Jaz bi se definitivno še enkrat odločila za Jelovico.

(odgovor članu eggo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?